آموزش آنلاین ⁣بهینه سازی سایت (SEO)

آموزش آنلاین ⁣بهینه سازی سایت (SEO)

آموزش آنلاین ⁣بهینه سازی سایت (SEO): یکی از فعالیت هایی که انجام آن برای هر نوع کسب و کاری نیاز است، بهینه سازی سایت و یا همان سئو می باشد. حال ممکن است سوال پیش آید که منظور از فعالیت سئو چیست؟ در واقع سئو مجموعه ای از روش ها و تکنیک هایی است که برای بهبود رتبه در سایت و قرار گرفتن در صفحات نتایج موتور های جستجو، انجام می شود. اما سوال اینجاست که چرا باید سایت خود را بهینه کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که هنگامی که یک کاربر موضوع مورد نظر خود را در گوگل سرچ می کند، با دقت 5 صفحه اول گوگل را بررسی می کند تا به نتیجه دلخواه خود برسد. از آنجایی که سایت هایی که در صفحات اول گوگل قرار دارند، به شدت از بادزید و فروش بالایی برخوردارند، از این رو بهبود در وضعیت سئو یک سایت، می تواند فروش و بازدید را تا چند برابر افزایش دهد. در نتیجه می توان گفت که سئو یک فعالیت تاثیر گذار بر روی کسب و کار می باشد. در ادامه شما را با دلایل اهمیت آموزش SEO آشنا خواهیم کرد.

چرا آموزش SEO از اهمیت بالایی برخوردار است؟

 • با آموزش SEO می توان با به کارگیری موتور های جستجو، ترافیک رایگان و هدفمند دریافت کرد. 
 • آموزش آنلاین SEO، موجب خواهد شد که تجربه و مهارت افراد افزایش یابد. 
 • از آنجایی که امروزه تمامی کاربران به نتایج موتور های جستجو اعتماد دارند. از این رو انجام یک سئو خوب می تواند به سایت اعتبار بخشد.
 • آموزش SEO و اجرای آن بر روی سایت های بزرگ، تاثیر بسزایی خواهد داشت.
 • با انجام سئو بر روی سایت، می توان ترافیک موتور های جستجو را افزایش داد.
 • با رعایت قوانین سئو می توان به سایت نظم بخشید.
 • آموزش SEO و اجرای درست آن موجب خوهد شد که شما بتوانید که چند گام جلوتر از رقیب خود بایستید و مشتریان بیشتری جذب کنید.
 • با سئو می توان فروش را افزایش داد. 
 • و ….
آموزش آنلاین SEO
آموزش آنلاین SEO

آشنایی با انواع SEO و بررسی عملکرد آن ها

سئو کالا سفید

 • با آموزش آنلاین SEO، می توان به روش کلاه سفید، سئو انجام داد. در واقع سئو کلاه سفید استراتژی هایی است که برای بهینه سازی موتور های جستجو انجام می شود و مورد تایید گوگل می باشد. هدف از انجام این نوع سئو، دریافت بهترین نتایج از سمت کاربران می باشد. در واقع هدف از انجام سئو کلاه سفید، کاربران هستند.

سئو کلاه سیاه

 • سئو کلاه سیاه استراتژی می باشد که لزوماً از قوانین گوگل پیروی نمی کند و معمولاً غیر اخلاقی است. اما در کل موجب به وجود آمدن نتایج مطلوب در رتبه بندی سابت می شود. 

سئو کلاه خاکستری

 • اما سئو کلاه خاکستری روشی است که میان کلاه سیاه و کلاه سفید است و در صورتی که به صورت حرفه ای انجام شود، می تواند موثر واقع شود. 

معرفی بخش های مختلف سئو 

به طور کلی هر سئوکاری برای انجام سئو سایت، از دو روش سئو استفاده می کند. این دو تکنیک شامل سئو داخلی (on page SEO) و سئو خارجی (off page SEO) می باشد که در ادامه شما را با این دو بخش آشنا خواهیم کرد. 

