آموزش تزریقات با ارائه مدرک معتبر

آموزش تزریقات با ارائه مدرک معتبر

آموزش تزریقات با ارائه مدرک معتبر: از آنجا که یک بهیار به طور مستقیم با سلامت انسان ها در ارتباط است و وظایف متعددی را بر عهده دارد انتخاب یک آموزشگاه مناسب از حساسیت بالایی برخوردار می باشد. یکی از بهترین مراکز برای آموزش تزریقات با ارائه مدرک معتبر، مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد می باشد که با اساتید مجرب و در محیط حرفه ای صفر تا صد اصول و مهارت های تزریقات را به شرکت کنندگان آموزش می دهد. در پایان دوره، با دریافت مدرک تزریقات می توانید در این حوزه مشغول به کار شوید. در این مقاله، به بررسی انواع تزریقات، تکنیک‌ های آن و… پرداخته می شود.

کمک های اولیه چیست؟

کمک های اولیه به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در صورت وقوع حوادث و فوریت های پزشکی قبل از رسیدن به مرکز درمانی انجام می شود. این کمک ها می توانند به زندگی افراد آسیب دیده کمک کنند و در بسیاری از موارد می توانند از به وجود آمدن صدمات جلوگیری کنند. نکاتی که در ارائه کمک های اولیه باید مد نظر قرار گیرند، شامل موارد زیر می باشد:

 • تماس با اورژانش: باید با اورژانس تماس بگیرید  تا به شما در ارائه کمک های اولیه کمک کنند.
 • بررسی حالت فرد: باید حالت فرد را بررسی کنید و در صورت لزوم کمک های اولیه را ارائه دهید.
 • ارائه کمک های اولیه: کمک های اولیه شامل بررسی صدمات، نفس مصنوعی، CPR، اعمال بانداژ، تزریقات دارویی و… می باشند.

مبانی تزریقات

قبل از شروع به تزریق، باید ابتدا به مطالعه و درک مبانی تزریقات پرداخته شود و همچنین، متدولوژی تزریقات باید در نظر گرفته شود. با شرکت در کلاس آموزش تزریقات در تهران(مجتمع فنی تهران) با مبانی این دوره آشنا می شوید. در اینجا، به بررسی برخی از مهم‌ ترین مبانی آموزش تزریقات پرداخته می شود:

 • نوع تزریق:

در کلاس آموزش تزریقات در تهران(مجتمع فنی تهران)، باید انواع مختلف تزریقات از جمله تزریقات محلول، تزریقات واکسن، تزریقات داروهای خوراکی و دیگر تزریقات را بشناسید.

 • نوع سوزن:

انواع سوزن‌ ها نیز باید در کلاس آموزش تزریقات در تهران(مجتمع فنی تهران) مورد بررسی قرار گیرند. سوزن‌ های کوچک، متوسط ​​و بزرگ برای تزریقات مختلف استفاده می‌ شوند. اندازه سوزن بستگی به حجم محلول و کاربرد آن دارد.

 • محل تزریق:

در دوره آموزش تزریقات، باید به دقت با محل تزریق آشنا شوید. برای مثال، برای تزریقات واکسن‌ ها و داروهای خوراکی، می‌ توان از عضله ران استفاده کرد یا به طور مثال، در تزریقات زیر پوستی، سوزن باید به عمق کمتری در عضله وارد شود.

 • روش تزریق:

کلاس آموزش تزریقات در تهران(مجتمع فنی تهران) شامل یادگیری روش‌ های مختلف تزریق نیز می باشد. در تزریقات عضلانی، سوزن باید به زاویه ۹۰ درجه و به عمق مناسبی وارد شود ولی در تزریقات زیرپوستی، سوزن باید به زاویه ۴۵ درجه و به عمق کمتری تزریق شود.

آموزش تزریقات با ارائه مدرک معتبر
آموزش تزریقات با ارائه مدرک معتبر

تکنیک‌ های آموزش تزریقات

در کلاس آموزش تزریقات در تهران، بعد از آشنایی با مبانی این حرفه، به تکنیک‌ های آموزش تزریقات نیز پرداخته می شود. در ادامه به بررسی برخی از مهم‌ ترین تکنیک‌ های آموزش تزریقات اشاره شده است:
 • حفظ شرایط بهداشتی:

حفظ شرایط بهداشتی، یکی از مهم‌ ترین تکنیک‌ های آموزش تزریقات است. قبل از هر تزریق، باید دست‌ ها را با مایع و آب شستشو داده، دستگاه‌ ها و تجهیزات را ضدعفونی کنید. این کار از انتقال عفونت بین بیماران جلوگیری می‌ کند.

