آموزش جامع حسابداری مالی

آموزش جامع حسابداری مالی: حسابداری مالی، نوعی از حسابداری است که اطلاعات مالی شرکت و یا سازمان را در قالب تراز نامه ها، صورت های سود و زیان و سایر گزارشات مالی، ارائه می دهد. این اسناد، در قالب گزارش به صاحبان سرمایه و صاحبان سهام ارائه می شود. هدف اصلی از انجام حسابداری مالی، تهیه ی گزارش های مالی است، تا بتوان وضعیت مالی و عملکرد اقتصادی یک کسب و کار را در بازه های زمانی مشخص، بررسی نمود. با استفاده از حسابداری مکانیزه، می توان این بررسی را انجام داد.

آموزش جامع حسابداری مالی از صفر تا صد

فرایند حسابداری مالی، می تواند به موارد زیر تقسیم بندی شود:

آموزش جامع حسابداری مالی
آموزش جامع حسابداری مالی

آموزش ۰ تا ۱۰۰ حسابداری مالی

صورت های مالی یکی از اصلی ترین فاکتور ها در حسابداری مالی هستند. این صورت های مالی به دست سرمایه گذاران و مدیران، و در نهایت مقام های مالیاتی می رسند. صورت های مالی می توانند به صورت ماهانه و یا سالانه تنظیم شوند. صورت های مالی می توانند موارد زیر را مشخص کنند:

  • مشخص نمودن وضعیت مالی شرکت (سود ده و یا زیان ده بودن)
  • منبع آورده های اقتصادی شرکت و یا سازمان را مشخص می کند
  • هزینه های شرکت را مشخص می کند
  • دارایی ها را برای سرمایه گذاری ها و مصارف آینده مشخص می کند

مامورین اداره ی مالیات و دارایی برای بررسی یک مجموعه، از صورت های مالی آن ها استفاده می کنند. چنانچه خطایی در این صورت ها وجود داشته باشد و صحت صورت های مالی تایید نشود، مشکلات قانونی و جریمه های سنگینی را به شرکت و یا سازمان وارد می کند. برای جلوگیری از بروز این خطا ها، شرکت ها موظف به حسابرسی صورت مالی خود، به صورت سالیانه هستند.

آموزش جامع حسابداری مالی

حسابداری مالی به دو قسمت حسابداری نقدی و حسابداری تعهدی تقسیم بندی می شود. در حسابداری نقدی، حسابدار همواره تغییرات نقدینگی را بررسی و ثبت می کند و بسته به نوع اطلاعات، آن ها را در دسته بندی های مختلف قرار می دهد. در واقع تمرکز، بر رویداد های مالی مبتنی بر پول نقدی است. حسابداری نقدی در واقع زیر مجموعه ای از حسابداری تعهدی است. در حسابداری تعهدی، تمامی اطلاعات معاملاتی مربوط به شرکت، ثبت و ضبط می شوند. حسابداری مالی، برای رسیدن به دو هدف انجام می شود:

  • ایجاد یک آرشیو اقتصادی برای معاملات انجام شده ی شرکت
  • گزارش وضعیت مالی شرکت (بررسی سود و زیان، درآمد و بدهی و …)

آموزش حسابداری مالی مقدماتی تا پیشرفته

حسابداری مالی می تواند کمک های بسیاری به شرکت ها در امور مالی کند. لذا آموزش حسابداری مالی از پایه (آموزش جامع حسابداری مالی) از اهمیت بالایی برخوردار است. از مزایای انجام حسابداری مالی، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • امکان انتقال اطلاعات مالی به تامین کنندگان مالی، سرمایه گذاران، سهام داران، بانک ها و … جهت انجام اقدامات آتی مانند: وام و اعتبار دهی
  • امکان انتقال و جابجایی آسان اطلاعات مالی در داخل شرکت
  • امکان مقایسه و آنالیز وضعیت مالی شرکت و یا سازمان
  • و …
آموزش جامع حسابداری مالی
آموزش جامع حسابداری مالی

پکیج آموزش حسابداری مالی صفر تا صد

آموزش حسابداری مالی، شامل دوره ها و کلاس های مختلف آموزشی می شود که یادگیری هر کدام از آن ها ضرورت خاص مربوط به خود را دارد. با شرکت در دوره های  آموزش حسابداری مالی می توانید به تمامی مباحث موجود در زمینه ی حسابداری مالی و نرم افزار های مربوطه مسلط شوید، زیرا کلاس های متعددی در این زمینه برگزار می شوند. برخی از دوره های آموزش حسابداری مالی که در مجتمع فنی تهران، نمایندگی میرداماد برگزار می شوند، عبارتند از: