درآمد دستیار دندانپزشک (حقوق و مزایای شغل دستیار دندانپزشک)

درآمد دستیار دندانپزشک (حقوق و مزایای شغل دستیار دندانپزشک)

درآمد دستیار دندانپزشک: دستیار دندانپزشک شغلی است که همواره مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد. یک دستیار دندانپزشک با استفاده از مهارت هایی که دارد میتواند خدمات پزشکی را به افرادی که مشکلات دندانی و دهانی دارند، ارائه دهد. یکی از مسائلی که در مورد شغل دستیار دندانپزشک وجود دارد، این است که درآمد شغل دستیار دندانپزشک چه مقدار می باشد؟

می توان گفت که درآمد دستیار دندانپزشک به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. از جمله این فاکتور ها می توان به تجربه، کیفیت کار، ساعات کاری و … اشاره کرد که البته ممکن است بسته به خواسته دندانپزشک، حقوق و مزایای شغل دستیار دندانپزشک افزایش یابد. البته لازم است بدانید که شغل دستیار دندانپزشک توانسته است که جایگاه ویژه ای را به دست بیاورد و به دلیل افزایش موقعیت های شغلی، شغل دستیار دندانپزشک یک مهارت تخصصی محسوب می شود و یادگیری آن نیاز به آموزش و شرکت در دوره دستیار دندانپزشک دارد.

درآمد دستیار دندانپزشک
درآمد دستیار دندانپزشک

محیط های کاری یک دستیار دندانپزشک چگونه است؟

یک دستیار دندانپزشک می تواند پس از کسب مهارت های لازم در این زمینه، محیط کار خود را انتخاب کند. از جمله محیط هایی که یک دستیار دندانپزشک می تواند در آن مشغول به کار شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اولین محیطی که یک دستیار دندانپزشک می تواند فعالیت های دستیاری خود را شروع کند، محیط مطب های پزشکی می باشد.
 • علاوه بر مطب یک دستیار دندانپزشک می تواند در محیط بیمارستان ها و کلینیک های مخصوص دندانپزشکی نیز مشغول کار شود.
 • یک دستیار دندانپزشک با حرفه ای شدن در زمینه فعالیت خود و کسب مهارت های پیشرفته، می تواند کار های تخصصی از جمله ارتودنسی، دندانپزشکی کودکان، سالمندان، جراحی فک و دهان را انجام دهد.
 • یک دستیار دندانپزشک می تواند از اطلاعات خود جهت کار در شرکت ‌های بیمه دندانپزشکی استفاده کند. چرا که این شرکت ها برای بررسی در خواست ها و شکایت های خود، نیازمند افرادی هستند که به امور دندانپزشکی آشنا باشد.
 • دستیار دندانپزشک می‌تواند از مهارت ها و توانایی های خود برای بازاریابی و فروش محصولات دندانپزشکی استفاده کند.
 • یک دستیار دندانپزشک می تواند از مهارت های خود، برای تدریس و آموزش دستیاری دندانپزشک به کارآموزان استفاده کند. 
 • یک دستیاری دندانپزشک می تواند در رشته سلامت دهان و دندان ادامه تحصیل دهد و تکنسین و یا کارشناس سلامت دهان و دندان شود.

دستیار دندانپزشک کیست؟

دستیار دندانپزشک فرد آموزش دیده ای است که به عنوان کمک یار، در کنار دکتر دندانپزشک عملیات درمانی و خدمات پزشکی را به بیمار ارئه می دهد.رشته دستیار دندانپزشک، به دلیل مزایایی که دارا می باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است. از جمله مزیت های دوره دستیار دندانپزشک می توان به تنوع کاری دستیار دندانپزشک، موقعیت و محیط کاری مناسب، انعطاف پذیری رشته دستیار دندانپزشک، ثبات شغلی، امکان ورود سریع به بازار کار با آموزش دستیار دندانپزشک و …. اشاره کرد.

در حرفه دستیار دندانپزشک، مهارت ها و دانش افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین مجتمع فنی تهران (میرداماد) در راستای این هدف و ارتقاء دانش و مهارت های دستیاران دندانپزشک، دوره دستیار دندانپزشک را برگزار می کند. 

سوالات مهم در شغل دستیار دندانپزشک

آیا در شغل دستیار دندانپزشک جنسیت مهم است؟ (درآمد دستیار دندانپزشک)

 • این سوال، سوالی است که برای بسیاری از افراد مطرح  است و در جواب این سوال باید بگوییم که هر دو جنس می ‌توانند نسبت به انجام این شغل اقدام نمایند و هیچ گونه محدودیتی برای آن ها وجود ندارد.

محدوده سنی در شغل دستیار دندانپزشک چه بازه ای می باشد؟

 • سن و سال افراد یکی دیگر از پارامتر های مهم در شغل دستیار دندانپزشک می باشد. سیاری از دندانپزشکان سعی می کنند که دستیار خود را در رنج سنی ۲۵ الی ۴۰ سال انتخاب کنند. چرا که معمولاً این افراد دقت بیشتری در انجام کارها دارند. به طور کلی می توان گفت که اگر فردی علاقه و دقت لازم در این کار را نداشته باشند، سن و سال، عامل مهمی نیست.

تحصیلات لازم برای شرکت در دوره دستیار دندانپزشک چیست؟

 • حداقل مدرک تحصیلی برای شرکت در دوره دستیار دندانپزشک دیپلم می باشند. لازم به ذکر است که برای شرکت در دوره های آموزش دستیار دندانپزشک، نیاز به دانستن علم و تخصص دستیاری نیست چرا که در کلاس دستیار دندانپزشک مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد، مهارت و توانایی های لازم برای یک دستیار دندانپزشک شدن را از صفر تا صد، هم به صورت عملی و هم به صورت تئوری به کارآموز آموزش داده می شود.

ساعت کاری شغل دستیار دندانپزشک به چه صورت است؟

 • یکی از عواملی که در حقوق دستیار دندانپزشک تاثیرگذار است، ساعات کاری می باشد. تعیین ساعت کاری یک دستیار دندانپزشک بر عهده دکتر متخصص می باشد. اما به طور کلی می توان گفت. که ساعات کاری دستیار دندانپزشک بسته به اینکه در چه محلی کار می کند، متفاوت است. و ساعات کاری او می‌تواند به ‌صورت تمام ‌وقت، پاره‌ وقت و شیفتی باشد.
درآمد دستیار دندانپزشک
درآمد دستیار دندانپزشک

دوره های دپارتمان دانش و سلامت در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد 

برای اطلاع از جزئیات کلاس دستیاری دندانپزشک و دوره های مراقبت از پوست و زیبایی. می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. و یا با مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد تماس بگیرید. (۲۲۲۲۲۸۱۶)

معرفی مدارک پایان دوره

مدرک کلاس دستیار دندانپزشک مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

‫۲.۸/۵ ‫(۲۴ نظر)
رضا شریفی ۱۱-اسفند-۱۳۹۹