صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله چیست

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله صندوقی ست که مانند سهام در بورس قابلیت معامله دارد. این صندوق ها همانند صندوق های سرمایه گذاری مشترک با مبنای بسته می باشد. این صندوق ها سرمایه ی سرمایه گذاران را در یک جا جمع آوری کرده و در موارد مختلفی چون سهام، اوراق با درآمد ثابت یا ترکیب هر دو مشارکت می کنند. صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله مزیت های سهام عادی و صندوق های سرمایه گذاری مشترک را یکجا با هم دارند.

چگونگی سرمایه گذاری در صندوق های قابل معامله

پذیره نویسی در بورس برای صندوق ها توسط عموم سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی فراهم می باشد. با دارا بودن کد معاملاتی فعال در سیستم سپرده گذاری مرکزی امکان خریداری سهام صندوق های سپرده گذاری مهیا می گردد.

انواع مختلف صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله

  • صندوق های قابل معامله سهام: این نوع از صندوق ها در زمینه سهام سرمایه گذاری می کنند. و بر اساس سود حاصل از سهام سرمایه گذاران خود را تأمین می نمایند. معاملات این نوع صندوق ها همانند سهام در بورس انجام می گیرد.
  • صندوق های قابل معامله جهانی: این نوع از صندوق ها در زمینه اوراق بهادار در محورهای منطقه ای و یا حتی بین المللی و به صورت گسترده ای سرمایه گذاری می کنند. این صندوق ها با رشد اقتصادی و تحولات مالی و اقتصادی کشور قادر به بهره برداری برای سرمایه گذاران خواهد بود.
  • صندوق های قابل معامله بخشی: این صندوق ها با تمرکز بر روی یک منطقه یا یک محصول خاص با کمک به کنترل قیمت در آن بخش و یا محصول خاص سرمایه گذاری می کنند و احتمال نوسانان شدید قیمتی در آن منطقه و یا بر روی آن کالای خاص را کاهش می دهند.
  • صندوق های قابل معامله ارزی: این نوع از صندوق ها در زمینه ارزهای مختلف سرمایه گذاری می کند. با توجه به اینکه بازارهای ارزی از بازارهای پر نوسان به شمار می آیند، این صندوق ها می توانند با بهره گیری از این تغییرات منافع سرمایه گذاران خود را تأمین کنند.
  • صندوق های قابل معامله کالایی: این نوع از صندوق ها در زمینه محصولی خاص یا یک شاخص کالایی سرمایه گذاری کرده و می توانند از فواید کاهش هزینه ها در خصوص آن محصول خاص سرمایه گذاران خود را بهره مند سازند.
  • صندوق های قابل معامله نقد شونده: این نوع از صندوق ها با به کار گیری ابزارهایی در بازار پول، همانند گواهی سپرده، اسناد خزانه، اوراق مشارکت، انواع اوراق بهادار و … منافع سرمایه گذاران را با ریسک پذیری کم و بازده متوسط تامین می نمایند.

دپارتمان مدیریت بورس

در راستای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در بازار بورس منتشر کرد صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله چیست

| دپارتمان بورس   | ۲۸۱۶ ۲۲۲۲ – ۰۲۱

لینک های کاربردی برای مقالات و دوره های بورس و سرمایه گذاری

آموزش بورس , آموزش خرید و فروش سهام , آموزش سهام , آموزش بنیادی , آموزش تحلیل بنیادی , آموزش تکنیکال , آموزش تحلیل تکنیکال , کلاس مدیریت سبد سهام , دوره سهام , دوره تحلیل تکنیکال , دوره تحلیل سهام , دوره معاملات بورس , آموزش فاندامنتال , آموزش تحلیل روانشناختی , آموزش بازار بورس , آموزش تحلیل سهام , آموزش سرمایه گذاری در بورس , آموزش مدیریت پرتفوی , آموزش مدیریت سبد سهام , کلاس معاملات بورس , دوره بنیادی , دوره فاندامنتال , دوره سرمایه گذاری در بورس , آموزش فارکس , آموزش معاملات بورس , کلاس بورس , کلاس خرید و فروش سهام , کلاس سهام , کلاس بنیادی , کلاس تحلیل بنیادی , کلاس تکنیکال , دوره بورس , دوره تحلیل بنیادی , دوره تحلیل روانشناختی , دوره مدیریت پرتفوی , کلاس فارکس , کلاس تحلیل تکنیکال , کلاس فاندامنتال , کلاس تحلیل روانشناختی , کلاس بازار بورس , کلاس تحلیل سهام , کلاس سرمایه گذاری در بورس , کلاس مدیریت پرتفوی , دوره خرید و فروش سهام , دوره تکنیکال , دوره بازار بورس , دوره مدیریت سبد سهام , دوره فارکس , پکیج سرمایه گذاری در بورس

مقالات دپارتمان آموزش بورس و سرمایه گذاری

تاریخچه بورس- دپارتمان آموزش بورس و سرمایه گذاری مجتمع فنی تهران - 1

تاریخچه بورس

| مشاهده مطلب

بورس چیست- دپارتمان آموزش بورس و سرمایه گذاری مجتمع فنی تهران -

بورس چیست؟

| مشاهده مطلب

چگونگی اداره بورس اوراق بهادار- دپارتمان آموزش بورس و سرمایه گذاری مجتمع فنی تهران - 1

چگونگی اداره بورس اوراق بهادار

| مشاهده مطلب

چگونه از بورس خرید کنیم- دپارتمان آموزش بورس و سرمایه گذاری مجتمع فنی تهران - 1

چگونه از بورس خرید کنیم

| مشاهده مطلب


دوره های در حال برگزاری دپارتمان بورس و سرمایه گذاری

دوره آموزش مبانی مدیریت سرمایه گذاری در بورس

مبانی سرمایه گذاری در بورس

با ثبت نام این دوره، کلیه مباحث علمی و کاربردی بورس را از مقدماتی تا پیشرفته فرا خواهید گرفت.

ثبت نام

دوره آموزش تحلیل بنیادی کاربردی در سهام

تحلیل بنیادی کاربردی در سهام

با ثبت نام این دوره، کلیه مباحث علمی و کاربردی بورس را از مقدماتی تا پیشرفته فرا خواهید گرفت.

ثبت نام

آموزش اصولی تحلیل تکنیکال کاربردی در سهام

تحلیل تکنیکال کاربردی در سهام

با ثبت نام این دوره، کلیه مباحث علمی و کاربردی بورس را از مقدماتی تا پیشرفته فرا خواهید گرفت.

ثبت نام

آموزش تخصصی تحلیل روانشناختی و مدیریت ریسک

تحلیل روانشناختی و مدیریت ریسک

با ثبت نام این دوره، کلیه مباحث علمی و کاربردی بورس را از مقدماتی تا پیشرفته فرا خواهید گرفت.

ثبت نام

آموزش مدیریت پرتفوی در بازار سهام و بورس

مدیریت پرتفوی

با ثبت نام این دوره، کلیه مباحث علمی و کاربردی بورس را از مقدماتی تا پیشرفته فرا خواهید گرفت.

ثبت نام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *