بورس و سرمایه گذاری

دپارتمان بورس و سرمایه گذاری مجتمع فنی تهران با تکیه بر دانش و تجربه تخصصی اساتید حرفه ای خود در زمینه آموزش های علوم بورسی موفق به برگزاری دوره های تخصصی و جدید در این حوزه شده است که هدف، آموزش علمی و عملی نحوه تجزیه و تحلیل و سرمایه گذاری در بازارهای مالی است، به نحوی که با تلفیق علم و دانش و هنر سرمایه گذاری راه را برای موفقیت و کسب سود در این وادی برای دانشپذیران محترم مهیا سازد.
بنابراین هدف اصلی از برگزاری این دوره ها انتقال صحیح علم و تجربه عملی در معاملات می باشد.

 

اساتید دوره :

آقای دکتر علی دهدشتی نژاد , برای دیدن رزومه ایشان لطفا کلیک بفرمایید .

آقای  حسین جعفری , برای دیدن رزومه ایشان لطفا کلیک بفرمایید .

 

دوره بورس,دوره آموزشی بورس,دوره بازار سهام,دوره آموزشی بازار سهام,آموزش خرید و فروش سهام,آموزش معاملات سهام,آموزش سرمایه گذاری در بورس,آموزش سرمابه گذاری در بازار سهام,آموزش تحلیل تکنیکال,آموزش تحلیل بنیادی,آموزش تحلیل روانشناختی,آموزش مدیریت پرتفوی,نحوه تحلیل کردن سهام,آموزش مدیریت ریسک در بورس,آموزش تحلیل در بازارهای مالی,آموزش بازار سرمایه,برگزاری دوره های آموزشی سهام,نحوه خرید و فروش سهام,تحلیل بنیادی در بازار سهام, دکترای کسب و کار با گرایش بورس, برگزاری دوره های بورس , برگزاری دوره های آموزش سهام, آموزش تحلیل بنیادی بورس,آموزش خرید سهام در بورس,آموزش تحلیل بنیادی بورس,نحوه خرید و فروش سهام در بورس ,مدیریت سرمایه گذاری در بورس,تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه,نحوه خرید و فروش سهام,آموزش خرید سهام در بورس

 

دوره های بورس و سرمایه گذاری

این دوره برای کسانی است که هیچ اطلاعی از عملکرد بورس و نحوه خرید و فروش سهام و یا ابزارهای مالی دیگر نداشته و یا اطلاع کمی دارند، طراحی شده است. در این دوره با کلیه بازارهای مالی بین المللی و مخصوصاً بازار سهام آشنا شده و مکانیزم عملکرد بورس و نحوه خرید و فروش سهام، نحوه ارزیابی قیمت سهام، آشنایی با انواع تحلیلهای سهام، محاسبه ارزش ذاتی و بسیاری موضوعات دیگر مطرح می شود و در نهایت فراگیر با کلیه ابزارهایی که برای موفقیت در بورس لازم است، آشنا شده و دانش جامع و کاملی از مکانیزم عملکرد بازار سهام پیدا نموده و با یک دانش و بستر قوی آماده گذراندن دوره های تخصصی بعدی می شود . ادامه مطلب

در این دوره کلیه ابزارهای کاربردی در تحلیل تکنیکال آموزش داده می شود و درنهایت فراگیر به دانشی بیش از آنچه نیاز دارد تا در معاملات سهام و یا بازارهای دیگر موفق شود، دست پیدا خواهد کرد.

این دوره به دلیل تدریس بسیاری نکات خاص و تخصصی که در کتابها یافت نمی شود به طور حتم برای کسانی که قبلاً نیز دوره تحلیل تکنیکال را گذرانده اند، می تواند مثمرثمر باشد.

