آموزش ماتریکس و طراحی طلا با کامپیوتر

آموزش ماتریکس و طراحی طلا با کامپیوتر

آموزش ماتریکس و طراحی طلا با کامپیوتر: امروزه و با پیشرفت دانش در رابطه با دنیای کامپیوتر و تکنولوژی، نرم افزار های بسیاری برای هر دانش و حرفه ای از جمله ساخت طلا ایجاد شده است. یکی از معروف ترین و پرکاربردترین نرم افزار ها در این زمینه ماتریکس Gemvision Matrix نام دارد که در طراحی طلا و جواهر با رایانه کاربرد دارد.

مراکز بسیاری برای آموزش این نرم افزار کاربردی وجود دارد. مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد با استفاده از مجرب ترین اساتبد به صورت حرفه ای اقدام به آموزش ماتریکس برای طراحی طلا با کامپیوتر نموده است. بهتر است بدانید برای یادگیری و آموزش این نرم افزار داشتن توانایی کار با کامپیوتر و ویندوز کافی می باشد. با یادگیری این نرم افزار شما میتوانید یک طلا یا جواهر را با رعایت استاندارد های جواهر سازی، مخراج کاری و ریخته گری که از مسائل مهم در زمینه طلا سازیی است، اقدام به طراحی سه بعدی طلا نمایید.

آموزش ماتریکس و طراحی طلا
آموزش ماتریکس و طراحی طلا

انواع روش های طراحی طلا و جواهر

برای موفق شدن در حرفه ی پر طرفدار طراحی طلا و جواهر مانند هر حرفه ی دیگری باید مهارت های لازم را با شرکت در دوره های طراحی طلا و جواهر به دست آورید. و با تمرین فراوان و مکرر تجربه ی کافی را در این زمینه به دست آورید. علاوه بر آن برای یک طراح جواهر، داشتن دیدگاه هنری، خلاقیت و علاقه از مسائل بسیار پر اهمیت است. برای کسب مهارت در زمینه طراحی طلا و جواهر نیاز به گذراندن دو دوره آموزشی خواهید داشت. که عبارت اند از:

آموزش طراحی طلا و جواهر دستی

  • زمانی که شما در حال طراحی با استفاده از قلم و کاغذ هستید در واقع استعداد و خلاقیت خود را نشان خواهید داد یا به عبارتی  شکوفا خواهید کرد. در این کار شما هر آنچه در ذهنتان است را روی کاغذ پیاده سازی می کنید. در واقع طراحی طلا و جواهرات به صورت دستی یک روش طراحی کلاسیک و قدیمی می باشد که علاوه بر آنکه  باعث کسب در آمد شما میشود مبتوان به عنوان یک سرگرمی نیز آن را در نظر گرفت.

آموزش طراحی طلا و جواهر با کامپیوتر

  • امروزه با پیشرفت دانش مربوط به کامپیوتر و وجود نرم افزار های متنوع, میتوان برای طراحی طلا و جواهر نیز از نرم افزار های طراحی سه بعدی استفاده کرد. که شما می توانید در کوتاه ترین زمان و با دقت فراوان، طراحی کنید. با استفاده از نرم افزار های طراحی طلا و جواهر شما میتوانید تمام ویژگی های طرح مورد نظر خود را از جمله سنگ به کار رفته در ساخت آن، وزن طلا، آلیاژ مورد استفاده در آن و .. را قبل از ساخت مشاهده نمایید.

مزیت های آموزش نرم افزار ماتریکس

یه طور کل استفاده از نرم افزار در هر حرفه ای مزایای بسیاری را شامل می شود. محبوب ترین نرم فزار در طراحی جواهرت ماتریکس می باشد. چند نمونه از مزایای عمده این نرم افزارعبارت است از:

