فواید بورس برای سرمایه پذیران

شرکتهایی که شرایط لازم را جهت ارائه سهام خود را در بورس دارند و سهام خود را در بورس ارائه می کنند از مزایای زیادی برخوردار می شوند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از سرمایه های پراکنده در جامعه

یکی از راههای تامین سرمایه جهت معاملات بزرگ گرفتن وام از بانکها می باشد، که این خود مشکلات زیادی را به همراه می آورد. این امر مستلزم گذراندن مراحل اداری و تأمین مدارک مورد نیاز و بازدید کارشناسان بانک از محل شرکت و ارزیابی مالی آنها و در صورت موافقت با وام،  بازپرداخت به موقع، با کارمزد بالا می باشد. که این خود یک مانع بزرگ برای بسیاری از شرکتها ست که آنها را از رسیدن به قراردادهای مالی بزرگ باز می دارد. یکی از راه کارهای مفید برای رفع این معضل فروش اوراق مشارکت در بورس می باشد. این عمل سرمایه های جزئی و پراکنده را در یک جا جمع کرده و مشارکت در سرمایه گذاری های مهم و کلان را ممکن می سازد. که نه تنها برای شرکت صاحب سهام سود آور است، بلکه  باعث می شود سرمایه و امکانات فقط در دسترس قشر خاصی از جامعه نباشد و باعث خنثی شدن معضل تقسیم نابرابر جامعه به دو بخش فقیر و غنی می گردد، معضلی که خود به تنهایی باعث تنش و نابسامانی در کشور می شود با به اشتراک گذاشتن سهام شرکتهای بزرگ عموم جامعه می توانند در مالکیت و درآمد آنها شریک شده و احساس مشارکت همه افراد جامع در بخشهای تولیدی و تجاری را افزایش می دهد و باعث تقویت بنیه اقتصادی کشور میگردد.

بالا بردن اعتبار شرکت        

با توجه به اینکه شرکتهایی که سهام خود را در بورس عرضه می کنند بایستی دارای شرایطی اعم از ایرانی بودن«یعنی شرکت در ایران ثبت شده باشد»، سهامی عام بودن، حداقل دارای دو سال سابقه کاری« یعنی از تاریخ ثبت شرکت دو سال گذشته باشد»، با حداقل سرمایه ده میلیارد ریال و سود آور بودن آن در دو دوره مالی متوالی و اینکه بازده شرکت نشان دهد که در آینده سود ده خواهد بود و تائیدیه هیئت پذیرش حفظ حقوق سهامداران می باشند.

شرکتی که تمام امتیازات موارد بالا را داشته باشد، خود نشان دهنده شرکتی فعال و سودده است، که سبب می گردد تا در بورس دارای اعتبار و اعتماد عموم مردم قرار بگیرند.

معافیت از پرداخت مالیات

تمام شرکتهایی که در کشور فعالیت می کنند بر اساس قانون ملزم به پرداخت بخشی از سود خود به عنوان مالیات به سازمان مالیات بر درآمد می باشند. اما شرکتهایی که سهام آنها در بورس عرضه می گردد، طبقه قانون معاف از پرداخت مالیات می باشند. که این نوعی امتیاز برای آنها محسوب می شود و بر همین اساس با عدم پرداخت تمام یا بخشی از مالیات، سود دهی آنها افزوده می شود.

دپارتمان مدیریت بورس

در راستای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در بازار بورس منتشر کرد فواید بورس برای سرمایه پذیران

| دپارتمان بورس   | ۲۸۱۶ ۲۲۲۲ – ۰۲۱

لینک های کاربردی برای مقالات و دوره های بورس و سرمایه گذاری

آموزش بورس , آموزش خرید و فروش سهام , آموزش سهام , آموزش بنیادی , آموزش تحلیل بنیادی , آموزش تکنیکال , آموزش تحلیل تکنیکال , کلاس مدیریت سبد سهام , دوره سهام , دوره تحلیل تکنیکال , دوره تحلیل سهام , دوره معاملات بورس , آموزش فاندامنتال , آموزش تحلیل روانشناختی , آموزش بازار بورس , آموزش تحلیل سهام , آموزش سرمایه گذاری در بورس , آموزش مدیریت پرتفوی , آموزش مدیریت سبد سهام , کلاس معاملات بورس , دوره بنیادی , دوره فاندامنتال , دوره سرمایه گذاری در بورس , آموزش فارکس , آموزش معاملات بورس , کلاس بورس , کلاس خرید و فروش سهام , کلاس سهام , کلاس بنیادی , کلاس تحلیل بنیادی , کلاس تکنیکال , دوره بورس , دوره تحلیل بنیادی , دوره تحلیل روانشناختی , دوره مدیریت پرتفوی , کلاس فارکس , کلاس تحلیل تکنیکال , کلاس فاندامنتال , کلاس تحلیل روانشناختی , کلاس بازار بورس , کلاس تحلیل سهام , کلاس سرمایه گذاری در بورس , کلاس مدیریت پرتفوی , دوره خرید و فروش سهام , دوره تکنیکال , دوره بازار بورس , دوره مدیریت سبد سهام , دوره فارکس , پکیج سرمایه گذاری در بورس

مقالات دپارتمان آموزش بورس و سرمایه گذاری

تاریخچه بورس- دپارتمان آموزش بورس و سرمایه گذاری مجتمع فنی تهران - 1

تاریخچه بورس

| مشاهده مطلب

بورس چیست- دپارتمان آموزش بورس و سرمایه گذاری مجتمع فنی تهران -

بورس چیست؟

| مشاهده مطلب

چگونگی اداره بورس اوراق بهادار- دپارتمان آموزش بورس و سرمایه گذاری مجتمع فنی تهران - 1

چگونگی اداره بورس اوراق بهادار

| مشاهده مطلب

چگونه از بورس خرید کنیم- دپارتمان آموزش بورس و سرمایه گذاری مجتمع فنی تهران - 1

چگونه از بورس خرید کنیم

| مشاهده مطلب


دوره های در حال برگزاری

دوره آموزش مبانی مدیریت سرمایه گذاری در بورس

مبانی سرمایه گذاری در بورس

با ثبت نام این دوره، کلیه مباحث علمی و کاربردی بورس را از مقدماتی تا پیشرفته فرا خواهید گرفت.

ثبت نام

دوره آموزش تحلیل بنیادی کاربردی در سهام

تحلیل بنیادی کاربردی در سهام

با ثبت نام این دوره، کلیه مباحث علمی و کاربردی بورس را از مقدماتی تا پیشرفته فرا خواهید گرفت.

ثبت نام

آموزش اصولی تحلیل تکنیکال کاربردی در سهام

تحلیل تکنیکال کاربردی در سهام

با ثبت نام این دوره، کلیه مباحث علمی و کاربردی بورس را از مقدماتی تا پیشرفته فرا خواهید گرفت.

ثبت نام

آموزش تخصصی تحلیل روانشناختی و مدیریت ریسک

تحلیل روانشناختی و مدیریت ریسک

با ثبت نام این دوره، کلیه مباحث علمی و کاربردی بورس را از مقدماتی تا پیشرفته فرا خواهید گرفت.

ثبت نام

آموزش مدیریت پرتفوی در بازار سهام و بورس

مدیریت پرتفوی

با ثبت نام این دوره، کلیه مباحث علمی و کاربردی بورس را از مقدماتی تا پیشرفته فرا خواهید گرفت.

ثبت نام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *