شروع دوره بازرگانی(استارت آموزش بازرگانی)

شروع دوره بازرگانی(استارت آموزش بازرگانی)

شروع دوره بازرگانی(استارت آموزش بازرگانی)

شروع دوره بازرگانی(استارت آموزش بازرگانی): بازرگانی به طور کلی به فعالیت های تجاری اشاره دارد که در هدف آن از خرید و فروش کالاها و خدمات برای تولید درآمد و سود می باشد. این فعالیت می تواند در داخل یک کشور (بازرگانی داخلی) و یا بین کشورها (بازرگانی خارجی) انجام شود. شروع دوره بازرگانی در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، می‌ تواند به شما کمک کند تا دانش و توانایی‌ های خود را در این حوزه افزایش داده و با استارت آموزش بازرگانی مهارت‌ های لازم برای شروع کسب و کار خود را به دست آورید و درآمد خود را افزایش دهید.

مدیریت بازرگانی چیست؟

مدیریت بازرگانی به برنامه‌ ریزی، اجرا و کنترل فعالیت‌ های بازرگانی از جمله تحقیقات بازار، مدیریت تولید، توزیع و فروش کالاها و خدمات، مدیریت منابع انسانی و همچنین مدیریت ارتباط با مشتریان اشاره دارد. این حوزه به عنوان یکی از مهم‌ ترین بخش‌ های مدیریت کسب‌ و کار شناخته می‌ شود.

بازرگانی چیست؟

بازرگانی به فعالیت‌ هایی اشاره می‌ کند که در رابطه با خرید و فروش کالاها و خدمات انجام می‌ گردند. این فعالیت‌ ها می‌ تواند شامل تولید، توزیع و عرضه کالاها و خدمات به مشتریان باشند. شایان ذکر است بازرگانی یکی از مهم‌ ترین عناصر رشد اقتصادی کشورها و توسعه جهانی است.

بازرگانی به چند دسته تقسیم می شود؟

بازرگانی به عنوان یکی از مهمترین فعالیت‌های اقتصادی در جامعه محسوب می‌ شود و تأثیری بسیار مهم در بهبود وضعیت اقتصادی شرکت ها و همچنین کشورها داردو به طور کلی نوع بازرگانی، با توجه به محدوده فعالیت های تجاری، به چهار دسته‌ بندی زیر تقسیم می‌ شود:
 • بازرگانی داخلی: همانطور که از نامش پیداست، این نوع بازرگانی به فعالیت های تجاری داخل یک کشور اشاره دارد. این فعالیت ها شامل خرید و فروش کالاها و خدمات، توزیع کالاها و… است.
 • بازرگانی خارجی: بازرگانی خارجی به تجارت بین کشورها اشاره دارد، یعنی کالاها و خدمات بین کشورها تبادل می‌ شود. این نوع بازرگانی به علت تجارب جهانی و رشد فناوری های ارتباطی اهمیت بسیاری پیدا کرده است.
 • بازرگانی الکترونیکی: در این نوع بازرگانی، کالاها و خدمات به صورت آنلاین تبادل می‌ شوند. این فعالیت شامل خرید و فروش آنلاین، تبلیغات آنلاین، بازاریابی آنلاین و … می باشد.
 • بازرگانی سنتی: در این نوع بازرگانی، خرید و فروش کالاها در فروشگاه‌ ها، بازارچه‌ ها، مراکز خرید و تجارت خرده‌ فروشی انجام می‌ شود که به این روش بازرگانی سنتی گفته می شود.
شروع دوره بازرگانی(استارت آموزش بازرگانی)
شروع دوره بازرگانی(استارت آموزش بازرگانی)

مزایای شرکت در دوره‌ های مدیریت بازرگانی شامل چه مواردی است؟

شرکت در دوره‌ های مدیریت بازرگانی می‌ تواند برای فرد یا سازمانی که در حوزه بازرگانی فعالیت می‌ کند، مزایای زیر را به همراه داشته باشد:

 • کسب مهارت‌ های مدیریتی: دوره‌ های مدیریت بازرگانی به شرکت‌ کنندگان کمک می‌ کند تا مهارت‌ های مدیریتی مانند برنامه‌ ریزی، تصمیم‌ گیری، هدایت و کنترل را در حوزه بازرگانی به دست آورند.
 • آشنایی با استراتژی‌ های بازاریابی: استارت آموزش بازرگانی به شرکت‌ کنندگان کمک می‌ کند تا با تکنیک‌ ها و استراتژی‌ های موفق بازاریابی آشنا شوند و بتوانند از آن‌ ها برای رقابت در بازار استفاده کنند.
 • توسعه کارکرد تیمی: شروع دوره بازرگانی به فرد کمک می‌ کند تا نحوه کارکرد بهینه در یک تیم را بیاموزد و به توسعه مهارت‌ های ارتباطی و همکاری در محیط کار کمک کنند.
 • ارتقاء شغلی: شرکت در دوره‌ های مدیریت بازرگانی می‌ تواند به افزایش شانس ارتقاء شغلی و موقعیت های کاری بالاتر کمک کند.

