مراحل یادگیری بورس(آموزش بورس)

مراحل یادگیری بورس (آموزش بورس): به طور کل ورود و سرمایه گذاری در هر بستری که با مسائل مالی سر و کار دارد نیازمند آموزش و یادگیری اصول و فنون مربوطه می باشد. بازارهای بورسی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. چرا که سرمایه گذاری در آن بسیار ریسک پذیر بوده و امکان از دست رفتن سرمایه را به وجود می آورد.

با توجه به اینکه این روزها سرمایه گذاری در بازار های بورسی بسیار پر طرفدار می باشد، لذا بسیار از افراد تازه کار را از ورود به این بازار پر ریسک منع می کنند. این در حالی است ک تمامی افراد چه تازه کار و چه متخصص در این زمینه میتوانند با شرکت در دوره های آموزشی بورس اقدام به سرمایه گذاری در این بازار پر سود اما پر خطر نمایند. مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد یکی از معتبرترین آموزشگاه در زمینه آموزش بورس می باشد که کلیه الفبای بورس برای شروع سرمایه گذاری در بازار بورس را به شما آموزش می دهد. و میتوانید به عنوان یک فرد حرفه ای وارد این بازار شوید. (مراحل یادگیری بورس)

مراحل یادگیری بورس(آموزش بورس)
مراحل یادگیری بورس(آموزش بورس)

گام های سرمایه گذاری در بورس (آموزش بورس)

گام اول:به دست آوردن اطلاعات مربوط به بازار های بورسی 

 • (آموزش بورس) برای سرمایه گذاری در هر بازار و فعالیتی نیاز به کسب اطلاعات و دانش کافی است. اولین مرحله برای سرمایه گذاری در بورس نیز به دست آوردن اطلاعات کافی از طربق مطالعه یا مشورت با افراد با تجربه می باشد. تا در صورت سرمایه گذاری دچار ضرر و زیان نشوید.(مراحل یادگیری بورس)

گام دوم: به دست آوردن سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در بورس

 • توصیه میشود برای سرمایه گذاری در بورس، سرمایه خود را طوری انتخاب کنید. که اگر دجار ضرر شدید و سرمایه شما از بین رفت خللی در زندگیتان ایجاد نگردد. همچنین توصیه میشود مقدار سرمایه خود را از مبالغ کم شروع کنید و به مرور زمان آن را افزایش دهید. نکته قابل توجه دیگر در رابطه با سرمایه گذاری در بازار های بورسی این می باشد که برای سرمایه گذاری نیاز به هزینه و سرمایه زیاد نمی باشد و با سرمایه اندک نیز میتوان برای این کار اقدام نمود. (آموزش بورس)

گام سوم: دریافت کد بورسی (مراحل یادگیری بورس)

 • پس از کسب اطلاعات کافی در رابطه با بازارهای بورسی و کسب سرمایه لازم، برای اینکه بتوانید به طور رسمی وارد بازارهای بورسی شوید اولین قدم دریافت کد بورسی می باشد. در واقع برای انجام خرید و فروش در بازر های بورسی ابتدا باید اقدام به دریافت کد بورسی از کارگزاری های مربوطه نمایید.(مراحل یادگیری بورس)

گام چهارم: وارد شدم به سامانه معاملات(آموزش بورس)

 • در این مرحله لازم است از مسائلی مانند نحوه واریز کردن پول به حساب معاملاتی، نحوه جستجو سهام، چگونگی خرید و فروش سهام، نحوه مشاهده فهرست معاملات، مشاهده کردن لیست سهم های موجود در سبد، مشاهده میزان سود و زیان سهام خریداری شده و … اطلاعات لازم را به دست آورید. به عبارتی با بخش های مختلف سامانه معاملاتی آشنایی کامل پیدا کنید.

