مقالات آموزشی

مقالات دپارتمان زبان انگلیسی

ورودی – وارد کردن انگلیسی در ذهن( Entrance – Entering the English in mind )

 

ورودی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

به طور خلاصه می‌توان گفت ورودی یعنی «جملات انگلیسی که شما آنها را می‌خوانید یا می‌شنوید». هنگامیکه شما چند جمله انگلیسی می‌خوانید یا می‌شنوید، بخش‌هایی از آن جملات در ذهن شما باقی می‌مانند که این به شما اجازه می‌دهد که خودتان هنگام صحبت کردن یا نوشتن جملات مشابهی بسازید.

ورودی چیست؟

به طور خلاصه می توان گفت ورودی یعنی «جملاتی که شما آنها را می‌خوانید یا می‌شنوید». ورودی برعکس خروجی است، که به معنای «ساختن جملات هنگام نوشتن یا صحبت کردن» است.

مدل فراگیری زبان

آیا تا کنون به این نکته دقت کرده‌اید که چگونه می‌توانید اینقدر راحت به زبان مادریتان صحبت کنید؟ وقتی می‌خواهید چیزی بگویید جملات و عبارتهای صحیح خودبخود در زبان شما جاری می‌شود. بخش اعظم این فرآیند نا آگاهانه است: چیزی خودبخود در ذهن شما پدیدار می‌شود، حال شما اگر مایل بودید می‌توانید آن را به زبان بیاورید.

ادامه


 

مقالات دپارتمان مدیریت و کسب و کار

چرا داده های مشتریان برای کسب و کار الکترونیکی مهم است؟

✅ جمع آوری اطلاعات در مورد مشتریان موجب نقاط مثبتی نظیر دیدی واضح و روشن از اهداف و بهبود ارتباطات با مشتریان می گردد که منجر به موفقیت و تعالی کسب و کار الکترونیکی شما می گردد.
بازار هدف شما
✅ در هر کسب و کاری باید بازار هدف را شناخت. در حالت ایده آل شما قبل از اینکه حتی شروع به فروش کنید، آن را می شناسید. با این حال، کسب و کارها و بازارها تکامل پیدا میکنند. تصور کنید که بازار هدف گروه شما بعد از مدتی دیگر همان بازار قبلی نباشد. به داده های مشتریانتان که از وب سایت جمع آوری می کنید، توجه کنید .این نکته باعث سهولت در ثبات برند و ارتباط شما بر اهداف و افرادی که از شما خرید می کنند، می گردد.
ایمیلهای بازاریابی و فروش
✅ جمع آوری آدرس ایمیل و سایر اطلاعات مشتریان فعلی و گذشته شما تماس را آسان می کند. به نحوی که براحتی پس از ورود یک جنس جدید به مجموعه، شما می توانید به آن مشتریان اطلاع دهید. طبق آمار Experian نرخ کلیک و باز کردن صفحه وب سایت از ۱۶٫۲% در سال ۲۰۱۱ به ۱۴٫۴٪ در پایان سال۲۰۱۲ کاهش یافته است.  و این احتمال می رود که علاقه مشتریان به بازاریابی ایمیلی در حال کمتر شدن است. بنابراین باید با استفاده از اطلاعات در مورد مشتریان مطمئن شد تا  مشتریان شما همچنان علاقه مند به خرید از وب سایتتان هستند.
سایر ارتباطات دیگر
✅ ارسال اخبار و پیشنهادات برای مشتریان میتواند رابطه تجاری آنان با برند شما را تقویت کند، حتی اگر این باعث نشود تا آنان دوباره و سریع از شما خرید کنند.
🔰حل مشکل
✅ اگر شما تمام اطلاعات مشتریان را  به دست آوردید، می توانید با قدرت به جلو حرکت کنید و تمام مسائلی را که ممکن است به آن برخورد کنید، حل شود. این مسائل ممکن است در مرحله پرداخت، اجناس مفقود شده در حمل و نقل یا شکایتی هایی در دیگر موارد باشند. با این نوع از مسائل باید با سرعت و دقت برخورد شود و هنگامی که اطلاعات مشتریان در دسترس شما باشد این کار آسان تر صورت می گیرد.
۹۱% از مشتریان ناراضی دوباره از شرکت شما استفاده نخواهند کرد. با این حال اگر شما شکایت را حل کنید، ۷۰% اوقات آن مشتریان دوباره با شما همکاری خواهند داشت(منبع: Lee Resources).
خدمات خود را بهبود ببخشید
✅ داشتن اطلاعات مشتریان مانند الگوهای خرید و جزئیات جمعیتی، می تواند به بهبود خدمات دهی به مشتری و بازاریابی شما کمک کند. شما می توانید از عادتهای خرید مشتریان و چگونگی فعالیت آنها بر روی وب سایت ، ایده های خوبی بگیرید.
🔰 وفاداری مشتریان
✅ مشتریان فروشگاه خود را ردیابی کنید که چگونه به شما اجازه میدهند تا با دلایلی آنها را برای خود نگه دارید. اگر متوجه شدید که شخصی معمولا محصولی را به عنوان هدیه خریداری می کند، به مناسبت تعطیلات آخر هفته یا مناسبتی در آن ایام به او تخفیف دهید.
کارت های وفاداری و امتیاز راه های خوبی برای پیگیری عادات خرج کردن مشتریان است . پیشنهاداتی برای بازگشت آنها به فروشگاهتان بدهید. مشتری وفادار ۱۰ برابر از زمانی که اولین خرید خود را انجام می دهد، ارزش دارد.

