آی سی دی ال (هفت مهارت ICDl)

آی سی دی ال (هفت مهارت ICDl)

آی سی دی ال (هفت مهارت ICDl): آی سی دی ال (هفت مهارت ICDl) نوعی گواهینامه بین المللی رایانه می باشد که یادگیری آن با گذراندن دوره های آموزشی و دریافت مدرک معتبر نشان دهنده ی توانایی شما در کار با کامپیوتر و دارا بودن شما از مهارت های لازم در این زمینه است.

برای یادگیری آی سی دی ال (هفت مهارت ICDl) شما باید از کامپیوتر شناخت نرم افزاری و سخت افزاری داشته باشید. در واقع با گذراندن این دوره ها در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد علاوه بر اینکه به آسانی و توسط اساتید با تجربه مطالب مربوطه را آموزش میبینید بلکه پس از اتمام دوره ها مدرک دو زبانه و قابل ترجمه مجتمع فنی را دریافت میکنید.

هفت مهارت ICDl
هفت مهارت ICDl

آی سی دی ال (هفت مهارتICDl)

هفت مهارت ICDl در واقع عبارت است از هفت مهارتی که شامل مفاهیم پایه، windows، word، اکسل، اکسس، پاورپوینت و آشنایی با اینترنت می باشد. که شما میتوانید با شرکت در کلاس های آموزشی آی سی دی ال (هفت مهارت ICDl) در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد مطالب مربوط به این مهارت ها را به طور کامل و به صورت تئوری و عملی آموزش ببینید. در ادامه توضیحات کامل تری در رابطه با این مهارت ها ارائه خواهیم داد.

مفاهیم ابتدایی فناوری اطلاعات

این مهارت، مفهوم کلی فناوری اطلاعات و کار با نرم افزار و سخت افزار را به دانشجویان آموزش میدهد. علاوه بر این در این مهارت دانشجویان با شبکه های اطلاعاتی و کاربرد روزانه برنامه های کاربردی کامپیوتر آشنا خواهند شد.

آشنایی با windows، استفاده و مدیریت فایل

در این مرحله دانشجویان با استفاده از کامپیوتر و سیستم عامل آشنا میشوند. و میتوانند تنظیمات اصلی و دلخواه را در ویندوز خود ایجاد نمایند. در این مرحله انتظار میرود دانشجو مدیریت فایل ها مثل کپی، حذف و … را کاملا بلد بوده و به راحتی قادر به انجام آن باشند.

آشنایی با مفهموم واژه پردازی (مقدمه  آموزش word مایکروسافت)

دانشجوها باید با مفهوم برنامه های پردازشی مانند Word  و کاربرد روزانه آن از جمله ایجاد، ویرایش، قالب بندی، جدول بندی و .. آشنایی کامل داشته باشند. (هفت مهارت ICDL)

آشنایی با مفاهیم  Excel (سطح متوسط – پیشرفته)

در این مرحله لازم است دانشجویان با مفهوم و کاربرد روزانه برنامه EXCEL آشنا شوند. از جمله کاربرد های آن میتوان به ایجاد، ویرایش، قالب بندی، جدول بندی و .. اشاره نمود.

مقدمه ای بر Access مایکروسافت (آشنایی با مفهوم پایگاه داده ها)

دانشجو با دارا بودن این مهارت، مفهوم پایگاه داده ها در کامپیوتر را میداند. و همچنین میتواند شکل های مقدماتی از جداول Access را ایجاد و ویرایش نماید.

شیوه کار با نرم افزار ارائه مطلب (Powerpoint)

آشنایی با نرم افزار Power Point برای شما این امکان را فراهم می آورد که قادر به ایجاد اسلاید ها و ویرایش و قالب بندی متن و تصویر های درون آن باشید. در واقع شما باید قادر باشید به بهترین شکل از ویژگی ها و امکانات این نرم افزار استفاده نمایید.

اطلاعات و ارتباطات (Internet)

در این قسمت دانشجویان با مفهوم کلی اینترنت و بعضی از شاخص های امنیتی آشنا میشوند و مهارت های لازم برای سرچ در صفحات اینترنت، کار با صفحات مختلف اینترنتی، کار با پست الکترونیک تحت وب و نرم افزار های پست الکترونیکی را کسب خواهند کرد.

