مقالات آموزشی

مقالات دپارتمان زبان انگلیسی

چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟ 

دنیای امروز، دنیای سرعت است. همه می‌خواهند سریع‌تر غذا بپزند، سریع‌تر به سرکار بروند، سریع‌تر ثروتمند بشوند و البته سریع‌تر یاد بگیرند. این خواسته کاملا طبیعی است، به‌ویژه در جهانی که با فشار یک دکمه تلفن یا رایانه، صبح استرالیا در قاره‌ای دور به شب آمریکا در قاره‌ای دیگر پیوند می‌خورد. پس انتظارات همه‌ی ما از سرعت روز‌به‌روز بالا و بالاتر می‌رود. همه طرفدار سرعت هستند. اما آیا این توقع در همه چیز منطقی خواهد بود؟ مثلا چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟ خب روش‌های متعددی وجود دارند که بالاخره یکی از آنها با شیوه‌ی یادگیری ما سازگار است. اما آزمون و خطا کردن روش‌های مختلف برای انتخاب مناسب، بسیار وقت‌گیر است و از سرعت فرایند یادگیری زبان انگلیسی می‌کاهد. در این مقاله درمی‌یابیم، چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم و مانند یک بلبل، انگلیسی صحبت کنیم؛ البته یک بلبل انگلیسی.

علم آموزش و یادگیری زبان انگلیسی

زبان‌آموزی یکی از زمینه‌های مهم و مورد توجه دانشمندان است. توانایی آموختن زبان، انسان را از سایر موجودات متمایز می‌کند. علم تاکنون در تلاش برای درک عملکرد مغز بسیار موفق بوده‌ است. دانشمندانِ بسیاری درباره‌ی نحوه‌ی زبان‌آموزی تحقیق کرده‌اند، اما واقعا انسان چگونه زبان می‌آموزد و آن را می‌فهمد. مزایای بسیاری در یادگیری زبان‌های خارجی برای مغز وجود دارد. مطالعات و پژوهش‌های مربوط به یادگیری زبان‌های خارجی به ابعاد مختلفی می‌پردازند؛ بعضی معطوف به بزرگسالان است و بعضی دیگر به کودکان و فرایند یادگیری‌شان می‌پردازد. با درک چگونگی و چرایی آموزش زبان، مسیر ما در سفر یادگیری زبان انگلیسی سریع‌تر و ساده‌تر می‌شود و می‌فهمیم چگونه زبان انگلیسی را سریع‌تر یاد بگیریم.

 ادامه مطلب 

مقالات دپارتمان مدیریت و کسب و کار

 

کسب و کارهای موفق

چه کسب و کارهایی را می توان موفق نامید؟! 

در ایران با وجود شرایط اقتصادی خاص حاکم بر بازار،کسب و کارها قبل از موفقیت به بقا و ماندگاری نیاز دارند.یکی از راه های ماندگاری در بازار استفاده از خلاقیت و نوآوری است.به گونه ای که بتوان یکی از نیازهای جامعه را برطرف کرد.عموما جامعه به سمت نوگرایی و پرهیز از تکرار پیش می رود.در جامعه و بازار ایران اگر بتوان به شیوه ای خاص،نیاز ها را دسته بندی و با خلاقیت آنها را بر طرف کرد،می توان ماندگار شد.

پیش قدم بودن مهم است،به صورتی که اگر یک رقیب برای آن ایده پیدا شد نتواند سریع رشد کند.یکی دیگر از راه های موفقیت در کسب و کارتغییر و تحولات داخلی است.از نیروهای آموزش دیده و حرفه ای استفاده کنید.آنها را همواره با تمامی مباحث آشنا کنید.اطلاعاتشان را به روز کنید و سعی کنید ابزارها و متدهای روز دنیا را بررسی و به صورت کاربردی به آنان انتقال دهید.

