از کجا بفهمیم روند بورس صعودی است؟

از کجا بفهمیم روند بورس صعودی است؟

از کجا بفهمیم روند بورس صعودی است؟: بازار بورس و بازار های مالی دو واژه ای است که امروزه بسیار به گوش میخورد و طرفداران بسیاری دارد. چرا که سرمایه گذاری در بازار های مالی یکی از راه های کسب در آمد در دنیای امروز می باشد. اما طبیعتا کسب سود و درآمدزایی در این بازار نیازمند کسب دانش و تخصص هایی می باشد. که همانند هر حرفه و شغل دیگری اگر این مهارت ها را به دست نیاورید، ممکن است دچار زیان های جبران ناپذیری شوید. 

همانطور که میدانید سرمایه گذاری در بازار بورس زمانی به کسب سود می انجامد که سرمایه گذاران بدانند که بازار بورس در چه زمانی صعودی است. بنابراین سوالی که ذهن علاقه مندان به این بازار ها را درگیر میکند. این است که از کجا بفهمیم روند بورس صعودی است؟ طبیعتا فهمیدن این موضوع با استفاده از ابزار ها و روش های تحلیل به راحتی امکان پذیر خواهد بود. در ادامه شما را با روش هایی که به سرمایه گذاری موفق در بازار بورسی کمک میکند، آشنا میکنیم:

از کجا بفهمیم روند بورس صعودی است؟
از کجا بفهمیم روند بورس صعودی است؟

از کجا بفهمیم روند بورس صعودی است؟

همانطور که بیان کردیم یکی از سوال هایی که معمولا در ذهن سرمایه گزاران بازارهای بورسی ایجاد میشود، این است که از کجا بفهمیم روند بورس صعودی است؟ باید بدانید که بیشتر سرمایه گذاران در بازار های بورسی گمان میکنند که میتوانند بدون داشتن هیچ دانش و آگاهی اقدام به سرمایه گذاری در بازار بورس کنند. در نتیجه هیچ اطلاعاتی در رابطه با شاخص بورس، تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی، تحلیل روانشناختی، مدیریت پرتفوی و … ندارند. 

این افراد کسانی هستند که زمان سرمایه گذاری و خرید و فروش ها را با فکر و نظر دیگران انجام میدهند. باید بدانید که احتمال ضرر و زیان آن ها بسیار بالا است. چرا که اولین و مهم ترین گام برای موفقیت در بازارهای مالی شرکت در دوره های آموزشی و کسب مهارت و تخصص به خصوص در رابطه با تحلیل های مورد استفاده در این بازار ها می باشد. روش قطعی که کمک میکند تا متوجه روند صعودی یا نزولی بازار بورس شوید. آشنایی و استفاده از تحلیل ها و ابزار های مالی است. که در ادامه به معرفی آن ها میپردازیم:

انواع تحلیل های کاربردی در بازار بورس کدام است؟

به طور کل باید بدانید که روش های بسیاری برای تحلیل بازار های بورسی وجود دارد. اما دو تحلیل تکنیکال و بنیادی اصلی ترین و پر کاربرد ترین روش های مورد استفاده برای تحلیل این بازار ها می باشند. در ادامه شما را با این دو تحلیل آشنا میکنیم:

تحلیل تکنیکال

در تحلیل تکنیکال سرمایه گذار میتواند با کمک نمودار های مختلف اطلاعات گذشته را بررسی کند و با توجه به آن روند تغییر قیمت در آینده را پیش بینی نماید. سرمایه گذارانی که دید کوتاه مدت به بازار دارند، بهتر است از این روش استفاده نمایند. به طور کل در بازار بورس سرمایه گذاری بر سه اصل استوار می باشد. که عبارت است از:

  • در تحلیل تکنیکال همه چیز در قیمت بیان می شود.
  • قیمت ها طبق روند مشخصی حرکت می کند.
  • تاریخ تکرار می شود.

