آموزش کامل آشپزی بین الملل

آموزش کامل آشپزی بین الملل

آموزش کامل آشپزی بین الملل: آشپزی بین‌ المللی یا آشپزی جهانی روشی برای ترکیب سبک‌ ها و طعم‌ های مختلف غذایی از سراسر جهان است. این نوع آشپزی از تنوع وسیعی از مواد غذایی، ادویه‌ جات و روش‌ های پخت‌ و پز استفاده می‌ کند. به عبارتی دیگر، آشپزی بین‌ المللی معمولاً شامل ترکیبی از سبک‌ های آشپزی اروپایی، آسیایی، خاورمیانه‌ ای، آمریکای لاتین و آفریقایی است. در این مقاله، به توضیحاتی درباره آشپزی بین الملل پرداخته می شود.

ویژگی بارز آشپزی بین‌ المللی

ویژگی بارز آشپزی بین‌ المللی استفاده از انواع ادویه‌ جات و چاشنی‌ ها از سراسر دنیاست. ادویه‌ جاتی مانند زنجبیل، دارچین، زعفران، فلفل چیلی، پاپریکا و کاری به طور گسترده‌ ای برای ایجاد طعم‌ های منحصر به فرد استفاده می‌ شوند. شایان ذکر است آشپزی بین المللی علاوه بر اینکه ملت ها را با سبک ها و طعم های غذاهای مختلف آشنا می سازد، به طور مستقیم آشنایی با فرهنگ های گوناگون را نیز میسر می نماید. این آشنایی همچنین سبب ایجاد ارتباطات فرهنگی نیز می شوند که این تبادلات فرهنگی ناخودآگاه افراد را به سمت توسعه ذهنی و درک بهتر از دیگر افراد سوق می دهد.

تکنیک‌ ها و روش‌ های پخت در آشپزی بین المللی

آشپزی بین‌ المللی شامل تکنیک‌ ها و روش‌ های پخت متنوعی از جمله کباب کردن، سرخ کردن عمیق، آب‌ پز کردن، بخارپز کردن و غیره است. از آنجا که سبک‌ های مختلف آشپزی دنیا روش‌ های پخت متفاوتی دارند، آشپزی بین‌ المللی بهره‌ مند از همه این تکنیک‌ ها است. در مجموع، آشپزی بین‌ المللی هنری است که ترکیبی خلاقانه و لذت‌ بخش از سبک‌ های غذایی و طعم‌ ها از سراسر دنیاست که ما را به یک سفر خوشمزه دور دنیا دعوت می‌ کند و همچنین، پلی است که افراد مختلف با فرهنگ ها و ملیت های گوناگون را به سوی یکدیگر هدایت می کند.

آموزش کامل آشپزی بین الملل
آموزش کامل آشپزی بین الملل

غذاهای بین المللی معروف و محبوب دنیا

برخی از غذاهای بین المللی که به دلیل طعم و محبوبیت خاص خود، به شهرت جهانی رسیده اند و در آشپزی های بین المللی معمولا طبخ می گردند به شرح ذیل می باشند:

 • پیتزا (Pizza)

پیتزا یکی از محبوب‌ ترین غذاها در دنیا می باشد که در کشور ایتالیا طرفداران بسیاری دارد. پیتزا ایتالیا از خمیر نازک و تردی درست می شود که روی آن سس گوجه فرنگی، پنیر پیتزا و انواع مواد دیگر قرار می‌ گیرد.

 • لازانیا (Lasagna)

لازانیا یک غذای ایتالیایی است که از لایه‌ های خمیر لازانیا، سس گوجه فرنگی، پنیر پیتزا و مواد دیگر مانند گوشت، تهیه شده و در فر پخته می شود.

 • پاستا (Pasta)

پاستا یکی دیگر از غذاهای محبوب ایتالیایی است که آشپز، پاستا را با انواع سس‌ ها، مانند، سس آلفردو یا سس پستو، سرو می کند.

 • سالاد سزار (Caesar Salad)

سالاد سزار یک سالاد ایتالیایی است که از کاهو، نان تست خرد شده، سس مخصوص سزار، پنیر پارمزان و غیره تهیه می‌ شود.

 • استیک (Steak)

استیک انواع مختلفی دارد که از گوشت گاو، گوسفند یا مرغ درست می شود. پخت استیک معمولاً در گریل یا تابه انجام می شود.

 • مرغ سوخاری(Fried Chicken)

مرغ سوخاری در سراسر جهان بسیار محبوب می باشد. همانطور که از نامش پیداست از مرغ تهیه می شود. با استفاده از آرد، تخم مرغ و پودر سوخاری تهیه می‌ شود و در نهایت، در روغن سرخ شده و با سس مخصوص سرو می‌ شود.