در این دروه مثالهای عملی در بازار سهام ایران و بازار نفت و طلای جهانی به صورت مستمر آورده می شود و فراگیران با مشارکت در کارهای عملی دوره، آموخته های تئوری خود را کاربردی و عملی مینمایند و درحین دوره به این باور خواهند رسید که تحلیل تکنیکال به دلیل اینکه تجلی رفتار عرضه و تقاضا در بازار می باشد، در بورس ایران هم به همان خوبی بورسهای بین المللی کاربرد دارد و پس از پایان دوره تصدیق خواهد شد که بدون دانستن تحلیل تکنیکال و بکار بردن آن در تحلیلها، موفقیت و کسب سود آن طور که باید و شاید محقق نخواهد شد حتی برای سرمایه گذارانی که از تحلیل بنیادی استفاده می کنند. بنابراین ترکیب تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی لازم و ملزوم همدیگرند و دوبال پرواز بسوی موفقیت می باشند هرچند که شاید هر یک به تنهایی بتواند سودآوری ایجاد نماید ولی تلفیق هر دو حتماً دورنمای بسیار روشنتری را فراهم می سازد.

در این دوره کلیه مسائل مربوط به تحلیل شرکت، صنعت و اقتصاد تدریس می شود. تمامی ابعاد مختلف تجزیه و تحلیل یک شرکت از حیث های مختلف اعم از عوامل کیفی و عوامل کمی، صورتهای مالی، ارزیابی سهام، ارزش گذاری سهام، نسبتهای مالی، نسبتهای بازدهی و انواع استراتژیهای بنیادی تدریس می شود. بطوریکه فراگیر پس از پایان دوره می تواند یک شرکت را از تمامی ابعاد تجزیه و تحلیل نماید و ارزش واقعی سهام را محاسبه نماید. تحلیل بنیادی خصوصاً در بازار سهام ایران بسیار حائز اهمیت است و یکی از ارکان اصلی در موفقیت سرمایه گذار بحساب می آید.

امروزه اثبات شده است که 80 درصد از موفقیت در بازارهای مالی نشأت گرفته از تحلیل روانشناختی می باشد. تحلیل روانشناختی مهم ترین عامل موفقیت یا عدم موفقیت معامله گران و یا سرمایه گذاران است. بطوریکه در این دوره فراگیران می آموزند که با وجود داشتن علم، تحلیل مناسب و انتخاب سهام خوب برای سرمایه گذاری اگر عوامل روانشناختی صورت نپذیرد، نتیجه سرمایه گذاری می تواند ضرر باشد.

دلیل اصلی اینکه بسیاری از افراد در بازارهای مالی زیان می کنند و علی رغم دانش اندوزی کافی، همچنان ضررها پابرجاست، عدم اطلاع و یا عدم بکارگیری عوامل تحلیل روانشناختی می باشد.

در تحلیل روانشناختی مدیریت ریسک معاملات، مدیریت پول، روانشناسی معاملات و نظم و انضباط در معاملات تدریس می شود که طبق آمارهای جهانی وزن اصلی موفقیت در سرمایه گذاری را تشکیل می دهند.

اینکه چگونه سبد سهام خود را تشکیل داده و مدیریت کنیم نیزیکی از ارکان اصلی موفقیت در بازار سهام بشمار می رود . اگر شخصی در تحلیل های خود بخوبی سهام رو به رشد را تشخیص دهد اما در نحوه تشکیل پرتفوی دچار ضعف باشد، قطعاً نتیجه مثبتی بدست نخواهد آورد.

در این دوره فراگیران یاد می گیرند چگونه پرتفوی تشکیل دهند، چگونه ریسک پرتفوی را به حداقل رسانده در حالیکه بازدهی مورد انتظار را به حداکثر برسانند. نحوه تخصیص منابع، نحوه تنوع پذیری، محاسبه ریسک پرتفوی، نحوه بهینه سازی، نحوه تغییر چیدمان سهام همزمان با تغییر شرایط متفاوت بازار، نحوه ارزیابی مدیریت موثر پرتفوی، نحوه بدست آوردن بازدهی مورد انتظار و بسیاری موارد دیگر، از جمله رئوسی است که در این دوره تدریس می شود.

مریم شریفی

مریم شریفی