مقالات آموزشی

مقالات دپارتمان زبان انگلیسی

 

یادگیری زبان دوم را از چه سنی آغاز کنیم؟
 

تحقیقات نشان می دهد که کودکان در یادگیری  زبان خارجی بهتر از بزرگسالان عمل می کنند. مزایای یادگیری زبان از نگاه علوم شناختی و زبانشناسی، کشورهای سراسر جهان را بر آن داشته که یادگیری زبان را در سیاستهای آموزشی خود لحاظ کنند. کارشناسان و مربیان آموزشی در سراسر دنیا بر این امر متفق القول هستند که یادگیری زبان دوم برای تمامی فراگیران در تمام سنین مفید میباشد . چرا که یادگیری یک زبان جدید افق های جدیدی را به روی فراگیران گشوده و ذهن آنها را توسعه می بخشد. حال نکته این است که آیا یادگیری یک زبان خارجی در سنین پایین “آسان تر” است یا “بهتر”؟
تقریبا همه انسان های روی زمین از سن کودکی زبان به سخن گفتن باز می کنند . فراگیری مهارت های پایه ای در هر زبان برای هر کودک خواه کند ذهن خواه باهوش، فقط چند ماه طول می کشد. کودکان به طور بالقوه با توانایی تولید چهل صدا متولد می شوند. و به همین دلیل است که بسیاری از کودکان کلمات مشابهی را بیان می کنند مثلا مامان، بابا و… . از همین زمان بچه ها به والدین و دوستان خود گوش می کنند و صداهایی که نمی شناسند را فرا می گیرند تا اینکه در نهایت قادر خواهند بود کلمات را به طور کامل بیان کنند. هر چند این پروسه چند سالی طول می کشد اما سریع ترین راه برای یادگیری کامل یک زبان است. تحقیقات نشان می دهد که کودکان به دو دلیل از بدو تولد تا سن ۷ سالگی دارای بهترین شرایط برای یادگیری زبان هستند. نخست آن که در این دوره سنی کودکان دارای بیشترین قدرت جذب و یادگیری زبان هستند. دوم آن که هنگامی که کودکان وارد دبستان می شوند که غالبا زبان رایج در آن مدرسه زبان مادری است پس از آن برای حفظ توازن بین زبان مادری و یک زبان خارجی به مراتب با مشکل مواجه می گردند.

 


چرا کودکان به طور طبیعی بهترین زبان شناسان جهان هستند؟
مطالعات علمی نشان داده است که برای یادگیری یک زبان از سن کودکی تا بلوغ یک “دوره حیاتی” وجود دارد. طی این دوره کودکان به سرعت قواعد یک زبان را فرا می گیرند و صداهایی را که می شنوند به بهترین شکل ممکن تقلید می کنند به نحوی که به همان گونه ایی که زبان مادری خود را فرا گرفته اند زبان دوم را نیز فرا می گیرند.

یادگیری زبان از سنین اولیه به فراگیران کمکی فراوانی می کند به این مفهوم که کودکان برای یادگیری زبان دارای مهارتهای طبیعی هستند و تمرینات موجود در پروسه یادگیری زبان آن ها را در تفکر خلاق و حل مسئله بسیار توانمند می سازد. این واقعیات، والدین و مربیان آموزشی را در سراسر دنیا بر آن داشته تا نسبت به گنجاندن زبان در برنامه های آموزشی برای سنین اولیه کودکان اشتیاقی وافر نشان دهند. برخی از کشورهای اروپایی و آسیایی به طور ویژه ای شروع به آموزش زیان انگلیسی به کودکان سنین ۵ سال و حتی پایین تر نموده اند و این فراگیران به راحتی می توانند به چند زبان مکالمه کنند.