 • تزریقات عضلانی:

تزریقات عضلانی یا IM (Intramuscular)، برای تزریق دارو ها به عضلات بکار می‌ رود. در این تکنیک، سوزن به صورت عمودی و در قسمت بیرونی عضله قرار گرفته و سپس سوزن را به عمق مورد نیاز وارد عضله می‌ کنید. بعد از اینکه سوزن وارد عضله شد، دارو را به آرامی و با توجه به سرعت جریان خون تزریق می‌ کنید. سپس، محل تزریق را با الکل تمیز کرده و به‌ مدت چند ثانیه، روی محل تزریق را فشار دهید.

 • تزریقات اپیدورال:

تزریقات اپیدورال برای کاهش درد در زایمان و عمل‌ های جراحی بکار می‌ رود. در این تکنیک، سوزن در فضای اپیدورال ستون فقرات تزریق می شود.

 • تزریقات وریدی:

تزریقات وریدی یا Intravenous therapy به تزریق داروها و محلول‌ ها به داخل ورید بیمار گفته می شود. در این تکنیک، سوزن به صورت عمودی و در پوست بین دو استخوان در محل وریدی قرار گرفته، سپس پوست را با الکل تمیز کرده و سوزن را وارد ورید می‌ کنید. بعد از اینکه سوزن به ورید وارد شد، باید محل تزریق را با الکل تمیز کرده و به‌ مدت چند ثانیه، روی محل تزریق را فشار دهید.

 • آموزش به بیمار:

در آموزش تزریقات با ارائه مدرک معتبر، آموزش به بیمار نیز یکی دیگر از تکنیک‌ های آموزش این حوزه می باشد. بیمار باید بداند که چگونه تزریقات را به طور صحیح انجام دهد. همچنین، باید بیماران را در مورد علائم و نشانه‌ های عفونت‌ های مربوط به تزریقات آگاه کنید. (مدرک تزریقات)

آموزش تزریقات با ارائه مدرک معتبر
آموزش تزریقات با ارائه مدرک معتبر

نکات مهم در آموزش تزریقات

آموزش تزریقات یکی از مهم ترین مهارت‌ هایی است که هر پرستار و پزشک باید آن را بداند که در کلاس آموزش تزریقات در تهران(مجتمع فنی تهران) به نکات مهم این دوره پرداخته می شود. تزریقات به عنوان یکی از روش‌ های مهم درمانی در بسیاری از بیماری‌ ها و درمان‌ ها بکار می‌ رود و به عنوان یکی از روش‌ های سریع و موثر برای انتقال داروها به بدن شناخته می‌ شود. در قسمت زیر، به بررسی برخی از نکات مهم در انجام دادن تزریقات اشاره شده است:

 • باید همیشه دست‌ های خود را پیش از تزریق دارو با آب و صابون شستشو داده و یا از مواد ضد عفونی کننده استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از به وجود آمدن درد، باید از نوع صحیحی از سوزن استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از عفونت، باید از سوزن‌ های استریل استفاده کنید.
 • باید سوزن را به آرامی و با توجه به سرعت جریان خون تزریق کنید.
 • باید پس از تزریق، محل تزریق را با پد الکلی ضد عفونی کنید.
 • در صورت احساس درد یا تورم در محل تزریق، به پزشک خود اطلاع دهید.

روش‌ های آموزش تزریقات با ارائه مدرک معتبر

تزریقات باید توسط یک پرستار یا پزشک، به طور صحیح و کامل آموزش داده شود. در زمان آموزش، مراحل تزریق، نحوه استفاده از سوزن و نحوه تزریق دارو به بیمار به‌ طور کامل توضیح داده می شود. همچنین، افراد با شرکت در دوره آموزش تزریقات در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، می توانند هر سوال و ابهاماتی که قبل از انجام تزریقات دارند را از استادان مجرب و حرفه ای، این دوره بپرسند. در قسمت زیر، به روش های کلاس آموزش تزریقات در تهران(مجتمع فنی تهران)، اشاره شده است:

 • آموزش تئوری: آموزش تئوری در دوره آموزشی تزریقات شامل اطلاعات مربوط به نحوه تزریق، نحوه استفاده از سوزن و نیز مراقبت‌ های لازم بعد از تزریق است. این آموزش شامل جزئیات مربوط به انواع تزریقات، نوع سوزن‌ ها و همچنین نحوه تزریق دارو به بیمار است.
 • آموزش عملی: آموزش عملی، موقعیت‌ های واقعی را به‌ طور دقیق شبیه‌ سازی می‌ کند. این شامل تمرین تزریقات بر روی مانکن‌ های تمرینی می باشد که به صورت واقعی و با استفاده از سوزن‌ های واقعی انجام می‌ شود.

معرفی مدرک تزریقات

مدرک تزریقات مجتمع فنی تهران، قابل ترجمه رسمی، مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. مدرک تزریقات مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد.(آموزش تزریقات با ارائه مدرک معتبر)

‫5/5 ‫(1 نظر)
nasim eghdam 4-آذر-1402