لوگو مجتمع فنی تهران میرداماد
دوره های در حال برگزاری
آموزش اسکچاپ (دوره SketchUp) کلاس اسکچاپ
آموزش اسکچاپ (دوره SketchUp) کلاس اسکچاپ
دپارتمان ها

آموزش معماری و دکوراسیون داخلی(آموزش طراحی داخلی)

آموزش معماری و دکوراسیون داخلی(آموزش طراحی داخلی): انسان از بدو آفرینش خویش همواره به این موضوع می اندیشد که فضای آرام و آرامش بخشی را در هر دوره برای خود ایجاد کند. در واقع انسان غارنشین با انسان قرن بیست و یکم دارای یک اندیشه واحد می باشد، البته جای این بحث وجود دارد که فقط خواسته انسان محدود به سرپناه و ساختمان نخواهد بود، وی تمایل دارد که از هر فضایی علاوه بر زیبایی، کاربرد درست آن را تجربه کند.

در دوره دکوراسیون داخلی مجموعه ای از درس های تخصصی معماری، معماری داخلی، و در نهایت دکوراسیون داخلی می باشد که با یک فکر هدفمند با کاربرد نرم افزار های تخصصی که شامل: اتوکد، اسکچاپ وری، 3DMAX و Vray و Post Production میباشد، دانشپذیر را به بازار کار تخصصی دکوراسیون و معماری داخلی هدایت میکند که می توان به یک دکوراسیون خلاق و زیبا رسید.

نقش نرم افزار در دوره طراحی داخلی علاوه بر نمایش استاندارد پلان و نقشه و نشان دادن ایده های دکوراتور برای تغییرات بطور اصولی میباشد که در نهایت فضایی به نام show room ایجاد شده تا مخاطب نتیجه ی نهایی را بازبینی نماید. مهم ترین قسمت هدف این است که هر فردی بدون داشتن اطلاع قبلی، با گذراندن دوره آموزش طراحی داخلی می تواند آموزش و فنون درست را یاد گرفته و بتواند به طور اصولی و هنرمندانه دوره را به پایان رسانده و وارد بازار کار شود.

آموزش معماری
آموزش معماری

بیشتر بدانید!

دوره دکوراسیون داخلی با تدوین درس های تئوری، نرم افزاری (نرم افزار های دو بعدی و سه بعدی) با انجام رندرینگ در جهت نشان دادن محیط طراحی شده، و تحقیق کامل و اصولی و در نهایت چیدمان، این سهم را به خود اختصاص داده است که با هماهنگی و جلوه دادن یک اتاق و یا ساختمان به صورت اصیل و هنرمندانه با سبک و سیاق، خلق یک فضای کاربردی را ممکن می سازد، فضایی اثرگذار همراه با کارایی بالا که معرف هویت، نیاز و درک خواسته های طرف مقابلش است.

با گذراندن دوره های متوسطه و پیشرفته که شامل درسهای طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی میباشد، دانشپذیر میتواند راه خود را در جهت ورود به بازار کار مشخص کند، که به شرح ذیل میباشد

 1. پس از گذراندن دوره مقدماتی که درس تخصصی نقشه کشی و نرم افزار دو بعدی اتوکد میتواند دوره ی متوسطه را در جهت بازبینی فضای داخلی مسکونی با کمک گرفتن از نرم افزار 3 بعدی اسکچاپ ویری(sketchUp v-ray)که هم دارای سرعت بالا و قابلیت رندرینگ راحت، مضاعف تغییرات سریع با مشخصات استاندارد داخلی ساختمان که شامل شکل گیری دیوار ها… و مشخص شدن کاربری مکان مسکونی، کار را به پایان برساند.
 2. پس از گذراندن دوره متوسطه دانشپذیر یا دانشجو کاملا اگاه به امر طراحی داخلی و تغییرات در آن شده که در ادامه میتواند با گذراندن درس باز سازی این دوره رو تکمیل و وارد بازار کار شود.
 3. با گذراندن دوره پیشرفته آموزش دکوراسیون داخلی چون هدف اصلی بازبینی فضای اداری میباشد دانشجو میتواند با دانشی از نرم افزار 3بعدی 3DMAX و V-RAY تمام اهداف چیدمان فضا را دنبال کرده و با استفاده از توان این نرم افزار نور پردازی، متریال، نوع سبک فضا و در نهایت پروژه انتهایی را به پایان برساند.