کسب و کاری موفق است که ماندگار و همواره رو به تغییر باشد.تغییری که با نیازهای جامعه هم سو باشد.اگرعمر محصولتان تمام شده و می دانید که دیگر طالب ندارد خودتان را به روز کنید و از خلاقیت و ایده های دیگران استفاده کنید

دوره های MBA با گرایش بازاریابی این نگرش را به شما می دهد تا بتوانید به موفقیت و رشد شرکتتان کمک کنید.این دوره ها با هدف نظرسنجی بازار,تدوین برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت برای محصولات و خدمات،مشتری مداری و تحول سازمان این امکان را به شما می دهد که اولا در بازار بمانید و ثانیا با تغییر رو به جلو حرکت کنید.

 ادامه

 


 

مقالات دپارتمان گوهر شناسی

 

images

سندلوس صمع نوعی درخت، زرد و شفاف و بسیار شبیه کهرباست ولی بوی خوبی ندارد. قدیمی ترین نوع آن مربوط به کشور آلمان می باشد.البته سندلوس نوع آلمانی تقریبا نزدیک چهل سال است که تولید نمی شود و مشابه سندلوس آلمان را ترکیه به نام سندلوس ترکیه به بازار عرضه کرده است که البته کیفیت آن با کیفیت نوع آلمانی بسیار متفاوت می باشد.
در حال حاضر ، سندلوس آلمان به شکل شمش عرضه شده و در اندازه ها و رنگ های مختلف به شکل تسبیح وارد بازار می گردد.
سندلوس تقریبا شفاف و گاها مشابه کهربا بوده و تشخیص اصالت آن فقط از عهده مراکز گوهرشناسی معتبر و یا کارشناسان معتمد اتحادیه برمی‌آید. قابلیت تراش خوردن بالا، زیبایی، تحمل حرارت بالا از دیگر ویژگی های سندلوس می باشد.

دو نوع سندلوس وجود دارد:
نوع اول هنگامی که روی آتش گرفته شود نرم می شود.
نوع دوم اگر روی آتش گرفته شود جمع می شود

ادامه

 


 

مقالات دپارتمان حسابداری و علوم مالی

 

 

 

 دانستنی مالی :

? یادآوری نکاتی در تعاریف حسابداری

?بهای جایگزینی مستهلک شده:

عبارت است از بهای ناخالص جایگزینی یک دارایی (یعنی بهای جاری جایگزینی یک دارایی نو با توان خدمت‌دهی مشابه) پس از کسر استهلاک مبتنی بر بهای مزبور و مدت استفاده شده از آن دارایی.

?بهای تمام‌ شده‌:

مبلغ‌ وجه‌ نقد یا معادل‌ نقد پرداختی‌ و یا ارزش‌ منصفانه‌ سایر مابه‌ازاهایی‌ که‌ جهت‌ تحصیل‌ یک‌ دارایی‌ در زمان‌ تحصیل‌ یا ساخت آن واگذار شده‌ است‌ و در صورت مصداق، مبلغی که براساس الزامات خاص سایر استانداردهای حسابداری (مانند مخارج تأمین مالی) به آن دارایی تخصیص یافته است.

مبلغ‌ دفتری‌:

مبلغی‌ که‌ دارایی‌ پس از کسر استهلاک‌ انباشته‌ و زیان‌ کاهش‌ ارزش‌ انباشته مربوط‌ ، به‌ آن‌ مبلغ‌ در ترازنامه منعکس می‌شود.

