شروع دوره نسخه پیچی داروخانه (استارت آموزش تکنسین داروخانه)

شروع دوره نسخه پیچی داروخانه (استارت آموزش تکنسین داروخانه)

شروع دوره نسخه پیچی داروخانه (استارت آموزش تکنسین داروخانه)

شروع دوره نسخه پیچی داروخانه (استارت آموزش تکنسین داروخانه): دوره نسخه پیچی داروخانه در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، برای افرادی که قصد دارند به عنوان تکنسین داروخانه(نسخه پیچی داروخانه) کار کنند، بسیار مفید است و می‌ توانند به بهبود کیفیت خدمات دارویی کمک کنند. در این دوره، افراد با نحوه بررسی و ارائه نسخه دارویی، ثبت اطلاعات مربوط به نسخه دارویی و موجودی داروها در سیستم داروخانه و راهنمایی‌ های لازم به بیماران آشنا می‌ شوند.

نسخه پیچی داروخانه چیست؟

نسخه پیچ داروخانه، فردی است که مسئولیت ارائه دارو به مراجعه کنندگان، بر اساس بررسی نسخه های دارویی را بر عهده دارد. به عبارت دیگر، نسخه خوان یا نسخه پیچ داروخانه، به فردی گفته می شود که در داروخانه مشغول به کار است و مسئولیت بررسی نسخه‌ های دارویی صادر شده توسط پزشکان و ارائه راهنمایی‌ های لازم به بیماران در مورد داروها دارد.

چه مواردی در دوره نسخه پیچی داروخانه آموزش داده می شود؟

با استارت آموزش تکنسین داروخانه، در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد مباحث زیر را آموزش میبینید:

 1. مباحث مربوط به داروشناسی، شامل راهنمایی‌ های مربوط به مصرف دارو، تداخلات دارویی و عوارض جانبی
 2. مباحث مربوط به بررسی نسخه دارویی، شامل صحت نسخه، انتخاب دارو، مقدار دارو، روش مصرف و زمان مصرف
 3. مدیریت موجودی داروها و ثبت اطلاعات مربوط به نسخه دارویی و موجودی داروها در سیستم داروخانه
 4. و…
شروع دوره نسخه پیچی داروخانه (استارت آموزش تکنسین داروخانه)
شروع دوره نسخه پیچی داروخانه (استارت آموزش تکنسین داروخانه)

وظایف یک نسخه پیچ داروخانه(تکنسین داروخانه) کدامند؟

 • بررسی صحت و سلامت نسخه دارویی: تکنسین داروخانه باید نسخه دارویی را بررسی کند و از صحت آن اطمینان حاصل کند. به عنوان مثال، باید مطمئن شود که نام دارو، مقدار دارو، روش مصرف و زمان مصرف به درستی نوشته شده باشد.
 • ارائه راهنمایی‌ های لازم: باید به بیماران راهنمایی‌ های لازم در مورد داروها را ارائه دهد، مانند راهنمایی‌ های مربوط به مصرف دارو و تداخلات دارویی.
 • ارتباط با پزشکان: باید با پزشکان ارتباط برقرار کند و در صورت وجود هرگونه مشکل در نسخه دارویی، با آن‌ ها مشورت کند و راهنمایی بگیرد.
 • مدیریت موجودی دارو: تکنسین داروخانه باید موجودی دارو را مدیریت کند و در صورت نیاز داروهای جدید را سفارش بدهد.
 • ثبت اطلاعات: تکنسین داروخانه باید اطلاعات مربوط به نسخه دارویی و موجودی داروها را در سیستم داروخانه ثبت کند.
 • و

به طور کلی، تکنسین داروخانه یکی از مهمترین اعضای تیم داروخانه است و باید در تمامی وظایف خود با دقت کامل عمل کند و مسئولیت بسیاری را در این روند بر عهده داشته باشد.

