آموزش طراحی معماری ساختمان (دوره طراحی داخلی)

آموزش طراحی معماری ساختمان (دوره طراحی داخلی)

آموزش طراحی معماری: در پروسه معماری ساختمان، اولین مرحله انتخاب نوع معماری می باشد. انتخاب نوع معماری، بستگی به سلیقه و علایق افراد دارد و یک معمار موفق کسی است که در طراحی معماری ساختمان به دو عامل زیبایی و عملکرد توجه کند. به این معنا که معمار باید بتواند با توجه به سبک مورد علاقه افراد و مطابق با اصول معماری و کاربردی بودن فضا، ساخت و ساز انجام دهد. معماران برای طراحی فضاهای مختلف، باید انوع سبک های معماری را شناخته و در رابطه با آن ها به مطالعه بپردازند. از جمله سبک های موجود در رشته معماری میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

آموزش طراحی معماری
آموزش طراحی معماری

انواع سبک های معماری

سبک معماری مدرن (Modernism)

  • معماری مدرن نوعی از سبک معماری است که دارای خطوط صاف و سقف های مسطح می باشد. از مهم ترین مصالحی که در سبک مدرن معماری از آن استفاده می شود، بتن های مقاوم، شیشه و فلزات می باشد. معماری مدرن دارای نمای شیشه ای، سقف های مسطح، خطوط صاف و … است که نمای شیشه ای در این نوع سبک، موجب ارتباط فضای خانه با محیط بیرون می شود. معماری مدرن سبکی است که از تجملات دوری کرده و هدف این نوع سبک بیشتر استفاده از سادگی در کنار زیبایی می باشد. اصولی که باید در این سبک رعایت کرد شامل استفاده از سادگی، استفاده بهینه از فضا، استفاده از تکنیک های زیبا شناسی برای فضا در کنار کاربردی بودن آن می باشد.

سبک معماری کلاسیک (Classical Architecture)

  • از ویژگی های سبک کلاسیک می توان به سقف های بلند، ستون ها و تقارن اشاره کرد. این سبک از تکنیک های رایج و خلاقانه از دوران روم و یونان قدیم نشأت گرفته است. معماری کلاسیک نوعی از سبک معماری است که برگرفته از سه عامل استقامت، سودمندی و زیبایی می باشد که هر معماری باید در سبک کلاسیک به آن توجه کند.

سبک معماری فرانسوی (آموزش طراحی معماری)

  • از ویژگی های سبک معماری فرانسوی می توان به شومینه های بسیار بزرگ، حمام های لوکس و باغچه های زیبا، پنجره هایی که ارتفاع آن ها از سقف تا کف می باشند و …. اشاره کرد. از بارز ترین ویژگی سبک فرانسوی می توان به انواع سنگ هایی که هم در نمای ساختمان و هم در دکوراسیون داخلی استفاده می شود نیز اشاره کرد. 

سبک معماری گوتیک (Gothic Architecture)

  • این سبک مخصوص سبک مذهبی است و بیشتر برای ساخت کلیسا استفاده می شود. از ویژگی بنا های این سبک معماری می توان به قوس جناغی و یا دنده دار، طاق نوک تیز، ارتفاع بلند، سقف قوس دار، پنجره های بزرگ با شیشه های رنگی، ستون های بلند، تزئینات چشمگیر و ظریف و …. اشاره کرد. 

سبک معماری نئو کلاسیک (neoclassicism architecture)

  • پیشوند نئو به معنای جدید است و منظور از نئوکلاسیک، سبک جدید از کلاسیک می باشد. در واقع می توان گفت که سبک نئو کلاسیک شکل مدرنی از سبک کلاسیک است. این سبک ویژگی های خاص خود را دارد که از این ویژگی های نئو کلاسیک می توان به ابعاد بزرگ ساختمان ها، عدم استفاده از گنبد و برج، ستون های مستقل و بلند، سادگی شکل‌ های هندسی و دیوار ها، ظاهر منظم و ساده، استفاده از خطوط مرتب و …. اشاره کرد.

سبک معماری رنسانس (Renaissance architecture)

  • سبک رنسانس دارای ویژگی هایی از جمله سقف داخلی مسطح، طاق، گنبد، چیدمان متقارن پنجره ها و در ها، استفاده از ستون های بلند کلاسیک، دارای ستون های چسبیده به دیوار، نعل درگاه مربعی شکل، دارای طاقچه های داخل دیوار، دارای سنتوری سه گوش و …. می باشد. 

سبک معماری دیکانستراکشن (آموزش طراحی معماری)

  • از ویژگی های سبک معماری دیکانستراکشن می توان به استفاده از سطوح و خطوط مورب و کج، نماد های نامربوط در کنار هم و از سطوح معلق در یک ترکیب و ….. اشاره کرد. سازه های ساخته شده در سبک دیکانستراکشن موجب ایجاد احساس تعلیق، ناپایداری و پویایی می شود.

سبک معماری روستایی

  • خانه هایی که در سبک معماری روستایی ساخت و ساز می شوند، دارای ظاهری تقریباً رنگ و رو رفته و اغلب دارای اتاق های ساده و بزرگ می باشند. فضای خانه های روستایی به افراد این امکان را می دهد که از زندگی در فضایی بزرگ و دور از هرج و مرج و شلوغی لذت ببرند.

سبک معماری اسلامی (Islamic)

سبک معماری اسلامی شامل تمامی سبک های مذهبی و غیر مذهبی می باشد. این سبک یکی از معروف ترین سبک های معماری در جهان است. از بنا های این سبک می توان به حمام ها، کاخ ها، مساجد، آرامگاه ها، قلعه ها و … اشاره کرد.

دوره های دپارتمان معماری مجتمع فنی تهران (میرداماد)

آموزش طراحی معماری
آموزش طراحی معماری

آموزش طراحی معماری (دوره طراحی داخلی) در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

تمامی علاقه مندان به دوره های آموزشی معماری، همچنین دانشجویان و مهندسان معماری می توانند با شرکت در دوره های معماری در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، تمامی مهارت های لازم را در این دوره را آموزش ببینند. هنرجو می تواند پس از گذراندن کلاس های معماری، مدرک معتبر و بین المللی مربوط به این دوره را دریافت کند.

معرفی مدارک پایان دوره آموزش طراحی معماری

مدرک دوره معماری مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
ساره صمدی ۱۱-اردیبهشت-۱۴۰۰