 

ادامه مطلب 

مقالات دپارتمان مدیریت و کسب و کار

 

بازار تکنولوژی CRM

چهار شرکت مهم که سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را به فروش می‌رسانند Salesforce.com ،Microsoft ،SAP و Oracle میباشند. دیگر شرکت‌هایی که این محصول را ارائه می‌دهند، بیشتر در بین کسب‌و‌کارهای کوچک‌تر شناخته‌ شده هستند، اما این چهار برند، انتخاب شرکت‌های بزرگ‌تر هستند.

سیستم‌‌های CRM که در داخل شرکت پیاده‌سازی می‌شوند، وظیفه‌ی مدیریت، کنترل، امنیت و حفظ و نگهداریِ اطلاعات و داده‌ها را در داخل خود شرکت عهده‌دار می‌باشند. با این رویکرد، خریدار به جای اینکه به صورت سالیانه آبونمان بپردازد، تمامی مجوزها را از پیش خریداری می‌کند. این نرم‌افزار بر روی سروِر اصلی شرکت نصب می‌شود و کاربر باید هزینه‌ی نصب و تمامی به‌روز‌رسانی‌ها را بپردازد. شرکت‌هایی که سیستم CRM پیچیده‌ای دارند، بیشتر از راه‌اندازی این نرم‌افزار سود می‌برند.

 


 

CRM‌های مبتنی بر رایانش ابری، که تحت عنوان SaaS (نرم‌افزار اجازه‌ای) هم شناخته می‌شوند، بر روی شبکه‌ای خارجیِ از راه دور نصب می‌شوند و کارمندان می‌توانند هر زمانی که نیاز داشته باشند و از هر جایی که اتصال به اینترنت برقرار باشد، و گاهی از طریق یک ارائه دهنده‌ی خدمات که بر نصب و نگهداری نظارت دارد، به آنها دسترسی داشته باشند. سرعت و استقرار نسبتا آسان نرم‌افزارهای مبتنی بر رایانش ابری، برای شرکت‌هایی که تخصص کمی در زمینه‌ی تکنولوژی دارند مفید می‌باشد. ممکن است خیلی از شرکت‌ها این روش را به دلیل کم هزینه‌‌ بودن آن ترجیح دهند. فروشندگانی مانند Salesforce.com، برای خدمات رایانش ابری‌شان گزینه‌ی پرداخت آبونمان به صورت ماهیانه یا سالانه را در اختیار خریداران قرار می‌دهند.

مهم‌ترین نگرانی شرکت‌هایی که از سیستم‌هایی بر پایه‌ی رایانش ابری استفاده می‌کنند، امنیت داده‌ها است. این نگرانی به این دلیل وجود دارد که این شرکت‌ها مستقیما پایگاه‌ داده‌ را کنترل نمی‌کنند. اگر شرکتی که ارائه دهنده‌ی خدمات رایانش ابری است ورشکست شده یا توسط شرکت دیگری خریداری شود، ممکن است داده‌ها مشکل پیدا کرده و حتی گُم شوند. همچنین هزینه هم می‌تواند برای‌ آنها نگران کننده باشد، چون هزینه‌های آبونمان برای نرم‌افزارها ممکن است گران‌تر از مدل‌هایی باشد که درون سازمان نصب می‌شود.

برنامه‌های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) متنِ باز، کُدهای‌شان را در اختیار عموم قرار می‌دهند و بدین صورت به شرکت‌ها اجازه می‌دهند بدون هیچ هزینه‌ای تغییرات لازم را اعمال کنند. سیستم‌های CRM متن باز همچنین اجازه می‌دهند، تغییرات داده‌ها به کانال‌های رسانه‌های اجتماعی هم متصل شود و بدین شکل به شرکت‌ها در بهبود بخشیدن به فعالیت‌های CRM اجتماعی نیز کمک می‌کنند. در بازار نرم‌افزارهای متن باز، SugarCRM گزینه‌ی خوبی است.

اینکه شرکت از کدام یک از روش‌های نصب CRM استفاده کند، به نیازهای تجاری، منابع و اهداف آن مربوط می‌شود و البته هر کدام از این گزینه‌ها هزینه‌های متفاوتی دارند.