در دوره طراحی دکوراسیون داخلی سعی بر این است که افرادی که از قبل به طور تجربی و با آزمون و خطا این دوره را فرا گرفته اند و یا دانشجویانی که مرتبط به این شاخه از دوره تحصیل کرده اند و تمایل دارند بیشتر اطلاعات درسی (تئوری-کارگاهی، نرم افزاری) هم زمان با تحصیل در دانشگاه به صورت یک پشتوانه در کنار خود داشته باشند و همچنین برای افرادی که ذوق هنری دارند و تمایل دارند مکانی برای تغییر و تحول در حوزه زندگی خود داشته باشند، بتوانند این دوره ی آموزش طراحی داخلی را فرا گیرند.

دوره های آموزش معماری و دکوراسیون داخلی

دوره طراحی داخلی یا همان دوره طراحی دکوراسیون داخلی در سه مقطع (مقدماتی، متوسطه، پیشرفته) برگزار می گردد و یا می توان کل دوره ها را به صورت تک درس یا پکیج جامع آموزش معماری و دکوراسیون داخلی و دوره طراحی داخلی گذراند.

برای انتخاب دوره مورد علاقتان در لینک های زیر کلیک کنید

دوره مقدماتی آموزش معماری و دکوراسیون داخلی

آموزش متوسطه معماری و دکوراسیون داخلی

دوره پیشرفته کلاس معماری و دکوراسیون داخلی

دوره های کوتاه مدت آموزش معماری و دکوراسیون داخلی (تک درس)

آموزش معماری و دکوراسیون داخلی

هدف از آموزش معماری و دکوراسیون داخلی

 • رشته آموزش دکوراسیون داخلی که تقاضا در آن زیاد میباشد این کوشش را دارد که در جهت خواسته های جامعه نقشی را ایفا کند که هم علمی و از طرفی کاربردی میباشد.(آموزش طراحی داخلی)
 • کلاس طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی در ابتدای امر، یک حرکت صنعتی بوده، زیرا مد نظرش نوعی سازه از جنس فلز یدون ایجاد حسی در فضا بوده است.
 • در این دوره معماری و آموزش دکوراسیون داخلی درس های تحقیقی کار گاهی و نرم افزاری ما را در امر چیدمان حمایت میکند. دانشجو با آموزش معماری و دکوراسیون داخلی چالش های مهم و محتلفی را تجربه کرده و با همین تفکربه آگاهی خوب میرسد.
 • خواسته انسان تغییرات محیط هست و این تغییرات باعث رفع خستگی و ایجاد میل برای حضور در آن محیط میباشد.
 • علم فنگ شویی خود دلیل واضحی می باشد که در آموزش معماری و کلاس دکوراسیون داخلی انواع خواسته های گوناگون از جمله دوره طراحی دکوراسیون داخلی منزل، آموزش طراحی داخلی ساختمان، چیدمان، انتخاب رنگ، مواد مصالح را میتواند شامل شود.
 • ایجاد ارتباط درست در محیط (منظور کاربری فضا با شخص مناسب میباشد)
 • استفاده از مواد و مصالح و سبک مناسب برای اجرا در این امر مهم
 • تهویه مناسب
 • ایجاد فضای سبز
 • در واقع باید به دانشی برسیم که در کم ترین فضا بهترین استفاده را ایجاد کنیم
 • انتخاب درست مبلمان (آرگونومی مبلمان)
 • هدف ازگذراندن این دوره خوب زیستن در محلی امن در زمان حال موجود و با اقتصادی مناسب
 • تعامل و ایجاد تعادل در چیدمان فضا
 • درک نور و آرایش درست آن در محیط
 • مدیریت درست در این راستا تا ازنظر کمی و کیفی مورد تایید مخاطب باشد.
 • رفع نا هنجاری ها در محیط که به سرمایه های معنوی وروحی و جسمانی بهترین انرژی درست را انتقال دهد

هدف کلی از آموزش پکیج معماری و دکوراسیون داخلی

باید بدانید که هدف از کلیه این دروس این است که شخص با توانایی و خلاقیت ذاتی خویش محیط اطراف را تجزیه و تحلیل و با دانش و مهارتی که دارد آن را به شکل کاربردی مناسب و مثبت تبدیل کند.

