طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی: یکی از پر طرفدار ترین شاخه ها و گرایش های معماری، طراحی داخلی و در ادامه دکوراسیون داخلی می باشد. نقشه کشی و ساخت و ساز فضا ها به دست انسان، با اینکه انسان خود یک معمار (آبادگر) است، برای داشتن سر پناه، قرن ها این داستان را در همه تفاسیر علمی به خود اختصاص داده است. اینکه انسان به محیط اطراف خود چگونه نگاه می کرد از ۲۵۰۰۰ هزار سال قبل از میلاد مسیح شروع و تا الان در سال ۲۰۲۰، ادامه دارد. انسان نام خود را در کنار یک حرفه جا داده است و فعالین متمرکزی را در جامعه به خود اختصاص داده و به خاطر همین نگاه، این گرایش بسیار پر مخاطب می باشد.

مخاطبین دوره ی طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

مخاطبین این دوره در گروه های حرفه ای علمی و آماتور علمی تقسیم بندی می شوند. گروه اول نقش بسیار مثبتی را درجامعه ایفا کرده است با رهنمود های علمی و تجربه ای مناسب، وارد بازار کار شده اند. این گروه مدرسینی برای گروه دوم هستند و در نهایت گروه سوم که نه علمی دارند و نه تجربه ی آنچنان، بخش بسیار زیادی از مخاطبین این گرایش پر مخاطب را به خود اختصاص داده اند. این گروه با آزمون و خطا به مرحله ای رسیدند و بعد از آن دیگر تجربه به آن ها جواب نداده و باید گروه دوم را انتخاب نموده و به آن بپیوندند.

 آموزش طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
آموزش طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

معمار چه می کند؟

هنر یک معمار (آباد گر)، در ایجاد و ساخت یک فضا با استاندارد های محیطی می باشد و بعد از آن با چیدمان درست (دکوراسیون داخلی)، می تواند کلیه نیاز های یک خانواده، یک مدیر و … را پاسخ گو بود. نرم افزار در این حیطه بسیار مهم است و پاسخ گو بودن برای show room، این طراح محیطی مناسب ایجاد کرده و در این راه نرم افزار های اتوکد، تری دی مکس، وی ری نقش به سزایی دارند.

دوره های دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی

در دوره ی طراحی داخلی، هم وارد بحث آنالیز فضا و کارکرد آن خواهیم شد و در ادامه تاثیرات این فضا ها نسبت به هم را متوجه می شویم. در نهایت وارد گرایش دکوراسیون داخلی در چیدمان فضای کاربردی خواهیم شد. در واقع علم به دکوراتور و طراح داخلی، افکار معمار را نمایش داده و با یک نگاه علمی و هنرمندانه وارد یک فضای کاربردی می شود. این فضا باید دارای قوانین و مقررات باشد و بسیار حائز اهمیت است.