آموزش دوره ی جامع بورس

آموزش دوره ی جامع بورس: آموزش در بورس از اهمیت بالایی برخوردار است. برای شروع، یادگیری مطالب اولیه و ابتدایی بورس می تواند کمک کننده باشد، اما برای ادامه دادن این راه، می بایست دوره ی آموزش جامع بورس را بگذرانید، زیرا وارد شدن به بازار بورس بدون آگاهی و دانش، مانند وارد شدن به دریا بدون توانایی شنا کردن است. در ادامه به توضیح مقدماتی شرکت های موجود در بازار بورس پرداخته می شود و از اهمیت آموزش بورس سخن گفته خواهد شد.

آموزش دوره ی جامع بورس
آموزش دوره ی جامع بورس

گروه ها و صنعت های موجود در بورس

شرکت های فعال در بورس هر کدام بر مبنای صنعتی که در آن فعال هستند، در دسته بندی های مختلف قرار می گیرند. سازمان بورس برای شناسایی دسته بندی هر شرکت، نماد هایی را قرار داده است که حرف اول آن، نشان از گروه صنعتی آن شرکت است. نماد های موجود در بورس عبارتند از:

 • نماد (ق) نشان گر گروه قندی و شکر
 • نماد (ر) نشان گر گروه خدمات فنی و مهندسی
 • نماد (ث) نشان گر گروه املاک و مستغلات
 • نماد (ح) نشان گر گروه حمل و نقل
 • نماد (و) نشان گر گروه سرمایه گذاری و بانکی
 • نماد (خ) نشان گر گروه خودرویی
 • نماد (س) نشان گر گروه شرکت های سیمانی
 • نماد (ک) نشان گر گروه شرکت های شیشه، کاشی و سرامیک
 • نماد (ش) نشان گر گروه پالیشی و پتروشیمی
 • نماد (د) نشان گر گروه دارویی
 • نماد (ع) نشان گر گروه غذایی
 • نماد (ب) نشان گر گروه برقی
 • نماد (ت) نشان گر گروه ماشین آلاتی
 • نماد (ف) نشان گر گروه فلزی
 • نماد (پ) نشان گر گروه لاستیکی و پلاستیکی
 • نماد (گ) نشان گر گروه استخراج فلزی و معدنی و ذغال سنگ

چرا باید آموزش دوره ی جامع بورس را ببینیم؟

در ایران، آن گونه که باید به بورس نگاه نمی شود و بسیاری از افراد با این تفکر که ریسک سرمایه گذاری در بورس بالا است، فرصت های موجود در بورس برای سرمایه گذاری را از دست می دهند. در واقع ریسک سرمایه گذاری همواره در بورس وجود دارد و هیچ زمانی از بین نمی رود. اما شرکت در دوره های جامع بورس می تواند این ریسک را کم کند و فرصت های مناسب سرمایه گذاری را جذب کند.

آموزش دوره ی جامع بورس
آموزش دوره ی جامع بورس

کسب درآمد از بازار بورس

افرادی که با آگاهی و دانش وارد بازار بورس شده اند، نه تنها سرمایه ی اولیه ی خود را حفظ کرده اند بلکه توانستند از فرصت های موجود بهره ببرند و به سود های کلانی دست پیدا کنند. مزیت بازار بورس نسبت به سایر بازار های مالی این است که فرصت های سود آوری، برای همه ی افراد یکسان است. مهم ترین کلید دست یابی به سود های کلان، گذراندن دوره های آموزشی و کسب مهارت در این زمینه است.

تغییرات سهم ها در بورس

گاهی اوقات سهامی در بازار بورس است که شرایط مطلوبی ندارد و افراد زیادی نسبت به آن توجه نمی کنند. اما افراد حرفه ای که قبلا آموزش های لازم در این زمینه را دیده اند، شروع به تحلیل این قبیل سهام ها می کنند و متوجه می شوند که در آینده این سهام می تواند سود آور باشد و شروع به خرید آن سهم می کنند و در آینده ای نه چندان دور سود آوری هنگفتی از محل سرمایه گذاری عایدشان می شود. البته دقیقا عکس این موضوع نیز وجود دارد. چه بسا سهام هایی بوده اند که مدتی سود آور بوده اند، اما در بلند مدت ضرر های جبران ناپذیری به صاحبان سهام وارد کرده اند.

جایگاه بازار بورس در ایران

بازار های مالی فراوانی نظیر بازار طلا، ارز، مسکن، خودرو و … برای سرمایه گذاری وجود دارند، اما در حال حاضر بازار بورس پرسود ترین بازار مالی موجود در ایران است. بنا بر آمار های منتشره، در سال ۹۹ بورس ایران به باردهی ۵۰ درصدی رسیده است و نشان می دهد که در آینده روند رو به رشد خود را حفظ خواهد کرد. برای یک سرمایه گذاری صحیح و سود ده در بورس، آموزش دیدن در این زمینه امری مهم تلقی می شود. بورس می تواند برای شما یک بازار پیچیده باشد، اگر آموزش های لازم را از قبل ندیده باشید.

آیا از طریق کتاب ها و سی دی های بورسی می توان درآمد کسب کرد؟

آموزش دیدن بورس از طریق کتاب ها و سی دی های آموزشی، شاید بتواند در تعاریف اولیه و ابتدایی بورس به شما کمک کند، اما برای کسب درآمد و سود آوری احتیاج به اطلاعات جامع تر و قوی تری خواهید داشت که با شرکت در دوره های آموزشی تخصصی بورس در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، میتوانید این نیاز را برطرف کنید و مفاهیم بورس را به صورت جامع و کامل فرا گیرید.

آموزش دوره ی جامع بورس
آموزش دوره ی جامع بورس

علت ضعف کتاب ها و سی دی های آموزش بورس

فرض کنید که می خواهید یک پل معلق روی رودخانه بسازید. آیا می توانید تنها با کتاب خواندن در مورد مبانی ساخت پل و دیدن فیلم های مربوط به آن، موفق به ساخت پل شوید؟ یا فرض کنید که می خواهید رانندگی یاد بگیرید. آیا خواندن کتاب آیین نامه ی رانندگی و دیدن فیلم های رانندگی، میتواند شما را به یک راننده تبدیل کند؟ سازو کار بورس نیز، دقیقا به همین منوال است. ممکن است برای شروع و مقدمه اطلاعات کمی به شما بدهند، اما تا زمانی که در کلاس های جامع آموزش بورس شرکت نکنید و به صورت عملی در بازار مالی فعالیت نکنید، به سودآوری در بورس نخواهید رسید.

مزایای آموزش دوره ی جامع بورس

یادگیری هر تخصصی در ابتدا ممکن است کمی دشوار باشد، اما با گذراندن دوره های جامع بورس، می توانید به مهارت و تخصصی دست یابید، که تا آخر عمر همراه شما خواهد ماند. پرداخت هزینه برای کلاس ها و دوره های بورس، قطعا با مبلغ بسیار بیشتری به سمت شما باز می گردد. در واقع با شرکت در کلاس های آموزش جامع بورس، ضرر های موجود در بازار بورس را از خود دور می کنید و جذب سهام های پر سود می شوید.

آموزش گام به گام بورس

برای شروع آموزش، می توانید در کلاس پکیج آموزش مقدماتی تا پیشرفته بورس شرکت کنید و بورس را به صورت قدم به قدم از مبتدی تا حرفه ای یاد بگیرید. یادگیری بورس از صفر، اطلاعات شما را در این زمینه کامل تر و جامع تر خواهد کرد.