در دوره طراحی داخلی علاوه بر اینکه دروسی مانند نقشه کشی، متره و برآورد، سبک شناسی مواد و مصالح و مدیریت پروژه می تواند دانش تئوری را برای مخاطب افزوده و او را در این حوزه آگاه کند، دروس چیدمان و رنگ شناسی به واسطه درس خلاقیت، دانش پذیر را از مباحث هنری آگاه کرده و به او می آموزد که به چه صورتی این عناصر را با هم ادغام، ترکیب و با تغییرات متوازن به شکلی دلخواه درآورده و در نهایت شکل ایجاد شده یک شکل کاربردی و مثلا هنرمندانه برای محیط و یا به عبارتی کاربردی سازه ای در داخل محیط با نگاهی نو و دکوراتیو باشد.

اهداف آموزش دکوراسیون داخلی

در دوره دکوراسیون داخلی نقش رنگ و فرم به صورت اتفاقی رخ نمی دهد. این فرم و رنگ اثر روان شناختی خواهد داشت، در واقع با استفاده درست از رنگ و فرم می توانیم نتایج بسیار مثبتی را در چیدمان بدست آوریم.

اینکه یک دانش پذیر بداند در حیطه خود چه توانایی دارد و یا اینکه حتما باید طراحی داخلی را بداند مطلب بسیار مهم و حائز اهمیت می تواند باشد. در واقع اصل این است که تا زمانی که فرد با فضای معماری و معماری داخلی آشنایی کامل نداشته باشد، هیچگاه دکوراتور نخواهد شد.

 

مصاحبه با یکی از اساتید طراحی دکوراسیون داخلی

 

نتیجه ی گذراندن کلاس معماری و دکوراسیون داخلی(دوره طراحی داخلی):

طراحی داخلی عبارت است از بهبود کارکرد فیزیکی و روانی جهت اعمال فعاییت های روزمرگی و زندگی

دکوراسیون داخلی حس هنری و دکوراتیو دارد که این امر را میسرتر میکند

(ما انسها خالق سلامتی و زیبایی محیط زندگی خویش می باشیم)

آموزش معماری و دکوراسیون داخلی

مهارت های اکتسابی دوره تخصصی معماری و دکوراسیون داخلی

آموزش دوره های معماری و دکوراسیون داخلی در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، به شما مهارت های مختلفی را ارائه می دهد که شما را برای ایجاد و طراحی فضا های داخلی حرفه ای و برتر آماده می کند. به طور کلی، مهم ترین مهارت هایی که با آموزش دوره های معماری و دکوراسیون داخلی کسب می کنید، شامل موارد زیر است:

نظریه های معماری و طراحی:

در دوره آموزش معماری و دکوراسیون داخلی، شما با اصول و مفاهیم معماری و طراحی داخلی آشنا می شوید که شامل اصول طراحی می باشد.

نقشه کشی و نمونه سازی در دوره آموزش دکوراسیون داخلی:

در دوره آموزش دکوراسیون داخلی به شما آموزش استفاده از ابزارها و تکنیک های لازم برای کشیدن نقشه های طراحی و ساخت نمونه های فیزیکی می دهند.

طراحی داخلی:

شما می توانید مهارت های طراحی داخلی را در دوره آموزش دکوراسیون داخلی بیاموزید، از جمله ایجاد فضاهای کاربردی و جذاب، ارتباط بین عناصر طراحی (مانند مبلمان، نورپردازی و رنگ) و استفاده بهینه از فضا.

استفاده از نرم افزارهای طراحی در دوره آموزش طراحی داخلی:

در دوره های معماری و طراحی داخلی، شما می توانید با نرم افزارهای گرافیکی و طراحی مانند AutoCAD ،Revit ،SketchUp و Photoshop آشنا شوید و از آن ها استفاده کنید.

