آموزش کسب درآمد از بورس

آموزش کسب درآمد از بورس: سرمایه گذاری در بورس همواره با ریسک و خطر هایی همراه بوده است، اما ابزاری که می تواند این ریسک را کم کند، آموزش کسب درآمد از بورس است. آموزش دیدن و گذراندن دوره های آموزشی بورس قبل از وارد شدن به بازار بورس، باعث می شود که بازار بورس برای شما به پر سودترین بازار مالی تبدیل شود.

شروع سرمایه گذاری و آموزش کسب درآمد از بورس

برای شروع سرمایه گذاری دربورس، معمولا پیشنهاد می شود که مبلغ زیادی را وارد بورس نکنید و با سرمایه ی محدودی شروع به معاملات کنید. بر اساس قانون سازمان بورس، حداقل سرمایه ی وارد شده در بورس، باید ۱۰۰ هزار تومان باشد. البته این مبلغ برای انجام معاملات آنلاین است و در معاملات حضوری افراد می توانند با مبلغ حداقلی ۵۰ هزار تومان نیز، سرمایه گذاری خود را شروع کنند.

روش های بهره برداری از سهام

بهره برداری از سهام به دو روش امکان پذیر است:

  • استفاده از رشد قیمت سهام: به این معنی که بر فرض قیمت یک سهام هنگام خرید، ۱۰۰ تومان بوده است و بعد از مدتی به ۳۰۰ تومان می رسد. میزان سود این سهام ۲۰۰ تومان می باشد که با فروش سهام، بدست می آید.
  • استفاده از سود سهام: به این معنی که شرکتی که سهام آن خریداری می شود، تعیین می کند که سالانه مبلغ معینی، به سهام داران بپردازد. البته شرط وصول این مبلغ، سهام دار بودن در شرکت در زمان برگزاری مجمع عمومی عادی شرکت است.
آموزش کسب درآمد از بورس
آموزش کسب درآمد از بورس

شناخت انواع سهام ها برای کسب سود در بورس

سهام های موجود در بازار بورس سه نوع هستند، که عبارتند از:

  • سهام قابل رشد: به سهام شرکت هایی که در آینده پتانسیل رشد کردن را دارند می گویند.
  • سهام منبع درآمد: این سهام سود نقدی مرتب و با میزان افزایش ثابت به افراد پرداخت می کند.
  • سهام ارزشی: سهام شرکت هایی است که در حال حاضر ارزش بالایی ندارند ولی در آینده می توانند ارزشمند شوند.

آیا سرمایه گذاری در بورس سود آور است؟

میزان کسب درآمد از بورس، کاملا به عملکرد و میزان آگاهی شما بستگی دارد. به هر میزانی که اطلاعات و دانش خود را از طریق دوره های آموزشی، افزایش داده باشید، به همان میزان نیز می توانید سود آوری خود را افزایش دهید. هیچ فاکتوری به اندازه ی آموزش نمی تواند شما را در بازار بورس یاری کند. در این بین نکات اولیه ای برای سرمایه گذاری وجود دارند که اشاره کردن به آن ها خالی از لطف نیست.

نکات ابتدایی برای آموزش کسب درآمد از بورس

دوره کسب درآمد از بورس
دوره کسب درآمد از بورس

مزایای سرمایه گذاری در بورس

انتخاب نوع بازار مالی، قدم اول برای سرمایه گذاری است. هرکدام از بازار های مالی موجود در ایران (ارز، طلا، مسکن، بورس) مزایا و معایب مربوط به خود را دارند و هیچ بازاری تماما سود ده نیست. بازار بورس در سال های اخیر رشد قابل توجهی به نسبت دیگر بازار های مالی داشته است و همین امر نشان دهنده ی پتانسیل بالای بازار بورس برای سرمایه گذاری است. از مزایای سرمایه گذاری در بورس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

برای سرمایه‌گذاری در بازار بورس نیازی به داشتن سرمایه ی زیادی نیست. در واقع شما با هر میزان سرمایه ای می توانید وارد بازار بورس شوید. بازار بورس پذیرای سرمایه گذاران چه با مبالغ کم و چه با مبالغ بالا است.

  • شفافیت اطلاعات

بورس بازاری قانونی است که کلیه ی معاملات در آن تحت نظر سازمان بورس انجام می گیرد. شرکت های فعال در بازار بورس، می بایست استاندارد های از پیش تعیین شده را رعایت کنند و اطلاعات مالی خود را برای مشاهده ی سهام داران ارائه دهند.

در هر زمان که تمایل داشته باشید، می توانید سرمایه ی خود را از بورس خارج کنید و آن را به صورت نقد در اختیار گیرید. افرادی که در بازار بورس سهام دارند، به مراتب سریع تر از افرادی که در دیگر بازار ها سرمایه گذاری کرده اند، به سرمایه خود به صورت نقد دسترسی پیدا می کنند.

  • حفظ سرمایه در برابر تورم

هنگامی که تورم افزایش یاید، اگر سرمایه ی خود را در بازار مالی مناسبی قرار نداده باشید، ارزش دارایی هایتان کاهش می یابد. با سرمایه گذاری آگاهانه در بورس می توانید ارزش دارایی های خود را در برابر تورم حفظ کنید.

بازار بورس، متشکل از چندین صنعت و گروه است که با توجه به مهارت و آگاهی که دارید می توانید گروه های سود ده را انتخاب کنید و بر روی آن ها سرمایه گذاری کنید. سود آوری در بورس می تواند، بسیار سریع و گسترده صورت گیرد اما این نکته ی مهم را نباید از یاد برد که بدون گذراندن دوره های آموزش بورس، نمی توان به این امر، دست یافت.

کسب درآمد از بورس
کسب درآمد از بورس

آموزش کسب درآمد از بورس

در صورتی که به سرمایه گذاری و کسب سود از طریق بورس علاقه مند هستید، می توانید در کلاس های آموزش بورس در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، شرکت کنید. این کلاس ها تمام گروه های هدف، از مبتدی تا حرفه ای را پوشش می دهد و با هر میزان دانش و آگاهی که در زمینه ی بورس دارید، می توانید این دوره های آموزشی را بگذرانید.