سئو داخلی (on page SEO)

 • سئو داخلی به مجموعه اقداماتی گفته می شود که به صورت قانونی در داخل سایت انجام می شود. به طور مثال در داخل یک صفحه سایت می توان. اقداماتی را از جمله تولید محتوا، تنظیمات داخلی سایت، لینک سازی داخلی (لینک داخلی و خارجی) و ….. انجام داد.

سئو خارجی (off page SEO)

 • به اقداماتی که در خارج از سایت برای بالا رفتن رتبه سایت در موتور های جستجو انجام می شود، سئو خارجی می گوییم. به طور مثال در سئو خارجی می توان کار هایی را از جمله لینک سازی خارجی، ریپورتاژ، بک لینک، استفاده از شبکه های اجتماعی، بررسی سئو با ابزار های و پلاگین های سئو، تولید محتوا در قالب شبکه های اجتماعی و … انجام داد. 

تکنیک های لازم برای بهینه سازی سایت

 • اولین عنصر کلیدی برای بهینه سازی سایت، ایجاد تولید محتوای مناسب و مفید است. یک تولید محتوا زمانی مفید واقع می شود که دارای کلامات کلیدی مناسب، عنوان های کاریردی و محتوای مفید باشد و همچنین تمامی قوانین سئو به صورت کامل بر روی آن پیاده سازی شود. 
 • برای بهینه سازی سایت باید از URL استفاده نمود. 
 • یکی دیگر از تکنیک های لازم برای بهینه سازی سایت، استفاده از ابزار های آنالیزی می باشد. 
 • برای بهینه سازی، باید ساختار سایت را نیز بهبود بخشید. 
 • استفاده از Meta Tag و استفاده از robots.txt، دیگر تکنیک های بهبودسازی می باشند. 
 • استفاده از لینک های خارجی می تواند روشی مفید برای بهبودسازی سایت باشد. 
 • با بهینه سازی کد و لینک ها می توان سایت خود را بهبود بخشید. 
 • و ….

آموزش آنلاین SEO در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

آموزش SEO به افراد این امکان را می دهد تا بتوانند در هر مرحله از کسب و کار، سایت را به صفحه اول گوگل رسانده و مخاطبان و مشتریان را افزایش دهند. می توان گفت که این مهارت (سئو) نسبت به دیگر راه های بازاریابی دیجیتال، بازدهی بالاتری داشته و همچنین یادگیری آن نیز آسان تر است. از این رو اگر قصد دارید که وارد بازار کار این حرفه شوید، لازم است در دوره آموزش سئو شرکت کرده و مهارت ها و دانش لازم در این زمینه را کسب کنید.

مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، با برگزاری کلاس های سئو از مقدماتی تا پیشرفته. هنرجویان را برای ورود به بازار کار آماده می کند. علاوه بر این هنرجو می تواند مدرک دو زبانه و بین المللی آموزش SEO را از مجتمع فنی تهران دریافت کند. لازم به ذکر است که  مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، علاوه بر برگزاری دوره های حضوری سئو، این شرایط را برای علاقه مندان به یادگیری بهینه سازی سایت ایجاد کرده است. که افراد بتوانند در دوره های آموزش آنلاین SEO شرکت کرده و مهارت و دانش لازم در این زمینه را به صورت مجازی فرا گیرد. 

دوره مرتبط به آموزش سئو در دپارتمان فناوری اطلاعات 

برای اطلاع از جزئیات دوره، بر روی لینک داده شده کلیک کنید.

معرفی مدارک پایان دوره آموزش آنلاین ⁣بهینه سازی سایت (SEO)

مدرک دوره آموزش آنلاین SEO مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانش پذیر قرار گیرد. همچنین دانش پذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

آموزش آنلاین SEO
آموزش آنلاین SEO
‫5/5 ‫(1 نظر)
رضا شریفی 6-شهریور-1400