 


🔰 رسانه های اجتماعی
✅ اگر شما اطلاعات رسانه های اجتماعی مشتریان خود را جمع آوری کرده باشید، در آن صورت می توانید از آنها برای سیاست های تعامل با مشتریان استفاده کنید. این راه خوبی است که مشتریان شما بدانند شما در شبکه اجتماعی مورد علاقه آنها هستید، و بیدرنگ شما در توییت ها و پستهایی که در مورد برند شما ارسال می کنند،شامل می شوید. براساس یک نظرسنجی از موسسه Touch Agency ، حدود ۷۵% مردم بیشتر دوست دارند از برندی خرید کنند که در توییتر دنبال می کنند،
شما می توانید با استفاده از منابعی مانند Google Analytics، از مشتریان خود یک تصویر بسیار خوب در مورد استفاده آنها از وب سایت خود، درست کنید.
✅شما می توانید بگویید که ترافیک استفاده از سایت در چه زمانی اتفاق می افتد، در کدام صفحه می روند، چند نفر وارد پروسه بازدید می شوند و چند نفر آنرا تکمیل می کنند. این اطلاعات به شما این شانس را می دهد تا  تشخیص بدهید چه مسائلی مردم را از سفارشات خود منصرف می کند و یا به شما راه هایی را نشان می دهد که می توانید مردم را برای بازدید و چک کردن محصولات سایت خود تشویق کنید.
🔰پیشنهادات
✅ شما می توانید با توجه به عادات خرید مشتریان و پیشنهاد دادن محصولاتی که ممکن است به آن علاقه مند باشند، فروش بیشتری داشته باشید. همچنین شما می توانید به محصولاتی که اخیرا توسط مشتریان مشاهده شده نگاهی بیندازید. چه دلیلی وجود دارد که بازدید کنندگان آنها را  نخریده اند؟  شاید آنها فقط نیاز به یک فشار کوچک دارند تا سفارش بدهند !

 ادامه

 


 

مقالات دپارتمان گوهر شناسی

 

images

سندلوس صمع نوعی درخت، زرد و شفاف و بسیار شبیه کهرباست ولی بوی خوبی ندارد. قدیمی ترین نوع آن مربوط به کشور آلمان می باشد.البته سندلوس نوع آلمانی تقریبا نزدیک چهل سال است که تولید نمی شود و مشابه سندلوس آلمان را ترکیه به نام سندلوس ترکیه به بازار عرضه کرده است که البته کیفیت آن با کیفیت نوع آلمانی بسیار متفاوت می باشد.
در حال حاضر ، سندلوس آلمان به شکل شمش عرضه شده و در اندازه ها و رنگ های مختلف به شکل تسبیح وارد بازار می گردد.
سندلوس تقریبا شفاف و گاها مشابه کهربا بوده و تشخیص اصالت آن فقط از عهده مراکز گوهرشناسی معتبر و یا کارشناسان معتمد اتحادیه برمی‌آید. قابلیت تراش خوردن بالا، زیبایی، تحمل حرارت بالا از دیگر ویژگی های سندلوس می باشد.

دو نوع سندلوس وجود دارد:
نوع اول هنگامی که روی آتش گرفته شود نرم می شود.
نوع دوم اگر روی آتش گرفته شود جمع می شود

ادامه

 


 

مقالات دپارتمان حسابداری و علوم مالی

 

 

 

 دانستنی مالی :

? یادآوری نکاتی در تعاریف حسابداری

?بهای جایگزینی مستهلک شده:

عبارت است از بهای ناخالص جایگزینی یک دارایی (یعنی بهای جاری جایگزینی یک دارایی نو با توان خدمت‌دهی مشابه) پس از کسر استهلاک مبتنی بر بهای مزبور و مدت استفاده شده از آن دارایی.