تحلیل بنیادی (فاندامنتال)

روش دیگر تحلیل تمامی مواردی که ممکن است بر قیمت سهم تاثیرگذار باشد مانند عوامل اقتصادی و غیر اقتصادی خرد و کلان مورد بررسی قرار میگیرد. در واقع تحلیل بنیادی، تحلیلی است که در آن ارزش ذاتی شرکت هایی که ارزش سرمایه گذاری دارند، بررسی می شود. افرادی که قصد سرمایه گذاری در بازارهای مالی را دارند بهتر است از تحلیل بنیادی سهام استفاده کنند.

برای سرمایه گذاری بازار بورس بهتر است یا فارکس؟

یکی دیگر از بازارها مالی برای سرمایه گذاری، بازار فارکس می باشد. بازار فارکس یک بازار مالی بسیار بزرگ و جهانی است که در آن به جای پول از ارز های خارجی مانند دلار، یورو و … استفاده میشود. بسیاری از سرمایه گذاران بازارهای مالی با این سوال مواجه هستند که سود سرمایه گذاری در بورس بهتر است یا فارکس؟ باید بدانید که اینکه سرمایه گذار کدام بازار را انتخاب میکند، کاملا به شخصیت او و میزان ریسکی که میتواند متحمل شود بستگی دارد.

به طور کل افرادی که دید کوتاه مدت نسبت به بازارهای مالی دارند بهتر است فارکس را انتخاب کنند. چرا که نوسانات بیشتری دارد. اما برای سرمایه گذارانی که دارای دیدگاه بلند مدت هستند انتخاب بازار بورس مناسب تر است. باید بدانید هر دو این بازار ها مزایا، معایب و ریسک های خود را دارند و میزان کسب سود و در آمد از آن کاملا به مهارت و توانایی سرمایه گذار بستگی دارد.

حال ممکن است علاقه مندان به فارکس نیز با خود بگویند برای موفقیت در بازار فارکس چه مهارت هایی لازم است؟ آیا با یادگیری مهارت هایی که در بازار بورس مورد استفاده قرار میگیرد، میتوان در فارکس نیز روند صعودی بازار را تشخیص داد؟ در پاسخ باید گفت برای موفقیت در فارکس علاوه بر مهارت تحلیل تکنیکال و بنیادی برخورداری از مهارت هایی دیگری نیز مورد نیاز است. که در ادامه به معرفی آن میپردازیم:

مهارت های مورد نیاز برای سرمایه گذاری در بازار فارکس
  • برای سرمایه گذاری در بازار فارکس، فرد باید مهارت انجام تحلیل تکنیکال بازار فارکس را داشته باشد.
  • سرمایه گذاری در بازار فارکس، نیازمند داشتن مهارت تحلیل بنیادی بازار فارکس می باشد.
  • برای سرمایه گذاری در بازارهای فارکس فرد باید مهارت روانشناختی بازارهای فارکس را داشته باشد.
  • سرمایه گذاران بازار فارکس باید قادر باشند سرمایه خود در بازار فارکس را مدیریت نمایند.
  • داشتن مهارت مدیریت ریسک از دیگر مهارت های مورد نیاز برای سرمایه گذاری در بازار فارکس می باشد.
از کجا بفهمیم روند بورس صعودی است؟
از کجا بفهمیم روند بورس صعودی است؟

آموزش بازار بورس در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

در این مقاله سعی کردیم به طور مختصر شما را با بازار بورس و مهارت هایی که به موفقیت شما در این بازار کمک میکند آشنا کنیم. همانطور که بیان شد سرمایه گذاری در بازار های مالی چه بازار بورس و چه فارکس نیازمند کسب تخصص و مهارت هایی می باشد که بدون شرکت در دوره های آموزشی به دست آوردن آن غیر ممکن است. یکی از بهترین مراکزی که به آموزش صفر تا صد بازار بورس پرداخته است، مجتمع فی تهران نمایندگی میرداماد است که با اساتید مجرب و حرفه ای صفر تا صد مهارت های مورد نیاز در بورس را به علاقه مندان آموزش میدهد. با شرکت در این دوره ها به شما اطمینان میدهیم که میتوانید اقدام به سرمایه گذاری و کسب سود در بازار بورس نمایید.

کلاس های بورس در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد

معرفی مدارک پایان دوره بورس

مدرک دوره بورس مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانش پذیر قرار گیرد. همچنین دانش پذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

maryam bagheri ۱-بهمن-۱۴۰۲