 

 ادامه مطلب

 


 

مقالات دپارتمان گوهر شناسی

 

سنگ فیروزه

 
 

سنگ فیروزه نماد ملی ایرانی ها محسوب میشود و همیشه در تاریخ و فرهنگ ایران به آن اشاره شده است. انتخاب نام فیروزه به دورانی که ترکیه دروازه اروپا بود و مسیر راه ابریشم از ایران و ترکیه میگذشت بر میگردد. فیروزه هایی که از ترکیه وارد ایران میشد به (turkish stone) سنگ ترکی مشهور شد . سنگ فیروزه فسفات آبدار مس آلمینیوم است و در طبیعت با رنگهای آبی آسمانی , آبی متمایل به سبز , سبز و سبز متمایل به خاکستری دیده میشود که در این بین رنگ آبی آسمانی یکدست از محبوبیت زیادی برخوردار است . که خیلی کم یاب هستند . بیشتر فیروزه ها رگه های قهوه ای رنگ دارند که به دلیل وجود کانی لیمونیت میباشد . رگه های خاکستری سیر به دلیل وجود ماسه های ریز و رگه های سیاه رنگ به دلیل اکسید منگنز در سنگ میباشد . عامل رنگ دهنده فیروزه وجود عناصر مس و آهن میباشد که هرکدام بیشتر باشد رنگ سنگ به آن سمت تغییر میکند . اگر این سنگ برای مدت طولانی استفاده شود رنگ آن کم رنگ میشود به همین دلیل برای حفاظت از رنگ , آن را داخل رزین غوطه ور میکنند تا خلل و فرج های سنگ پر شود یا به اصطلاح آببندی شود.

فیروزه ها در مقابل اسید , حرارت , آب گرم , چربی , مواد شوینده و نور آفتاب بسیار حساس هستند و تغییر رنگ میدهند . مثلا اگر فیروزه آبی رنگ را حرارت دهیم به رنگ سبز تغییر میکند . کانی هایی مثل  واربست , آمازونیت , ورسکایت شبیه فیروزه هستند.

از تولید کنندگان بزرگ فیروزه میتوان به کشورهای ایران, مصر ,چین , مکزیک , ازبکستان , آمریکا , شیلی  و روسیه اشاره کرد.

اعتقادات مذهبی در مورد سنگ فیروزه :

سنگ مقدسی است که خوشبختی را ارمغان میدهد و مانع فقر و تنگدستی میشود و همچنین اموال را در برابر چشم زخم محافظت میکند.

 

ادامه مطلب

 


 

مقالات دپارتمان حسابداری و علوم مالی

  

حسابداری سیستمی است که فعالیت های واحد تجاری را اندازه گیری و جمع بندی و تجزیه و تحلیل می نماید.

حسابداری عبارت است از مجموعه قواعد و روش هایی که با به کارگیری آنها اطلاعات مالی و اقتصادی  یک موسسه گردآوری و طبقه بندی و به شکل گزارش های حسابداری تلخیص شده و برای تصمیم گیری در اختیار اشخاص ذینفع و ذیعلاقه قرار می گیرد.

حسابداری عمومی یا حسابداریمالی که حسابداری بازرگانی نیز نامیده می شود.اصول و موازین دفترداری و حسابداری را بیان میکند.

چگونگی ثبت وقایع مالی در دفاتر حسابداری تهیه صورت های مالی دسته بندی اقلام و اجزا مندرج در این صورت ها تفسیر و تجزیه و تحلیل آنها.

اصول و مبانی اساس و پایه مباحث سایر رشته های مختلف حسابداری نیز هست.

ترازنامه:صورت حسابی است که وضعیت مالی موسسه را در یک تاریخ معین نشان می دهد.

دارایی ها به دو دسته کلی دارایی های جاری و دارایی های ثابت تقسیم می شود.دارایی های جاری دارایی هایی هستند که یا خود وجه نقد بوده و یا در زمان کوتاه مثلا یک دوره مالی به وجه نقد و یا هزینه تبدیل می شوند.مانند صندوق-بدهکاران….

