روش های بازاریابی دیجیتال مارکتینگ با استفاده از ابزارهای آن

روش های بازاریابی دیجیتال مارکتینگ با استفاده از ابزارهای آن

در این مقاله میخوانید

روش های بازاریابی دیجیتال مارکتینگ با استفاده از ابزارهای آن: امروزه کمتر کسی است که از اهمیت دیجیتال مارکتینگ در سودآوری کسب و کارها اطلاع نداشته باشد.  به عبارتی با یادگیری و آشنایی با انواع روش های دیجیتال مارکتینگ، قادر به شناخت رسانه ها و ابزارهایی هستید که شما را قادر می سازد با کمترین هزینه بیشترین میزان سود را به دست آورید. در این روش فعالیت ها از طریق محیط وب، اینترنت، رسانه های عمومی مثل تلوزیون و … انجام گرفته و منجر به افزایش شناخت برند و محصول شما و در نتیجه فروش و کسب سود بیشتر خواهد شد. بنابراین توصیه میکنیم از یادگیری و به کارگیری این روش غافل نشوید.

روش های بازاریابی دیجیتال مارکتینگ با استفاده از ابزارهای آن
روش های بازاریابی دیجیتال مارکتینگ با استفاده از ابزارهای آن

اهمیت بازاریابی دیجیتال

ابتدا بهتر است با اهمیت استفاده از بازاریابی دیجیتال آشنا شوید. در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی، طبیعتا استفاده انسان از وسایل الکتریکی، دنیای اینترنت و تکنولوژی نیز افزایش یافته است. به طوری که تحقیقات این امر را ثابت کرده است که در بسیاری از کشورها انسان ها به طور میانگین 11 ساعت از زمان خود در طول روز را به استفاده از این دستگاه ها مثل: موبایل، تلوزیون و … اختصاص میدهند. و با گذشت زمان بیشتر فعالیت های انسان از این طریق انجام میگیرد. از اینرو یادگیری و استفاده از این روش در کسب و کار ها مسلما میزان مشتریان شما را افزایش میدهد و با افزایش شناخت افراد از محصول یا کسب و کارتان، سود بیشتری نیز کسب میکنید.

روش های بازاریابی دیجیتال

 • بهینه سازی موتور جستجو(SEO)

یکی از روش های رایج که به شما در بازاریابی دیجیتال کمک میکند، بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. به این صورت که منجر به رشد و شناخت بیشتر افراد از توانایی های شما به صورت آنلاین و از طریق موتورهای جستجو مثل گوگل می شود. به طور کل مهارت سئو یا همان بهینه سازی موتورهای جستجو را میتوان به عنوان یک عضو جدا ناپذیر در تمامی کسب و کارها چه کوچک و چه بزرگ دانست.

این روش به شما کمک میکند رتبه خود را در سایت افزایش دهید، و به عبارتی به افراد در یافتن و تعامل سایت و برطرف کردن نیاز های مخاطب با سرعت بالا کمک میکند. استفاده از این روش تمامی شرکت ها، موسسات، فروشگاه ها و .. را در کسب درآمد بیشتر و شناخته شدن بیشتر محصولاتشان کمک میکند.

 • بازاریابی تولید محتوا

یکی از عوامل مهم در نتیجه گیری بهتر و بیشتر از طریق موتورهای جستجو، تولید محتوا می باشد. به این صورت که هرچه محتوای شما حرفه ای تر باشد، اعتبار و در نتیجه رتبه سایت شما را افزایش خواهد داد. به این ترتیب تعداد بازدیدکنندگان از سایت شما افزایش یافته و در نتیجه منجر به پیشرفت کسب و کار و در آمد شما به صورت آنلاین خواهد شد.

 • تبلیغات در شبکه های اجتماعی

با توجه به این موضوع که افراد زمان زیادی را در فضای اینترنت و انواع شبکه های اجتماعی سپری میکنند،  تبلیغات در شبکه های اجتماعی را میتوان موثرترین روش بازاریابی دیجیتال دانست. به این ترتیب با یادگیری و آموزش های لازم قادر به درآمد زایی از طریق شبکه های اینترنتی خواهید بود.

 • موبایل مارکتینگ

در بالا نیز این موضوع را بیان کردیم که در دنیای امروز اینترنت و رسانه های اجتماعی، بخش بزرگی از زندگی افراد را به خود اختصاص داده است. و به همین دلیل در امر بازاریابی دیجیتال بسیار تاثیرگذار خواهد بود مانند تبلیغات پیامکی. به طور مثال شما با استفاده از این روش می توانید اطلاعات مورد نیاز در رابطه با محصول یا خدماتتان را در اختیار مخاطبان و مشتریان خود قرار دهید.