بازار کار رشته بازرگانی به چه صورت است؟

رشته بازرگانی یکی از رشته‌ های مهم در حوزه تجارت و اقتصاد است و با گرفتن مدرک معتبر مجتمع فنی، توانند در حوزه‌ های مختلف بازار کار فعالیت کنند. این حوزه‌ ها عبارت‌ اند از:
 • مدیریت بازرگانی: با گذراندن این دوره، فارغ التحصیلان می‌ توانند در شرکت‌ ها و سازمان‌ های مختلف به عنوان مدیر بازرگانی، مدیر فروش، مدیر بازاریابی، مدیر مالی و … فعالیت کنند.
 • تحلیلگر بازار: فارغ‌ التحصیلان این رشته می‌ توانند در شرکت‌ ها و سازمان‌ هایی که به تحلیل بازار می‌ پردازند، به عنوان تحلیلگر بازار، مدیر تحلیل بازار، و مدیر تحقیقات بازار فعالیت کنند.
 • مشاوره بازرگانی: فارغ التحصیلان با گرفتن مدرک معتبر مجتمع فنی تهران، می‌ توانند به عنوان مشاور بازرگانی، مشاور تجاری و… در شرکت‌ ها و سازمان‌ های مختلف فعالیت کنند.
 • و…

بازار کار مدیریت بازرگانی به چه صورت است؟

فارغ‌ التحصیلان مدیریت بازرگانی در حوزه‌ های مختلفی می‌ توانند مشغول به کار شوند. برخی از این حوزه‌ ها عبارت‌ اند از:
 • مدیریت بازاریابی: در این حوزه، فارغ‌ التحصیلان می‌ توانند به عنوان مدیر بازاریابی، کارشناس بازاریابی یا مشاور بازاریابی فعالیت کنند.
 • مدیریت فروش: در این حوزه، فرصت‌ های شغلی به عنوان مدیر فروش، نماینده فروش یا مشاور فروش وجود دارد.
 • مدیریت منابع انسانی: فارغ‌ التحصیلان می‌ توانند به عنوان مدیر منابع انسانی، کارشناس منابع انسانی یا مشاور منابع انسانی فعالیت کنند.
 • مدیریت مالی: در این حوزه، فرصت‌ های شغلی به عنوان مدیر مالی، کارشناس مالی یا مشاور مالی وجود دارد.
 • مدیریت بازرگانی بین‌ المللی: فارغ‌ التحصیلان می‌ توانند در حوزه تجارت بین‌ المللی به عنوان مدیر بازرگانی بین‌ المللی و… مشغول به کار شوند.
شروع دوره بازرگانی(استارت آموزش بازرگانی)
شروع دوره بازرگانی(استارت آموزش بازرگانی)
برخی از انواع بازرگانی داخلی شامل چه مواردی است؟
همانطور که در مقاله گفته شد، این نوع بازرگانی به فعالیت های تجاری داخل یک کشور اشاره دارد. این فعالیت ها شامل خرید و فروش کالاها و خدمات، توزیع کالاها و… است. برخی از انواع بازرگانی داخلی عبارت‌ اند از:
 • بازرگانی خرده‌ فروشی: در این نوع بازرگانی، کالاها به طور مستقیم به مشتریان نهایی فروخته می شود. این فعالیت شامل فروش در فروشگاه‌ ها، بازارچه‌ ها، مراکز خرید و فروشگاه‌ های آنلاین و… است.
 • بازرگانی عمده‌ فروشی: در این نوع بازرگانی، کالاها به فروشندگان عمده فروخته می‌ شود. فروشندگان عمده به دلیل حجم بالای خرید، معمولاً تخفیف‌های بیشتری دریافت می‌ کنند.
 • بازرگانی بازاریابی: در این نوع بازرگانی، شرکت‌ها به منظور تبلیغات و بازاریابی کالاهای خود از روش‌های مختلفی مانند تبلیغات تلویزیونی، اینترنتی و … استفاده می‌ کنند.
 • و…
برخی از انواع بازرگانی خارجی شامل چه مواردی است؟
بازرگانی خارجی به فعالیت های تجاری بین کشورها اشاره دارد. این فعالیت ها شامل صادرات، واردات، ترانزیت و… است . در ادامه به توضیح برخی از آن ها می پردازیم:
 • صادرات: کالاها و خدمات از یک کشور به کشورهای دیگر صادر می‌ شوند. این فعالیت شامل فروش کالاها و خدمات به خارج از کشور و پشتیبانی از مشتریان خارجی می‌ باشد.
 • واردات: کالاها و خدمات از یک کشور به کشورهای دیگر وارد می‌ شوند. این فعالیت شامل خرید کالاها و خدمات از خارج از کشور و ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان خارجی می‌ باشد.
 • ترانزیت: در این نوع بازرگانی، کالاها از یک کشور به کشورهای دیگر انتقال داده می‌ شود. این فعالیت شامل حمل و نقل کالاها از یک کشور به کشورهای دیگر است.
 • و…

معرفی مدارک پایان دوره (استارت آموزش بازرگانی)

مدرک دوره های آموزشی بازرگانی مجتمع فنی تهران، قابل ترجمه رسمی، مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانش پذیر قرار گیرد. همچنین دانش پذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

‫0/5 ‫(0 نظر)
nasim eghdam 25-اردیبهشت-1402