-ما به التفاوت مجموع درآمدهای و مجموع هزینه ها سود یا زیان است.

تعریف حسابداری دارایی ها:

افزایشس دارایی ها در بدهکار حساب دارایی مربوطه و کاهش دارایی های بستانکار حساب دارایی مربوط ثبت میشود.

دفتر روزنامه دفتری است که تاجر باید همه روزه مطالبات و دیون دادوستد تجاری و معاملات راجع به اوراق تجاری بطور کلی جمع واردات و صادرات تجارتی خود را به هراسم و رسمی که باشد و وجوهی را که برای مخارج شخصی خود برداشته می کند و در آن ثبت می نمایند.

دفتر روزنامه را دفاتر مالی و یا دفاتر حسابداری نیز در صورت داشتن شرایطی معین شده دفاتر قانونی می گویند.

 

ادامه مطلب

 


 

مقالات دپارتمان فناوری اطلاعات

 

اصول طراحی سایت

هدف اکثر طراحان سایت، ساخت سایتی جذاب، کارآمد با دسترسی آسان است.ساخت چنین سایتی نیازمند طرحی خوب از گرافیک، ساختاری ساده و مرسوم، قالبی مناسب و منطقی، و مطالبی جذاب است.

مطالب سایت

شما می خواهید تا بازدید کنندگان، سایت تان را بعنوان منبعی از اطلاعات ارزشمند یا مکانی از یک تجارت معتبر بدانند. غلط های املایی و گرامری، سبب خواهد شد تا خیلی سریع از اعتبار شما کاسته شود. به یاد داشته باشید که مردم از اینترنت برای یافتن اطلاعات استفاده می کنند. خواه شما محصولی تولید شده توسط خود را بفروشید یا کالاهای دیگران را بفروش برسانید، در هر دو صورت می بایست ابتدا اطلاعات ارزشمندی را به بازدید کنندگان بدهید در غیر اینصورت آنها به روی سایت های دیگر کلیک کرده تا اطلاعاتی را که می خواهند بیایند.

سازگاری با مرورگرهای مختلف

حداقل صد نوع مختلف مرورگر وجود دارد. شما می بایست سایت تان را بگونه ای طراحی کنید تا با نسخه اخیر اکثر مرورگرهایی که بیشترین استفاده را دارند بخوبی کار کند. بطور میانگین کاربران اینترنت ممکن است ندانند که چطور مرورگرهایشان را بروز کنند یا طرز فکری به این صورت داشته باشند که “وقتی چیزی کار می کند، چرا باید بهش دست زد؟” به یاد داشته باشید که بازدید کنندگان ممکن است از کامپیوترهای شخصی نوع PC، MAC، Linux Box، PDA یا از تلفنهای همراه با مرورگرهای مختلف استفاده کنند.

طراحی سایت، نیازمند آن است که صفحات سایت شما حداقل با مرورگرهای اینترنت اکسپلورر، نت اسکیپ، فایرفوکس، اپرا و سفری بخوبی کار کند. بر طرف سازی خطاها در کدهای html، کافی نمی باشد و شما می بایست سایت تان را در مرورگرها و سخت افزارهای مختلف آزمایش کنید.

  

گرافیک و تصاویر

کاربران اینترنتی معمولا صبر زیادی ندارند و مطالعات نشان داده است که در صورتیکه صفحه ای از سایت بیش از ۱۰ ثانیه زمان بارگذاری داشته باشد، اکثر مردم به سایت دیگری خواهند رفت. همواره تصاویر و دیگر فایلهای گرافیکی را برای داشتن کمترین حجم ممکن، بهینه سازی کنید بدون آنکه بر کیفیت نهایی تصاویر تاثیری بوجود آید.

