شروع دوره برق(استارت آموزش برق)

شروع دوره برق(استارت آموزش برق)

شروع دوره برق(استارت آموزش برق)

شروع دوره برق(استارت آموزش برق): در دنیای امروز، رشته برق به عنوان یکی از رشته‌ های مهندسی مهم و پرطرفدار شناخته شده است. با توجه به پیشرفت فناوری و استفاده گسترده از برق در تمامی صنایع و حوزه‌ های زندگی، بازار کار رشته برق نیز بسیار گسترده است. با شروع دوره برق، در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، علاقه مندان به این حوزه، می توانند این دوره را به خوبی آموزش ببینند.

بازار کار در رشته برق به چه صورت است؟

با توجه به تنوع بخش‌ هایی که مهندسان برق می‌ توانند در آنها فعالیت کنند، بازار کار برای این رشته بسیار گسترده است. فارغ‌ التحصیلان رشته برق می‌ توانند در بخش‌ های مختلفی از جمله ساختمان‌ ها و تاسیسات، شرکت‌ های مهندسی مشاور، شرکت‌ های برق و الکترونیک، شرکت‌ های خودروسازی، شرکت‌ های فناوری اطلاعات و کامپیوتر مشغول به کار شوند. در این قسمت به برخی از این موارد می پردازیم:

 • در بخش ساختمان‌ ها و تاسیسات، مهندسان برق می‌ توانند در طراحی و نصب سیستم‌ های برقی ساختمانی شامل روشنایی، گرمایش، تهویه مطبوع و سیستم‌ های امنیتی مشغول به کار شوند. آن‌ ها باید درک کاملی مقررات و استانداردهای مربوطه داشته باشند تا به طور ایمن و کارآمد سیستم‌ های برقی ساختمان را طراحی و اجرا کنند.
 • شرکت‌ های مهندسی مشاور نیز به دانش و تخصص مهندسان برق برای پروژه‌های مختلف خود نیاز دارند. این پروژه‌ ها شامل بررسی و طراحی سیستم‌ های برقی، تجهیزات نورپردازی، نصب و راه‌ اندازی سیستم‌ های کنترل و اتوماسیون و سیستم‌ های ارتباطی می‌ شوند. مهندسان برق در این شرکت‌ ها باید به تکنیک‌ های پیشرفته در حوزه برق، الکترونیک و… آشنایی داشته باشند.
 • در حوزه خودرو و حمل و نقل نیز نقش مهمی برای مهندسان برق دارد. مهندسان برق در این شرکت‌ ها باید به نحوه عملکرد و کنترل موتورهای الکتریکی و سیستم‌ های برقی خودرو آشنایی داشته باشند.
 • شرکت‌ های فناوری اطلاعات و کامپیوتر نیز به مهندسان برق نیاز دارند. مهندسان برق در شرکت‌های فناوری اطلاعات و کامپیوتر می‌ توانند در طراحی و توسعه، تجهیزات شبکه، سرورها، دستگاه‌ های ارتباطی و … مشغول به کار شوند.
با توجه به رشد فناوری و نیاز مداوم به توانمندی‌ های برق و الکترونیک، بازار کار برای مهندسان برق به طور مداوم در حال گسترش است. فارغ‌ التحصیلان رشته برق با دانش و مهارت‌ های کسب شده می‌ توانند به راحتی شغلی پردرآمد در بخش‌ های مختلف این حوزه پیدا کنند.
شروع دوره برق(استارت آموزش برق)
شروع دوره برق(استارت آموزش برق)

معرفی برخی از دوره های کاربردی برق در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

در زیر تعدادی از دوره های تخصصی برق را بررسی می‌کنیم:

