آموزش تکنیکال بورس(دوره تکنیکال بورس)

در این مقاله میخوانید

آموزش تکنیکال بورس(دوره تکنیکال بورس): داشتن مهارت و دانش کافی در زمینه تحلیل بازار های مالی شما را به فردی موفق در بازار های بورسی تبدیل میکند. تحلیل تکنیکال بورس یکی از پراستفاده ترین روش ها می باشد که با استفاده از داده های گذشته اطلاعاتی در رابطه با آینده و خرید بهترین سهم در اختیار شما قرار خواهد داد.

کسب اطلاعات و مهارت در زمینه تکنیکال بورس نیازمند گذراندن دوره های آموزشی می باشد. چرا که در دوره تکنیکال بورس کلیه مطالب به صورت تخصصی به شما آموزش داده می شود. و شما قادر هستید با اطمینان اقدام به خرید سهام نمایید و به عبارتی به یک سرمایه گذار موفق تبدیل خواهید شد.

آموزش تکنیکال بورس(دوره تکنیکال بورس)
آموزش تکنیکال بورس(دوره تکنیکال بورس)

تعریف تحلیل تکنیکال

میتوان اینطور بیان کرد که تحلیل تکنیکال، به کار با نمودار و ابزار های معاملاتی مرتبط با آن گفته می شود. به عبارتی با استفاده از این روش تحلیل میتوان رفتار آینده یک بازار یا سهام را با استفاده از اطلاعات گذشته از جمله حرکات قبلی قیمت و حجم معاملات  آن پیش بینی نمود. این روش از تحلیل در تمام بازار هایی که بر اساس عرضه و تقاضا فعالیت میکنند مانند بازار های بورسی، بازار طلا، بازار ارز دیجیتال و … مورد استفاده قرار میگیرد.

در تحیل تکنیکال از شاخص ها، اعداد و نمودار های مختلفی استفاده می شود اما جالب است بدانید این نوع تحلیل به نوعی مطالعه رفتار انسان ها در بازار های مالی محسوب می شود. این رفتار ها در واقع تصمیمی می باشند که انسان ها در شرایط مختلف از روی احساسات متفاوت مانند ترس، طمع و .. میگیرند.

هسته های بازار های مالی که همان عرضه و تقاضا می باشند در واقع از احساسات معامله گران آن نشات پیدا میکند. بهتر است بدانید تحلیل تکنیکال در تمام بازار های دارای شرایط عادی و با حجم معاملاتی و نقدینگی بالا مورد استفاده قرار میگیرد.

فرضیات اصلی در تحلیل تکنیکال کدام است؟

به طور کل بهتر است بدانید تحلیل تکنیکال بر سه اصل استوار است. این اصول عبارتند از :

گذشته تمایل به تکرار شدن دارد:

 • بهتر است بدانید طبیعت روند قیمت به گونه ای است که تکرار می شود. به گونه ای که بعضی از ابزار های مورد استفاده در تحلیل تکنیکال برای روندهای 100 ساله قابل استفاده می باشد. چرا که تحلیل گران معتقدند نمودار سهام روند های قیمتی خود را تکرار میکنند.

قیمت همه چیز را نشان می دهد:

 • بسیاری از تحلیلگران تکنیکال معتقدند که تنها در نظر گرفتن تحرکات قیمتی برای پیش بینی رفتار آینده سهام کافی است و نیازی به بررسی عوامل بنیادی نمی باشد. در تحلیل تکنیکال اعتقاد بر این است که همه چیز حتی اصول بنیادی در نمودار قیمت بیان میشود. و تنها چیزی که اهمیت دارد تحرکات قیمتی است که میزان عرضه و تقاضای بازار را نشان می دهد.

قیمت ها طبق روند مشخصی حرکت میکنند:

 • تحلیل گران تکنیکال بر این امر معتقد هستند که قیمت ها در بازه های زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت حرکت کرده و روندهای گذشته را تکرار میکنند.