چگونه به عنوان نسخه پیچ در داروخانه کار کنیم؟

کار به عنوان نسخه پیچ در داروخانه نیازمند داشتن مهارت‌ هایی است که در ادامه به آن‌ ها اشاره می‌ شود:

 • آشنایی با داروها و عوارض آن‌ ها: برای این که بتوانید به عنوان نسخه پیچ در داروخانه کار کنید، باید با داروها و عوارض آن‌ها آشنا باشید. برای این منظور می‌ توانید از منابع معتبر مانند کتاب‌ها استفاده کنید و یا به صورت مقدماتی تا پیشرفته این دوره را در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، آموزش ببینید.
 • آشنایی با قوانین و مقررات داروخانه: برای کار در داروخانه باید با قوانین و مقررات مربوط به ارائه خدمات دارویی آشنا باشید. برای این منظور می‌ توانید از دوره‌ های آموزشی در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، استفاده کنید.
 • مهارت در تشخیص و رفع مشکلات: به عنوان نسخه پیچ داروخانه، شما باید قادر باشید به سرعت مشکلات را تشخیص دهید و راه حل مناسبی برای آن‌ ها پیدا کنید. برای بهبود این مهارت می‌ توانید با نسخه پیچ‌ های دیگری در داروخانه همکاری کنید و از تجربیات آن‌ ها بهره ببرید.
 • مهارت در ارتباط با مراجعین: به عنوان نسخه پیچ در داروخانه، شما باید بتوانید با مراجعین ارتباط درست و خوبی برقرار کنید و به سوالات و نیازهای آن‌ ها پاسخ دهید. برای بهبود این مهارت می‌ توانید در کلاس های مربوط به این دوره در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، ثبت نام کنید.
 • داشتن مهارت‌ کار با نرم افزار مرتبط: برای کار به عنوان تکنسین داروخانه، باید با مهارت‌ های کار با نرم افزار آشنا باشید و بتوانید از نرم‌ افزارهای مربوط به داروخانه مانند نرم‌ افزارهای مدیریت دارو استفاده کنید.

با توجه به مهارت‌ های مورد نیاز برای کار به عنوان تکنسین داروخانه، می‌ توانید با شرکت در دوره‌ های آموزشی مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، این مهارت‌ ها را بهبود دهید و با گرفتن مدرک معتبر مجتمع فنی، در داروخانه مشغول به کار شوید.

شروع دوره نسخه پیچی داروخانه (استارت آموزش تکنسین داروخانه)
شروع دوره نسخه پیچی داروخانه (استارت آموزش تکنسین داروخانه)

آیا برای شرکت در دوره نسخه پیچی داروخانه، داشتن پیش‌ نیاز ضروری است؟

برای شرکت در دوره نسخه پیچی داروخانه، پیش‌ نیاز خاصی لازم نیست، اما با توجه به محتوای دوره، داشتن پایه‌ هایی در حوزه داروسازی و پزشکی می‌ تواند به درک بهتر و یادگیری کامل‌ تر مفاهیم کمک کند. به عنوان مثال، داشتن مدرک دیپلم یا کاردانی در رشته پرستاری، پزشکی، داروسازی و موارد مرتبط، می‌ تواند به درک بهتر مباحث مرتبط با دوره کمک کند. همچنین، برای شرکت در دوره نسخه پیچی داروخانه، باید به صورت رسمی در دوره ثبت‌ نام کرده باشید. برای ثبت‌ نام در دوره، می‌ توانید با مراجعه به سایت‌ مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد یا با مراجعه حضوری در مجتمع فنی، اطلاعات لازم را کسب کنید.

آیا داشتن تجربه کاری برای شرکت در دوره تکنسین داروخانه، نیاز است؟

برای شرکت در دوره نسخه‌ پیچی داروخانه در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، داشتن تجربه کاری در این حوزه نیاز نیست. با این حال، اگر قصد شرکت در دوره نسخه پیچی داروخانه را دارید و تجربه کاری در این حوزه داشته اید، می‌ توانید از این تجربه برای درک بهتر مفاهیم دوره تکنسین داروخانه و همچنین بهبود مهارت خود استفاده کنید.

معرفی مدارک پایان دوره نسخه پیچی داروخانه (استارت آموزش تکنسین داروخانه)

مدرک معتبر نسخه پیچی داروخانه (مدرک تکنسین داروخانه)، مجتمع فنی تهران، قابل ترجمه رسمی، مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

‫5/5 ‫(1 نظر)
nasim eghdam 11-اردیبهشت-1402