اهداف دوره های آی سی دی ال (هفت مهارت آی سی دی ال)

با گذارندن دوره های آی سی دی ال (هفت مهارت ICDl) شما قادر به رسیدن به این چهار هدف اصلی و پر اهمیت خواهید بود:

 1. افزایش سطح توانایی افراد در زمینه IT
 2. افزایش توانمندی و کاراِیی افراد و کارمندان در شرکت ها و موسسات
 3. افزایش توانمندی کارفرمایان برای سرمایه گذاری در قسمت های مختلف بخش IT
 4. قابلیت استفاده از حداکثر توانایی های افراد و کارمندان در محیط کار

 یادگیری مهارت های آی سی دی ال (هفت مهارت آی سی دی ال) برای چه کسانی مناسب است؟

میتوان این طور بیان کرد یادگیری مهارت های آی سی دی ال (هفت مهارت ICDl) برای همه ی افرادی که قصد کار کردن با کامپیوتر را دارند مهم و مناسب میباشد. چرا که منجر به افزایش یافتن توانایی افراد در مشاغل مختلف خواهد شد. به طور کل میتوان گفت این دوره ها برای  افرادی از جمله: 

 • دانشجویان IT
 • کامندان اداره ها
 • کارمندان شرکت ها
 • مدیران
 • دانش آموزان 

و…مناسب می باشد و دارای اهمیت است. امروزه داشتن این مهارت ها برای مشاغل مختلف به یک امر ضروری و با اهمیت تبدیل شده است. از جمله کامندان دفاتر رسمی، سر دفتران، منشی ها و …

هفت مهارت ICDl
هفت مهارت ICDl

ضرورت یادگیری آی سی دی ال (هفت مهارت ICDl)

 1. همانطور که میدانید امروزه جستجو و رقابت در پیدا کردن یک شغل مناسب بسیار دشوار می باشد. لازمه یافتن یک شغل مناسب داشتن رزومه قوی است. که دارا بودن از مهارت آی سی دی ال و داشتن یک گواهینامه معتبر که میتوانید. با شرکت در دوره های آموزشی آی سی دی ال (هفت مهارت ICDl) در آموزشگاه فنی تهران شعبه میر داماد دریافت کنید. شما را در یافتن یک شغل مناسب کمک خواهد کرد.
 2. برای استخدام و شروع به کار در یک شرکت معتبر باید با مهارت های کامپیوتری آشنایی و مهارت لازم داشته باشید. با گذراندن دوره های آی سی دی ال (هفت مهارت ICDl) در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد  علاوه بر کسب مهارت های لازم، از افرادی که این گواهینامه را ندارند چند پله بالاتر خواهید بود.
 3. مدارک دوره ی آی سی دی دل (هفت مهارت ICDl) در بیش از ۱۴۹ کشور دارای اعتبار است. بنابراین اگرچه شما قصد دارید از کشور خارج شوید با دارا بودن مدرک قابل ترجمه مهارت های آی سی دی ال (هفت مهارت ICDl) از مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد میتوانید در کشور های مختلف از آن استفاده نمایید.
 4. دارا بودن این مدرک به شما در ارتقا شغلی کمک خواهد کرد. بنابراین اگر در یک شرکت مشغول به کار هستید اما هنوز اقدام به دریافت این مدرک نکرده اید به شما توصیه میشود هرچه سریعتر در دوره ی مهارت ای سی دی ال (هفت مهارت ICDl) شرکت کرده و مدارک لازم را کسب کنید.
 5. علاوه بر مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم بهتر است بدانید دارا بودن مدرک آی سی دی ال (هفت مهارت ICDl) برای خانم های خانه دار ، دانش آموزان، دانشجویان و .. به طور کلی همه ی افرادی که گاهی گذرشان به کامپیوتر و استفاده از آن می افتد مفید و کارامد خواهد بود.
‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
maryam bagheri ۱۶-اسفند-۱۳۹۹