  •  نرم افزار ماتریکس این قابلیت را دارد که وزن کاری و فشار وارده بر شما را کم کند و در واقع به پایین ترین مقدار ممکن برساند.
  • استفاده از نرم افزار ماتریکس برای طراحی طلا منجر به بالا رفتن سرعت، دقت، ظرافت شما و همچنین از بین بردن محدودیت های طراحی در ساخت دستی طلا خواهد شد.
  • این قابلیتت را برای شما ایجاد میکند تا قبل از پرداخت هزینه گزاف برای ساخت مدل مد نظر عکس مجازی از آن تهیه کرده و مشاهده نمایید.
  • این نرم افزار این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید وزن فلز، تعداد، وزن سنگ های مورد استفاده برا ساخت را از قبل مشخص نمایید و به این ترتیب بتوانید قیمت آن را محاسبه کنید.
  • در مقابله با روش طراحی دستی طلا و جواهر استفاده از رایانه به هزینه کمتری نیاز دارد و به صرفه تر است.
  • شما میتوانید با طراحی طلا به وسیله کامپیوتر قبل از ساخت مدل سه بعدی آن را مشاهده کنید و در صورت نیاز تغییراتی در شکل، رنگ، سایز و .. به وجود آورید.

ویژگی های نرم افزار ماتریکس (آموزش ماتریکس و طراحی طلا)

نرم افزار پرکاربرد و پر طرفدار ماتریکس ویژگی های بسیاری دارد. از جمله:

دارای قابلیت طراحی انواع مدل های زیور آلات زینتی است.

  • نرم افزار ماتریکس این امکان را بری شما به وجود می آورد. تا بتوانید با ظرافت بالا اقدام به طراحی انواع و اشکال مختلف مدل ها باشید. به این ترتیب یک طراح جواهر قادر به ایجاد طرح های متنوعی خواهد بود.

میتوان آن را کتابخانه ای از سنگ های قیمتی دانست.

  • یکی از ویژگی های اصلی نرم افزار ماتریکس که باعث محبوبیت آن شده است وجود کتابخانه ای از سنگ های قیمتی می باشد. که با استفاده از آن طراحان میتوانند از آن سنگ ها برای زیبایی بیشتر طرح خود استفاده نمایند.

وجود نوار ابزار قوی در این نرم افزار

از مهم ترین ویژگی های نرم افزار ماتریکس وجود یک نوار ابزار قوی می باشد. که این امکان را به طراحان لباس می دهد. تا بتوانند اقدام به طراحی پیچیده تر طرح ها نمایند. در واقع با یادگیری و آموزش نرم افزار ماتریکس و استفاده از این ابزار ها شما به راحتی قادر به پیاده سازی طرح موجود در ذهن خود می باشید.

قابلیت ذخیره سازی طرح مورد نظر

به دلیل وجود این قابلیت در نرم افزار ماتریکس شما میوانید طرح خود را به صورت نصفه و ناقص رها کرده تا در زمان دیگری برای تکمیل آن اقدام نمایید. که انجام این کار به دلیل داشتن قابلیت ذخیره سازی این نرم افزار است.

قابلیت تخمین وزن طرح مورد نظر

نرم افزار ماتریکس این امکان را فراهم میکند تا طراحان قادر به تشخیص وزن تقریبی طرح خود قبل از پایان طراحی را باشند. و به این وسیله مدل مورد نظر خود را ارزش گذاری کنند.

دوره های دپارتمان گوهرشناسی و طلا و جواهر در مجتمع فنی تهران (میرداماد)

تمامی افرادی که قصد کسب درآمد در این زمینه را دارند. و همچنین تمامی علاقه مندان به آموزش درست کردن طلا، می توانند. با شرکت در کلاس های آموزشی ساخت طلا در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد، از صفر تا صد مهارت های لازم در این دوره را از جمله مهارت های طراحی طلا و جواهر، آشنایی با صنعت طلا و جواهر و روش های ساخت، آشنایی با روند ساخت مکانیکی و صنعتی طلا و جواهر در دنیا و …. را آموزش ببینید.

آموزش ماتریکس و طراحی طلا
آموزش ماتریکس و طراحی طلا

معرفی مدارک پایان دوره های آموزشی ساخت طلا

مدرک دوره های آموزشی ساخت طلا مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همچنین دانش پذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
ساره صمدی ۲۳-فروردین-۱۴۰۰