 • ایمیل مارکتینگ

با کمک روش ایمیل مارکتینگ مانند موبایل مارکتینگ شما قادر به جذب مشتریان جدید و حفظ رابطه با مشتریان قدیمی خود خواهید بود. به این صورت که میتوانید از تکنیک ایمیل مارکتینگ برای تبلیغ محتوا، رویدادها، گرفتن نظر مشتری درباره محصول یا خدمات، تخفیف ها،  یادآوری خرید های تکمیل نشده و … استفاده نمایید.

 • انتشار رپورتاژ آگهی

با استفاده از رپورتاژ های آگهی می توان ترافیک سایت را افزایش داد، سئو سایت را بهبود بخشید، بک لینک های باکیفیت و دائمی دریافت کرد، برند ها مختلف ایجاد کرد و …..

ابزار های دیجیتال مارکتینگ

 • وب سایت
 • پست های وبلاگ
 • انواع ابزارهای تعامل
 • اینفوگرافیک ها
 • کتاب های الکتریکی
 • مقاله سفید یا وایت پپر
 • کاتالوگ و بروشور های آنلاین
 • انواع شبکه های اجتماعی مثل Facebook، Twitterو …
 • کسب پوشش آنلاین
 • انواع دارایی های برندینگ مثل لوگو، فونت و …
 • و …

اهمیت یادگیری دیجیتال مارکتینگ

 • امروزه بازاریابی دیجیتال بخش زیادی از روند فناوری را به خود اختصاص داده است. بازاریابی دیجیتال از رشد چشم گیری در دنیای امروز برخوردار می باشد.
 • بازاریابی دیجیتال منجر به ایجاد فرصت های شغلی بسیاری گشته است. به طوری که امروزه آگهی های استخدام بسیاری را در رابطه با حوزه دیجیتال مارکتینگ مشاهده میکنیم.
 • شما با یادگیری اصول دیجیتال مارکتینگ و استفاده از انواع شبکه های اجتماعی از جمله: یوتیوب، اینستاگرام، ایجاد وبلاگ و … به راحتی قادر یه شروع و راه اندازی کسب و کار خود می باشد.
 • با یادگیری و شناخت دیجیتال مارکتینگ به راحتی میتوانید میزان فروش خود را افزایش دهید و مشتریال بسیاری را جذب نمایید.
 • با استفاده از دیجیتال مارکتینگ مخاطبان بسیاری از راه های مختلف و در بستر اینترنت، به سمت برند شما جذب خواهند شد. به طور مثال از طریق ایجاد ترافیک بالا برای سایت شما.
 • یکی دیگر از دلایل اهمیت یادگیری دیجیتال مارکتیک انطباق پذیری آن می باشد. شما میتوانید در هر حوزه ای از دیجیتال مارکتینگ فعالیت کنید و علاوه بر بهبود مهارت های قبلی خود، مهارت های جدید نیز کسب نمایید.
 • تحول در حوزه بازاریابی دیجیتال، به این معنی که این حرفه جزء مهارت هایی محسوب می شود که در هر زمان بروزرسانی شده و شما قادر به یادگیری نکات جدید در رابطه با آن خواهید بود .و در نتیجه منجر به افزایش خلاقیت شما خواهد شد.
 • با یادگیری بازاریابی دیجیتال شما قادر به پشت سر گذاشتن رقیبان خواهید بود. و این فرصت برای شما به وجود می آید که چشم انداز مربوط به کسب و کارتان را افزایش دهید.
 • و …
روش های بازاریابی دیجیتال مارکتینگ با استفاده از ابزارهای آن
روش های بازاریابی دیجیتال مارکتینگ با استفاده از ابزارهای آن

کلاس های آموزش روش های بازاریابی دیجیتال مارکتینگ با استفاده از ابزارهای آن

تمامی علاقه مندان به طراحی سایت، راه اندازی کسب کارهای آنلاین، افرادی که میخواهند درآمدشان افزایش پیدا کند، افرادی که به دنیال یافتن شغلی مناسب هستند و .. میتوانند با شرکت در دوره های آموزش دیجیتال مارکتینگ در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد، صفر تا صد اصول و مهارت لارم برای برای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ را به دست آورند. از جمله این مهارت ها میتوان به کمپین بازاریابی و تبلیغات آنلاین، افزایش توانایی در پیاده سازی ابزار های تبلیغاتی تحت وب برای گسترش کسب و کار، افزایش فروش و برند سازی و … اشاره کرد.

دوره های مربوط به دپارتمان مدیریت کسب و کار مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد

معرفی مدارک پایان دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

مدرک دوره Digital Marketing مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

نوشته های مرتبط

نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما آماده پاسخگویی به شما می باشند