مدرک آی سی دی ال چیست؟

مدرک آی سی دی ال چیست؟

مدرک آی سی دی ال چیست؟ ICDL مخفف عبارت International Computer Driving Licence بوده که به معنای مهارت های هفت گانه می باشد. می توان گفت مدرک آی سی دی ال یکی از معتبرترین مدارک جهانی است که نشانگر توانایی افراد در کار و استفاده از کامپیوتر می باشد. افراد می توانند برای اخذ مدرک آی سی دی ال، در امتحانات مربوط به این هفت مهارت شرکت کرده و قبول شوند. لازم به ذکر است که هر فردی می تواند برای اخذ مدرک ICDL، هر هفت مهارت را با همدیگر و در یک زمان آزمون دهد و هم می تواند به صورت جداگانه و با فاصله زمانی، در این آزمون شرکت کند. 

مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد. دوره های ICDL را به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای برگزار می کند. سپس بعد از اتمام دوره، مدارک معتبر و قابل ترجمه به شما ارائه می دهند. می توان گفت که مدرک ICDL فنی و حرفه ای از معتبرترین مدارک برای مهارت آی سی دی ال می باشد. که قابلیت ترجمه و تایید در ۱۴۹ کشور جهان، سازمان های بین المللی و … را دارد و به عنوان یک مدرک مهم و معتبر برای افردی که قصد مهاجرت دارند شناخته شده است. سازمان های فنی و حرفه ای این دوره ها را در ۱۳۰ ساعت برگزار می کنند و مدرک آن را پس از شرکت در دو مرحله آزمون ارائه خواهند داد.

مدرک آی سی دی ال
مدرک آی سی دی ال

مهارت های هفت گانه ICDL 

مفاهیم ابتدایی در فناوری اطلاعات (IT)

 • در این مرحله مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات و کار با سخت افزار و نرم افزار رایانه را آموزش می بینید.

ویندوز (Windows) و شیوه استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل ها

 • آشنایی با نحوه کار و استفاده از کامپیوتر، سیستم عامل و همچنین ایجاد تغییرات دلخواه در ویندوز کامپیوتر در این قسمت آموزش داده می شود.

نرم افزار ورد (word) (دوره آی سی دی ال)

 • در این مرحله با مفهوم و کاربرد های برنامه ورد آشنا می شوید و می توانید شیوه به کارگیری برنامه های پردازش متن از جمله کار با تصاویر، ویرایش، قالب بندی، جدول بندی و …. را به طور کامل آموزش ببینید.

نرم افزار اکسل (Excel) 

 • در این مرحله شیوه استفاده از نرم افزار صفحه گسترده اکسل که یکی از مهم ترین نرم افزار های مایکروسافت است آموزش داده می شود. همچنین کاربردهای روزانه آن از جمله ویرایش، قالب بندی، جدول بندی و …. نیز یاد داده می شود.

نرم افزار اکسس (Access)

 • نرم افزار Access یکی دیگر از نرم افزارهای مایکروسافت می باشد. در این مرحله نحوه استفاده از نرم افزار پایگاه داده اکسس و توانایی استفاده از کاربردهای مختلف این نرم افزار آموزش داده می شود.

نرم افزار پاورپوینت (Power point)

 • در این مرحله نحوه استفاده از کاربرد های نرم افزار پاورپوینت از جمله امکان ایجاد اسلاید ها و ویرایش و قالب بندی تصاویر و متون و … آموزش داده می شود.

اطلاعات و ارتباطات (Internet)

 • در این مرحله با مفاهیم اولیه اینترنت و کار با شبکه های اینترنتی آشنا می شوید. از مفاهیم اولیه اینترنت می توان به شاخص های امنیتی اینترنت، مرورگر وب، انواع پسوندها، انواع روش های اتصال به اینترنت و …. اشاره کرد.

ساختار برگزاری کلاس های آی سی دل ال در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد

کلاس های آی سی دی ال در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد در دو دوره مجزا ICDL 1 و ICDL 2 برگزار می شود. حال ممکن است این سوال پیش آید که این دو دوره چه تفاوت هایی با هم دارند. لازم به ذکر است که تفاوتی که دو دوره آی سی دی ال یک و دو با هم دارند، در سرفصل های آموزشی آن می باشد. در ادامه سر فصل های مجزا این دو دوره را بیان خواهیم کرد.

مدرک آی سی دی ال برای چه کسانی مناسب می باشد؟

دوره آی سی دی ال برای تمامی افرادی که قصد کار با کامپیوتر را دارند، تمامی دانشجویان IT، کارمندان اداری، کارمندان شرکت ها، دانش آموزان، مدیران، کارمندان دفاتر رسمی، سر دفتران، منشی ها و …. مناسب می باشد. چرا که منجر به افزایش توانایی افراد در مشاغل مختلف خواهد شد. 

سرفصل های آموزشی ICDL 1 

 • مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات و ارتباطات (دوره آی سی دی ال)
 • استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل ها (Windows)
 • آموزش نرم افزار Word
 • اطلاعات و ارتباطات (Internet)

سرفصل های دوره ICDL Level 2

دوره های آموزشی دپارتمان ICDL در مجتمع فنی تهران (میرداماد)

مدرک آی سی دی ال
مدرک آی سی دی ال

مدرک آی سی دی ال 

مدرک کلاس ICDL مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانش پذیر قرار گیرد. همچنین دانش پذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
maryam bagheri ۲۳-فروردین-۱۴۰۰