آموزش قدم به قدم عکاسی

آموزش قدم به قدم عکاسی

آموزش قدم به قدم عکاسی: همانطور که می دانید همه افراد توانایی عکاسی را دارند و هر شخص در طول زندگی خود به صورت حرفه ای یا غیر حرفه ای اقدام به عکس گرفتن نموده است. اما بهتر است بدانید برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای و ورود به بازار کار مربوط به این رشته که امروزه جزء مشاغل محبوب در جهان شناخته می شود شرکت در کلاس های آموزش عکاسی اولین و مهمترین قدم است.

مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد با برگزاری دوره های عکاسی قدم به قدم اصول مربوط به عکاسی را به شما آموزش می دهد. پس از گذراندن این دوره ها این موضوع را متوجه می شوید که برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای، نیاز به دوربین با قیمت و مدل بالا نیست بلکه با یادگیری اصول مربوطه حتی با یک گوشی یا  دوربین معمولی نیز قادر به گرفتن عکس های حرفه ای و با کیفیت می باشید.

پنج نکته ی مهم برای عکاسی:

 • نکته اول: تجهیزات عکاسی خود را به طور کامل بشناسید

برای شروع به عکاسی به صورت حرفه ای اولین و مهم ترین قدم شناخت کامل تمام تجهیزات دوربین عکاسی می باشد. توصیه می شود برای شناخت تجهیزات مختلف دوربین عکاسی زمان کافی را صرف کرده و به مطالعه در رابطه با آن بپردازید. به طور مثال شما باید قادر به تغییر لنز یا همان منظره یاب دوربین خود در هنگام تنظیم فریم مورد نظر  باشید. چند راه برای شناخت لوازم و تجهیزات وجود دارد از جمله:

 1. تاثیر ایزو در عکاسی
 2. پیدا کردن نقطه مطلوب در عکاسی
 3. یافتن کمترین سرعت شاتر در عکاسی
 4. آگاه بودن از وسایل و تجیزات عکاسی و قابلیت حمل آن ها
 • نکته دوم: شناخت نور در عکاسی 

شما ممکن است در روز که هوا روشن است و با استفاده از نور طبیعی اقدام به عکاسی نمایید و یا برعکس در شب و در زمان تاریکی هوا که نیاز به استفاده از نور های مصنوعی می باشد. با دانستن نکات و اصول عکاسی و استفاده از نور در هر دو حالت می توانید بهترین تصویر را با کیفیت مطلوب به وجود آورید. یکی از مهم ترین نکات و مسائلی که هر عکاس لازم است بداند چگونگی استفاده و بازی با نور می باشد.

بهتر است بدانید انواع مختلفی از نور وجود دارد که تعدادی از آن هابرای عکاسی مناسب نیستند. از جمله: نور سفید، تنگستن و … . شما میتوانید با امتحان کردن و عکاسی در همه نور ها آن ها راشناسایی کرده و چگونکی عکس برداری را در هر شرایط بیاموزید.

 • نکته سوم: توجه کردن به نقطه فوکوس عکاسی

بهتر است بدانید نقطه فوکوس همان نور قرمز رنگ می باشد که وقتی به لنز دوربین خود نگاه می کنید آن را می بیند. نقطه فوکوس در دوربین های مختلف متفاوت می باشد. نقطه ی فوکوس ایراداتی را نیز شامل می شود. از جمله: در بسیار ی از دوربین ها نقطه ی فوکوس دارای حساسیت کمتری نسبت به نقاط مرکزی می باشد و همچنین در نور کم به خوبی عمل نمی کند.

 • نکته چهارم: انتخاب کردن لنز مناسب برای عکاسی

بهتر است بدانید انتخاب لنز مناسب برای دوربین را باید با توجه به سوژه عکاسی خود انجام دهید. در عکاسی حرفه ای با انتخاب لنز میدان دید شما نسبت به سوژه تغییر می کند. به طور مثال: برای گرفتن تصویر پهن از لنز واید استفاده می شود و ..

 • نکته پنجم: انتخاب رنگ مناسب برای عکاسی

برای اینکه از عکاسی خود نتیجه بهتری به دست بیاورید باید از تراز سفیدی دوربین استفاده کنید. اما به طور کلی باید بدانید که تنظیمات خودکار تراز سفیدی فقط در مواقعی که نور به اندازه ی کافی موجود می باشد مناسب است.