 • دوره مهندسی برق: این دوره مهم‌ ترین دوره تخصصی در حوزه برق است. با استارت آموزش برق، مباحث مهمی از جمله الکترونیک، قدرت برق، کنترل و ابزار دقیق، سیستم های مخابراتی و … بررسی می‌ شوند. این دوره به فهم عمیقی از اصول و مفاهیم برق و الکترونیک می‌ پردازد.
 • دوره مهندسی ابزار دقیق: این دوره بر روی طراحی و توسعه سنسورها، ابزار دقیق و سیستم های اندازه گیری تمرکز دارد. در این دوره، مباحثی نظیر اصول اندازه گیری، سنسورها، ابزارهای اندازه گیری الکترونیکی، سیستم های کنترل و مباحث مرتبط با ابزار دقیق بررسی می‌ شوند.
 • دوره تعمیرات تلفن همراه: با شروع دوره برق در حوزه تعمیرات تلفن همراه، شرکت کنندگان با اجزای داخلی تلفن همراه، اصول عملکرد و روش‌ های تعمیر آن آشنا می‌ شوند. این شامل تعمیر مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری تلفن همراه، تعویض قطعات و حل مشکلات دیگر مانند باتری، درگاه های ورودی و خروجی و… است.
 • دوره میکروکنترلر: شروع دوره برق در حوزه میکروکنترلر به دانشجویان و علاقمندان به این حوزه کمک می‌ کند تا با مفاهیم و اصول کار با میکروکنترلرها آشنا شوند. در این دوره، شرکت کنندگان با قابلیت‌های مختلف میکروکنترلرها، نحوه برنامه‌ نویسی و کار با محیط‌های برنامه‌ نویسی برای میکروکنترلرها، استفاده از نرم‌ افزارهای شبیه‌ ساز و طراحی مدارهای الکترونیکی، آشنا می‌ شوند.
 • دوره PLC یا (Programmable Logic Controller): با شروع دوره برق در حوزه PLC به دانشجویان و علاقمندان به حوزه الکترونیک و برق کمک می‌کند تا با اصول و مفاهیم کنترل صنعتی و PLC آشنا شوند. با گذراندن دوره PLC، شرکت کنندگان قادر خواهند بود تا با استفاده از PLC به طراحی، پیاده‌سازی و برنامه‌ نویسی سیستم‌ های کنترلی صنعتی اقدام کنند.
 • دوره EPLAN: نرم افزار EPLAN یک نرم افزار طراحی برق و الکترونیک است که برای تولید نقشه های برق، تجزیه و تحلیل نقشه های برق و تابلوهای برق استفاده می شود. با شروع دوره برق در حوزه EPLAN به دانشجویان و علاقمندان به این حوزه کمک می کند تا با یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای طراحی برق و الکترونیک آشنا شوند و با استفاده از آن، به طراحی و ساخت سیستم های الکترونیکی و برقی خود بپردازند.
 • دوره Revit MEP: یکی از نرم افزارهای مورد استفاده در صنعت ساختمان است که برای طراحی و مدلسازی سیستم‌ های الکتریکی و سیم کشی در ساختمان‌ ها به کار می‌ رود. شروع دوره برق در حوزه Revit MEP به دانشجویان و علاقمندان به حوزه برق و مهندسی ساختمان کمک می‌ کند تا با مفاهیم و اصول این نرم‌ افزار آشنا شوند. دانشجویان با گذراندن دوره Revit MEP، می‌ توانند با استفاده از این نرم‌ افزار، به طراحی و ساخت سیستم‌ های برقی، سیستم‌ های HVAC و… در ساختمان‌ های صنعتی و تجاری بپردازند.
 • دوره دیالوکس: یک نرم‌ افزار برای طراحی نورپردازی در ساختمان‌ ها است. شروع دوره برق در حوزه Dialux، به دانشجویان این امکان را می‌ دهد تا با نرم‌ افزار Dialux آشنا شوند و با استفاده از آن، نورپردازی ساختمان‌ ها را طراحی و محاسبه کنند. با گرفتن مدرک معتبر مجتمع فنی، فارغ التحصیلان این دوره در صنایع مختلفی مانند طراحی نورپردازی ساختمان‌ های مسکونی، تجاری و صنعتی، هتل‌ها، مراکز خرید، مراکز آموزشی و… می‌توانند کار کنند.
 • دوره FPGA: یکی از تکنولوژی‌ های مهم در رشته برق است. این تکنولوژی، به مهندسان اجازه می‌ دهد تا مدارهای الکترونیکی سفارشی را برای نیازهای خاص خود طراحی و پیاده‌ سازی کنند. با شروع دوره برق در حوزه FPGA، به دانشجویان این امکان را می‌ دهد که با طراحی و پیاده‌ سازی مدارهای الکترونیکی با استفاده از FPGA آشنا شوند.
شروع دوره برق(استارت آموزش برق)
شروع دوره برق(استارت آموزش برق)

معرفی مدارک پایان دوره (استارت آموزش برق)

مدرک معتبر آموزش برق و الکترونیک مجتمع فنی تهران، قابل ترجمه رسمی، مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانش پذیر قرار گیرد. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

‫5/5 ‫(1 نظر)
nasim eghdam 23-اردیبهشت-1402