ناخالص مبلغ دفتری:

بهای تمام شده دارایی یا سایر مبالغ جایگزین بهای تمام شده

 

ادامه

 


 

مقالات دپارتمان فناوری اطلاعات

 

رویکرد هوشمندانه برای جلوگیری از حملات شبکه های کامپیوتری

مقدمه:

وقتی صحبت از نفوذهای پیشرفته به میان می آید، مباحث غیر قابل پیش بینی می تواند آسیب رسان باشد. اغلب دپارتمان های امنیتی حملات شناخته شده را تحت نظر می گیرند.  با وجود این تعداد کمی از این حملات اتفاق می افتد .دلیل اینکه در گذر زمان جلوگیری از حملات ناشناخته سخت بوده است، این است که هکرها با طراحی های جدید آخرین حفاظ های امنیتی را دور زده اند؛ مانند تغییر امضاهای دیجیتال و یا الگوهای رفتاری.

اما همه ی هکرها از یکسری مراحل استفاده می کنند که با شناسایی هدف آغاز می شود، استقرار نمودن صلاح های حمله در هدف، نصب، پیاده سازی، کنترل کانال ارتباطی و پایان دادن به ماموریت که اغلب با هدف خارج کردن اطلاعات می باشد.

در هر کدام از این مراحل یکسری ردپا برای سنسورهای هوشمند باقی می ماند تا بتوانند نفوذها را کشف و پیگیری نمایند.

به وسیله مشاهده مراحل حمله هکرها در زمان انجام نفوذشان و سپس ایجاد یک حفاظ امنیتی برای جلوگیری از روش های حمله آنها، سازمان ها قادر خواهند بود از این طریق به سطحی از هوشیاری برسند که بتوانند جلوی تمام زنجیره حمله (kill chain ) را بگیرند. کلید این نوع رفتار در ادغام کردن تمام مراحل با یک زیرساخت پاسخگویی با سرعت بالاست که بتواند حمله را شناسایی کند و در همان مراحل اولیه جلوی آن را بگیرند.

این مقاله در مورد مراحل زنجیره حمله (Kill Chain ) توضیح می دهد و اینکه چگونه حمله های ناشناس را توسط سنسورها و کنسول های هوشمند شناسایی کنیم.

  ادامه  مقاله

 


 

مقالات دپارتمان بورس و سرمایه گذاری

 

بورس و سرمایه گذاری

 

  • از نگاه کسب وکار

میتواند به عنوان یک کسب و کار باشد.

  • از نگاه سرمایه گذاری

دارای نقد پذیری خوبی است.

امکان خرید ذره ذره دارایی وجود دارد.

  • از نگاه اقتصاد کلان

تخصیص درست نقدینگی

کمک به چرخه اقتصادی کشور

کمک به تنظیم بازارهای دیگر ( مسکن و … )

 


مقالات دپارتمان فنی و مهندسی

یک تعریف ساده از نرم افزار لومیون (Lumion)
لومیون یعنی تبدیل هرچه در ذهن داری به واقعیت : زنده،پویا،قابل لمس
فقط کافیست ایده معماری خود را در یک نرم افزار سه بعدی ساز که بر آن مسلطیم آماده کرده باشیم همین!!
مکس ، اسکچ آپ یا رویت فرقی ندارد
دیگر نیازی به صبر و استقامت ، تمرین فراوان و آزمون و خطاهای چند ساعاته در محیط وی ری نیست.
آغاز یک اتفاق بزرگ در زندگی یک معمار می باشد
فایل خود را وارد محیط لومیون کنید و هرچه میخواهید از متریال ، فرنیچر ، ابزار طبیعت و شهرسازی ، حتی آب و هوا را مطابق میل تنطیم کرده و آن را زنده و مستقیم ببینید(Real Time) و هر آنچه دیدید را با سرعت نور به رندر و انیمیشن تبدیل کنید.

ادامه


 

مقالات دپارتمان عکاسی و سینمای دیجیتال

 

Nometne Kytirga no 2008.06.30. l?dz 2008.07.06.

 

فتومونتاژ: تکه چسبانی (کولاژ) با عکس روشی در عکاسی که در طی ان یک تصویر را از ترکیب چند تصویر دیگر تهیه می کنند.

اگر چند تصویر مختلف را در یک تصویر واحد با هم ترکیب کنند به ان فتومونتاژ گفته میشود.

