مقالات آموزشی

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

مقالات دپارتمان زبان انگلیسی

ورودی – وارد کردن انگلیسی در ذهن( Entrance – Entering the English in mind )

 ورودی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

به طور خلاصه می‌توان گفت ورودی یعنی «جملات انگلیسی که شما آنها را می‌خوانید یا می‌شنوید». هنگامیکه شما چند جمله انگلیسی می‌خوانید یا می‌شنوید، بخش‌هایی از آن جملات در ذهن شما باقی می‌مانند که این به شما اجازه می‌دهد که خودتان هنگام صحبت کردن یا نوشتن جملات مشابهی بسازید.

ورودی چیست؟

به طور خلاصه می توان گفت ورودی یعنی «جملاتی که شما آنها را می‌خوانید یا می‌شنوید». ورودی برعکس خروجی است، که به معنای «ساختن جملات هنگام نوشتن یا صحبت کردن» است.

مدل فراگیری زبان

آیا تا کنون به این نکته دقت کرده‌اید که چگونه می‌توانید اینقدر راحت به زبان مادریتان صحبت کنید؟ وقتی می‌خواهید چیزی بگویید جملات و عبارتهای صحیح خودبخود در زبان شما جاری می‌شود. بخش اعظم این فرآیند نا آگاهانه است: چیزی خودبخود در ذهن شما پدیدار می‌شود، حال شما اگر مایل بودید می‌توانید آن را به زبان بیاورید.

ادامه


 

مقالات دپارتمان مدیریت و کسب و کار

چرا استارتاپ ها در ایران شکست می خورند ؟؟؟

از سال ۱۹۹۰ سرمایه‌گذاری در بستر فناوری اطلاعات در ایالات متحده آمریکا ۳۰۰ درصد رشد داشته است که شامل بیش از ۵۰ درصد سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی می‌شود و اولین رتبه در میان سرمایه‌گذاری‌های سال ۲۰۱۶ را به خود اختصاص داده است. امکان کسب درآمدهای چندده و چند صد میلیون تومانی از تجارت الکترونیک که تنها در بخش تلفن‌های هوشمند و آپ‌های مربوط به آن بیش از ۸۰میلیارد تومان تخمین زده می‌شود. اما سوال اساسی این است که چرا یک کسب و کار اینترنتی شکست می‌خورد در حالی که کسب و کاری مشابه آن می‌تواند درآمد چند صدمیلیونی کسب کند و روز به روز توسعه یابد؟ برای پاسخ به این سوال باید همانند سایر نقاط جهان مهم‌ترین عوامل، یعنی عوامل محیطی تاثیر‌گذار بر کسب و کارها را به دقت بررسی کنیم. در کسب و کارهای اینترنتی توجه به ۴ عامل سیاست Political، اقتصادEconomy، محیط فرهنگی-اجتماعیSocial / cultural و فناوری Technology اهمیت ویژه‌ای دارد. این عوامل که تحت عنوان pest شناخته می‌شوند از ادغام ابتدای نام انگلیسی هر کدام گرفته شده است. در ادامه تلاش خواهد شد هر کدام از این عوامل به‌صورت مجزا و در بستر صنعت ICT داخل کشور مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

✅  عوامل سیاسی تعداد زیادی از افراد که می‌خواهند وارد دنیای کسب و کارهای اینترنتی شوند تاثیر عوامل سیاسی را بر آینده تجاری خود بررسی نمی‌کنند. این در حالی است که متغیرهای سیاسی تاثیر بسزایی در ادامه کسب و کار و رشد آن دارند.بسیاری از کسب و کارها با دگرگونی‌های سیاسی یک کشور یک شبه ره صد ساله رفته‌اند و بسیاری دیگر نیز با ورشکستگی مواجه شده‌اند. میزان بیشتر تاثیر زمانی مشخص می‌شود که یک شرکت داد و ستد مالی با خارج از مرزهای ملی داشته باشد.

 ادامه  
 مقالات دپارتمان گوهر شناسی images

سندلوس صمع نوعی درخت، زرد و شفاف و بسیار شبیه کهرباست ولی بوی خوبی ندارد. قدیمی ترین نوع آن مربوط به کشور آلمان می باشد.البته سندلوس نوع آلمانی تقریبا نزدیک چهل سال است که تولید نمی شود و مشابه سندلوس آلمان را ترکیه به نام سندلوس ترکیه به بازار عرضه کرده است که البته کیفیت آن با کیفیت نوع آلمانی بسیار متفاوت می باشد. در حال حاضر ، سندلوس آلمان به شکل شمش عرضه شده و در اندازه ها و رنگ های مختلف به شکل تسبیح وارد بازار می گردد. سندلوس تقریبا شفاف و گاها مشابه کهربا بوده و تشخیص اصالت آن فقط از عهده مراکز گوهرشناسی معتبر و یا کارشناسان معتمد اتحادیه برمی‌آید. قابلیت تراش خوردن بالا، زیبایی، تحمل حرارت بالا از دیگر ویژگی های سندلوس می باشد.