همواره از خصیصه های طول و عرض برای تصاویر استفاده کنید بطوریکه ما بقی صفحه بتواند در حین دانلود تصاویر، بارگذاری شوند. از تگ ALT استفاده کنید بطوریکه برخی از کاربرانی که نمایش تصاویر را در مرورگرهایشان خاموش کرده اند، بتوانند بفهمند تصاویر برای چه مقاصدی استفاده شده است.

رنگهای پیش زمینه

چنانچه از هر چیز دیگری به غیر از پیش زمینه سفید برای متنها استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که رنگ های لینکها را تعریف کرده اید در غیر اینصورت تنظیمات پیش فرض در مرورگر کاربران مشخص خواهد کرد که رنگ لینک ها چیست و در برخی موارد این موضوع می تواند سبب ناخوانایی در لینک ها شود.

مالتی مدیا

مالتی مدیا ترکیبی از فیلمهایی بصورت فلش، ویدئو کلیپ ها، آوا ها، و موسیقی های پیش زمینه است. همواره از پخش کننده هایی استفاده کنید که استاندارد هستند بطوریکه زمان دانلود کوتاه شود. اطمینان حاصل کنید که بازدید کنندگان می توانند فایلهای مالتی مدیا را متوقف کنند یا آنها را رد کنند. با این روش، افرادی که سرعت اینترنت پایینی دارند یا سخت افزار یا نرم افزار کامپیوترشان، از مالتی مدیا پشتیبانی نمی کند می توانند چنین فایل هایی را نادیده بگیرند.

همچنین کلیه اطلاعات مهم و حیاتی درون فایلهای مالتی مدیا را درون متنی نیز قرار دهید بطوریکه بازدید کنندگان بدون استفاده از مالتی مدیا بتوانند به چنین اطلاعاتی دسترسی داشته باشند. چنانچه افزونه ای برای استفاده از مالتی مدیا مورد نیاز باشد، همواره لینکی را برای نصب آن قرار دهید تا کاربران بتوانند آن را دانلود و نصب نمایند. نکته آخر اینکه وقتی از مالتی مدیا استفاده می کنید، همواره قانون ۱۰ ثانیه ای را برای بارگذاری صفحات به یاد داشته باشید.

ساختار سایت

ساختار سایت می بایست ساده و قابل فهم و منطقی باشد. مطالعات نشان داده است که چنانچه کاربری نتواند اطلاعاتی را که به دنبال آن می گردد را بیابد، سایت شما را ترک می کند و به سایت دیگری خواهد رفت. به این قانون، قانون ۳ کلیک می گویند. هر بخشی از سایت شما می بایست تنها با سه کلیک از هر بخش دیگری از سایت تان قابل دسترسی باشد. چنانچه شما از چیزی دیگری غیر از لینک های متنی ساده استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که سایت تان را از لحاظ ساختاری، منوها و دیگر موارد در مرورگرهای مختلف آزمایش کرده اید.

لینک ها

بطور مرتب و دوره ای، کلیه لینک های سایت تان را آزمایش کنید تا مطمئن شوید آنها بخوبی کار می کنند و لینکی شکسته وجود ندارد. ابزارهای آنلاین و رایگانی وجود دارند که بطور دوره ای لینک های سایت تان را بررسی می کنند.

فریم ها

از فریم ها استفاده نکنید چراکه آنها کار بوک مار کردن صفحات سایت تان را دشوار می کنند و شما نیاز دارید تا کاربران و بازدید کنندگان سایت تان را بوک مارک کنند بطوریکه دوباره بازگردند.

خلاصه مطالب

طراحی سایت، ترکیبی از مرسومات معمول و طرح ریزی است. سایت شما می بایست جذاب باشد و استفاده از آن راحت باشد و مهمتر از همه اطلاعات و خدمات ارزشمندی را به کاربران و بازدید کنندگان خود ارائه دهد.

 


 

مقالات دپارتمان بورس و سرمایه گذاری

 

بورس و سرمایه گذاری

 

  • از نگاه کسب وکار

میتواند به عنوان یک کسب و کار باشد.

