حقوق و درآمد شغل نسخه خوانی(حقوق تکنسین داروخانه)

حقوق و درآمد شغل نسخه خوانی(حقوق نسخه پیچی)

حقوق و مزایای تکنسین داروخانه(حقوق تکنسین داروخانه)

حقوق و مزایای تکنسین داروخانه(حقوق تکنسین داروخانه): امروزه میتوان گفت به دلیل افزایش بیماری های مختلف و مرگ و میر شغل های مربوط به حوزه پزشکی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در این میان یکی از محبوب ترین مشاغل نسخه خوانی و تکنسین داروخانه می باشد. که در ادامه مقاله قصد داریم مطالبی را در این زمینه بیان کنیم و شما را با حقوق و مزایای تکنسین داروخانه و نسخه خوانی آشنا کنیم.(درآمد تکنسین داروخانه)

"<yoastmark

تکنسین داروخانه به چه کسی گفته میشود؟

تکنسین داروخانه به فردی گفته میشود که تخصص های و مهارت های لازم را زمینه نسخه خوانی گذرانده است و اکنون قادر به فعالیت در داروخانه ها، بیمارستان ها، مراکز درمانی و … زیر نظر دکتر داروساز می باشد. تکنسین داروخانه باید با انواع و اقسام داروها آشنایی کامل داشته باشد و بتواند داروهای نوشته شده در نسخه را به راحتی بخواند، با سرعت بالا آماده کند و در اختیار بیمار یا مراجعه کننده قرار دهد. (حقوق تکنسین داروخانه)

این جمله به این معنی نیست که تمامی مهارت های مورد نیاز برای یک نسخه خوان به همین موارد تخصصی محدود میشود بلکه ورود به این حرفه نیازمند داشتن یک سری مهارت های فردی و مهارت های تخصصی دیگر نیز می باشد که در ادامه به بیان آن میپردازیم. تکنسین های دارو خانه میتوانند به راحتی وارد بازار کار پر رونق این حرفه شوند و از حقوق و مزایای تکنسین داروخانه بهره مند گردند.(مراحل یادگیری نسخه خوانی در داروخانه(یادگیری نسخه پیچی))

مهارت های مورد نیاز برای ورود به حرفه نسخه خوانی

مهارت های فردی تکنسین داروخانه(حقوق و مزایای تکنسین داروخانه)

 • مهارت خدمت‌دهی
 • مهارت جزئی‌نگری
 • مهارت شنیدن
 • مهارت ریاضی
 • مهارت مدیریت و سازمان‌دهی
 • مهارت داروشناسی
 • مهارت نسخه خوانی
 • مهارت برقراری ارتباطات قوی (حقوق و مزایای تکنسین داروخانه)

مهارت های تخصصی تکنسین داروخانه (حقوق تکنسین داروخانه)

 • مهارت نسخه خوانی
 • شناخت کلیه اشکال دارویی
 • داشتن مهارت قیمت گذاری داروها
 • توانایی کار با نرم افزارهای مورد استفاده در داروخانه ها
 • شناخت کامل انواع فرآورده های آرایشی و بهداشتی
 • شناخت دارو های گیاهی 
 • آشنایی با تجهیزات پزشکی (درآمد تکنسین داروخانه 1401)
 • شناخت کامل قوانین و محدوده اختیارات
 • مهارت برقراری ارتباط 

بازار کار رشته تکنسین داروخانه به چه صورت است؟!(حقوق و مزایای تکنسین داروخانه)

تکنسین داروخانه یکی از مشاغل بسیار مهم در کشور ما می باشد که روز به روز و با بیشتر شدن بیماری های مختلف در کشور نیاز به افراد متخصص در این زمینه نیز افزایش پیدا میکند. بیشتر متخصصان در این حرفه در داروخانه ها فعالیت میکنند و مابقی در بیمارستان ها، آسایشگاه ها و .. مشغول به فعالیت هستند. طبق تحقیقات صورت گرفته در حال حاضر 120000 هزار داروخانه خصوصی، دانشگاهی و… در کشور وجود دارد که هر کدام نیازمند 2 الی 3 تکنسین داروخانه هستند.

در نتیجه نیاز به افراد آموزش دیده در زمینه نسخه خوانی در حال افزایش است. طبق تحقیقات دیگر انجام شده در این زمینه تعداد داروخانه ها نسبت به جمعیت کشور کمتر بوده و از این رو باید این تعداد متعادل شده و توازن برقرار گردد. این امر نشان دهنده این موضوع می باشد که نیاز به نسخه پیچ روز به روز نیز بیشتر خواهد شد. از جمله موقعیت های شغلی حرفه تکنسین داروخانه (درآمد تکنسین داروخانه) میتوان به موارد زیر اشاره کرد:(حقوق تکنسین داروخانه)

