دوره ICDL (آی سی دی ال)

دوره ICDL (آی سی دی ال): امروزه نقش کامپیوتر و فناوری اطلاعات در زندگی روزمره بسیار پر رنگ و غیر قابل کتمان است. از طرفی گستردگی دنیای کامپیوتر، پیشرفت روز افزون آن و تغییرات آن باعث شده است که نتوان بر همه ی زمینه های آن تسلط یافت. ICDL (آی سی دی ال) تا حدودی این مشکل را برطرف نموده است و کاربران را با مفاهیم اولیه و پایه کامپیوتر آشنا می کند. برای شروع آموزش کامپیوتر، گذراندن دوره ICDL (آی سی دی ال)، بسیار مفید است.

دوره ICDL (آی سی دی ال) چیست؟

ابتدایی ترین دوره ی آموزش کامپیوتر، دوره ICDL (آی سی دی ال) است. این دوره شامل هفت مهارت می شود که عبارتند از:

  • مفاهیم (IT): آشنایی با مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات
  • ویندوز (windows): آشنایی با شیوه استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل ها
  • اینترنت (internet): اطلاعات و ارتباطات
  • نرم افزار ورد (word): آشنایی با نرم افزار
  • نرم افزار اکسل (excel): آشنایی با نرم افزار
  • نرم افزار پاور پوینت (power point): آشنایی با نرم افزار
  • نرم افزار اکسس (access): آشنایی با نرم افزار

بعد از یادگیری این هفت مهارت، گواهینامه ای به فرد اعطا می شود که ICDL نام دارد. ICDL، مخفف عبارت International Computer Driving Licence به معنای مهارت کار با کامپیوتر است.

دوره ICDL (آی سی دی ال)
دوره ICDL (آی سی دی ال)

معرفی دوره ICDL (آی سی دی ال)

دوره ICDL، در سرتاسر دنیا کاربر دارد و مختص به یک منطقه جغرافیایی نیست. گواهینامه بین‌المللی کاربری کامپیوتر (ICDL)، با عنوان گواهینامه اروپایی (ECDL) نیز شناخته می ‌شود و در سراسر دنیا، معتبر است. گذراندن دوره ICDL (آی سی دی ال) و داشتن گواهینامه آن، به این معناست که فرد، مهارت های پایه ای و توانایی کار کردن با کامپیوتر را دارد. دوره ICDL از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا بسیاری از سازمان ها توجه ویژه ای به یادگیری و آموزش این دوره دارند.

آموزش دوره ICDL مبانی تا پیشرفته

دوره ICDL (آی سی دی ال)، به دو دوره درجه یک (مبانی) و درجه دو (پیشرفته) تقسیم بندی می شود. تفاوت این دو دوره، در سر فصل های تدریس شده هستند. دوره آی سی دی ال درجه یک (مبانی) شامل: مفاهیم آی تی، ویندوز، اینترنت و آموزش نرم افزار ورد می باشد. دوره آی سی دی ال درجه دو (پیشرفته) شامل: نرم افزار های اکسل، پاور پوینت و اکسس است. امروزه تمامی این سرفصل ها در یک پکیج جمع آوری شده اند و به نام پکیج جامع ICDL (آی سی دی ال)، آموزش داده می شوند. پکیج آموزش ICDL، مباحث را از مبانی تا پیشرفته شامل می شود.

دوره ICDL چند ساعت است؟

دوره ICDL 2019 level 1 که شامل مباحث (مفاهیم پایه،ویندوز، اینترنت، Word) می شود، 68 ساعت است و دوره ICDL 2019 level 2 که شامل مباحث (Excel، Power point، Access) است، 63 ساعت است. هم چنین دوره ای برای آموزش ICDL وجود دارد که پکیج جامع ICDL (آی سی دی ال) است و شامل تمامی مباحث و سر فصل های دو  دوره ی قبلی است. این دوره 131 ساعت است. بعد از گذراندن دوره پکیج آی سی دی ال ICDL PACK، می توان به راحتی با سیستم های کامپیوتری کار کرد و کار های اداری و یا شخصی را انجام داد.

دوره آنلاین ICDL

مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، اقدام به برگزاری دوره آنلاین ICDL نموده است. این دوره ها شامل آموزش نرم افزار ورد، آموزش نرم افزار اکسل و پکیج جامع دوره ICDL است. دوره آنلاین ICDL، مناسب افرادی است که توانایی شرکت در کلاس های حضوری را ندارند و یا بنا به هر دلیلی تمایلی برای حضور یافتن در کلاس را ندارند.

کلاس ICDL (آی سی دی ال)
کلاس ICDL (آی سی دی ال)

هزینه ی دوره ICDL (آی سی دی ال)

هزینه ی دوره های ICDL را می توانید در تقویم مجتمع فنی (صفحه اصلی) مشاهده فرمایید. 

دوره ICDL جهاد دانشگاهی

دوره ICDL (آی سی دی ال)جهاد دانشگاهی، نیز سر فصل هایی مشابه سر فصل های دوره های (ICDL) آی سی دی ال مجتمع فنی تهران دارد و از لحاظ کیفیتی، هیچ برتری نسبت به کلاس های مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، ندارد.

شرکت در دوره

15 ساعت

13 الی 17

شروع دوره

1403/04/18

24 ساعت

16:00-18:30
9:00-13:00

شروع دوره

1403/04/24
1403/04/24

48 ساعت

16:00-18:30
9:00-13

شروع دوره

1403/04/24
1403/04/24