?بهای تمام‌ شده‌:

مبلغ‌ وجه‌ نقد یا معادل‌ نقد پرداختی‌ و یا ارزش‌ منصفانه‌ سایر مابه‌ازاهایی‌ که‌ جهت‌ تحصیل‌ یک‌ دارایی‌ در زمان‌ تحصیل‌ یا ساخت آن واگذار شده‌ است‌ و در صورت مصداق، مبلغی که براساس الزامات خاص سایر استانداردهای حسابداری (مانند مخارج تأمین مالی) به آن دارایی تخصیص یافته است.

مبلغ‌ دفتری‌:

مبلغی‌ که‌ دارایی‌ پس از کسر استهلاک‌ انباشته‌ و زیان‌ کاهش‌ ارزش‌ انباشته مربوط‌ ، به‌ آن‌ مبلغ‌ در ترازنامه منعکس می‌شود.

ناخالص مبلغ دفتری:

بهای تمام شده دارایی یا سایر مبالغ جایگزین بهای تمام شده

 

ادامه

 


 

مقالات دپارتمان فناوری اطلاعات

 

رویکرد هوشمندانه برای جلوگیری از حملات شبکه های کامپیوتری

مقدمه:

وقتی صحبت از نفوذهای پیشرفته به میان می آید، مباحث غیر قابل پیش بینی می تواند آسیب رسان باشد. اغلب دپارتمان های امنیتی حملات شناخته شده را تحت نظر می گیرند.  با وجود این تعداد کمی از این حملات اتفاق می افتد .دلیل اینکه در گذر زمان جلوگیری از حملات ناشناخته سخت بوده است، این است که هکرها با طراحی های جدید آخرین حفاظ های امنیتی را دور زده اند؛ مانند تغییر امضاهای دیجیتال و یا الگوهای رفتاری.

اما همه ی هکرها از یکسری مراحل استفاده می کنند که با شناسایی هدف آغاز می شود، استقرار نمودن صلاح های حمله در هدف، نصب، پیاده سازی، کنترل کانال ارتباطی و پایان دادن به ماموریت که اغلب با هدف خارج کردن اطلاعات می باشد.

در هر کدام از این مراحل یکسری ردپا برای سنسورهای هوشمند باقی می ماند تا بتوانند نفوذها را کشف و پیگیری نمایند.

به وسیله مشاهده مراحل حمله هکرها در زمان انجام نفوذشان و سپس ایجاد یک حفاظ امنیتی برای جلوگیری از روش های حمله آنها، سازمان ها قادر خواهند بود از این طریق به سطحی از هوشیاری برسند که بتوانند جلوی تمام زنجیره حمله (kill chain ) را بگیرند. کلید این نوع رفتار در ادغام کردن تمام مراحل با یک زیرساخت پاسخگویی با سرعت بالاست که بتواند حمله را شناسایی کند و در همان مراحل اولیه جلوی آن را بگیرند.

این مقاله در مورد مراحل زنجیره حمله (Kill Chain ) توضیح می دهد و اینکه چگونه حمله های ناشناس را توسط سنسورها و کنسول های هوشمند شناسایی کنیم.

  ادامه  مقاله

 


 

مقالات دپارتمان بورس و سرمایه گذاری

 

بورس و سرمایه گذاری

 

  • از نگاه کسب وکار

میتواند به عنوان یک کسب و کار باشد.

  • از نگاه سرمایه گذاری

دارای نقد پذیری خوبی است.

امکان خرید ذره ذره دارایی وجود دارد.

  • از نگاه اقتصاد کلان

تخصیص درست نقدینگی

کمک به چرخه اقتصادی کشور

کمک به تنظیم بازارهای دیگر ( مسکن و … )

 


مقالات دپارتمان فنی و مهندسی

یک تعریف ساده از نرم افزار لومیون (Lumion)
لومیون یعنی تبدیل هرچه در ذهن داری به واقعیت : زنده،پویا،قابل لمس
فقط کافیست ایده معماری خود را در یک نرم افزار سه بعدی ساز که بر آن مسلطیم آماده کرده باشیم همین!!
مکس ، اسکچ آپ یا رویت فرقی ندارد
دیگر نیازی به صبر و استقامت ، تمرین فراوان و آزمون و خطاهای چند ساعاته در محیط وی ری نیست.
آغاز یک اتفاق بزرگ در زندگی یک معمار می باشد
فایل خود را وارد محیط لومیون کنید و هرچه میخواهید از متریال ، فرنیچر ، ابزار طبیعت و شهرسازی ، حتی آب و هوا را مطابق میل تنطیم کرده و آن را زنده و مستقیم ببینید(Real Time) و هر آنچه دیدید را با سرعت نور به رندر و انیمیشن تبدیل کنید.