نام فتومونتاژ را هانس آرپ با مشورت کئوروگه گروس انتخاب و مطرح کرد. در این روش گاه  عکس ها را چنان می چسبانند و ترکیب می کنند و مانند عکسی که به طور عادی با دوربین گرفته شده است از شیوه فتومونتاژ برای طراحی و ارایش جلد کتاب استفاده می شود.

ادامه

 


 

مقالات دپارتمان معماری و دکوراسیون داخلی


photo_2016-12-28_15-43-46

اولین و مهمترین پایگاهی که می تواند در پرورش خلاقیت بسیار موثر باشد خانواده است و مهمترین عوامل در این ارتباط والدین هستند و در این میان مادر نفش اساسی در تربیت فرزندان دارد ,سه چهارم شخصیت کودک قبل از شش سالگی شکل می گیرد, انقلاب صنعتی و مدرنیته و تحولات جامعه­ی معاصر باعث شده است بخش عظیمی از نیروی کار در جامعه را بانوان و مادران شاغل تشکیل بدهند که موجب می شود ساعات زیادی از روز را در  خارج از خانه بوده و در نتیجه کودکان نیز دور از خانه به مهد کودک سپرده می شوند.حال سوال اینجاست که پس از گذشت سال ها تجربه و پیشرفت در معمار ی آیا ما به فضایی اصولی و مرتبط با نیاز کودکان در طراحی رسیده ایم؟ آیا این اصول در فضای درونی و محیط بیرونی صرفاً فضایی جهت نگهداری کودکان است، یا فضاها بر اساس رشد و پرورش خلاقیت در کودکان طراحی شده اند؟

کودکان اعضای کوچک و لطیف جامعه می باشند و قابلیت تاثیرگذاری بر شکل گیری محیطشان را با بیان تمایلات و نیازهای خود دارند, واقعیت مهمی که در جامعه امروز ایران با آن روبرو هستیم و تهدیدی جدی برای آیندگان به شمار می­رود اهمیت ندادن و یا به عبارتی دیگر ناچیز شمردن کودکان و جهان کوچک آنها می باشد, به خصوص رابطه نزدیکشان با طبیعت و فضای سبز می باشد.

مهد کودک فضایی است با ضوابط درست و طراحی معماری استاندارد و می­تواند فضایی مناسب را در کنار خانواده برای کودک به ارمغان آورد.

ادامه

 


 

مقالات دپارتمان فرهنگ و هنر

 

قبا (جبه) یا روپوش: پیراهن بلندی بوده که بر روی پیراهن کوتاه (تونیک) پوشیده می شد

معمولا جلوباز بوده و در حلشیه ان از تاثیرات معماری و اقلیم ان زمان مشخص میشده است.

این مربوط به دوران اولیه اسلامی بوده و در صدر دوره اسلامی به ان بالاپوش سراسری (مانند چادر) که سر تا پای انان را در بر گی گرفته را به خود اختصاص می داده.

مهمترین قبا: قبای غزنی به رنگ سفید.

 

 

به کار گیری سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در طراحی لباس

 

photo_2016-08-22_11-43-26

 

با کمی مهارت و استفاده از سنگ های مصنوعی و با استفاده از الگو و اشکال مختلف می توان گردنبندهایی بسیار زیبا طراحی کرد که نشان دهنده خالقیت طراح است

با استفاده از حلقه های فلزی و انبردست و استفاده از یک تا تعدادی مهره های ریز با استفاده از رنگ های مختلف می توانیم مدل های ایده ال خود را طراحی کنیم. همچنین این طرح ها را می توانیم بر روی لباس و پارچه تزئین کرده و در مراحل مختلف به نقش کامل برسانیم.

حلقه ها سنگ هاا مفتول ها می توانند نقش بسزایی در طراحی لباس داشته باشند.

ادامه