MBA (ام بی ای)

اِم بی اِی (MBA)

MBA(ام بی ای)

اِم بی اِی (MBA): مدیریت کسب و کار یا MBA، یک دوره آموزشی در مجتمع فنی تهران نمایندگی تهران می باشد که به دانشجویان مهارت‌ های صفر تا صد مدیریتی و تجاری مورد نیاز برای کار در صنایع مختلف را آموزش می‌ دهد. این دوره در سراسر جهان ارائه می‌ شود و به دانشجویان کمک می‌ کند تا مهارت‌ های لازم برای مدیریت کسب و کارهای مختلف را درک کنند. در این مقاله، به توضیحاتی درباره اِم بی اِی، مزایای دریافت مدرک MBA و همچنین فرصت‌ های شغلی مربوط به آن پرداخته خواهد شد.

تاریخچه و ریشه‌ های دوره MBA (ام بی ای)

اِم بی اِی MBA در اوایل قرن بیستم در ایالات متحده آمریکا شکل گرفت. در آن زمان، صنعت و تجارت در آمریکا به سرعت در حال رشد بود و نیاز به مدیران ماهر در این حوزه احساس می‌ شد. بنابراین، دانشگاه هاروارد در سال ۱۹۰۸ به عنوان اولین دانشگاهی که دوره MBA را ارائه می کرد، شناخته شد. با گذشت زمان، دوره MBA به شکل قابل توجهی تغییر کرده است.

در ابتدا، دوره MBA بیشتر بر روی تئوری‌ های مدیریت تمرکز داشت و به دانشجویان کمک می‌ کرد تا مفاهیم اساسی مدیریت را فرا بگیرند. اما در سال‌ های اخیر، دوره MBA بیشتر بر روی مهارت‌ های عملی و کاربردی تمرکز دارد و به دانشجویان کمک می‌ کند تا مهارت‌ های لازم برای موفقیت در محیط کسب و کار را به دست آورند.

MBA (ام بی ای)
MBA (ام بی ای)

ام بی ای (MBA) چیست؟

اِم بی اِی(MBA) مخفف عبارت انگلیسی Master of Business Administration می باشد. مدیریت کسب و کار یا MBA یکی از پرطرفدارترین و جذاب‌ ترین دوره های آموزشی و تحصیلی در دنیاست، که به دانشجویان کمک می‌ کند تا به مهارت‌ های مدیریتی و تجاری ضروری برای کار در صنایع مختلف دست یابند. با دریافت مدرک MBA، فارغ‌ التحصیلان می‌ توانند در بسیاری از فرصت‌ های شغلی یا کسب و کارهای مختلف، به طور موفقیت‌ آمیز عمل کنند و به عنوان رهبران و مدیرانی موفق، فعالیت داشته باشند.

سر فصل های دوره آموزشی MBA (ام بی ای)

در دوره MBA، شرکت کنندگان با موضوعات مختلفی در حوزه مدیریت آشنا می‌ شوند، بنابراین، انتخاب یک آموزشگاه مناسب از حساسیت بالایی برخوردار می باشد. یکی از بهترین مراکز برای یادگیری MBA، مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد می باشد که با اساتید مجرب و در محیط حرفه ای صفر تا صد اصول و مهارت های اِم بی اِی را به علاقه مندان آموزش می دهد. در دوره آموزشی اِم بی اِی (MBA)، سرفصل‌ های مختلفی مورد بررسی قرار می‌ گیرند تا شما را با مهارت‌ ها و دانش لازم در این زمینه آشنا کنند و در پایان دوره مدرک معتبر و قابل ترجمه رسمی دریافت می کنید که می توانید وارد بازار کار شوید. در این قسمت به معرفی برخی از این سرفصل‌ ها پرداخته می شود که عبارتند از:

 • مبانی سازمان و مدیریت
 • مدیریت بازاریابی
 • اصول حسابداری
 • مدیریت مالی
 • CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) و باشگاه مشتریان
 • دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing)
 • مدیریت تبلیغات
 • فروش حرفه ای
MBA (ام بی ای)
MBA (ام بی ای)

فرصت‌ های شغلی با دریافت مدرک MBA (ام بی ای)

دریافت مدرک MBA به دانشجویان کمک می‌ کند تا مهارت‌ های مدیریتی و تجاری ضروری را درک کنند و به عنوان مدیران پروژه، مشاوران مدیریتی، مدیران عملیات، مدیران منابع انسانی و… در شرکت‌ ها و سازمان‌ های مختلف مشغول به کار شوند. همچنین، دوره آموزشی اِم بی اِی به دانشجویان کمک می‌ کند تا در آینده به عنوان رهبران و مدیرانی موفق عمل کنند و بتوانند برای شرکت‌ ها و سازمان‌ های خود راهبردها و راه‌ حل‌ های نوآورانه‌ ای ارائه دهند. در این قسمت، به توضیحاتی درباره برخی از فرصت های شغلی MBA پرداخته می شود:

