آموزش حسابداری (Accounting) از صفر تا صد

آموزش حسابداری (Accounting) از صفر تا صد: رسیدگی به امور مالی، در هر کسب و کاری چه کوچک و محلی و چه بزرگ و صنعتی، امری مهم و اجتناب ناپذیر است. در واقع حسابداری یک سیستم اطلاعاتی مالی و اقتصادی است که خروجی آن، ارائه گزارش هایی برای سرمایه گذاران، اعتبار دهندگان و مدیران است تا بتوانند از وضعیت مالی کسب و کار خود آگاه شوند و تصمیمات مالی متناسب تری نسبت به شرایط موجود بگیرند.

آموزش حسابداری (Accounting) مقدماتی تا پیشرفته

مهم ترین آیتم در حسابداری، گزارش ها هستند. گرارشات به دو دسته ی داخلی (درون سازمانی) و خارجی (برون سازمانی) تقسیم بندی می شوند. قدم بعدی در آموزش حسابداری، تجزیه و تحلیل و طبقه بندی حساب ها است. در نهایت یک حسابدار باید بتواند سند ها و دفاتر حسابداری را تعریف کند و آن ها را ثبت کنند. امروزه نرم افزار های مختلف حسابداری، سند های حسابداری را به دفاتر مختلف حسابداری ارجاع می دهند و کار حسابداران را نسبت به گذشته آسان تر نموده اند.

آموزش حسابداری (Accounting) و نرم افزار های آن

امروزه نرم افزار های حسابداری و مالی متعددی برای انجام امور حسابداری وجود دارند. برخی از پرکاربرد ترین آن ها عبارتند از:

آموزش حسابداری (Accounting)
آموزش حسابداری (Accounting)

آموزش حسابداری آنلاین (Online accounting)

حسابداری آنلاین که با نام های حسابداری اینترنتی و حسابداری ابری هم شناخته می شود، روشی نوین از حسابداری است که با آن می توان از راه دور و توسط اینترنت، اطلاعات مالی و حسابداری یک شرکت را بررسی و مدیریت نمود. حسابداری آنلاین در قالب وب سایت و به صورت تحت وب بودن، به کاربران ارائه می شود و نیازی به نصب نرم افزار بر روی سیستم را ندارد.

مزایای حسابداری آنلاین

 • دسترسی داشتن به اطلاعات و گزارشات مالی در هر لحظه و در هر مکان
 • ایجاد رابطه ی تعاملی میان حسابدار و مدیریت مجموعه
 • حذف اطلاعات کاغذی
 • احتیاج نداشتن به فضایی برای نگه داری سند ها و دفاتر حسابداری کاغذی
 • امکان مدیریت متمرکز همه ‌ی اجزای یک مجموعه
 • رفع مشکلات مربوط به نصب، بروز رسانی و نگه داری نرم افزار
 • و …

معایب حسابداری آنلاین

 • تامین نمودن امنیت اطلاعات در سیستم
 • هزینه های بالای نگه داری اطلاعات در سیستم
 • عدم پاسخگویی به نیاز های مالی مجموعه در طولانی مدت
 • و …

بازار کار رشته ی حسابداری

فارغ التحصیلان رشته ی حسابداری، می توانند در شرکت های مختلف تولیدی، صنعتی و خدماتی مشغول به کار شوند و در زمینه های مختلفی فعالیت کنند. فارغ التحصیلان رشته ی حسابداری می توانند در سازمان های دولتی و غیر انتفاعی مشغول به کار شوند. انواع زمینه های فعالیتی حسابداران عبارت است از:

آموزش حسابداری (Accounting)
آموزش حسابداری (Accounting)

آموزش جامع حسابداری (Accounting)

به دلیل گستردگی فعالیت های مالی و توسعه یافتگی سیستم های مالی، حسابداری به بخش های مختلفی تقسیم بندی شده است. برای فعالیت در زمینه ی حسابداری می بایست هم به اصول و مفاهیم اولیه و نظری حسابداری تسلط داشت و هم توانایی کار با نرم افزار های حسابداری و نرم افزار های مرتبط با آن را داشت. آموزش جامع حسابداری شامل دوره های متعددی می شود که عبارتند از:

دوره های حسابداری در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، به گونه ای هستند که هم نیاز های دانشجویان این رشته را برطرف می کند و هم نیاز های افراد شاغل در زمینه ی حسابداری را مرتفع می سازد.