ادامه


 

مقالات دپارتمان عکاسی و سینمای دیجیتال

 

Nometne Kytirga no 2008.06.30. l?dz 2008.07.06.

 

فتومونتاژ: تکه چسبانی (کولاژ) با عکس روشی در عکاسی که در طی ان یک تصویر را از ترکیب چند تصویر دیگر تهیه می کنند.

اگر چند تصویر مختلف را در یک تصویر واحد با هم ترکیب کنند به ان فتومونتاژ گفته میشود.

نام فتومونتاژ را هانس آرپ با مشورت کئوروگه گروس انتخاب و مطرح کرد. در این روش گاه  عکس ها را چنان می چسبانند و ترکیب می کنند و مانند عکسی که به طور عادی با دوربین گرفته شده است از شیوه فتومونتاژ برای طراحی و ارایش جلد کتاب استفاده می شود.

ادامه

 


 

مقالات دپارتمان معماری و دکوراسیون داخلی


photo_2016-12-28_15-43-46

اولین و مهمترین پایگاهی که می تواند در پرورش خلاقیت بسیار موثر باشد خانواده است و مهمترین عوامل در این ارتباط والدین هستند و در این میان مادر نفش اساسی در تربیت فرزندان دارد ,سه چهارم شخصیت کودک قبل از شش سالگی شکل می گیرد, انقلاب صنعتی و مدرنیته و تحولات جامعه­ی معاصر باعث شده است بخش عظیمی از نیروی کار در جامعه را بانوان و مادران شاغل تشکیل بدهند که موجب می شود ساعات زیادی از روز را در  خارج از خانه بوده و در نتیجه کودکان نیز دور از خانه به مهد کودک سپرده می شوند.حال سوال اینجاست که پس از گذشت سال ها تجربه و پیشرفت در معمار ی آیا ما به فضایی اصولی و مرتبط با نیاز کودکان در طراحی رسیده ایم؟ آیا این اصول در فضای درونی و محیط بیرونی صرفاً فضایی جهت نگهداری کودکان است، یا فضاها بر اساس رشد و پرورش خلاقیت در کودکان طراحی شده اند؟

کودکان اعضای کوچک و لطیف جامعه می باشند و قابلیت تاثیرگذاری بر شکل گیری محیطشان را با بیان تمایلات و نیازهای خود دارند, واقعیت مهمی که در جامعه امروز ایران با آن روبرو هستیم و تهدیدی جدی برای آیندگان به شمار می­رود اهمیت ندادن و یا به عبارتی دیگر ناچیز شمردن کودکان و جهان کوچک آنها می باشد, به خصوص رابطه نزدیکشان با طبیعت و فضای سبز می باشد.

مهد کودک فضایی است با ضوابط درست و طراحی معماری استاندارد و می­تواند فضایی مناسب را در کنار خانواده برای کودک به ارمغان آورد.

ادامه

 


 

مقالات دپارتمان فرهنگ و هنر

 

قبا (جبه) یا روپوش: پیراهن بلندی بوده که بر روی پیراهن کوتاه (تونیک) پوشیده می شد

معمولا جلوباز بوده و در حلشیه ان از تاثیرات معماری و اقلیم ان زمان مشخص میشده است.

این مربوط به دوران اولیه اسلامی بوده و در صدر دوره اسلامی به ان بالاپوش سراسری (مانند چادر) که سر تا پای انان را در بر گی گرفته را به خود اختصاص می داده.

مهمترین قبا: قبای غزنی به رنگ سفید.

 

 

به کار گیری سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در طراحی لباس

 

photo_2016-08-22_11-43-26

 

با کمی مهارت و استفاده از سنگ های مصنوعی و با استفاده از الگو و اشکال مختلف می توان گردنبندهایی بسیار زیبا طراحی کرد که نشان دهنده خالقیت طراح است

با استفاده از حلقه های فلزی و انبردست و استفاده از یک تا تعدادی مهره های ریز با استفاده از رنگ های مختلف می توانیم مدل های ایده ال خود را طراحی کنیم. همچنین این طرح ها را می توانیم بر روی لباس و پارچه تزئین کرده و در مراحل مختلف به نقش کامل برسانیم.

حلقه ها سنگ هاا مفتول ها می توانند نقش بسزایی در طراحی لباس داشته باشند.

ادامه