روش انجام مراحل بورس در ایران (دوره بورس)

روش انجام مراحل بورس در ایران (دوره بورس)

روش انجام مراحل بورس در ایران (دوره بورس): می توان گفت یکی از بازار های سرمایه گذاری که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد در ایران قرار گرفته، سرمایه گذاری در بازار های بورسی می باشد، چرا که به دلیل بازدهی نسبتاً بالای بازار بورس، بسیاری از افراد تمایل پیدا کردند که در این بازار حضور پیدا کنند و سرمایه خود را وارد بورس کنند. به طور کلی برای انتخاب روش انجام مراحل بورس باید به میزان سود، قانونی بودن روش سرمایه گذاری، وجود شفافیت در بازار، قابلیت نقدشوندگی سریع و … توجه کرد.

روش انجام مراحل بورس
روش انجام مراحل بورس

روش انجام مراحل بورس 

اولین مرحله برای سرمایه گذاری در بازار های بورسی کسب اطلاعات در این زمینه می باشد.

 • همان طور که می دانید برای فعالیت در بازار های بورسی مانند کار در هر شغل دیگری، نیاز به یادگیری مهارت ها و دانش لازم در آن زمینه می باشد. بنابراین اگر قصد ورود به بازار های بورسی را دارید، باید اطلاعاتی راجع به این زمینه کسب کنید تا با ضرر و زیان های این بازار کمتر مواجه شوید. 

دومین مرحله برای ورود به بورس، تهیه سرمایه برای سرمایه گذاری در این بازار ها می باشد.

 • می توان گفت که یکی از مزیت های سرمایه گذاری در بورس، میزان بودجه می باشد. چرا که شما می توانید با حداقل دارایی خود، وارد این بازار ها شوید و سرمایه گذاری را شروع کنید. بهتر است که این سرمایه از فروش دارایی‌ های شما به دست نیامده باشد. یک سرمایه گذار باید سرمایه خود را طوری انتخاب کند که در صورت از دست دادن آن، اختلالی در زندگی اش ایجاد نکند.

بعد از کسب اطلاعات و تهیه سرمایه، باید کد بورسی را دریافت کنید.

 • سومین گام برای ورود قطعی شما به بازار های بورسی، دریافت کد بورسی می باشد. شما می توانید از طریق کارگزاری ها، کد بورسی خود را دریافت کنید و معامله و خرید و فروش را در این بازار ها به طور رسمی شروع کنید.

چهارمین گام، ورود به سامانه معاملات می باشد.

 • در این بخش، سرمایه گذار باید با بخش های مختلف سامانه معاملات آشنا شود. از مهمترین مسائلی که لازم است یک سرمایه گذار هنگام معامله کردن از آن آگاه باشد، نحوه واریز پول به حساب معاملاتی، نحوه جست و جوی سهام، نحوه خرید و فروش سهام، مشاهده فهرست معاملات، مشاهده لیست سهم های موجود در سبد، مشاهد میزان سود و زیان سهام خریداری شده و …. می باشد.

مهم ترین مرحله، تحلیل سهم ها می باشد.

 • به طور کلی روش های زیادی برای تحلیل سهم ها وجود دارد اما می توان گفت که دو تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال از مهم ترین روش های تحلیلی در بازار می باشند. یک سرمایه گذار باید بتواند سهم ها را با روش های مختلفی بررسی کند و سپس تصمیم فروش یا خرید آن را بگیرد. بنابراین انجام معاملات در بازار های بورسی به نحوه تحلیل شما بستگی دارد.

سرمایه گذاری در بورس چه مزایایی به همراه دارد؟

 • با سرمایه گذاری در بورس می توان به دو صورت سود به دست آورد. ۱) دریافت سود نقدی  ۲) افزایش قیمت سهام
 • اول اینکه برای ورود به این بازار ها، شما نیازی به بودجه بالا ندارید و با  حداقل سرمایه خود می توانید معامله انجام دهید.
 • اگر سرمایه گذاری خود را با دانش و آگهی از انجام معاملات شروع کنید، سود های کلانی به دست خواهید آورد.
 • در بازار های بورسی می توان هم به صورت بلند مدت و هم به صورت کوتاه مدت سرمایه گذاری کرد.
 • یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در بورس امنیت بالای این بازار های می باشد. 
 • با سرمایه گذاری در بورس می توانید از سرمایه خود را در مقابل تورم محافظت کنید. 
 • در بازار های بورسی نقدشوندگی سریع و راحت است و سرمایه شما قابلیت نقد شدن دارد. 
 • خرید و فروش سهام در بازار های بورسی در هر زمان و مکانی قابل انجام است. 

مزایا معاملات آنلاین سهام چیست؟

 • یکی از مزایای معاملات آنلاین این است که می توان در چند ثانیه خرید یا فروش را انجام داد.
 • در معاملات آنلاین اگر رمز عبور مناسبی انتخاب کنید، دیگر کسی نمی تواند به پرتفوی شما دسترسی داشته باشد. در این صورت می توان گفت که معاملات آنلاین، امنیت بالایی دارند.
 • در این نوع معاملات، پرداخت به صورت آنلاین است و نیازی به مراجعه به بانک نیست.
 • معاملات آنلاین را می توان در هر زمان و مکانی انجام داد.

آموزش بورس در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد

امروزه بسیاری از افراد بدون هیچ اطلاعات و آگهی از نحوه معامله کردن، وارد بازار های بورس می شوند و گمان می کنند که می توانند سود های کلانی از این سرمایه گذاری به دست آورند. لازم به ذکر است که برای ورود به بازار های بورسی و یادگیری روش انجام مراحل بورس، باید دانش و مهارت های لازم در این زمینه را به دست آورید. شما می توانید با شرکت در کلاس های دوره بورس در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد، از صفر تا صد مهارت های لازم برای معاملات بورسی و روش انجام مراحل بورس را آموزش ببینید.

دوره بورس در مجتمع فنی تهران (میرداماد)

روش انجام مراحل بورس
روش انجام مراحل بورس

معرفی مدارک پایان دوره بورس (روش انجام مراحل بورس در ایران)

مدرک دوره بورس مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

رضا شریفی ۴-اردیبهشت-۱۴۰۰