موقیعت های شغلی نسخه خوانی

داروخانه ها و دراگ استورهای مختلف
 • بیشتر افراد متخصص در زمینه نسخه خوانی یا نسخه پیچی در داروخانه ها و دراگ استورهای سراسر کشور فعالیت میکنند. از جمله این داروخانه ها میتوان به داروخانه های دانشگاهی، داروخانه بیماری های خاص، داروخانه های خصوصی، داروخانه های نظامی و سازمانی و … اشاره کرد. ساعت کاری این مراکز با یکدیگر متفاوت است و ممکن است به صورت ثابت باشد و یا متغیر و شیفتی. وظیفه اصلی افراد مشغول در این مراکز خواندن نسخه، تحویل دارو، مدیریت انبار، کمک به دکتر داروساز در ساخت دارو و .. می باشد. (درآمد تکنسین داروخانه)
بیمارستان ها و مراکز درمانی مختلف
 • علاقه مندان با شرکت در دوره نسخه پیچی داروخانه (آموزش نسخه پیچی داروخانه) و کسب مهارت های مورد نیاز میتوانند در بیمارستان ها و مراکز درمانی متفاوت فعالیت کنند. البته باید بدانید تکنسین داروخانه های دراگ استور ها با نسخه خوان های، داروخانه های بیمارستان وظایف متفاوتی بر عهده دارند. به این صورت که افراد مشغول در بیماستان ها وظیفه تهیه و آماده سازی داروهای نسخه ای در یک دوز را دارند. 
 • از وظایف دیگری که تکنسین های دارویی بیمارستان ها انجام میدهند. عبارت است از پر کردن سرنگ، آماده کردن سرم ها، آماده کردن دارو برای بیماران بستری و اورژانس و ….. نکته دیگری که در رابطه با کار در بیمارستان باید بدانید این موضوع است ک وظایف و ساعت کاری تکنسین داروخانه های بیمارستانی بیشتر از سایر داروخانه ها می باشد. (درآمد تکنسین داروخانه 1401)
پرستار خانگی یا پرستار آسایشگاه ها
 • فعالیت به عنوان پرستار خانگی یا پرستار آسایشگاه سالمندان نیز نیازمند داشتن مهارت و تخصص های نسخه خوانی است. چرا که وظیفه این افراد مراقبت و دادن دارو به افراد ناتوان و سالمند می باشد. فردی که در حرف تکنسین داروخانه آموزش دیده است میتواند در این حرفه به صورت تمام وقت یا پاره وقت فعالیت کند. (حقوق و مزایای تکنسین داروخانه)
فروشنده و بازاریاب محصولات دارویی
 • فردی که در دوره نسخه پیچی داروخانه شرکت کرده است و مهارت های لازم در این زمینه را کسب نموده طبیعتا با کلیه دسته های دارویی آشنایی و شناخت کافی دارد. از این رو میتواند به راحتی به عنوان بازاریاب و فروشنده محصولات دارویی در شرکت های داروسازی مختلف مشغول به فعالیت شود. (درآمد تکنسین داروخانه 1401)
فعالیت با سازمان های بهداشتی و مراقبتی
 • سازمان های بهداشتی و مراقبتی در سراسر کشور به دنبال استخدام افرادی هستند که بیماری های مختلف را تا حدودی بشناسند، قادر به مراقبت از بیماران باشند، بتواند برای بیماری های عمومی دارو تجویز کنند و در رابطه با تعداد و نحوه مصرف داروها اطلاعات کافی را داشته باشند. افرادی که در حرفه تکنسین داروخانه فعالیت میکنند از تمام این مهارت ها برخوردارند و از این رو میتوانند در انواع خانه های بهداشت، بهداری پادگان ها، زندان ها، مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه ها، هلال احمر و … فعالیت کند.(حقوق و مزایای تکنسین داروخانه)

حقوق و درآمد شغل نسخه خوانی

طبیعتا در دنیای امروز مهم ترین دلیل برای فعالیت در هر حرفه ای درآمد و حقوق می باشد.(درآمد تکنسین داروخانه) شغل نسخه خوانی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود و علاقه مندان به این حرفه به دنبال ورود به بازار کار و دستیابی به در آمد می باشند. حقوق و در آمد شغل نسخه خوانی به سه عامل تجربه، مهارت کاری و توانایی برقراری ارتباط درست با کارفرما بستگی دارد. داشتن هر سه این عوامل کمک میکند در شغل خود به موفقیت برسید و در آمد شما افزایش پیدا کند. طبیعتا فردی که دارای تجریه کارایی بالایی است حقوق بیشتری را نسبت به فردی که به تازگی شروع به فعالیت کرده است دریافت میکند.(حقوق تکنسین داروخانه)

"<yoastmark

دوره نسخه خوانی مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

با توجه به افزایش روز افزون نیاز به تکنسین های داروخانه امروزه مراکز بسیاری اقدام به آموزش  این حرفه نموده اند. یکی از بهترین دوره تکنسین داروخانه مجتمع فنی تهران (نمایندگی میرداماد) است که با اساتید مجرب و حرفه ای صفر تا صد مهارت های مورد نیاز را به شما آموزش میدهد و شما را آماده ورود به بازار کار میکند. در پایان دوره مدرک معتبر و دوزبانه دریافت میکنید که یک مورد عالی در رزومه شما می باشد. (درآمد تکنسین داروخانه 1401)(حقوق و مزایای تکنسین داروخانه)

ثبت نام دوره های دپارتمان دانش و سلامت

معرفی مدارک پایان دوره نسخه پیچی (حقوق تکنسین داروخانه)

مدرک معتبر و بین المللی نسخه خوانی مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

‫2.6/5
maryam bagheri 17-خرداد-1401