آموزش کامل حسابداری

آموزش کامل حسابداری

آموزش کامل حسابداری: یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین رشته های تحصیلی در جهان، رشته حسابداری است. فارغ التحصیلان رشته حسابداری می توانند در مشاغل مختلفی از جمله، به عنوان حسابدار، حسابرس، مدیر مالی و … مشغول به کار شوند. شایان ذکر است که بدانید حسابداران با جمع آوری و پردازش گزارشات مالی، به تصمیم گیری های مالی کمک می کنند. بنابراین، اگر علاقه مند به مسائل مالی هستید و به حل مسئله علاقه دارید، رشته حسابداری می تواند برای شما، بسیار مناسب باشد. در این مقاله، به توضیحاتی درباره این رشته و معرفی معتبرترین مجتمع آموزشی برای آموزش کامل حسابداری پرداخته می شود.

آموزش کامل حسابداری
آموزش کامل حسابداری

دوره های حسابداری

 • حسابداری مالی (Financial Accounting):

حسابداری مالی یکی از مهم ترین شاخه های حسابداری است. حسابداری مالی به ثبت و تحلیل اطلاعات مالی می پردازد. در دوره حسابداری مالی به مباحثی از جمله اصول حسابداری، چگونگی تحلیل صورت های مالی، مدیریت سرمایه، ارزیابی ریسک مالی، حسابداری ترازنامه و… پرداخته می شود.

 • حسابداری خدماتی (Service Accounting):

حسابداری خدماتی زیر مجموعه، حسابداری مالی است. حسابداری خدماتی به مباحث مالی و حسابداری مرتبط با صنایع خدماتی اشاره دارد. این شاخه از حسابداری بر روی ارائه و مدیریت خدمات مالی، حمل و نقل، مشاوره و … متمرکز است. در این نوع حسابداری، مفاهیم مالی و حسابداری به‌ طور خاص برای نوع خدمات ارائه شده و پیش بینی هزینه‌ های آینده به‌ کار می‌ روند.

 • حسابداری مکانیزه:

حسابداری مکانیزه با استفاده از نرم افزارهای حسابداری به ثبت، پردازش و گزارش اطلاعات مالی می پردازد. استفاده از نرم افزار های حسابداری مانند سپیدار، هلو، چرتکه و … باعث می شود تا دقت و سرعت در ثبت و تحلیل اطلاعات مالی، بهبود یابد. در دوره آموزشی حسابداری مکانیزه به شناخت نرم افزارهای حسابداری، چگونگی ثبت و طبقه بندی اطلاعات مالی در نرم افزار، تهیه گزارشات مالی در نرم افزارهای حسابداری و… پرداخته می شود.

 • حسابداری بازرگانی:

حسابداری بازرگانی یکی دیگر از شاخه های حسابداری است که به تحلیل و مدیریت اطلاعات مالی و معاملات تجاری یک شرکت می‌ پردازد. حسابداری بازرگانی به بررسی و ثبت معاملات خرید و فروش، مدیریت موجودی و سایر فعالیت‌ های بازرگانی می‌ پردازد. همچنین، این حوزه در بررسی عوامل بازاریابی و استراتژی‌ های تجاری نیز نقش دارد تا به شرکت‌ ها کمک کند در مسیر موفقیت و رشد قرار بگیرند.

 • سایر دوره های حسابداری:

علاوه بر دوره های ذکر شده در قسمت بالا، دوره های دیگری نیز در زمینه حسابداری وجود دارد که می تواند برای علاقه مندان به این رشته مفید باشد. برخی از این دوره ها، شامل موارد زیر می باشد:

 • حسابداری مدیریت (Management Accounting)
 • حسابداری دولتی (Governmental Accounting)
 • حسابداری صنعتی (Industrial Accounting)
 • حسابداری بیمه (Insurance Accounting)
 • حسابداری مالیاتی (tax accounting)
 • حسابرسی (Audit)