دو نوع سندلوس وجود دارد: نوع اول هنگامی که روی آتش گرفته شود نرم می شود. نوع دوم اگر روی آتش گرفته شود جمع می شودادامه 
 مقالات دپارتمان حسابداری و علوم مالی  دوره حسابداری مجتمع فنی  دانستنی مالی :? یادآوری نکاتی در تعاریف حسابداری?بهای جایگزینی مستهلک شده:عبارت است از بهای ناخالص جایگزینی یک دارایی (یعنی بهای جاری جایگزینی یک دارایی نو با توان خدمت‌دهی مشابه) پس از کسر استهلاک مبتنی بر بهای مزبور و مدت استفاده شده از آن دارایی.?بهای تمام‌ شده‌:مبلغ‌ وجه‌ نقد یا معادل‌ نقد پرداختی‌ و یا ارزش‌ منصفانه‌ سایر مابه‌ازاهایی‌ که‌ جهت‌ تحصیل‌ یک‌ دارایی‌ در زمان‌ تحصیل‌ یا ساخت آن واگذار شده‌ است‌ و در صورت مصداق، مبلغی که براساس الزامات خاص سایر استانداردهای حسابداری (مانند مخارج تأمین مالی) به آن دارایی تخصیص یافته است.?مبلغ‌ دفتری‌:مبلغی‌ که‌ دارایی‌ پس از کسر استهلاک‌ انباشته‌ و زیان‌ کاهش‌ ارزش‌ انباشته مربوط‌ ، به‌ آن‌ مبلغ‌ در ترازنامه منعکس می‌شود.?ناخالص مبلغ دفتری:بهای تمام شده دارایی یا سایر مبالغ جایگزین بهای تمام شده   ادامه  
 مقالات دپارتمان فناوری اطلاعات رویکرد هوشمندانه برای جلوگیری از حملات شبکه های کامپیوتریمقدمه:

وقتی صحبت از نفوذهای پیشرفته به میان می آید، مباحث غیر قابل پیش بینی می تواند آسیب رسان باشد. اغلب دپارتمان های امنیتی حملات شناخته شده را تحت نظر می گیرند.  با وجود این تعداد کمی از این حملات اتفاق می افتد .دلیل اینکه در گذر زمان جلوگیری از حملات ناشناخته سخت بوده است، این است که هکرها با طراحی های جدید آخرین حفاظ های امنیتی را دور زده اند؛ مانند تغییر امضاهای دیجیتال و یا الگوهای رفتاری.

اما همه ی هکرها از یکسری مراحل استفاده می کنند که با شناسایی هدف آغاز می شود، استقرار نمودن صلاح های حمله در هدف، نصب، پیاده سازی، کنترل کانال ارتباطی و پایان دادن به ماموریت که اغلب با هدف خارج کردن اطلاعات می باشد.

در هر کدام از این مراحل یکسری ردپا برای سنسورهای هوشمند باقی می ماند تا بتوانند نفوذها را کشف و پیگیری نمایند.

به وسیله مشاهده مراحل حمله هکرها در زمان انجام نفوذشان و سپس ایجاد یک حفاظ امنیتی برای جلوگیری از روش های حمله آنها، سازمان ها قادر خواهند بود از این طریق به سطحی از هوشیاری برسند که بتوانند جلوی تمام زنجیره حمله (kill chain ) را بگیرند. کلید این نوع رفتار در ادغام کردن تمام مراحل با یک زیرساخت پاسخگویی با سرعت بالاست که بتواند حمله را شناسایی کند و در همان مراحل اولیه جلوی آن را بگیرند.

این مقاله در مورد مراحل زنجیره حمله (Kill Chain ) توضیح می دهد و اینکه چگونه حمله های ناشناس را توسط سنسورها و کنسول های هوشمند شناسایی کنیم.

  ادامه  مقاله

 
 مقالات دپارتمان بورس و سرمایه گذاری بورس و سرمایه گذاری 20131229120328cb-IMAGE635009416166923671
  • از نگاه کسب وکار
میتواند به عنوان یک کسب و کار باشد.
  • از نگاه سرمایه گذاری
دارای نقد پذیری خوبی است.امکان خرید ذره ذره دارایی وجود دارد.
  • از نگاه اقتصاد کلان
تخصیص درست نقدینگیکمک به چرخه اقتصادی کشورکمک به تنظیم بازارهای دیگر ( مسکن و … ) 

مقالات دپارتمان فنی و مهندسی

یک تعریف ساده از نرم افزار لومیون (Lumion) لومیون یعنی تبدیل هرچه در ذهن داری به واقعیت : زنده،پویا،قابل لمس فقط کافیست ایده معماری خود را در یک نرم افزار سه بعدی ساز که بر آن مسلطیم آماده کرده باشیم همین!! مکس ، اسکچ آپ یا رویت فرقی ندارد دیگر نیازی به صبر و استقامت ، تمرین فراوان و آزمون و خطاهای چند ساعاته در محیط وی ری نیست. آغاز یک اتفاق بزرگ در زندگی یک معمار می باشد فایل خود را وارد محیط لومیون کنید و هرچه میخواهید از متریال ، فرنیچر ، ابزار طبیعت و شهرسازی ، حتی آب و هوا را مطابق میل تنطیم کرده و آن را زنده و مستقیم ببینید(Real Time) و هر آنچه دیدید را با سرعت نور به رندر و انیمیشن تبدیل کنید.

