شروع دوره پایتون(استارت آموزش Python)

شروع دوره پایتون(استارت آموزش Python)

در این مقاله میخوانید

شروع دوره پایتون(استارت آموزش Python): پایتون یک زبان برنامه ‌نویسی شی ‌گرا و تفسیری است که برای توسعه نرم ‌افزارهای چند منظوره بکار می‌رود. این زبان برنامه ‌نویسی بسیار قدرتمند و ساده است. با شروع دوره پایتون در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد میتوانید پس از گذراندن این درس از آن برای توسعه نرم‌ افزارها، وب‌ سایت‌ ها، برنامه‌ های موبایل، بازی‌ های رایانه‌ ای و بسیاری از سایر اپلیکیشن‌ها استفاده کنید.

ویژگی‌های پایتون؟

از ویژگی‌های برجسته پایتون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سادگی و یادگیری آسان: یکی از ویژگی های اصلی Python، سادگی و خوانایی آن است. زبان پایتون بسیار ساده و قابل فهم است و برای افرادی که با زبان‌های برنامه‌نویسی دیگر آشنایی ندارند، می توانند با شرکت در دوره پایتون مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد این زبان برنامه نویسی را صفر تا صد یاد بگیرند.
 • پشتیبانی از بسیاری از پلتفرم ها: پایتون برای بسیاری از پلتفرم ها و محیط های برنامه نویسی قابل استفاده است، از جمله Windows، macOS، Linux و…
 • قابلیت انتقال پذیری: Python به عنوان یک زبان برنامه نویسی قابل حمل است و برای سیستم عامل های مختلف از جمله Windows، macOS، Linux و غیره در دسترس است. بنابراین، برنامه نویسان می توانند کد های خود را بر روی سیستم های مختلف اجرا کنند.
 • جامعیت: Python به عنوان یک زبان برنامه نویسی جامع شناخته شده است که برای بسیاری از کاربردهای مختلف قابل استفاده است. به عنوان مثال،Python  را می توان برای توسعه نرم افزارها، وب، شبکه، هوش مصنوعی و … استفاده کرد.
 • هزینه کم: پایتون به صورت کاملاً متن باز است و برای استفاده از آن هزینه ای لازم نیست. برنامه نویسان می توانند کد های خود را به صورت رایگان دریافت کنند و از آن ها استفاده کنند.
 • کاربردهای متنوع: این زبان برنامه نویسی برای بسیاری از کاربردهای مختلف مانند ایجاد وب سایت، ایجاد نرم افزارهای دسکتاپ، ایجاد بازی های ویدئویی و بسیاری دیگر از کاربردها استفاده می شود. همچنین Python برای پیاده سازی هوش مصنوعی نیز بسیار مناسب است.
 • تفسیری بودن: پایتون به عنوان یک زبان تفسیری عمل می کند، به این معنی که کد Python بدون نیاز به کامپایل شدن مستقیماً توسط مفسر Python اجرا می شود. این ویژگی باعث می شود که برنامه نویسان بتوانند کد های خود را به سرعت اجرا کنند و نیازی به انتظار برای کامپایل کد نداشته باشند.
 • پشتیبانی از بسیاری از کتابخانه‌ها: پایتون به عنوان یک زبان برنامه ‌نویسی پرکاربرد، بسیاری از کتابخانه‌های مفید را برای توسعه ‌دهندگان فراهم کرده است که به برنامه نویسان کمک می کنند تا کد های خود را با سرعت و کارایی بالا ترجمه کنند.
 • ساختار زبان پایتون: پایتون یک زبان برنامه‌نویسی شی‌گرا است که شامل اشیاء، کلاس‌ها، توابع و متغیرهای مختلف است. در پایتون، می‌توان به راحتی کدهایی را نوشت که مربوط به کارهای مختلفی از جمله محاسبات ریاضی، عملیات رشته‌ای، تحلیل داده‌ها، وب‌سایت‌ها و بسیاری دیگر هستند.
 • کاربری آسان: پایتون به برنامه نویسان اجازه می دهد که به سرعت کار کنند و با کمترین سطح پیچیدگی کد، کدها را ایجاد کنند. این ویژگی باعث می شود که Python برای برنامه نویسان از هر سطحی، از مبتدی تا پیشرفته، قابل استفاده باشد.
 • در نهایت، Python به عنوان یکی از پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی در جهان شناخته شده است و برای بسیاری از کاربردهای مختلف مناسب است. با توجه به ویژگی هایی که در بالا ذکر شد، Python یکی از بهترین گزینه های برای برنامه نویسی است.
شروع دوره پایتون(استارت آموزش Python)
شروع دوره پایتون(استارت آموزش Python)

کتابخانه‌ های پایتون کدامند؟

پایتون دارای بسیاری از کتابخانه‌های مفید است که برای انجام کارهای مختلف استفاده می شود. برخی از کتابخانه‌های معروف پایتون عبارتند از:

 • NumPy: مخفف Numerical Python است یک کتابخانه برای عملیات علمی و عملیات ریاضی و محاسبات ماتریسی است.
 • Pandas: یک کتابخانه برای تحلیل داده‌ها است.
 • Matplotlib: یک کتابخانه برای رسم نمودارها و تصایر است.
 • Django و Flask: برای توسعه وب سایت ها

نمونه از نوشتن کد برای جمع دو عدد در پایتون

برای جمع کردن 2 عدد می توانید از عملگر “+” استفاده کنید. برای مثال، اگر عدد اول را در متغیر numberone و عدد دوم را در متغیر numbertwo وارد کردید می توانید با استفاده از عملگر “+” دو عدد را جمع کنید و در یک متغیر دیگر مثلا sum ذخیره کنید. کد زیر این کار را انجام می دهد:

قسمت اول وارد کردن دو عدد:

numberone = 60

numbertwo = 80

قسمت دوم جمع دو عدد و ذخیره نتیجه در متغیر جدید:

Sum = numberone + numbertwo

و در آخر هم چاپ نتیجه:

Print (“ Sum  numberone + numbertwo = ” , sum)

در این کد، دو عدد 60 و 80 را وارد کردیم و این دو عدد در متغیرهای numberone و numbertwo ذخیره می شود. سپس، با استفاده از عملگر “+” ، دو عدد جمع شده و در متغیر sum ذخیره می شود. در نهایت، نتیجه چاپ می شود. برای درست متوجه شدن کدهای پایتون بهتر است در مرکز معتبری مانند مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد ثبت نام کنید تا با استارت آموزش Python شما آن را مقدماتی تا کاملا تخصصی یاد بگیرد و با افزایش مهارت خود و با گرفتن مدرک معتبر بتوانید وارد بازار کار شوید و درآمد عالی داشته باشید.

شروع دوره پایتون(استارت آموزش Python)
شروع دوره پایتون(استارت آموزش Python)

آموزش برنامه نویسی در مجتمع فنی تهران (میرداماد)

معرفی مدارک پایان دوره کلاس پایتون 

مدرک دوره کلاس پایتون مجتمع فنی تهران قابل نمایندگی میرداماد ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانش پذیر قرار گیرد. همچنین دانش پذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

نوشته های مرتبط

نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما آماده پاسخگویی به شما می باشند