 • مدیریت پروژه: فارغ‌ التحصیلان دوره اِم بی اِی می‌ توانند به عنوان مدیران پروژه در شرکت‌ ها و سازمان‌ های مختلف فعالیت کنند. آن‌ ها می‌ توانند به عنوان مدیران پروژه در بخش‌ های مختلف از جمله تولید، بازاریابی، مالی و … فعالیت کنند.
 • مشاوره: شرکت کنندگان دوره MBA پس از اتمام دوره آموزشی، می‌ توانند به عنوان مشاوران مدیریتی در شرکت‌ ها و سازمان‌ های مختلف فعالیت کنند. آن‌ ها می‌ توانند به شرکت‌ ها کمک کنند تا راه‌ حل‌ های مدیریتی و تجاری مناسبی برای مشکلاتشان پیدا کنند.
 • مدیریت منابع انسانی: فارغ‌ التحصیلان دوره MBA، می‌ توانند به عنوان مدیران منابع انسانی در شرکت‌ ها و سازمان‌ های مختلف فعالیت کنند. آن‌ ها می‌ توانند به مدیریت استخدام، آموزش، توسعه کارکنان و مدیریت روابط کارکنان کمک کنند.
 • مدیریت عملیات: فارغ‌ التحصیلان دوره اِم بی اِی می‌ توانند به عنوان مدیران عملیات در شرکت‌ ها و سازمان‌ های مختلف فعالیت کنند. آن‌ ها می‌ توانند به برنامه‌ ریزی، مدیریت و کنترل عملیات شرکت‌ ها کمک کنند.
 • کارآفرینی: فارغ‌ التحصیلان دوره اِم بی اِی (MBA)، می‌ توانند کسب و کارهای خود را راه‌ اندازی کرده و با استفاده از مهارت‌ های دریافتی در دوره مدیریت کسب کار یا MBA، به موفقیت دست یابند.

مزایای دریافت مدرک MBA (ام بی ای)

دوره اِم بی اِی به شرکت کنندگان کمک می‌ کند تا به توسعه کسب و کارهای خود بپردازند و مهارت‌ های لازم برای راه‌ اندازی یک کسب و کار موفق را درک کنند. بسیاری از دانشجویان با خلق و توسعه کسب و کارهای خود، می‌ توانند درآمد خود را افزایش دهند و به ایجاد شغل‌ های جدید و ایجاد ارزش برای جامعه کمک کنند. در ادامه، به توضیحاتی درباره برخی از مزایای دریافت مدرک اِم بی اِی (MBA) پرداخته می شود:

 • آموزش مهارت‌ های مدیریتی و تجاری: دوره اِم بی اِی (MBA) در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، به شرکت کنندگان کمک می‌ کند تا مهارت‌ های مدیریتی و تجاری ضروری را در کار و تجارت درک کنند. این مهارت‌ ها شامل مدیریت منابع انسانی، مدیریت مالی، بازاریابی، تبلیغات، استراتژیک و … می باشد.
 • افزایش شانس استخدام: فارغ‌ التحصیلان دوره اِم بی اِی (MBA)، با یادگیری مهارت‌ های مدیریتی و تجاری ضروری، می‌ توانند در بسیاری از شرکت‌ ها، کسب و کارهای مختلف استخدام شوند. در برخی شرکت‌ ها، داشتن مدرک MBA می‌ تواند یکی از شرایط استخدام باشد.
 • شبکه‌ سازی: دوره اِم بی اِی (MBA) به شرکت کنندگان کمک می‌ کند تا با همکاران، همکلاسی‌ ها و فارغ‌ التحصیلان دیگر آشنا شوند که می‌ تواند به ایجاد شبکه‌ ی حرفه‌ ای و ارتباطات برای پیشرفت شغلی‌ شان کمک کند. این شبکه‌ ها می‌ توانند در فرصت‌ های شغلی و کارآفرینی موثر باشند.
 • افزایش درآمد: مدیریت MBA به دانشجویان کمک می‌ کند تا مهارت‌ های ضروری برای پیشرفت در شغل یا کسب و کار را به دست آورند که می‌ تواند منجر به افزایش درآمدشان شود. فارغ‌ التحصیلان MBA علاوه بر دریافت مزایای مالی، می‌ توانند به پیشرفت شغلی‌ شان نیز کمک کنند.
 • رشد شغلی: دریافت مدرک اِم بی اِی از مرکز معتبری همچون مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، به فارغ‌ التحصیلان کمک می‌ کند تا در شغل خود رشد کنند. آنها می‌ توانند به عنوان مدیران بالاتر در سازمان‌ ها فعالیت کنند و برای کسب و کارهای خود راه‌ های جدیدی را پیشنهاد دهند.

معرفی مدارک پایان دوره ام بی ای

مدرک دوره آموزش MBA مجتمع فنی تهران، قابل ترجمه رسمی، مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. 

‫5/5 ‫(1 نظر)
nasim eghdam 10-تیر-1402