آموزش معماری و دکوراسیون داخلی(آموزش طراحی داخلی)

آموزش معماری و دکوراسیون داخلی(آموزش طراحی داخلی): انسان از بدو آفرینش خویش همواره به این موضوع می اندیشد که فضای آرام و آرامش بخشی را در هر دوره برای خود ایجاد کند. در واقع انسان غارنشین با انسان قرن بیست و یکم دارای یک اندیشه واحد می باشد، البته جای این بحث وجود دارد که فقط خواسته انسان محدود به سرپناه و ساختمان نخواهد بود، وی تمایل دارد که از هر فضایی علاوه بر زیبایی، کاربرد درست آن را تجربه کند. (آموزش دکوراسیون داخلی)

در دوره دکوراسیون داخلی مجموعه ای از درس های تخصصی معماری، معماری داخلی، و در نهایت دکوراسیون داخلی می باشد که با یک فکر هدفمند با کاربرد نرم افزار های تخصصی که شامل: اتوکد، اسکچاپ وری، 3DMAX و Vray و Post Production میباشد، دانشپذیر را به بازار کار تخصصی دکوراسیون و معماری داخلی هدایت میکند که می توان به یک دکوراسیون خلاق و زیبا رسید.

نقش نرم افزار در این دوره علاوه بر نمایش استاندارد پلان و نقشه و نشان دادن ایده های دکوراتور برای تغییرات بطور اصولی میباشد که در نهایت فضایی به نام show room ایجاد شده تا مخاطب نتیجه ی نهایی را بازبینی نماید.

مهمترین قسمت هدف این است که هر فردی بدون داشتن اطلاع قبلی، با گذراندن این دوره می تواند آموزش و فنون درست را یاد گرفته و بتواند به طور اصولی و هنرمندانه دوره را به پایان رسانده و وارد بازار کار شود. (آموزش طراحی داخلی)

آموزش معماری
آموزش معماری

بیشتر بدانید!

دوره دکوراسیون داخلی با تدوین درس های تئوری، نرم افزاری (نرم افزار های دو بعدی و سه بعدی) با انجام رندرینگ در جهت نشان دادن محیط طراحی شده، و تحقیق کامل و اصولی و در نهایت چیدمان، این سهم را به خود اختصاص داده است که با هماهنگی و جلوه دادن یک اتاق و یا ساختمان به صورت اصیل و هنرمندانه با سبک و سیاق، خلق یک فضای کاربردی را ممکن می سازد، فضایی اثرگذار همراه با کارایی بالا که معرف هویت، نیاز و درک خواسته های طرف مقابلش است. (آموزش دکوراسیون داخلی)

با گذراندن دوره های متوسطه و پیشرفته که شامل درسهای طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی میباشد، دانشپذیر میتواند راه خود را در جهت ورود به بازار کار مشخص کند، که به شرح ذیل میباشد

 1. پس از گذراندن دوره مقدماتی که درس تخصصی نقشه کشی و نرم افزار دو بعدی اتوکد میتواند دوره ی متوسطه را در جهت بازبینی فضای داخلی مسکونی با کمک گرفتن از نرم افزار 3 بعدی اسکچاپ ویری(sketchUp v-ray)که هم دارای سرعت بالا و قابلیت رندرینگ راحت، مضاعف تغییرات سریع با مشخصات استاندارد داخلی ساختمان که شامل شکل گیری دیوار ها… و مشخص شدن کاربری مکان مسکونی، کار را به پایان برساند.
 2. پس از گذراندن دوره متوسطه دانشپذیر یا دانشجو کاملا اگاه به امر طراحی داخلی و تغییرات در آن شده که در ادامه میتواند با گذراندن درس باز سازی این دوره رو تکمیل و وارد بازار کار شود.
 3. با گذراندن دوره پیشرفته چون هدف اصلی بازبینی فضای اداری میباشد دانشجو میتواند با دانشی از نرم افزار 3بعدی 3DMAX و V-RAY تمام اهداف چیدمان فضا را دنبال کرده و با استفاده از توان این نرم افزار نور پردازی، متریال، نوع سبک فضا و در نهایت پروژه انتهایی را به پایان برساند.