  • از نگاه سرمایه گذاری

دارای نقد پذیری خوبی است.

امکان خرید ذره ذره دارایی وجود دارد.

  • از نگاه اقتصاد کلان

تخصیص درست نقدینگی

کمک به چرخه اقتصادی کشور

کمک به تنظیم بازارهای دیگر ( مسکن و … )

 


مقالات دپارتمان فنی و مهندسی

نرم افزارهای فنی و مهنمدسی

متقاعد کردن سرمایه داران برای چگونگی ساخت , همیشه دغدغه طراحان بوده  است.در گذشته زمانی که هنوز ساختمان های بلند و لوکس وجود نداشتند که بتوان به عنوان نمونه از آنها یاد کرد گروه های مهندسی و طراحان از بین خود فردی خوش سلیقه انتخاب می کردند تا با دانش معماری و هنر گرافیک نقشه های ترسیمی را به صورت پرسپکتیو ترسیم کند. مشابه نقاشی و گاها حتی رنگ آمیزی هم کنند که به آن راندو گفته میشد. شکل گیری بخش عظیمی از لندن و نیویورک و سیدنی مدیون این گروه مهندسان خوش ذوق بوده است. اما با ورود کامپیوتر و نرم افزارهای گرافیک و مهندسی شغل نوینی ایجاد شده و نام گرافیک سه بعدی که رابط ایده و نقشه های مهندسی  و کارگروههای اجرایی میباشد. اما از ساخت و اجرا مهم تر این گروه توانسته اند با گرافیک تصویری حرفه ای و نزدیک به واقعیت خود کمک به پیش فروش ساختمان ها کنند. تصاویر ثابت و متحرک و تبلیغاتی سه بعدی از آینده ساختمانی که هنوز وجود ندارد باعث انتقال حس آرامش و اطمینان از خرید و رویت مواد و مصالح نهایی بکار رفته و در نتیجه جذب سرمایه و تشویق سرمایه گذاران میشود که شهرهای مثل دبی،سنگاپور،باکو،آلانیا،نیکوزیا و …. در منطقه ما به خوبی از آن دهه در دهه گذشته استفاده کرده اند. شاید بزرگترین مثال کشور قطر باشد که فقط با نمایش نرم افزاری و سه بعدی استادیوم های نداشته خود میزبان جام جهانی فوتبال و المپیک شده است!

  

از این رو کار با نرم افزارهای سه بعدی یک شغل کامل و نوین می باشد که حتی بدون سوابق زیاد کاری و دانش بالای تحصیلی نیز امکان شروع فعالیت برای هنرجویان را مهیا کرده است و در صورت تحصیل مرتبط با آن حرفه و آموزش آکادمیک این شاخه خروجی کاری بهتری نیز خواهند داشت.

معروف ترین نرم افزارهای مهندسی متعلق به شرکت اتودسک هستند که حدود ۷۵ نرم افزار مهم دنیا را در اختیار دارد از جمله: اتوکد،رویت،مایا و تریدیمکس که به دلیل استفاده چند منظوره تریدیمکس در شاخه های شغلی مختلف مثل : معماری،طراحی صنعتی،دکوراسیون داخلی، طراحی سازه های نمایشگاهی ، انیمیشن و گرافیک ، تولید بازی های رایانه ای و …. آن را به یکی از قوی ترین و مهم ترین نرم افزارهای مدلسازی تبدیل کرده است. خصوصا در رشته معماری و دکوراسیون داخلی که حمایت کاملی در سایت های مختلف این رشته از تریدیمکس میشود.

 

ادامه


 

مقالات دپارتمان عکاسی و سینمای دیجیتال

 

Nometne Kytirga no 2008.06.30. l?dz 2008.07.06.

 

فتومونتاژ: تکه چسبانی (کولاژ) با عکس روشی در عکاسی که در طی ان یک تصویر را از ترکیب چند تصویر دیگر تهیه می کنند.

