سرمایه گذاری بورس(سرمایه گذاری در بورس به چه نحوی است؟)

سرمایه گذاری بورس (سرمایه گذاری در بورس به چه نحوی است؟)

سرمایه گذاری بورس (سرمایه گذاری در بورس به چه نحوی است؟): سرمایه گذاری در بورس جزء یکی از پر ریسک ترین سرمایه گذاری در بازار های مالی محسوب می شود. بنابراین بسیاری از افراد گمان می کنند که با سرمایه گذاری در این بازار ها، کل سرمایه خود را از دست خواهند داد. در حالی که همه افراد می توانند با کسب مهارت و دانش لازم در زمینه سرمایه گذاری و تحلیل های بورسی، همانند افراد حرفه ای در بورس سرمایه گذاری کرده و سود های کلانی را به دست آورند.

حال ممکن است برای افراد این سوال پیش آید که چرا سرمایه گذاری در بورس؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که در بین بازار های مالی از جمله بازار طلا، سکه، ارز و …. سرمایه گذاری در بورس بیشترین بازده را داشته است. البته لازم به ذکر است که یکی از راز های موفقیت آمیز در بازار بورس، پذیرش ریسک بالا و همچنین دانش و مهارت در زمینه بورسی می باشد. (سرمایه گذاری بورس)

سرمایه گذاری در بورس
سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذاری بورس را از کجا باید شروع کرد؟

سرمایه گذاری بورس: اگر قصد دارید که وارد بازار بورس شوید اما نمی دانید که از کدام نقطه باید سرمایه گذاری را شروع کنید، توصیه می کنیم ادامه مطالب را حتما مطالعه کنید. 

 • قدم اول برای شروع، دریافت کد معاملاتی می باشد.

برای شروع سرمایه گذاری در بورس، شما نیاز به یک کارگزاری رسمی و کد بورسی دارید. در واقع این کد بورسی نشان دهنده هویت شما می باشد. با استفاده از کد معاملاتی خود می توانید خرید و فروش سهام را آغاز کنید. لازم است بدانید که شرکت های کارگزاری در واقع واسطی میان شما و بازار بورس می باشند. چرا که وظیفه آن ها انتقال خرید و فروش سهام به سامانه معاملاتی است. (سرمایه گذاری بورس)

پس از افتتاح حساب، به چند صورت می توانید برای انجام خرید و فروش سهام اقدام نمایید. 1) مراجعه حضوری به کارگزاری و ثبت خرید یا فروش 2) سفارش تلفنی 3) سفارش اینترنتی 4) خرید و فروش از طریقه سامانه معاملات آنلاین توسط خود سرمایه گذار. می توان گفت که در میان راه های مختلف خرید و فروش سهام، بهترین راه، خرید و فروش توسط خود سرمایه گذار در سامانه معاملات آنلاین می باشد. چرا که در این صورت سرعت تصمیم گیری برای خرید یا فروش افزایش و اختلافات میان کارگزاری و سهامدار کاهش می یابد. همچنین خرید و فروش با این روش از امنیت بالایی برخوردار است و محدودیت زمانی و مکانی برای سرمایه‌ گذاری وجود ندارد.(سرمایه گذاری بورس)

 • گام دوم برای سرمایه گذاری، یادگیری مفاهیم، قوانین و تحلیل های بورسی می باشد.

لازمه شروع هر فعالیت و موفقیت در آن، یادگیری دانش و کسب مهارت در آن زمینه می باشد. سرمایه گذاری در بورس نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای فعالیت در بازار های بورسی باید قوانین، مفاهیم و تحلیل های بورسی را آموزش دید. شما می توانید با شرکت در کلاس های بورس در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد، از صفر تا صد اصول سرمایه گذاری در بورس(سرمایه گذاری بورس)، نحوه خرید و فروش سهام و روش های تحلیل بازار را آموزش ببینید. 

 • قدم سوم، آموزش تحلیل های بورسی است.

سرمایه گذاری بورس: به طور کلی برای تحلیل بازار بورس، روش ها و تکنیک های زیادی وجود دارد. اما در میان این روش های متعدد، دو تحلیل بنیادی و تکنیکال و تحلیل روانشناختی بازار در میان تحلیلگران از محبوبیت بالایی برخوردار است. در واقع تحلیل، به سرمایه گذار کمک می کند که بفهمد چه زمانی سهمی را بخرد و چه زمانی بفروشد تا بتواند به سود برسد. 