ادامه


 مقالات دپارتمان عکاسی و سینمای دیجیتال Nometne Kytirga no 2008.06.30. l?dz 2008.07.06. فتومونتاژ: تکه چسبانی (کولاژ) با عکس روشی در عکاسی که در طی ان یک تصویر را از ترکیب چند تصویر دیگر تهیه می کنند.اگر چند تصویر مختلف را در یک تصویر واحد با هم ترکیب کنند به ان فتومونتاژ گفته میشود.

نام فتومونتاژ را هانس آرپ با مشورت کئوروگه گروس انتخاب و مطرح کرد. در این روش گاه  عکس ها را چنان می چسبانند و ترکیب می کنند و مانند عکسی که به طور عادی با دوربین گرفته شده است از شیوه فتومونتاژ برای طراحی و ارایش جلد کتاب استفاده می شود.

ادامه  
 مقالات دپارتمان معماری و دکوراسیون داخلی
photo_2016-12-28_15-43-46

اولین و مهمترین پایگاهی که می تواند در پرورش خلاقیت بسیار موثر باشد خانواده است و مهمترین عوامل در این ارتباط والدین هستند و در این میان مادر نفش اساسی در تربیت فرزندان دارد ,سه چهارم شخصیت کودک قبل از شش سالگی شکل می گیرد, انقلاب صنعتی و مدرنیته و تحولات جامعه­ی معاصر باعث شده است بخش عظیمی از نیروی کار در جامعه را بانوان و مادران شاغل تشکیل بدهند که موجب می شود ساعات زیادی از روز را در  خارج از خانه بوده و در نتیجه کودکان نیز دور از خانه به مهد کودک سپرده می شوند.حال سوال اینجاست که پس از گذشت سال ها تجربه و پیشرفت در معمار ی آیا ما به فضایی اصولی و مرتبط با نیاز کودکان در طراحی رسیده ایم؟ آیا این اصول در فضای درونی و محیط بیرونی صرفاً فضایی جهت نگهداری کودکان است، یا فضاها بر اساس رشد و پرورش خلاقیت در کودکان طراحی شده اند؟

کودکان اعضای کوچک و لطیف جامعه می باشند و قابلیت تاثیرگذاری بر شکل گیری محیطشان را با بیان تمایلات و نیازهای خود دارند, واقعیت مهمی که در جامعه امروز ایران با آن روبرو هستیم و تهدیدی جدی برای آیندگان به شمار می­رود اهمیت ندادن و یا به عبارتی دیگر ناچیز شمردن کودکان و جهان کوچک آنها می باشد, به خصوص رابطه نزدیکشان با طبیعت و فضای سبز می باشد.

مهد کودک فضایی است با ضوابط درست و طراحی معماری استاندارد و می­تواند فضایی مناسب را در کنار خانواده برای کودک به ارمغان آورد.

ادامه

 

 

مقالات دپارتمان فرهنگ و هنر

 Cloth-designer قبا (جبه) یا روپوش: پیراهن بلندی بوده که بر روی پیراهن کوتاه (تونیک) پوشیده می شدمعمولا جلوباز بوده و در حلشیه ان از تاثیرات معماری و اقلیم ان زمان مشخص میشده است.این مربوط به دوران اولیه اسلامی بوده و در صدر دوره اسلامی به ان بالاپوش سراسری (مانند چادر) که سر تا پای انان را در بر گی گرفته را به خود اختصاص می داده.مهمترین قبا: قبای غزنی به رنگ سفید. به کار گیری سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در طراحی لباس photo_2016-08-22_11-43-26 با کمی مهارت و استفاده از سنگ های مصنوعی و با استفاده از الگو و اشکال مختلف می توان گردنبندهایی بسیار زیبا طراحی کرد که نشان دهنده خالقیت طراح استبا استفاده از حلقه های فلزی و انبردست و استفاده از یک تا تعدادی مهره های ریز با استفاده از رنگ های مختلف می توانیم مدل های ایده ال خود را طراحی کنیم. همچنین این طرح ها را می توانیم بر روی لباس و پارچه تزئین کرده و در مراحل مختلف به نقش کامل برسانیم.حلقه ها سنگ هاا مفتول ها می توانند نقش بسزایی در طراحی لباس داشته باشند.

ادامه 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.