دیجیتال مارکتینگ از صفر تا صد

دیجیتال مارکتینگ از صفر تا صد: به بازار یابی برای محصولات و یا خدمات که از طریق دستگاه های الکترونیکی و ابزار های دیجیتال انجام می گیرد، دیجیتال مارکتینک می گویند. دیجیتال مارکتینگ را می توان از طریق رسانه های دیجیتال مانند، گوشی های همراه، شبکه های اجتماعی، صفحات نمایشگر تبلیغاتی و … انجام داد. در واقع دیجیتال مارکتینگ در نقطه ی متقابل بازاریابی سنتی قرار دارد.

دیجیتال مارکتینگ از صفر تاصد
دیجیتال مارکتینگ از صفر تاصد

بازار یابی سنتی و بازار یابی دیجیتال

فعالیت های بازار یابی که به صورت آفلاین و محیطی اجرا می شود، بازار یابی سنتی نام دارد. تبلیغات تلویزیونی، رادیویی، تلفنی و تبلیغات گسترده محیطی این نوع از بازاریابی می باشند. بازار یابی سنتی هم چنان برای برخی از کسب و کار های محدود، سود آور و پاسخ ده است اما به دلیل محدودیت هایی که دارد، امروزه مخاطبان کمتری را به خود اختصاص داده است.

معایب بازار یابی سنتی در مقایسه با دیجیتال مارکتینگ (بازار یابی دیجیتال)

(دیجیتال مارکتینگ از صفر تا صد)

 • نداشتن ارتباط مستقیم با گروه های هدف و مشتری ها
 • دشوار بودن سنجش بازدهی تبلیغات در محیط های تبلیغ شده (تلویزیون، رادیو، بیلبورد های تبلیغاتی و …)
 • هزینه های بیشتر و به مراتب سنگین تر به نسبت دیجیتال مارکتینگ
 • اثر بخشی کمتر در تبلیغات

بازار یابی اینترنتی (بازار یابی آنلاین)

(دیجیتال مارکتینگ از صفر تا صد)

بازار یابی اینترنتی فقط مختص کسب و کار هایی که دارای وب سایت هستند، نمی باشد. بلکه کسب و کار های سنتی نیز می توانند از این نوع از تبلیغات استفاده کنند. در واقع هدف نهایی دیجیتال مارکتینگ که می خواهیم به آن نائل شویم، فروش بیشتر و داشتن مخاطبان مرتبط است.

آموزش دیجیتال مارکتینگ از صفر تاصد
آموزش دیجیتال مارکتینگ از صفر تاصد

ابزار های دیجیتال مارکتینگ (بازار یابی دیجیتال)

دیجیتال مارکتینگ بر دو بستر وب و شبکه های اجتماعی انجام می شود.

ابزار های بر بستر وب

 • آنالیز و تحلیل داده

بعد از هر اقدام تبلیغاتی که انجام می شود، می بایست ابزاری وجود داشته باشد تا بتوان نتایج و بازدهی آن تبلیغ را بررسی کرد. سرویس گوگل آنالیتیکس و سرویس متریکس این امکان را به شما می دهند، تا بدانید مخاطبانتان چه مشخصاتی دارند و از چه طریقی جذب شده اند.

 • بهینه ‌سازی موتور جستجو (SEO)

کلمه ی SEO مخفف عبارت search engine optimzation می باشد. سئو یکی از مهم ترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ است. شما می توانید از طریق بهینه سازی قالب سایت، سرعت سایت و تولید محتوای بر مبنای سئو، سایت خود را در جایگاه بهتری از رقبایتان قرار دهید. با استفاده از این ابزار می توانید مخاطبینی داشته باشید که نیازمند به خدمات و یا محصولات شما هستند. در این روش می بایست، همواره جایگاه سایت خود و رقیبان را رصد کنید.

 • کوتاه ‌کننده‌ی لینک

برخی از لینک ها تعداد حروف بالایی دارند که این امر می تواند برای مخاطبین ناخوشایند باشد. با استفاده از کوتاه کننده های لینک می توانید این مشکل را حل کنید.

 • تبلیغات کلیکی (cost per click)

تبلیغات کلیکی ، یعنی شما به ازای هر کلیکی که بر روی تبلیغ شما انجام می شود، هزینه ای بپردازید. مسلما هر چقدر بیشتر هزینه کنید، می توانید بازدید بیشتری بگیرید و مشتریان بالقوه را که از سایتی دیگر به سایت شما هدایت شده اند را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید.

دوره دیجیتال مارکتینگ
دوره دیجیتال مارکتینگ

ابزار های نوشتاری بر بستر وب

(دیجیتال مارکتینگ از صفر تا صد)

ایمیل مارکتینگ، ابزاری است که با استفاده از آن می توانید ارتباط خود را با مخاطبان قبلی حفظ کنید و به نوعی آن ها را نسبت به خود وفادار کنید. مقرون به صرفه بودن و بازگشت سرمایه ی بالا از مزایای استفاده از ایمیل مارکتینگ است.

 • ارسال پوش نوتیفیکیشن (Push Notification)

پوش نوتیفیکیشن پیامی شبیه به sms دارد که محتوای آن می تواند متن و یا عکس باشد که به مخاطبان مورد نظرتان ارسال می شود و آن ها را ترغیب به بازدید و خرید دوباره می کند. شما می توانید با استفاده از نرم افزار های ارسال پوش نوتیفیکیشن، میزان بازدید و خرید سایتتان را افزایش دهید.

 • چت آنلاین

با استفاده از این ابزار، می توانید بلافاصله پس از ورود مخاطبان به سایتتان، با آن ها گفتگو کنید و این اطمینان را به آن ها بدهید که همراه همیشگی مخاطب های خود هستید.

ابزار های بر بستر شبکه های اجتماعی

 • تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی ( Social Media)

در سال های اخیر، شبکه های اجتماعی به یکی از ابزار های تاثیر گذار در دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده اند. پتانسیل موجود در شبکه های اجتماعی، باعث شده است که افراد حتی بدون داشتن سایت بتوانند تبلیغات انجام دهند و بازده خوبی بگیرند.

دوره های دیجیتال مارکتینگ (دیجیتال مارکتینگ از صفر تا صد)

با شرکت در کلاس های آموزش دیجیتال مارکتینگ در مجتمع فنی میرداماد، پس از پایان دوره می توانید:

 • تبلیغات آنلاین انجام دهید
 • پروژه های آنلاین را برای شرکت ها انجام دهید
 • توانائی پیاده سازی ابزار های تبلیغاتی تحت وب برای گسترش کار
 • افزایش فروش در کسب و کار خود را داشته باشید