در دوره طراحی دکوراسیون داخلی سعی بر این است که افرادی که از قبل به طور تجربی و با آزمون و خطا این دوره را فرا گرفته اند و یا دانشجویانی که مرتبط به این شاخه از دوره تحصیل کرده اند و تمایل دارند بیشتر اطلاعات درسی (تئوری-کارگاهی، نرم افزاری) هم زمان با تحصیل در دانشگاه به صورت یک پشتوانه در کنار خود داشته باشند و همچنین برای افرادی که ذوق هنری دارند و تمایل دارند مکانی برای تغییر و تحول در حوزه زندگی خود داشته باشند، بتوانند این دوره را فرا گیرند.(آموزش طراحی داخلی)

دوره های آموزش معماری و دکوراسیون داخلی

کلاس معماری، دکوراسیون داخلی، دوره طراحلی داخلی، دوره طراحی دکوراسیون و دوره دکوراسیون در سه مقطع (مقدماتی، متوسطه، پیشرفته) برگزار می گردد و یا می توان کل دوره ها را  به صورت تک درس یا پکیج جامع آموزش معماری و دکوراسیون داخلی و دوره طراحی داخلی گذراند. (آموزش طراحی داخلی)

دوره مقدماتی آموزش معماری و دکوراسیون داخلی

آموزش متوسطه معماری و دکوراسیون داخلی (دوره طراحی داخلی)

دوره پیشرفته کلاس معماری و دکوراسیون داخلی (دوره طراحی داخلی)

دوره های کوتاه مدت آموزش معماری و دکوراسیون داخلی (تک درس)

آموزش معماری و دکوراسیون داخلی
آموزش معماری و دکوراسیون داخلی

هدف از آموزش معماری و دکوراسیون داخلی

آموزش معماری و دکوراسیون داخلی (آموزش دکوراسیون داخلی)

 • رشته آموزش دکوراسیون داخلی که تقاضا در آن زیاد میباشد این کوشش را دارد که در جهت خواسته های جامعه نقشی را ایفا کند که هم علمی و از طرفی کاربردی میباشد.(آموزش طراحی داخلی)
 • کلاس طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی در ابتدای امر، یک حرکت صنعتی بوده، زیرا مد نظرش نوعی سازه از جنس فلز یدون ایجاد حسی در فضا بوده است.
 • در این دوره آموزش معماری و آموزش دکوراسیون داخلی درس های تحقیقی کار گاهی و نرم افزاری ما را در امر چیدمان حمایت میکند. دانشجو با آموزش معماری و دکوراسیون داخلی چالش های مهم و محتلفی را تجربه کرده و با همین تفکربه آگاهی خوب میرسد.(آموزش طراحی داخلی)
 • خواسته انسان تغییرات محیط هست و این تغییرات باعث رفع خستگی و ایجاد میل برای حضور در آن محیط میباشد.
 • علم فنگ شویی خود دلیل واضحی می باشد که در آموزش معماری و کلاس دکوراسیون داخلی انواع خواسته های گوناگون از جمله دوره طراحی دکوراسیون داخلی منزل، آموزش طراحی داخلی ساختمان، چیدمان، انتخاب رنگ، مواد مصالح را میتواند شامل شود.
 • ایجاد ارتباط درست در محیط (منظور کاربری فضا با شخص مناسب میباشد)
 • استفاده از مواد و مصالح و سبک مناسب برای اجرا در این امر مهم(آموزش دکوراسیون داخلی)
 • تهویه مناسب
 • ایجاد فضای سبز
 • در واقع باید به دانشی برسیم که در کم ترین فضا بهترین استفاده را ایجاد کنیم
 • انتخاب درست مبلمان (آرگونومی مبلمان)
 • هدف ازگذراندن این دوره خوب زیستن در محلی امن در زمان حال موجود و با اقتصادی مناسب
 • تعامل و ایجاد تعادل در چیدمان فضا
 • درک نور و آرایش درست آن در محیط(آموزش دکوراسیون داخلی)
 • مدیریت درست در این راستا تا ازنظر کمی و کیفی مورد تایید مخاطب باشد.
 • رفع نا هنجاری ها در محیط که به سرمایه های معنوی وروحی و جسمانی بهترین انرژی درست را انتقال دهد(آموزش طراحی داخلی)

هدف کلی از آموزش پکیج معماری و دکوراسیون داخلی

هدف از کلیه این دروس این است که شخص با توانایی و خلاقیت ذاتی خویش محیط اطراف را تجزیه و تحلیل و با دانش و مهارتی که دارد آن را به شکل کاربردی مناسب و مثبت تبدیل کند.(دوره طراحی داخلی)

