دوره های کامل دستیار دندانپزشک

دوره های دستیار دندانپزشک

دوره های کامل دستیار دندانپزشک

دوره های کامل دستیار دندانپزشک: به ندرت می توان کلینیک یا مطبی را پیدا کرد که بدون حضور دستیاران دندانپزشک، موفق عمل کند. چرا که حضور این متخصصان به دکتر دندانپزشک کمک خواهد کرد که او بتواند روند درمانی خود را سریع تر پیش ببرد و از انجام خطا های متعدد، جلوگیری کند. به طور کلی یک دستیار دندانپزشک وظایف و مسئولیت های متعددی را بر عهده دارد که در ادامه مقاله شما را با مهم ترین این وظایف آشنا خواهیم کرد.

دستیار دندانپزشکی کیست؟

برای این که بتوانید درک بهتری از مقاله داشته باشید، در ابتدا لازم است بدانید که دستیار دندانپزشک کیست؟ در واقع دستیار دندانپزشک یک فرد متخصص بهداشت دندان می باشد که با دندانپزشک همکاری نزدیکی داشته و او را در روند عملیات درمان کمک می کند. به طور کلی دستیار دندانپزشک وظایف متعددی را بر عهده دارد و همچنین علاوه بر این وظایف، یک دستیار می تواند زیر نظارت و کنترل دندانپزشک می تواند کار های تخصص تری را نیز انجام دهد. در ادامه شما را با این کار های تخصصی و مسئولیت های دستیاری آشنا خواهیم کرد. 

دوره های دستیار دندانپزشک
دوره های دستیار دندانپزشک

مزیت های شرکت در دوره کامل دستیار دندانپزشک

 • آموزش دستیاری دندانپزشک در دوره کامل دستیار دندانپزشک، برای کسانی مفید خواهد که زندگی شلوغی دارند. چرا که این شغل از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است و می توان به صورت پاره وقت یا نیمه وقت در این حرفه مشغول به کار شد.
 • با آموزش این حرفه می توان بین کار و زندگی تعادل برقرار کرد. 
 • از آنجایی که شغل دستیاری دندانپزشک روز به روز در حال افزایش است. از این رو با آموزش دستیاری در دوره کامل دستیار دندانپزشک، می توان فرصت های شغلی فراوانی را ایجاد کرد. 
 • با افزایش دانش و مهارت های خود در این زمینه می توان موقعیت های شغلی پیشرفته تری را به وجود آورد. از جمله موقعیت های شغلی دستیاری دندانپزشک می توان به متخصص بهداشت دندان، کار در فروش دندانپزشکی، تدریس به عنوان مربی، مدیر مطب دندانپزشکی و … اشاره کرد. 
 • از دیگر مزیت های شغل دستیار دندانپزشکی می توان به درآمد مناسب حرفه دستیاری دندانپزشک اشاره کرد. 
 • و …..

مسئولیت ها و وظایف دستیاران دندانپزشکی

هر دستیار دندانپزشکی با توجه به عوامل مختلف در محیط کار خود، از جمله تعداد بیماران، تعداد کارکنان و … ممکن است مسئولیت های مختلفی داشته باشد. اما به طور کلی امروزه بسیاری از دستیاران دندانپزشک کار های مختلف اداری و فنی را در مطب دندانپزشکی انجام می دهند. این کار ها می تواند پر کردن کاغذ باشد یا استفاده از بی حسی موضعی و ….. در ادامه شما را با مهم ترین مسئولیت های دستیار دندانپزشک آشنا خواهیم کرد. 