گام پنجم: تحلیل کردن حرفه ای سهم ها برای سرمایه گذاری(مراحل یادگیری بورس)

انواع مختلف بازار های بورسی 

(آموزش بورس) برای سرمایه گذاری در بازار های بورسی بهتر است ابتدا انواع بازار های بورسی را بشناسید. بازار بورس شامل سه نوع کلی می باشد که با توجه به دانش و اطلاعات خود میتوانید هر کدام را  برای سرمایه گذاری انتخاب کنید. انواع بازار های بورسی عبارتند از:

بورس اوراق بهادار:(مراحل یادگیری بورس)

 • در بازار بورس اوراق بهادار سهام شرکت های مختلف و اوراق مشارکت معامله می شود. نکته قابل توجه در رابطه با بازار بورس اوراق بهادار ایران این موضوع است که این بازار ها در ایران به صورت دائمی تشکیل میگردند و قوانین مشخصی برای انجام معامله در آن وجود دارد.

بورس کالا:

 • (آموزش بورس) بازار های بورس کالا نیز به طور دائم و منظم مشغول انجام فعالیت هستند که در این بازار ها، کارگذاری واسطه بین تولید کنندگان و عرضه کندگان می باشد. در این بازار ها مواد اولیه و خام مورد معامله قرار میگیرد. از جمله این مواد: نفت، گندم، برنج، پنبه و .. می باشد.

بورس ارز (بورس فارکس)(مراحل یادگیری بورس)

 • همانطور که ازنامش پیدا است در این بازار ها خرید و فروش ارز های خارجی صورت میگیرد.

مزیت های سرمایه گذاری در بورس(آموزش بورس)

سرمایه گذاری در بازار های بورسی، بعد از یادگیری اصولی آن و کسب دانش مربوطه، مزایای بسیاری را شامل میشود. از جمله این مزایا میتوان به این موارد اشاره کرد:(مراحل یادگیری بورس)

 • (آموزش بورس) سرمایه گذاری در بازار های بورسی از قابلیت نقد شوندگی بالایی برخوردار است. یعنی شما میتوانید در هر زمان که میخواهید سهام خود را فروخته و به وجه نقد تبدیل کنید.
 • محدودیت مکانی ندارد و شما قادر هستید در هر محلی که هستید اقدام به خرید و فروش سهام کنید.
 • یکی از مزیت های سرمایه گذاری در بورس این موضوع می باشد که برای سرمایه گذاری در بازار های بورسی نیاز به سرمایه زیاد نمی باشد و شما میتوانید با ۵۰۰ هزار تومان برای سرمایه گذاری و خرید و فروش اقدام کنید.
 • با سرمایه گذاری در بورس میتوانید هم از طریق فروش سهم سود نقدی دریافت کنید و هم با زیاد شدن ارزش سهام شرکت ها سود کسب کنید.
 • با یادگیری کامل اصول و قواعد سرمایه گذاری در بورس میتوانید سود بسیاری کسب کرده و ثروت فراوانی به دست آورید.
 • خرید و فروش سهام منجر به حفظ سرمایه شما در برابر تورم خواهد شد.
 • و …
مراحل یادگیری بورس(آموزش بورس)
مراحل یادگیری بورس(آموزش بورس)

دوره های آموزش بورس در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد

تمامی افراد علاقه مند به یادگیری کامل بورس از صفر تا صد، همچنین کسانی که در این بازار فعالیت می کنند. اما قصد دارند که به صورت حرفه ای فعالیت خود را ادامه دهند. می توانند با شرکت در پکیج آموزش بورس از صفر مطلق تا انواع روش های تحلیل در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد از پایه تا پیشرفته این دوره را آموزش ببینند و مهارت های لازم را برای انجام معاملات بورسی و تحلیل های بورسی به دست آورند.

معرفی مدارک پایان دوره پکیج بورس (آموزش بورس)

مدرک دوره بورس مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

maryam bagheri ۱-اردیبهشت-۱۴۰۰