در این دوره علاوه بر اینکه دروسی مانند نقشه کشی، متره و برآورد، سبک شناسی مواد و مصالح و مدیریت پروژه می تواند دانش تئوری را برای مخاطب افزوده و او را در این حوزه آگاه کند، دروس چیدمان و رنگ شناسی به واسطه درس خلاقیت، دانش پذیر را از مباحث هنری آگاه کرده و به او می آموزد که به چه صورتی این عناصر را با هم ادغام، ترکیب و با تغییرات متوازن به شکلی دلخواه درآورده و در نهایت شکل ایجاد شده یک شکل کاربردی و مثلا هنرمندانه برای محیط و یا به عبارتی کاربردی سازه ای در داخل محیط با نگاهی نو و دکوراتیو باشد.

اهداف آموزش دکوراسیون داخلی(دوره طراحی داخلی)

در دوره دکوراسیون داخلی نقش رنگ و فرم به صورت اتفاقی رخ نمی دهد. این فرم و رنگ اثر روان شناختی خواهد داشت، در واقع با استفاده درست از رنگ و فرم می توانیم نتایج بسیار مثبتی را در چیدمان بدست آوریم.

اینکه یک دانش پذیر بداند در حیطه خود چه توانایی دارد و یا اینکه حتما باید طراحی داخلی را بداند مطلب بسیار مهم و حائز اهمیت می تواند باشد. در واقع اصل این است که تا زمانی که فرد با فضای معماری و معماری داخلی آشنایی کامل نداشته باشد، هیچگاه دکوراتور نخواهد شد.(آموزش طراحی داخلی)

نتیجه ی گذراندن کلاس معماری و دکوراسیون داخلی

آموزش معماری و دکوراسیون داخلی(آموزش طراحی داخلی): طراحی داخلی عبارت است از بهبود کارکرد فیزیکی و روانی جهت اعمال فعاییت های روزمرگی و زندگی

آموزش معماری و دکوراسیون داخلی(دوره طراحی داخلی): دکوراسیون داخلی حس هنری و دکوراتیو دارد که این امر را میسرتر میکند

(ما انسها خالق سلامتی و زیبایی محیط زندگی خویش می باشیم)

آموزش معماری
آموزش معماری

معرفی مدارک پایان آموزش معماری و دکوراسیون داخلی

مدرک کلاس معماری، کلاس طراحی دکوراسیون داخلی، آموزش طراحی دکوراسیون داخلی، دوره طراحی داخلی مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. 

مدرک معماری و دکوراسیون داخلی مجتمع فنی تهران
مدرک معماری و دکوراسیون داخلی مجتمع فنی تهران

مزایای مجتمع فنی تهران(نمایندگی میرداماد)

 • برترین نمایندگی مجتمع فنی تهران در ایران
 • ارائه گواهی پایان دوره از مجتمع فنی تهران به عنوان معتبرترین برند آموزشی کشور
 • ارائه گواهی پایان دوره از سازمان مدیریت و پژوهش استانداری تهران(کارکنان دولت)
 • حضور اساتید به نام و برجسته در این مرکز
 • دارای مشاوران مجرب و متخصص در حوزه آموزش
 • فضای آموزشی مجهز به جدید ترین فناوری روز دنیا
 • استفاده از متد آموزشی روز دنیا بر اساس آموزش عملی و شغل محور
 • داشتن بالاترین ابزار و تجهیزات شبکه و مجهز بودن تمام سیستم های کامپیوتری به آخرین امکانات
 • دارای ایزوی تخصصی آموزش IWA۲
 • دارای ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۰۰۱۵ در خصوص کیفیت و خدمات به مشتریان

جوایز و گواهینامه های حرفه ای:

 • دریافت جایزه “اصالت کیفیت و مشتری مداری” در سال ۹۴
 • دریافت گواهینامه “مدیریت تداوم کسب و کار” از TUV آلمان
 • دریافت تندیس “فناوری و مهارت” در همایش فناوری و مهارت
 • دریافت تندیس و لوح تقدیر در جشنواره ستاره های برتر فناوری بعنوان “شخصیت محبوب”
 • انتخاب سازمان نمونه از طرف مجله سروش