برنامه ریزی برای بیماران
 • یک دستیار دندانپزشک باید بتواند برای ملاقات بیماران با دکتر، وقت قرار تنظیم کند. دستیار باید در فواصل زمانی مناسب وقت ها را تنظیم کند و از قرار دادن دو ملاقات به صورت همزمان خودداری کند. 
بررسی سوابق بیمار
 • یک دستیار دندانپزشک باید در مورد سوابق پزشکی و دندانپزشکی بیمار با دکتر صحبت کنند تا بتواند پرونده هر بیمار را به درستی تکمیل کند. همچنین دانستن این سوابق به درست پیش رفتن روند درمان نیز کمک خواهد کرد. 
آماده سازی اتاق
 • یک دستیار دندانپزشک باید قبل از ورود بیمار، یونیت را آماده سازی کرده و از وجود ابزارآلات و تجهیزات مورد نیاز اطمینان حاصل کند. 
تمیز کردن تجهیزات دندانپزشکی
 • دستیاران دندانپزشکی باید قبل و بعد از ویزیت بیمار، تجهیزات و ابزارآلات را ضدعفونی کنند. 
انجام وظایف تخصصی  
 • در صورتی که دستیار دندانپزشک از مهارت و تجربه بالایی برخوردار باشد، می تواند کار های تخصصی تری را از جمله استفاده از سیلانت، پولیش کرونال، استفاده از فلوراید، انجام بی حسی موضعی و … را انجام دهد. 
کمک به دندانپزشک
 • یک دستیار دندانپزشک هنگام کار در کنار دکتر، باید وظایفی را انجام دهد. به طور مثال دستیار دندانپزشک باید در حین عملیات درمانی وسایل و ابزار های مورد نیاز را به طور صحیح به دکتر دندانپزشک بدهد.
گفتن توصیه هایی لازم پس از عملیات درمان
 • دستیاران دندانپزشک باید پس از انجام مراحل درمان، با بیماران صحبت کنند. به طور مثال دستیاران باید نحوه بهداشت دهان و دندان، دستور العمل های لازم بعد از عمل و …. را به بیماران توضیح و آموزش دهند. 
گرفتن اشعه ایکس 
 • در صورتی که دستیاران دندانپزشک بتوانند گواهینامه مناسبی کسب کنند، می توانند کار های تخصصی تری را از جمله عکسبرداری با اشعه ایکس انجام دهند. 

مهارت های ضروری در صنعت دستیاری دندانپزشک

به طور کلی سه مهارت اصلی وجود دارد که هر دستیار دندانپزشکی باید از آن برخوردار باشد. از جمله این مهارت ها میتوان به مهارت اداری، مردمی و فنی اشاره کرد. برخورداری از این مهارت ها، شما را به یک دستیار دندانپزشک موفق تبدیل خواهد کرد. در ادامه شما را با این مهارت ها آشنا خواهیم کرد.

مهارت های اداری

 • از جمله مهارت های اداریی که یک دستیار دندانپزشک باید از آن برخوردار باشد، میتوان به مهارت سازماندهی، توانایی انجام چندین کار به صورت همزمان، حرفه ای بودن در زمینه شغلی، مدیریت زمان، جزء نگری و …. اشاره کرد. 

مهارت های مردمی

 • مهم ترین عنصر در شغل دستیاری دندانپزشک، مردم می باشند. چرا که دستیاران روزانه با بیماران و همکاران سر و کار دارند. بنابراین باید با دیگران با احترام برخورد کرده و پروتکل های حرفه ای را رعایت کنند. یک دستیار دندانپزشک باید بتواند با حفظ احترام و حفظ عملکرد در محیط کار، با بیماران و همکاران ارتباط برقرار کند. 

مهارت های فنی

 • از مهارت های فنی که یک دستیار دندانپزشک باید به آن آگاه باشد، می توان به کار با دستگاه های اشعه ایکس، توانایی کار با مواد مخصوص دندان، نحوه کار با ابزار ها، بازرسی و تمیز کردن تجهیزات لازم قبل از عملیات درمان، ثبت پرونده بیمار و … اشاره کرد. 
دوره های دستیار دندانپزشک
دوره های دستیار دندانپزشک

دوره های کامل دستیار دندانپزشک در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

دوره های کامل دستیار دندانپزشک یکی از راهکار های مناسب برای ورود سریع به بازار کار دستیار دندانپزشک می باشد. چرا که در این دوره ها از صفر تا صد دانش و مهارت های مورد نیاز در اختیار دانشجو قرار داده می شود. در صورتی که شما علاقه مند به صنعت دندانپزشکی هستید، می توانید با شرکت در دوره های کامل دستیار دندانپزشک مجتمع فنی میرداماد، آنچه را که لازم است، آموزش ببینید. 

دوره های کامل دستیار دندانپزشک، با ترکیب دانش تئوری و علمی، دانشجویان را برای کار در این صنعت آماده می کند. همچنین لازم به ذکر است که در پایان دوره، شما می توانید مدرک دو زبانه و بین المللی دستیار دندانپزشک را از مجتمع فنی تهران (میرداماد) دریافت کنید. در واقع شما با شرکت در کلاس دستیاری دندانپزشک مجتمع فنی میرداماد، با یک تیر دو نشان خواهید زد. به این صورت که هم مهارت و دانش لازم را آموزش می بینید و هم مدرک معتبر دریافت خواهید کرد.

دوره های دپارتمان دانش و سلامت در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد 

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
ساره صمدی ۹-مرداد-۱۴۰۰