مقالات دپارتمان حسابداری و علوم مالی

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.
بورس و سرمایه گذاری مجتمع فنی بازارهای مالی بر اساس معیارهای مختلف تقسیم بندی می شوند.مهمترین این معیارها عبارت است از:از دیدگاه سررسید ( بازار پول , بازار سرمایه)از دیدگاه نوع ادعا ( بازار مالکیت , بازار طلب)از دیدگاه پرداخت (پرداخت نقدی , پرداخت آتی )از دیدگاه مکان معامله (بورس ,فرابورس( otc خارج از بورس over the counter) رسمی و غیر رسمی)از دیدگاه مرحله انتشار (بازار اولیه , بازار ثانویه)
کدینگ در حسابداری

کدینگ : کدینگ در حسابداری، فرآیند تخصیص اعداد یا نهادها به داده ها، برای سرعت بخشیدن به جستجو در پایگاه داده است. کدینگ حسابداری موسسه یا حسابدار متفاوت است و آن را براساس نیازهای موسسه خود پایه ریزی می کنند. بعضی از کدینگ های  ،برای هر شرکت حسابداری ساده هستند و به راحتی قابل استفاده هستند اما بعضی دیگر نیاز به توضیحاتی در مورد نحوه استفاده دارند برای تعریف کدینگ در سیستم سپیدار  پس از ورود به سیستم در منوی سمت راست، وارد قسمت حسابداری شده و در قسمت عملیات روی گزینه “درختواره حسابها” کلیک کنید.

2

بعد از نصب سیستم ، شما می توانید با توجه به نوع صنعت یا فعالیت شرکت از کدینگ پیش فرض پیشنهاد شده توسط سیستم استفاده نمایید. برای این کار کافی است در پنجره “درختواره حسابها”، بر روی علامت سپیدار بالای فرم کلیک نموده و از گزینه “درج  کدینگ تولیدی و کدینگ ، حسابهای پیش فرض” یکی از سه کدینگ پیشنهادی سیستم را که شامل کدینگ بازرگانی، کدینگ خدماتی پیمانکاری می باشد را انتخاب نمایید. با این عمل، کدینگ استاندارد انتخابی در درختواره حسابها ایجاد می گردد.

3

برای ایجاد گروه حساب جدید، بر روی شاخه اصلی “حسابها” راست کلیک نموده و گزینه  جدید را بزنید .دراین صورت فرم تعریف حساب باز شده و شما می توانید گروه جدید را در صفحه “اطلاعات اصلی” تعریف نمایید. 
“روش های آماده سازی گزارش مالیات بر ارزش افزوده”تاریخچه تصویب قانونارائه لایحه اول این قانون سال ۱۳۶۶ تصویب شد ولی بدلیل سیاست تثبیت قیمتها به دولت بازگردانده شد.این لایحه در سال ۱۳۸۱ توسط دولت تصویب و به مجلس تقدیم گردید.تصویب کلیات قانون در سال ۱۳۸۴پس از تصویب نهایی در تیرماه ۱۳۸۷ اجرای آن به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد.برخی ازمواد قانون مالیات بر ارزش افزودهماده ۱ – مالیات بر ارزش افزوده به عنوان مالیاتی غیرمستقیم است که بر مصرف کالاها و خدمات وضع میگرددماده ۳ – ارزش افزوده در این قانون، تفاوت بین ارزش کالاها و خدمات عرضه شده با ارزش کالاها و خدمات خریداری یا تحصیلشده در یک دوره معین میباشد.ماده ۴ -عرضه کالا در این قانون، انتقال کالا از طریق هر نوع معامله است.ماده ۱۷ مالیاتهایی که مؤدیان در موقع خرید کالا یا خدمت برای فعالیتهای اقتصادی خود به استناد صورتحسابهای صادره موضوعاین قانون پرداخت نموده اند،برحسب مورد از مالیاتهای وصول شده توسط آنها کسر و یا به آنها مسترد میگردد. ماشین آلات وتجهیزات خطوط تولید نیز از جمله کالاهای مورد استفاده برای فعالیتهای اقتصادی مؤدی محسوب میگردد.مراحل تهیه گزارش مالیات برارزش افزوده در سیستم سپیدار۱ . تنظیمات سیستم۲ . تعریف کالا۳ . خرید کالا۴ . فروش کالا۵ . تهیه گزارش مالیات بر ارزش افزوده۱- تنظیمات سیستمدر سیستم سپیدار وارد منوی تنظیمات – تنظیمات تب شرکت می شویم و اطلاعات شرکت را وارد می نماییم.2سپس از همان تنظیمات تب عمومی را انتخاب کرده و تیک مالیات بر ارزش افزوده را می زنیم و نرخ مالیات و عوارض را ثبت می کنیم ، سپس کلید ذخیره را می زنیم.3۲- تعریف کالا برای تعریف کالا وارد منوی تامین کنندگان و انبار شده و از قسمت عملیات ، کالا و خدمت جدید را انتخاب می کنیم .پس از مشخص کردن  اطلاعات کالا کالا نرخ مالیات و عوارض هر کالا را ثبت کرده و در صورت معاف بودن از مالیات و عوارض ،مشخص می کنیم.4۳-خرید کالا :نمونه رسید انبار5۴- فروش کالا: نمونه فاکتور فروش6مراحل تهیه گزارش مالیات بر ارزش افزوده در سیستم سپیدار-وارد منوی مشتریان و فروش می شویم از قسمت عملیات ،مالیات بر ارزش افزوده را جدید می زنیم ،تاریخ شروع وپایان را زده و سپس نمایش اقلام را می زنیم.78در تب خلاصه فروش و خلاصه خرید, خلاصه خرید و فروش کالاهای مشمول و معاف نمایش داده میشود.91011
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.