مدیریت پروژه و همکاری با تیم:

دوره طراحی داخلی به شما مهارت های مورد نیاز برای مدیریت پروژه ها و همکاری با تیم از جمله برنامه ریزی، زمانبندی و ارتباطات موثر با افراد دیگر را آموزش می دهد.

بازار کار حرفه معماری و دکوراسیون داخلی چگونه است؟

بازار کار حرفه معماری و دکوراسیون داخلی بسیار پویا است. با توجه به رشد صنعت ساخت و ساز و نیاز به رویکردهای مدرن در طراحی داخلی، تعداد متخصصین حوزه معماری و دکوراسیون داخلی در حال افزایش است. متخصصان حوزه معماری و دکوراسیون داخلی عموماً در شرکت‌ های ساختمانی و معماری، دفاتر تخصصی طراحی داخلی یا به صورت فردی کار می‌ کنند. آن‌ ها با توجه به نوآوری‌ ها، تکنولوژی‌ ها و تحولات جدید در طراحی داخلی، خلاقیت خود را به کار می‌ گیرند.

با مشارکت در نمایشگاه‌ ها و رویدادهای مرتبط با حوزه معماری و دکوراسیون داخلی، متخصصان این حوزه می‌ توانند با مشتریان و همکاران جدید آشنا شوند و شبکه رابطه خود را گسترش دهند. همچنین، گسترش فضاهای مجازی و شبکه‌ های اجتماعی نیز به متخصصان این حوزه کمک می‌ کند تا با نشان دادن نمونه‌ کارهای خود و به اشتراک گذاشتن تجربیات و نکات کاربردی، خود را به عنوان یک متخصص قابل اعتماد و قابل توجه به عناوین برجسته در این حوزه برسانند. در نهایت، با توجه به رشد صنعت ساخت و ساز و نیاز به طراحی داخلی، بازار کار حرفه معماری و دکوراسیون داخلی در آینده نزدیک، افزایش خواهد یافت.

معرفی مدارک پایان آموزش معماری و دکوراسیون داخلی

مدرک کلاس معماری، کلاس طراحی دکوراسیون داخلی، آموزش طراحی دکوراسیون داخلی، دوره طراحی داخلی مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. 

مدرک معماری و دکوراسیون داخلی مجتمع فنی تهران

مزایای مجتمع فنی تهران(نمایندگی میرداماد)

 • برترین نمایندگی مجتمع فنی تهران در ایران
 • ارائه گواهی پایان دوره از مجتمع فنی تهران به عنوان معتبرترین برند آموزشی کشور
 • ارائه گواهی پایان دوره از سازمان مدیریت و پژوهش استانداری تهران(کارکنان دولت)
 • حضور اساتید به نام و برجسته در این مرکز
 • دارای مشاوران مجرب و متخصص در حوزه آموزش
 • فضای آموزشی مجهز به جدید ترین فناوری روز دنیا
 • استفاده از متد آموزشی روز دنیا بر اساس آموزش عملی و شغل محور
 • داشتن بالاترین ابزار و تجهیزات شبکه و مجهز بودن تمام سیستم های کامپیوتری به آخرین امکانات
 • دارای ایزوی تخصصی آموزش IWA۲
 • دارای ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۰۰۱۵ در خصوص کیفیت و خدمات به مشتریان

جوایز و گواهینامه های حرفه ای:

 • دریافت جایزه “اصالت کیفیت و مشتری مداری” در سال ۹۴
 • دریافت گواهینامه “مدیریت تداوم کسب و کار” از TUV آلمان
 • دریافت تندیس “فناوری و مهارت” در همایش فناوری و مهارت
 • دریافت تندیس و لوح تقدیر در جشنواره ستاره های برتر فناوری بعنوان “شخصیت محبوب”
 • انتخاب سازمان نمونه از طرف مجله سروش
شرکت در دوره

40 ساعت

هماهنگی با دپارتمان

شروع دوره

هماهنگی با دپارتمان

120 ساعت

هماهنگی با دپارتمان

شروع دوره

هماهنگی با دپارتمان

100 ساعت

09:00 الی 14:00
14:00 الی 18:00

شروع دوره

1403/05/03
1403/05/12