تحلیل بنیادی چیست؟

 • سرمایه گذاری بورس: تحلیل بنیادی، روشی است که در آن ارزش ذاتی یک سهم مورد بررسی قرار می گیرد. ارزش ذاتی یک سهم، از طریق محاسبه صورت های مالی یک شرکت به دست می آید. در این صورت سرمایه گذار می تواند تصمیم بگیرد که آیا سهم مورد نظر ارزش خرید دارد یا خیر. لازم به ذکر است که روش انجام تحلیل بنیادی بیشتر مورد استفاده سرمایه گذاران بلند مدت قرار می گیرد. 

تحلیل تکنیکال چیست؟

 • سرمایه گذاری بورس: تحلیل تکنیکال با استفاده از تحلیل نمودار صورت می گیرد. در این روش با بررسی قیمت در گذشته و پیش بینی آن در آینده، تصمیم به خرید و فروش سهم می گیرند. تحلیل تکنیکال بیشتر برای سرمایه گذاری به صورت کوتاه مدت مورد استفاده قرار می گیرد. 

سرمایه گذاری در بورس به چه نحوی است؟

بعد از دریافت کد بورسی، شما باید نحوه و اصول سرمایه گذاری را آموزش دیده و سپس مهارت لازم برای خرید و فروش سهم را به دست بیاورید. برای کسب تجربه و مهارت، می توانید خرید و فروش را از مبلغ های پایین و با تعداد سهام کم شروع کنید. در واقع هدف از این کار، صرفا ورود به بازار بورس می باشد.(سرمایه گذاری بورس)

اما بهتر است همان سهام های کمی که قصد خرید آن را دارید، با تحلیل و بررسی خریداری کنید. بنابراین به شما توصیه می کنیم پس از کسب اطلاعات و آموزش لازم، با سرمایه کم وارد بازار شوید و از انجام معاملات سنگین و پرحجم خودداری کنید. سپس بعد از به دست آوردن تجربه و مهارت کافی، می‌ توانید سرمایه‌ تان را در بازار افزایش دهید.

سرمایه گذاری در بازار بورس چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایا:

 • حفظ سرمایه در برابر تورم(سرمایه گذاری در بورس)
 • امکان شروع سرمایه گذاری با سرمایه کم
 • قابلیت نقد شوندگی بالا در بازار های بورس
 • امکان آشنایی با خرید و فروش سهم در هر مکان و زمان
 • کسب سود های کلان در صورت مهارت در زمینه بورس
 • سرمایه گذاری بورس: عدم کسر مالیات از سود دریافتی شما
 • سرمایه گذاری بورس: تبدیل سرمایه های کوچک به سرمایه های بزرگ با سرمایه گذاری درست و اصولی در بورس
 • سرمایه گذاری بورس: حمایت قانونی از بازار های بورسی
 • سرمایه گذاری بورس: امکان مشارکت در مدیریت و تصمیم گیری های شرکت بسته به میزان سرمایه خود
 • و ….

معایب:

 • سرمایه گذاری بورس: امکان خطای تحلیلگران
 • سرمایه گذاری بورس: تاثیر اخبار و شایعات بر تصمیم گیری ها
 • سرمایه گذاری بورس: تاثیر اتفاقات سیاسی بر ارزش سهام
 • سرمایه گذاری بورس: خطر از دست دادن سرمایه در صورت عدم آگاهی
سرمایه گذاری در بورس
سرمایه گذاری در بورس

کلاس سرمایه گذاری بورس در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

در کلاس های بورس مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد، از صفر تا صد بورس در یک پکیج به شما آموزش داده می شود. در این پکیج مباحثی از جمله اصول مدیریت سرمایه گذاری، تحلیل بنیادی، تحلیل تکینکال، تحلیل روانشناختی و مدیریت پرتفو (مدیریت چیدمان سبد سهام) آموزش داده می شود.(سرمایه گذاری بورس)

تمامی علاقه مندان به سرمایه گذاری در بازار های مالی و همچنین کسانی که در این بازار فعالیت می کنند اما آگاهی لازم در این زمینه را ندارند، می توانند در این دوره ها شرکت کرده و تمامی مباحث بورسی و مهارت های لازم برای خرید و فروش سهام را به دست آورند. لازم به ذکر است که در پایان هر کدام از دوره های بورس، به افراد مدرک دو زبانه و بین المللی ارائه داده می شود.(سرمایه گذاری در بورس)

دوره های بورس مجتمع فنی تهران (میرداماد)

معرفی مدارک پایان دوره بورس(سرمایه گذاری بورس)

مدرک دوره بورس مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

‫5/5 ‫(1 نظر)
maryam bagheri 15-اردیبهشت-1400