آموزش تخصصی فست فود

آموزش تخصصی فست فود

آموزش تخصصی فست فود: فست فود یا غذای فوری به غذاهایی گفته می شود که به سرعت قابل تهیه و مصرف می باشند. امروزه، فست فود ها به علت سهولت و سرعت بالای آماده سازی، در دسترس بودن در بسیاری از فروشگاه ها، رستوران ها، کافی شاپ ها و همچنین طعم خوشمزه اشان، از محبوبیت بسزایی برخوردار می باشند. شایان ذکر است که با وجود گسترش قابل توجه فست فود در سراسر جهان و محبوبیت بالای آن، همچنان آینده این صنعت روشن به نظر می‌ رسد. چراکه رشد جمعیت، مشغله روزافزون زندگی شهری و تمایل به راحتی و سرعت، فست فود جزئی جدایی ناپذیر از فرهنگ و عادت غذایی افراد در سراسر جهان شده است.

انواع فست فود

فست فود ها تنوع بسیاری داشته و شامل غذاهای متنوعی می گردند که هریک دارای طعم و مواد اولیه خاصی می باشند. در این میان می توان به برخی از معروفترین انواع فست فود من جمله پیتزا، پاستا، همبرگر، چیزبرگر، ناگت، سیب زمینی سرخ کرده، هات داگ، مرغ سوخاری و ….  اشاره کرد. تنوع انواع فست فودها سبب می گردد که افراد با ذائقه های مختلف بتوانند طعم های مورد علاقه خود را در میان انواع مختلف فست فود جستجو کنند و این امر سبب محبویت بیشتر این غذاها می گردد.

معروف ترین مراکز فست فود جهان

معروفترین مراکز فست فود جهان، رستوران های زنجیره ای بین المللی هستند که در سراسر جهان دارای شعب متعددی می باشند. این رستوران ها با ارائه غذاهای خاص، مدیریت بهینه، تبلغات و مارکتینگ گسترده و ارائه خدمات بهینه توانسته اند شهرت و محبوبیت بالایی را در میان مردم به دست آورند. یکی از معروف ترین فست فودهای جهان رستوران زنجیره ای مک دونالد(McDonald’s) می باشد.

این رستوران از بزرگترین و محبوب ترین مراکز فست فود در جهان محسوب می گردد. مک دونالد در سال ۱۹۴۰ در ایالات متحده آمریکا تاسیس شد و اکنون دارای چندین هزار شعبه در کشورهای مختلف جهان می باشد. علاوه بر مک دونالد، رستوران های زنجیره ای فست فود کی اف سی(KFC) و برگر کینگ (Burger King) نیز از شهرت و محبوبیت قابل توجهی برخور دار بوده و دارای شعب بسیاری در سراسر دنیا می باشند.

آموزش تخصصی فست فود
آموزش تخصصی فست فود

ویژگی های یک فست فود خوب

  • استفاده از مواد با کیفیت و رعایت اصول بهداشتی:

نظر به اینکه فست فودها عمدتا غذاهایی هستند که بیشتر به صورت سرخ شده و با استفاده از روغن و محصولاتی همچون سوسیس و کالباس تولید می گردند، لذا یکی از اساسی ترین ویژگی هایی که می تواند نشان دهنده یک فست فود خوب و مناسب باشد، این است که در تهیه آن از مواد خوراکی تازه، با کیفیت و استاندارد تهیه شده باشد. همچنین، رعایت استاندارها و اصول بهداشتی در نگهداری مواد اولیه و طبخ فست فود و همچنین، استفاده از روغن های سالم و غیرپالم، از دیگر ویژگی های فست فود مقبول می باشند.

  • قیمت مناسب و مقرون به صرفه:

شایان ذکر است در عین رعایت نمودن اصول بهداشتی و کیفیت فست فود ارائه این محصول با قیمت مناسب و مقرون به صرفه نیز امروزه از ویژگی های یک فست فود محبوب و خوب، محسوب می گردد چرا که امروزه شاهد مراکز بسیاری در بازار فست فود می باشیم که سبب رقابتی تر شدن این بازار گشته است و لذا برای اینکه این مراکز بتوانند مشتریان بیشتر و وفادارتری داشته باشند، می بایست نسبت به رعایت نمودن ویژگی های یک فست فود خوب و با کیفیت و همچنین، ارائه قیمت متناسب و مقرون به صرفه، کوشا باشند.