چگونگی استفاده از تحلیل تکنیکال

در بالا نیز به این موضوع اشاره کردیم که اصل اساسی در تحلیل تکنیکال این موضع است که تمامی اطلاعات بازار تحت تاثیر قیمت قرار دارند. به همین دلیل است که احتیاجی به برسی عواملی مانند اقتصاد، موارد بنیادی و توسعه های انجام شده نمی باشد. چرا که تمامی این موارد در قیمت نشان داده می شود.

تحلیلگران تکنیکال اعتقاد دارند قیمت ها در روند مشخصی حرکت کرده علاوه براین تاریخ نیز تمایل به تکرا شدن دارد. این امر به خصوص در زمان روانشناسی بازار مورد توجه قرار میگیرد. تحلیل تکنیکال دارای دو نوع اصلی می باشد که یکی متشکل از بررسی الگوهای نموداری می باشد و دیگری استفاده از اندیکاتورهای تکنیکال است.

الگوهای نموداری همان اشکال ذهنی تحلیل تکنیکال هستند. که تحلیلگران با استفاده از این نمودار ها تلاش می کنند تا الگوهای مشخص، مناطق حمایت و مقاومت را مشخص نمایند. یک تحلیل گر تکنیکال برای انجام تحلیل علاوه بر در نظر گرفتن قیمت سهم، از حجم معملات نیز استفاده می نماید. برای تحلیل تکنیکال هزاران الگو و سیگنال های مختلف وجود دارد که در هر بازار و صنعتی قابل استفاده است. به عبارتی میتوان گفت تحلیل گر تکنیکال از هر روشی برای پیش بینی تحرکات قیمتی هر نوع اوراق بهاداری استفاده می نماید. 

تحلیل تکنیکال چه کاربردی دارد؟

تحلیل تکنیکال در موارد بسیاری کاربرد دارد و مورد استفاده قرار میگیرد. از جمله:

 • کمک میکند تا جهت روند بازار را بهتر بشناسیم.
 • بتوانیم در بهترین و دقیق ترین حالت ممکن سیگنال های نقاط ورود و خروج یک سهم را شناسایی نماییم.
 • کمک میکند تا عواطف و احساسات انسانی بر تصمیم گیری ما تاثیر نگذارد و معاملات خود را بر اساس منطق انجام دهیم.
مهمترین شاخص ها در تحلیل تکنیکال

در تحلیل تکنیکال باید بتوانید انواع گسترده ای از شاخص ها را بررسی کنید. مهمترین نوع شاخص ها را میتوان این موارد دانست:

 • روند قیمت ها (Price Trends)
 • الگوهای نمودارها (Price Trends)
 • حجم و مومنتوم اندیکاتورها (Volume and Momentum Indicators)
 • نوسان نما یا اسیلاتورها (Oscillators)
 • میانگین متحرک (Moving Averages)
 • سطوح حمایت و مقاومت (Support and Resistance Levels)

آموزش تکنیکال بورس(دوره تکنیکال بورس)

تمامی علاقه مندان به یادگیری تحلیل ها از مقدماتی تا پیشرفته، همچنین کسانی که در این بازار فعالیت می کنند اما قصد دارند که به صورت حرفه ای فعالیت خود را ادامه دهند، می توانند با شرکت در دوره های بورس در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد از پایه تا پیشرفته تحلیل ها و مباحث بورسی را آموزش ببینند و مهارت های لازم را برای انجام معاملات بورسی و تحلیل های بورسی به دست آورند.

آموزش تکنیکال بورس(دوره تکنیکال بورس)
آموزش تکنیکال بورس(دوره تکنیکال بورس)

کلاس های بورس در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد

معرفی مدارک پایان دوره بورس (آموزش تحلیل بورس تکنیکال)

مدرک دوره بورس مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانش پذیر قرار گیرد. همچنین دانش پذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

نوشته های مرتبط

نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما آماده پاسخگویی به شما می باشند