 • سوشی (Sushi)

سوشی یک غذای ژاپنی است که از برنج، ماهی و … تهیه می‌ شود و انواع مختلفی دارد. یکی از رایج‌ ترین انواع سوشی، رول سوشی است که به صورت برش‌ های کوچکی برش داده می‌ شود. شایان ذکر است  که انواع دیگری از سوشی نیز وجود دارند که از مواد و روش‌ های مختلفی تهیه می‌ شوند.

 • مرغ ماسالا(Chicken Tikka Masala)

مرغ ماسالا یک غذای هندی است که از مرغ، سس تند و انواع ادویه جات تهیه شده و با برنج یا نان سرو می‌ شود.

 • کاری (Curry)

کاری یک غذای هندی است که از انواع سبزیجات، گوشت یا ماهی و سس کاری تهیه می‌ شود. سس کاری از ادویه جات مختلفی، مانند زردچوبه، فلفل قرمز، زیره و گشنیز، درست می شود.

 • بورک(Börek)

بورک یکی از پرطرفدارترین غذاهای ترکیه است که از خمیر نازک و انواع مواد دیگر، مانند گوشت، سبزیجات یا پنیر، درست شده و در فر پخته می‌ شود و به صورت برش‌ های کوچکی سرو می شود.

 • تاکوی(Taco)

تاکوی یکی از غذاهای کشور مکزیک است که یک غذای خوشمزه و ارزان قیمت محسوب می شود و می‌ تواند به عنوان یک میان وعده یا یک وعده غذایی کامل سرو شود.

 • همبرگر (Hamburger)

همبرگر یک غذای آمریکایی است که از گوشت، پنیر، گوجه فرنگی، کاهو و انواع دیگر مواد تهیه می‌ شود و در نان مخصوص همبرگر سرو می شود.

 • فلافل(Falafel)

فلافل یک غذای خاورمیانه‌ ای است که از نخود، پیاز، سیر، ادویه جات مخصوص تهیه می‌ شود. فلافل اکثرا به صورت گرد گرد سرخ می‌ شود و با نان، سبزیجات و انواع سس‌ ها سرو می‌ شود. شایان ذکر است که نخود منبع خوبی از پروتئین، فیبر و مواد معدنی است.

آموزش کامل آشپزی بین الملل
آموزش کامل آشپزی بین الملل

مهارت های مورد نیاز برای آشپزی بین المللی

 • تسلط بر تکنیک های پخت و اصول پایه ی آشپزی:

در این میان می توان به اصول و تکنیک‌ های پایه مختلف آشپزی از جمله سرخ‌ کردن، پخت، بخارپز، آبپز و … بر اساس مواد غذایی مختلف و همچنین اصول مربوط به روش های سالم پخت غذا اشاره کرد. بهتر است برای یادگیری اصول و تکنیک های مختلف آشپزی به صورت صفر تا صد، در دوره آموزش کامل آشپزی بین الملل، مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد شرکت کنید.

 • آشنایی با ادویه جات:

آشپز باید انواع ادویه‌ جات کشورهای مختلف مثل زنجبیل، زردچوبه، فلفل و غیره را بشناسد و بداند چگونه و در چه غذاهایی به چه میزان از هریک از آنها استفاده کند. همچنین، برای آشنا شدن با تمام ادویه ها و چگونگی درست کردن غذا با آن ها، می توانید در دوره آموزش کامل آشپزی بین الملل، مجتمع فنی میرداماد شرکت کنید.

 • آشنایی با دانش تغذیه:

آگاهی مناسب آشپز از ارزش غذایی و کالری هر یک از مواد غذایی به ایشان کمک می نماید تا بتواند ترکیبی مناسب و در نهایت، غذایی سالم و مغذی با سطح کالری و ارزش غذایی مناسب را تولید نماید.

 • احترام به فرهنگ و تاریخ:

می توان به نوعی گفت که هر غذای بین المللی داستان خود را دارد. لذا آشپزان بین المللی باید قدری از تاریخ و فرهنگ کشورها و مناطق مختلف آگاه باشند و تلاش کنند که این میراث ها را در غذاهای خود به نمایش بگذارند.

 • مهارت های مدیریتی:

آشپزان بین المللی باید مهارت های مدیریتی نیز داشته باشند. چرا که باید بتوانند در یک محیط شلوغ و پرمشغله به خوبی کار کنند و از پرسنل خود به خوبی مدیریت کنند.

 • خلاقیت و نوآوری:

آشپزی بین الملل فرصتی عالی برای خلاقیت و نوآوریی یک آشپز است. آشپزان بین المللی باید از خلاقیت خود استفاده کنند تا غذاهای جدید و هیجان انگیز ایجاد کنند.

معرفی مدارک پایان دوره آموزش کامل آشپزی بین الملل

مدرک دوره آموزش کامل آشپزی بین الملل مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد.

nasim eghdam ۲۳-دی-۱۴۰۲