اگر چند تصویر مختلف را در یک تصویر واحد با هم ترکیب کنند به ان فتومونتاژ گفته میشود.

نام فتومونتاژ را هانس آرپ با مشورت کئوروگه گروس انتخاب و مطرح کرد. در این روش گاه  عکس ها را چنان می چسبانند و ترکیب می کنند و مانند عکسی که به طور عادی با دوربین گرفته شده است از شیوه فتومونتاژ برای طراحی و ارایش جلد کتاب استفاده می شود.

ادامه

 


 

مقالات دپارتمان معماری و دکوراسیون داخلی


photo_2016-12-28_15-43-46

اولین و مهمترین پایگاهی که می تواند در پرورش خلاقیت بسیار موثر باشد خانواده است و مهمترین عوامل در این ارتباط والدین هستند و در این میان مادر نفش اساسی در تربیت فرزندان دارد ,سه چهارم شخصیت کودک قبل از شش سالگی شکل می گیرد, انقلاب صنعتی و مدرنیته و تحولات جامعه­ی معاصر باعث شده است بخش عظیمی از نیروی کار در جامعه را بانوان و مادران شاغل تشکیل بدهند که موجب می شود ساعات زیادی از روز را در  خارج از خانه بوده و در نتیجه کودکان نیز دور از خانه به مهد کودک سپرده می شوند.حال سوال اینجاست که پس از گذشت سال ها تجربه و پیشرفت در معمار ی آیا ما به فضایی اصولی و مرتبط با نیاز کودکان در طراحی رسیده ایم؟ آیا این اصول در فضای درونی و محیط بیرونی صرفاً فضایی جهت نگهداری کودکان است، یا فضاها بر اساس رشد و پرورش خلاقیت در کودکان طراحی شده اند؟

کودکان اعضای کوچک و لطیف جامعه می باشند و قابلیت تاثیرگذاری بر شکل گیری محیطشان را با بیان تمایلات و نیازهای خود دارند, واقعیت مهمی که در جامعه امروز ایران با آن روبرو هستیم و تهدیدی جدی برای آیندگان به شمار می­رود اهمیت ندادن و یا به عبارتی دیگر ناچیز شمردن کودکان و جهان کوچک آنها می باشد, به خصوص رابطه نزدیکشان با طبیعت و فضای سبز می باشد.

مهد کودک فضایی است با ضوابط درست و طراحی معماری استاندارد و می­تواند فضایی مناسب را در کنار خانواده برای کودک به ارمغان آورد.

ادامه

 


 

 مقالات دپارتمان فرهنگ و هنر

قبا (جبه) یا روپوش: پیراهن بلندی بوده که بر روی پیراهن کوتاه (تونیک) پوشیده می شد

معمولا جلوباز بوده و در حلشیه ان از تاثیرات معماری و اقلیم ان زمان مشخص میشده است.

این مربوط به دوران اولیه اسلامی بوده و در صدر دوره اسلامی به ان بالاپوش سراسری (مانند چادر) که سر تا پای انان را در بر گی گرفته را به خود اختصاص می داده.

مهمترین قبا: قبای غزنی به رنگ سفید.

 

 

به کار گیری سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در طراحی لباس

 

photo_2016-08-22_11-43-26

 

با کمی مهارت و استفاده از سنگ های مصنوعی و با استفاده از الگو و اشکال مختلف می توان گردنبندهایی بسیار زیبا طراحی کرد که نشان دهنده خالقیت طراح است.

با استفاده از حلقه های فلزی و انبردست و استفاده از یک تا تعدادی مهره های ریز با استفاده از رنگ های مختلف می توانیم مدل های ایده ال خود را طراحی کنیم. همچنین این طرح ها را می توانیم بر روی لباس و پارچه تزئین کرده و در مراحل مختلف به نقش کامل برسانیم.

حلقه ها سنگ هاا مفتول ها می توانند نقش بسزایی در طراحی لباس داشته باشند.

ادامه