برای انتخاب دوره های حسابداری مناسب باید به اهداف و علاقه مندی های خودتان توجه کنید. اگر می خواهید در زمینه حسابداری مشغول به کار شوید، باید دوره های مدنظر خود را در مرکز آموزشی معتبری همچون مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد بگذرانید تا بعد از گذراندن این دوره ها، دانش و مهارت های لازم برای اشتغال در این زمینه را به طور کامل آموزش ببینید. همچنین، اگر مشغول به کار هستید و می خواهید دانش خود را در زمینه حسابداری به روز کنید، می توانید در دوره های تخصصی و  پیشرفته شرکت کنید تا در کار خود موفق شوید.

آموزش کامل حسابداری
آموزش کامل حسابداری

کاربردهای استفاده از نرم افزار اکسل در حسابداری

اکسل یکی از نرم افزار های پرکاربرد در حسابداری است. اکسل به عنوان یک sheet چند منظوره، امکان ثبت و وارد کردن داده های مالی از جمله هزینه ها، درآمدها، دارایی ها و بدهی ها را برای کاربران فراهم می کند. اکسل با توجه به اینکه از فرمول و توابع خاصی برخوردار است، می توانید از آن برای انجام محاسبات پیچیده مانند محاسبه سود و زیان استفاده کنید. یکی از کاربردهای دیگر اکسل این است که به مدیران امکان می دهد تا موجودی‌ ها و فعالیت‌ های مختلف را مورد بررسی قرار دهند و آن ها را مدیریت کنند. در نهایت، می توانید از اکسل به عنوان یک ابزار طراحی گزارشات استفاده کنید.

بازار کار حسابداری چگونه است؟

همانطور که می دانید، رشته حسابداری یکی از رشته های پردرآمد در دنیای کسب و کار است که نقش بسیار مهمی در مدیریت مالی شرکت ها و سازمان ها دارد. بنابراین، برای فارغ التحصیلان این رشته، فرصت ها یا زمینه های شغلی گسترده و متوعی وجود دارد. به طور مثال، آن ها می توانند در اکثر حوزه های مختلف از جمله بخش های مالی، مدیریتی و غیره، به عنوان حسابدار مالی، حسابرس، مشغول به کار شوند.

با توجه به پیشرفت فناوری و داده‌ های بزرگ، مسلط بودن به نرم‌ افزارهای حسابداری مانند اکسل، سپیدار، هلو و یا دانش در حوزه حسابداری مکانیزه و حسابداری الکترونیکی برای حسابداران بسیار مهم می باشد. به‌ طور کلی، بازار کار حسابداری یکی از پویا ترین بازار های شغلی است که افراد با داشتن دانش کافی و تخصص، می‌ توانند به رشد و موفقیت چشمگیری دست یابند.

آموزش کامل حسابداری در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

همانطور که در این مقاله عنوان شد، رشته حسابداری در سراسر جهان، طرفداران بسیاری دارد. اگر به دنبال یادگیری حسابداری هستید، آموزش در یک مرکز آموزشی معتبر می تواند گزینه موثری برای شما باشد. یکی از معتبرترین مراکز آموزشی برای کلاس های آموزش کامل حسابداری به صورت آنلاین و یا حضوری، مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد می باشد.

علاقه مندان با شرکت در دوره آموزش کامل حسابداری در این مجتمع آموزشی، صفر تا صد آن را آموزش می بینید. فرصت های شغلی بسیاری در ارتباط با این حوزه برای علاقه مندان فراهم می شود و می توانند بعد از پایان دوره، با دریافت مدرک معتبر و قابل ترجمه رسمی، در یکی از شاخه های مورد نظر حسابداری مشغول به کار شوند و در حرفه خود پیشرفت کنند.

مدارک پایان دوره آموزش کامل حسابداری

مدرک آموزش کامل حسابداری مجتمع فنی تهران (نمایندگی میرداماد) قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه میباشد.این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک skill certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و هم چنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار می گیرد.

nasim eghdam ۲۴-دی-۱۴۰۲