برچسب های مرتبط با دپارتمان معماری و دکوراسیون

آموزش دکوراسیون داخلی ، آموزش دکوراسیون منزل ، آموزش طراحی دکوراسیون داخلی ، آموزش معماری ، کلاس معماری ، دوره معماری ، کلاس دکوراسیون داخلی ، آموزش طراحی داخلی ، آموزش طراحی داخلی ساختمان ، آموزش طراحی دکوراسیون ، دوره دکوراسیون داخلی ، دورهطراحی داخلی ، دوره طراحی دکوراسیون داخلی ، کلاس طراحی داخلی ، کلاس معماری داخلی ، کلاس طراحی دکوراسیون داخلی ، دوره دکوراسیون ، کلاس طراحی دکوراسیون ، دوره طراحی دکوراسیون ، دوره طراحی داخلی ، دوره طراحی دکوراسیون منزل ، دوره دکوراسیون منزل ، آموزش دکوراسیون داخلی منزل ، مدرک معماری ، کلاس طراحی دکوراسیون ، دوره طراحی دکوراسیون ، دوره طراحی داخلی آشپزخانه ، دوره طراحی دکوراسیون داخلی منزل 

‫3.4/5

47 thoughts on “آموزش معماری و دکوراسیون داخلی

 1. مبین میگوید:

  یادگیری کامل دوره های معماری و دکوراسیون داخلی چه مدت طول میکشه؟

  • میگوید:

   برای اطلاع از جزئیات دوره های معماری و دکوراسیون داخلی با مجتمع فنی تهران میرداماد تماس بگیرید و از مدیر دپارتمان این دوره اطلاعات کسب کنید 22222816

 2. کامران میگوید:

  مباحث دوره های مربوط به معماری از پایه تا پیشرفته آموزش داده میشه؟

  • میگوید:

   بله مباحث مربوط به دوره های مختلف معماری و دکوراسیون داخلی به صورت جامع آموزش داده می شود.

 3. رامین میگوید:

  اساتید شما سابقه فعالیت در پروژه های مربوط به حرفه خود را دارند؟

  • میگوید:

   بله، اساتید مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد جزء اساتید برتر و فعال بازار می باشند.

 4. میثم میگوید:

  مطالب در دوره های معماری و دکوراسیون داخلی بیشتر به صورت عملی آموزش داده میشه یا تئوری؟

  • میگوید:

   دوره های معماری هم به صورت عملی آموزش داده می شوند و هم به صورت تئوری
   مجتمع فنی تهران (میرداماد) دارای کارگاه معماری می باشد که فعالیت های عملی در این کارگاه برگزار می شود.

 5. رامتین عسگری میگوید:

  سلام.ببخشید برای گرفتن پروژه اول باید چه کارهایی رو انجام بدیم.؟؟ مثلا برای وارد شدن به بازار کار بعد از این دوره ها چجوریه؟؟

  • رضا شریفی
   رضا شریفی میگوید:

   با سلام و وقت بخیر. لطفا برای اطلاعات کامل با مجتمع تماس بگیرید، تا کاملا یک مشاوره کامل و رایگان بگیرید از مدیر دپارتمان معماری. 02122222816

  • فروغ میگوید:

   با عرض سلام و احترام ،
   آیا دوره ها برای اشخاصی که خارج از ایران سکونت دارند و شرایط آمدن به ایران رو ندارد هم قابل اجرا هست و دوره های آموزشی آنلاین نیز برگذار میشه ؟ و آیا مدرک هم میدید برای این افراد !؟؟

   • میگوید:

    بله بعضی از دوره های به صورت آنلاین هم برگزار می شه و افراد خارج از کشور نیز می توانند با شرکت در دوره ها مدرک دریافت کنند.
    برای اطلاع از جزئیات کامل به شماره مجتمع فنی تهران (میرداماد) 22222816 تماس بگیرید.

 6. نسرین میگوید:

  سلام ببخشید کلاسا به صورت حضوریه یا انلاینه؟
  دیپلم معماری هم میدین؟

 7. داریوش میگوید:

  باسلام چجوری میتونم درکلاس های آموزشی شرکت کنم
  واینکه چقدر زمانه وهزینه لازم است
  ممنون ازشماسروران ارجمند

  • رضا شریفی
   رضا شریفی میگوید:

   با سلام و خسته نباشید. در دوره های معماری و دکوراسیون داخلی بصورت انلاین و بصورت حضوری میتوانید در کلاس ها حضور داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر از دوره میتوانید با مجموعه تماس بگیرید و با مدیر دپارتمان معماری بصورت رایگان کاملا مشاورره شوید. 02122222816

 8. baran میگوید:

  سلام آیا این دوره از نظر دانش و کارایی معادل لیسانس معماری هست؟

  • رضا شریفی
   رضا شریفی میگوید:

   با سلام و خسته نباشید. دوره معماری و دکوراسیون داخلی دارای مدرک دو زبانه از مجتمع فنی تهران و قابل ترجمه، مورد تایید قوه قضاییه میباشد. یک مدرک دیگر هم دریافت میکنید که مدرک بین المللی از سیتی اند گلیدز انگلستان میباشد

 9. مینو میگوید:

  معماری بدون مدرک اکادمیک؟
  یا دوره هاتون فقط طراحی داخلی هستش؟

 10. مصطفی میگوید:

  سلام دوره معماری شامل چ مواردی هست و ایا عملی توضیح می دهید

 11. مصطفی میگوید:

  سلام دوره معماری شامل چ مواردی هست و ایا عملی توضیح می دهید

  • میگوید:

   سلام
   لطفا برای اطلاع از جزئیات دوره معماری، با مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد تماس بگیرید. 22222816

 12. محمد میگوید:

  سلام, این دوره مختص افرادیه که مدرک معماری دارند یا همه افراد میتونند شرکت کنند ؟

  • میگوید:

   با سلام
   برای اطلاع از جزئیات بیشتر با مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد تماس بگیرید. 02122222816

 13. مریم مرادی میگوید:

  سلام- میتونم بپرسم دوره های طراحی داخلی تون چه مدت طول میکشه؟

  • میگوید:

   با سلام
   برای اطلاع از جزئیات بیشتر دوره ها با مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد تماس بگیرید. 02122222816

 14. امین میگوید:

  سلام وقت بخیر مدارک مورد نیاز برای گرفتن مدرک طراحی ؟؟؟؟

  • میگوید:

   با سلام
   شما با شرکت در دوره می توانید مدرک دوزبانه مجتمع فنی تهران را دریافت کنید

 15. امینی میگوید:

  سلام وقت بخیر
  عالی هستین به امید همکاری
  و یه تشکر هم از سایت پورتال جامع مهندسی ایران بکنم که بنده با سایت شما آشنا کردن

  • میگوید:

   سلام
   برای اطلاع از جزئیات دوره با مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد تماس بگیرید. 02122222816

 16. مهناز میگوید:

  سلام وقت بخیر،من مدرک کارشناسی معماری دارم ولی اصلا ا معماری هیچی یادم نیس و اصلا هم یاد نگرفتم توی دانشگاه برای تغییر شغل میخواستم معماری و ادامه بدم باید از چه دوره ای شروع کنم نرم افزار ها؟ یا کلا باید از ابتدا شروع کنم

  • maryam bagheri
   maryam bagheri میگوید:

   سلام وقت شما بخیر
   با شماره 22222816 تماس بگیرد تا کارشناس دپارتمان معماری شما را راهنمایی کند.

 17. دلارام میگوید:

  سلام
  آیا هزینه دوره های معماری را میتونیم به صورت قسطی پرداخت کنیم؟

  • maryam bagheri
   maryam bagheri میگوید:

   سلام وقتتون بخیر
   بله-امکان پرداخت اقساطی نیز وجود دارد. برای اطلاع از شرایط پرداخت اقساطی و دریافت مشاوره رایگان با شماره 22222816 تماس بگیرید.

 18. کیمیا میگوید:

  از مدرک دوره های معماری میتوانیم برای مهارجت به کشورهای دیگر استفاده کنیم؟

  • maryam bagheri
   maryam bagheri میگوید:

   سلام
   بله-در پایان دوره مدرک معتبر و دوزبانه مجتمع فنی تهران را دریافت میکنید که مورد تایید قوه قضاییه و وزارت امور خارجه می باشد و میتوانید برای مهاجرت از آن استفاده کنید.

 19. شاهین میگوید:

  اگر رشته تحصیلیمون مرتبط نباشه هم میتونیم در این دوره ها شرکت کنیم؟

  • maryam bagheri
   maryam bagheri میگوید:

   سلام وقت بخیر
   بله-در این دوره های صفر تاا صد مطالب مرتبط با معماری و دکوراسیون داخلی به علاقه مندان آموزش داده میشود و افرادی که در این زمینه سابقه یا آشنایی ندارند نیز میتوانند مهارت های لازم را به دست آورند. برای اطلاع از جزییات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 22222816 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *