مصاحبه دکتر علی دهدشتی نژاد

بورس بین الملل، بازار جهانى خرید و فروش ارز است . بازارى که تمامی بانک ها، مؤسسات مالى بزرگ ، شرکتهای چند ملیتی ، تاجران ، شرکتهای بیمه ، شرکتهای صادرات و واردات ، صندوقهای باز نشستگی و اشخاص حقیقی در آن ارزهاى مختلفی همچون دلار ، یورو ، پوند ، ین و … را معامله مى کنند .

بورس بین الملل بازار بین المللی تبادل ارز است. خرید و فروش در بورس های بین المللی: سهام ( اروپا، آمریکا و آسیا ) کالا (طلا ، نقره ، نفت ، محصولات کشاورزی ،فلزات و…) و ارز (پول رایج کشورها).

مزیت های تجارت در بازار بورس بین الملل:

بازار بورس بین الملل یک بازار ۲۴ ساعته است بنابراین در بازار بورس بین الملل برخلاف بازارهای سنتی محدودیت زمانی برای انجام معاملات وجود ندارد.با توجه به امکانات موجود سرعت عمل در معاملات بازار بورس بین الملل بسیار زیاد است. بطوریکه تریدر بازار بورس بین الملل در کمتر از چند ثانیه می تواند تصمیمات خود را عملی کند. برخلاف بازار های سنتی برای سفارش معاملات در بازار بورس بین الملل نیاز به حضور در مکان خاص ( تالارهای بورس ) و انجام تشریفات مختلف ندارد. در بازار بورس بین الملل امکان استفاده از ضریب اهرمی (Leverage) که توسط بروکر به مشتریان داده می شود وجود دارد. البته استفاده از این امکان در صورتی که با درایت و هوشیاری معامله گر همراه نباشد بسیار خطرناک خواهد بود! مهمترین مسئله برای ورود و ادامه فعالیت بلند مدت در بورس بین الملل توجه به ریسک ذاتی این بازار و غیر قابل پیشبینی بودن نوسانات آن در اکثر اوقات است. بطوریکه حتی معامله گران حرفه ای و کارکشته نیز در شرایط ابهام آمیز بازار به سختی قادر به مدیریت معاملات خود می باشند.

 

دکتر علی دهدشتی نژاد با ۲۴ سال سابقه فعالیت حرفه ای در بازارهای داخلی و خارجی در مورد بازار های بین الملل میگوید :

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
رضا شریفی ۲۵-اسفند-۱۳۹۹