مصاحبه دکتر علی دهدشتی نژاد با سایت خبری بورس نیوز

ابلاغیه سازمان بورس عملی نیست/ دود تصمیمات سازمان در چشم سهامداران

ابلاغیه اخیر سازمان بورس به نظر کارشناسی نشده و ناپخته بود و نباید به دلیل مشکل یک شخص با چند کارگزاری انگشت شمار چنین ابلاغیه ای با این ابعاد صادر می شد. چرا که حتی اعلام برنامه جهت اجرای چنین ابلاغیه ای تبعات زیادی به همراه داشته و سوالات فراوانی را در ذهن افراد ایجاد می کند.

به گزارش بورس نیوز، موضوع به ابلاغیه تعیین سقف اعتبارات کارگزاری ها باز می گردد که صدور آن به نوعی برخورد و مجازات دیگر سهامداران و کارگزارانی است که طبق آنچه که باید، عمل می کنند.

در همین ارتباط مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری پارند در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: ابلاغیه اخیر سازمان بورس به نظر کارشناسی نشده و ناپخته بود و نباید به دلیل مشکل یک شخص با چند کارگزاری انگشت شمار چنین ابلاغیه ای با این ابعاد صادر می شد. چرا که حتی اعلام برنامه جهت اجرای چنین ابلاغیه ای تبعات زیادی به همراه داشته و سوالات فراوانی را در ذهن افراد ایجاد می کند.

علی دهدشتی نژاد افزود: اولین تبعات منفی آن کاهش حجم معاملات است که می تواند بسیار اثر گذار بوده و حجمی که می توانست باعث ایجاد رونق در بورس باشد را از بین می برد. مخصوصاً در شرایطی که همواره در پایان اسفند ماه فشار فروش سهام جهت تسویه اعتبارات و نیز تأمین نقدینگی برای سال جدید افزایش می یابد که این امر نیز مزید بر علت می شود تا حجم فروش سهام شدت گیرد.

مشاهده کامل خبر

[column lg=”4″ md=”4″ sm=”12″ xs=”12″ mdoff=”4″ lgoff=”4″ ]

 

[/column]
رضا شریفی ۱۸-اسفند-۱۳۹۵