آشنایی با وی ری (V-Ray)

آشنایی با وی ری (V-Ray): وی ری (V-ray)، نام یک نرم ‌افزار جانبی بوده که در زمینه ی پرداخت تصاویر سه بعدی به صورت ایستا و متحرک ‌سازی فعالیت می‌کند. وی ری (V-Ray)، ساخت شرکت بلغارستانی کیاسگروپ (Chaos Group) است که به صورت یک افزونه یا پلاگین به نرم ‌افزار های اصلی در زمینه ی سه بعدی ‌سازی اضافه می‌شود. اولین نسخه ی این پلاگین در سال ۱۹۹۷ روانه بازار شد و با گذشت مدت زمان کمی توجه بسیاری از هنرمندان تصویر ساز سه بعدی و معماران را به خود جلب نمود.

رندر قوی با وی ری (V-ray)

از وی ری (V-ray)، به طور عمده برای ایجاد تصاویر با سرعت رندر بالا استفاده می شود. وی ری (V-ray)، رایج ترین محصول رندر در بازار است. رندر های ایجاد شده با استفاده از وی ری در معماری شامل طرح ها و مدل سازی های واقع بینانه می باشد که با استفاده از آن ها می توان عناصر موجود در طرح ها را به گونه ای طبیعی تجسم نمود. رندر های انجام شده توسط وی ری (V-ray)، دارای فضا های مفهومی می باشند که طراح مدل ها را با دقت بالا  ایجاد کرده است.

آموزش وی ری (V-Ray)
آموزش وی ری (V-Ray)

فرق بین پلاگین های دیگر با پلاگین وی ری چیست؟

اگر با دیگر پلاگین ها آشنایی داشته باشید متوجه محیط ساده اما در عین حال پر کاربرد وی ری (V-ray)، می شوید از سوی دیگر کیفیت وی ری در رندر گیری مختص به تصویر ثابت بسیار زیاد است. البته پیشنهاد می شود برای رندر گیری انیمیشن از پلاگین منتال ری استفاده کنید. به طور کل بعضی اوقات عکسی را مشاهده می کنید که از کیفیت بالایی برخوردار است و این خروجی با کیفیت از پلاگین وی ری می باشد. رقیب اصلی پلاگین وی ری پلاگینی به نام منتال ری (Mental Ray) می باشد.

پلاگین وی ری برای کدام یک از نرم افزار های سه بعدی به بازار عرضه شد؟

با حضور نرم افزارهای سه بعدی سازی دیگر، پلاگین وی ری (V-ray)، خود را با این نرم افزار ها از قبیل Maya ،Rhino ،Cinema4D ،Sketch Up، MODO، SOFTIMAGE و …  نیز تطبیق داد و دیگر در انحصار تری دی مکس نبود. اما با این حال بسیاری از کاربران همچنان وی ری را در کنار نرم افزار تری دی مکس می شناسند. وی ری در ارائه رندر قوی در این نرم افزار ها بسیار قوی عمل کرده است.

افرادی که از پلاگین هایی مانند وی ری به عنوان موتور رندر استفاده می کنند، به دنبال کیفیت خوب در رندر هستند. از طرفی این پلاگین بسیاری از نرم افزار های گرافیکی را پشتیبانی می کند. از وی ری به عنوان یک پلاگین پیشرفته در صنعت انیمیشن، سینما و تبلیغات بسیار استفاده شده است. به غیر از وی ری، رندر های پیشرفته ی دیگری وجود دارند که به خوبی وی ری عمل می کنند و از سرعت مناسبی نیز برخور دار هستند، اما در زمینه ی معماری و انیمیشن سازی پلاگین وی ری مناسب است.

آموزش وی ری (V-Ray)
آموزش وی ری (V-Ray)

قابلیت های وی ریV-ray و دوره ی وی ری (V-ray)

اگر هدف شما این است که مشتریان خود را در فضا های طراحی شده قانع کنید، وی ری (V-Ray) بهترین انتخاب برای شما می باشد. در عرصه ی رقابت برای طرح های مختلف و متنوع ارائه شده، کیفیت نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. وی ری یک افزونه مناسب برای ایجاد طرح هایی با قدرت تجسم واقعی می باشد. فراوانی گزینه ها و تنظیمات، کتابخانه های گسترده و رابط کاربری منحصر به فرد یکی از ویژگی های منحصر به فرد این افزونه می باشد که سبب ایجاد طرح های بهینه در معماری می گردد.