آینده بازار بورس چه می شود؟ (بورس چه زمانی درست می شود؟)

آینده بازار بورس چه می شود؟ (بورس چه زمانی درست می شود؟)

آینده بازار بورس چه می شود؟ (بورس چه زمانی درست می شود؟): همان طور که می دانید امروزه شاخص بورس، افت شدید پیدا کرده است اما در عین حال بازار سهام از نظر تکنیکالی و بنیادی در شرایط مطلوبی قرار دارد. همچنین سازمان بورس برای بهبود وضعیت بازار اقدامات زیادی انجام داده است اما همچنان این بازار در موقعیت نزولی قرار دارد و این نزولی بودن، ترس و دلهره سهامدارن را افزایش می دهد. بنابراین بسیاری از افراد و سهامداران به دنبال این هستند که بالاخره آینده بورس چه می شود؟ (بورس چه زمانی درست می شود؟)

امروزه بسیاری از افراد به دنبال بازار های مختلفی برای سرمایه گذاری می باشند تا بتوانند سرمایه خود را زیاد کرده و ارزش پولشان را حفظ کنند. به طور کلی در ایران بازار های گوناگونی برای سرمایه گذاری وجود دارد که از جمله این سرمایه گذاری ها می توان به سرمایه گذاری در بانک ها، سرمایه گذاری در بازار طلا، سرمایه گذاری در اوراق حق تقدم مسکن، سرمایه گذاری در بازار ارز، سرمایه گذاری در خودرو، سرمایه گذاری در بورس و …. اشاره کرد. که هر کدام از این نوع سرمایه گذاری ها معایب و مزایای خود را دارند. در این مقاله قصد داریم راجع به سرمایه گذاری در بازار بورس صحبت کنیم.

برای شروع سرمایه گذاری در بورس چه مراحلی باید طی کرد؟

 • کسب اطلاعات
 • تهیه سرمایه برای سرمایه گذاری
 • دریافت کد بورسی
 • ورود به سامانه معاملات 
 • تحلیل های حرفه ای سهم ها برای سرمایه گذاری در بورس
آینده بازار بورس
آینده بازار بورس

شاخص بورس چیست؟ شاخص بورس چه می شود؟

به طور کلی منظور از شاخص بورس، عددی است که روند صعودی بودن یا نزولی بودن بازار را نشان می دهد. شاخص بورس معیاری است که می توان با استفاده از آن، وضعیت گذشته و حال بورس را بررسی کرده و روند آینده بازار بورس را پیش بینی کرد. بنابراین شاخص بورس تاثیر بسزایی در تصمیم گیری سرمایه گذاران دارد. می توان گفت که شاخص بورس انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها اطلاعات خاصی را به تحلیلگر نشان می دهند. 

عوامل بسیاری در روند شاخص بورس تاثیرگذار هستند. از جمله آن ها می توان به قیمت دلار، قیمت ارز، سیاست های داخلی و خارجی، رکود، نرخ رشد اقتصادی، نرخ تورم، مذاکرات هسته ای،مشخص نبودن کالاهایی از جمله خودرو، سیمان و ….. اشاره کرد. اگر این عوامل را نتوان کنترل کرد، نمی توان هیچ اتفاق مثبتی را در بازار سرمایه پیش بینی کرد. 

چه عواملی در روند شاخص بورس تاثیرگذار است؟

 • تغییرات در عملکرد شرکت های بزرگ
 • وجود بازار هایی مانند بازار سکه، طلا، ارز دیجیتال و ….
 • نرخ تورم
 • اخبار و شایعات
 • نرخ ارز
 • نرخ دلار
 • تغییرات و تصمیمات سیاسی

انواع شاخص بازار بورس

به طور کلی انواع شاخص در بازار بورس شامل شاخص کل بورس، شاخص کل هم وزن، شاخص قیمت و بازده نقدی، شاخص سهام شناور، شاخص صنعت، شاخص بازار اول و بازار دوم، شاخص 50 شرکت برتر و شاخص ۳۰ شرکت بزرگ می باشد که در ادامه چند نمونه از این شاخص  ها را به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

شاخص کل بورس

 • منظور از شاخص کل بورس، عددی است که نشان دهنده سطح قیمت تمامی سهام های موجود در بازار بورس می باشد.

شاخص کل هم وزن

 • این شاخص نیز همانند شاخص کل محاسبه می شود با این تفاوت که در شاخص کل هم وزن برخلاف شاخص کل قیمت، اندازه شرکت ها تاثیری در محاسبه ندارد و همگی اثر یکسانی دارند.

شاخص قیمت و بازده نقدی

شاخص بازده نقدی

 • این شاخص نشان دهنده بازدهی ناشی از تمامی سود های نقدی (سود های پرداختنی) شرکت های بورسی می باشد.

شاخص سهام آزاد شناور

 • شاخص آزاد شناور، شاخص قیمت را بر مبنای تعداد سهام شناور موجود در بازار نشان می‌ دهد. شاخص سهام آزاد شناور، نشان دهنده تغییرات آن بخش از سهام یک شرکت می باشد که توسط سرمایه‌ گذاران خرد مورد معامله قرار گرفته است.

آینده بازار بورس چه می شود؟

به طور کلی می توان گفت که هم اکنون روند معاملات بورس در هاله ای از ابهام قرار دارد و سهامداران با تردید و با احتیاط می توانند در بازار بورس خرید و فروش سهام را انجام دهند. چرا که با توجه به وضعیت اقتصادی فعلی و وضعیت سیاسی، شرایط بازار سهام غیر قابل پیش بینی می باشد. 

بیشتر سرمایه گذاران در بازار بورس به دنبال این سوال اند که بورس کی بر می گردد؟ در پاسخ به این سوال دیدگاه ها و نظریه های متعددی وجود دارد. برخی معتقد اند که بازار بورس به حالت تعادل بر می گردد اما برخی دیگر هم معتقد اند که آینده بازار بورس همچنان تاریک خواهد بود. بنابراین در حال حاضر نمی توان شرایط بازار سهام را پیش بینی کرد.

کلاس های آموزش صفر تا صد بورس در مجتمع فنی تهران (میرداماد)

امروزه بسیاری از افرادی که در بازار بورس فعالیت دارند، نمی دانند که باید در بورس بمانند یا نه؟ و یا به دنبال این هستند که بدانند آینده بازار بورس چه می شود؟ (بورس چه زمانی درست می شود؟). بنابراین بسیاری از این سرمایه گذاران از این حجم از ضرر و زیان دلهره دارند و نمی توانند پیش بینی کنند که کدام سهم را بخرند و کدام را بفروشند؟

شما می توانید برای پاسخ به این سوالات و کنترل هیجانات سرمایه گذاری، همچنین برای آموزش صفر تا صد بورس و تحلیل های بورسی، با شرکت در کلاس های بورس مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد، تمامی مهارت های لازم برای سرمایه گذاری در بورس و خرید و فروش سهام (چی سهامی بخریم؟) را آموزش ببینید. 

دوره های بورس مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد

آینده بازار بورس
آینده بازار بورس

معرفی مدارک پایان دوره آینده بازار بورس چه می شود؟ (بورس چه زمانی درست می شود؟)

مدرک دوره بورس مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

‫5/5 ‫(1 نظر)
رضا شریفی 18-اردیبهشت-1400