انواع سبک  ها در عکاسی:

برای ورود به حرفه ی عکاسی ابتدا بهتر است بدانید، عکاسی دارای سبک های متفاوتی می باشد که هر سبک اصول مربوط به خود را دارد:

عکاسی پرتره:

 • در عکاسی پرتره، عکاسی از چهره ی شخص صورت می گیرد. و جزء پر طرفدارترین سبک های عکاسی می باشد. میتوان گفت سلفی گرفتن یکی از شاخه های اصلی عکاسی پرتره است.

عکاسی صنعتی:

 • به منظور عکاسی از اهداف تجاری مانند یک کالا یا برند و .. این نوع عکس برداری انجام میشود. در واقع این سبک بیشتر جنبه ی تبلیغاتی دارد و نقش بسیار پر اهمیتی در به نمایش گذاشتن، شناخت و فروش محصولات دارد. البته بهتر است بدانید این سبک از عکاسی نیازمند لوازم و تجهیزات خاص خود می باشد.

عکاسی خیابانی:

 • عکاسی خیابانی شامل ثبت لحظات عادی  و روزمره در زندگی می باشد که میتواند سوژه های بسیار متفاوتی را شامل شود. مانند: ساختمان ها، افراد، مناطق عمومی و …. . بهتر است بدانید این سبک از عکاسی باعث می شود شناخت بیشتری نسبت به مردم و فرهنگ های مختلف به دست آورید.

عکاسی منظره:

 • به عکاسی از طبیعت و فضای باز عکاسی منظره می گویند. در این سبک انتخاب هدف و موضوع از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و علاوه بر آن چگونگی استفاده از نور نیز از دیگر مسائل با اهمیت است.

عکاسی مدلینگ:

 • در این سبک از عکاسی، عکاس سعی دارد تفکر طراح مد یا لباس را به تصویر بکشد. در این سبک نیز نورپردازی نقش بسیار مهم و به سزایی در کیفیت و وضوح عکس خواهد داشت. امروزه می توانید این سبک رادر  مجلات بزرگ و مد و پوشاک مشاهده نمایید.

عکاسی معماری:

 • در این سبک عکس برداری از ساختمان ها یا نماهای معماری انجام می گیرد. شما می توانید با رعایت اصول عکاسی و ترکیب بندی مناسب عکس بسیار زیبایی از بنا ها یا سوژه های مد نظر داشته باشید. علاوه بر این بهتر است بدانید دارا بودن از لنز مناسب برای عکاسی معماری بسیار پر اهمیت می باشد چرا که لنز مناسب منجر می شود تا سوژه یا لوکیشن به بهترین نحو نمایش داده شود.

عکاسی ماکرو:

 • در عکاسی به سبک ماکرو، عکس برداری از نماهای نزدیک یا سوژه های کوچک انجام میگیرد. در این سبک تصاویر اشیا بزرگتر از اندازه ی واقعی خود نشان داده می شوند.

عکاسی خبری:

 • با فرا گیری سبک عکاسی خبری قادر به گرفتن و خلق تصاویری هستید که بیانگر یک داستان خبری می باشد.

عکاسی مفهومی:

 • در عکاسی مفهموی عکاس در پی خلق تصویری است که مفهوم خاصی را منتقل کند.

عکاسی کوبیسم:

 • عکاسی به سبک کوببیسم تصاویر بسیار شلوغ به نظر میر سد و برای یافت هدف عکاس نیاز به دقت بالا می باشد.

عکاسی حیات وحش:

 • همانطور که از نامش پیداست عکاسی از حیات وجش و حیوانات در فضای باز و طبیعت صورت می گیرد و در واقع انسان حضور ندارد. در این سبک از عکاسی نور نقش بسیار مهم و اساسی دارد.

عکاسی نجومی:

 • در عکاسی نجومی به وسیله تلسکوپ، دوربین عکاسی و .. عکس برداری از ستاره و سیارارت که به زمین نزدیک هستند صورت می گیرد.

آموزش قدم به قدم عکاسی دارای چه مراحلی می باشد؟

آموزش قدم به قدم عکاسی به طور کل به ۶ مرحله تقسیم می شود. که شامل:

 1. تنظیمات اولیه دوربین عکاسی
 2. آگاهی از اصطلاحات فنی و تخصصی عکاسی
 3. یادگیری چگونگی کار کردن با دوربین عکاسی دیجیتال
 4. آمو.زش مهارت های اصلی فنی در عکاسی
 5. آموزش مهارت های اصلی هنری در عکاسی
 6. آشناییی با نرم افزار های ویرایش عکس

کلاس های عکاسی مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

معرفی مدرک پایان دوره آموزش عکاسی 

مدرک کلاس های جامع عکاسی مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانش پذیر قرار گیرد. همچنین دانش پذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند. 

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

maryam bagheri ۱۵-فروردین-۱۴۰۰