  • سایر ویژگی ها:

توجه داشته باشید که علاوه بر موارد فوق الذکر، رستوران ها و کافه های فعال در صنعت فست فود نیز می بایست از ویژگی های مقبولی همچون سرعت در تهیه غذا، موقعیت مکانی مناسب، مدیریت خدمات مشتریان، تمایز در سرویس دهی، تمایز در طعم و … برخوردار باشند تا بتوانند مشتریان بیشتر و وفادارتری را جذب نموده و همچنان در بازار رقابتی این صنعت استوار و پر رونق باقی بمانند.

عوامل تاثیر گذار در صنعت فست فود

  • سبک زندگی جامعه:

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در صنعت فست فود، سبک زندگی جامعه می باشد، چرا که اگر تاریخچه فست فود را نیز مورد بررسی قرار دهیم خواهیم دید که تاریخچه آن به قرن نوزدهم میلادی در آمریکا در زمانی که مردم ساعت های طولانی برای کار در کارخانه ها و مشاغل دیگر در هر فعالیت بودند و لذا فرصت کافی برای پخت و پز نداشتند، لذا بیشتر سعی می کردند از غذاهای آماده و همچنین غذاهایی که در رستوران هایی که به فروش غذاهای فوری و ارزان می پرداختند، استفاده کنند.

بنابراین می توان عنوان داشت که سبک زندگی مردم، خصوصا در سال های اخیر که مردم بیش از گذشته درگیر زندگی های مدرن ماشینی و پر مشغله می باشند، بسیار حائز اهمیت است. چراکه امروزه غالب افراد جهت صرفه جویی در زمان، بییشتر به استفاده از فست فود ها روی می آورند. علاوه بر سبک زندگی جامعه موارد متعدد دیگری نیز بر صنعت فست فود تاثیر می گذارند.

  • سایر عوامل تاثیرگذار:

در این میان می توان به عواملی همچون رقابت فراوان در این صنعت، مسائل بهداشتی، ایمنی غذایی، استفاده از تکنولوژی های مختلف در تهیه فست فودها و … اشاره کرد. این عوامل در تصمیم گیری های مدیریتی و توسعه کسب و کارهای فست فود تاثیر قابل توجهی دارند و می بایست برای موفقیت هر چه بیشتر در این صنعت مورد تحلیل و بررسی قرار گیرند.

آموزش تخصصی فست فود
آموزش تخصصی فست فود

مزایای آموزش تخصصی فست فود در مجمتع فنی میرداماد

نظر به اینکه فست فود از غذاهای محبوب و همچنین، صنعتی سودآور و پرطرفدار در سراسر دنیا می باشد، لذا اگر فردی انتظار دارد که بتواند در این صنعت موفق گردد، می بایست به صورتی در بازار رقابتی این صنعت ظاهر گردد که بتواند با مدیریتی بهینه و ارائه محصولات با کیفیت، بتواند مشتریان متعددی را به طور روز افزون جذب نماید. با توجه به رشد رو به جلوی این صنعت، توسعه مهارت‌ ها و دانش در حوزه فست فود از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است.

بنابراین، برای موفقیت در این عرصه می بایست از آموزش های تخصصی بهینه در مراکز معتبر همچون مجتمع فنی تهران میرداماد بهره مند شد. هنرجویان با شرکت در دوره آموزش تخصصی فست فود در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد با دریافت آموزش‌ های تئوری و عملی مانند مباحث مرتبط با طرز تهیه انواع فست فود، اصول و استانداردهای بهداشتی در پخت و سرو غذا، مهارت‌ های لازم برای مدیریت رستوران‌ ها و فست فودی را به دست می آورند.

معرفی مدارک پایان دوره آموزش تخصصی فست فود

مدرک دوره آموزش تخصصی فست فود مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد.

nasim eghdam ۱۲-دی-۱۴۰۲