معرفی استراتژی های دیجیتال مارکتینگ (آموزش بازاریابی دیجیتال)

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

معرفی استراتژی های دیجیتال مارکتینگ (آموزش بازاریابی دیجیتال): قبل از استفاده از هر نوع استراتژی، شناخت یک محصول و یا خدمات از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع بدون شناسایی و درک دقیقی از کسب و کار و یا محصول و خدمات، اجرای هر گونه استراتژی دیجیتال مارکتینگ، بی اثر و بی هدف خواهد بود. حال ممکن است برای شما سوال پیش آید که استراتژی دیجیتال مارکتینگ یعنی چه؟ بنابراین در ادامه مقاله قصد داریم به معرفی استراتژی های دیجیتال مارکتینگ بپردازیم و همچنین مطالبی را در زمنیه آموزش بازاریابی دیجیتال بیان کنیم. 

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

استراتژی در واقع یک نوع برنامه ریزی است که به طور خاص طراحی شده که از آن برای رسیدن به اهداف کسب و کار استفاده می شود. در واقع استراتژی یعنی چگونه به اهداف دیجیتال مارکتینگ‌ برسیم؟ پس استراتژی دیجیتال مارکتینگ به دنبال پیدا کردن بهترین روش‌ ها و مسیر ها برای رسیدن به اهداف دیجیتال مارکتینگ است. 

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ
استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

نحوه برنامه‌ ریزی دیجیتال مارکتینگ

مطمئناً هر کسب و کاری استراتژی مخصوص به خود را دارد و همه کسب و کار ها یک استراتژی مشترکی نخواهند داشت. اما رعایت برخی نکات به روند ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتنیگ شما کمک خواهد کرد. در ادامه شما را با این نکات آشنا خواهیم کرد. 

اولین نکته برای برنامه ریزی استراتژی توجه به مخاطب کسب و کار می باشد. 
 • بی شک کسب و کار بدون مشتری نتیجه ای نخواهد داشت. بنابراین طراحی و برنامه ریزی باید با توجه به نظرات و رفتار مشتری انجام شود. از این رو یک صاحب کسب و کار باید اطلاعات مورد نیاز نظیر گروه سنی، علایق و سلایق مشتری و …. را به دست آورد تا بتواند روند پیدا کردن استراتژی دیجیتال مارکتینگ مورد نظر را آسان تر کند. (استراتژی های دیجیتال مارکتینگ)
در برنامه ریزی استراتژی نباید هدف نهایی را فراموش کرد.
 • بهتر است بدانید هدف نهایی از تعیین استراتژی، جلب نظر مخاطبان می باشد. بنابراین استراتژی باید طوری برنامه ریزی شود که به مشتریان دلیلی برای برگشت بدهد.  همچنین لازم به ذکر است که Google Analytics می‌ تواند به افراد کمک کند تا مناطقی را که محبوبیت بیشتری در بین مخاطبان دارند، کشف کنند.

عدم وجود استراتژی در دیجیتال مارکتینگ چه مشکلاتی خواهد داشت؟

 • سازمان های بدون استراتژی هیچ گونه هدفی برای به دست آوردن چیزی که می خواهند از طریق آنلاین به دست آورند را نخواهند داشت. از این رو نمی توانند مشتریان جدیدی را به دست آورند. (استراتژی های دیجیتال مارکتینگ)
 • اگر یک کسب و کار در خصوص سهم بازار هیچ گونه تحقیقی نکند، در این صورت نمی تواند نسبت به میزان تقاضای مشتریان اطلاعات کسب کند. چرا که دانستن روند بازار یکی از مهم ترین اصول برنامه ریزی برای استراتژی می باشد.  
 • در صورتی که یک سازمان هیچ گونه منبعی برای دیجیتال مارکتینگ نداشته باشد و بدون استراتژی و هدف جلو رود، رقبا سهم آن ها را می گیرند و سازمان دیگر هیچ گونه جایگاهی نخواهد داشت. 
 • به طور کلی ابزار های متعددی در دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که برای بررسی سایت استفاده می شود. از این رو استفاده از استراتژی های دیجیتال مارکتیگ برای به دست آوردن و شناخت مشتریان آنلاین از واجبات است. 
 • در صورتی که یک سازمان بودجه کافی برای برنامه ریزی دیجیتال مارکتینگ نداشته باشد، و از مهارت لازم برای این کار برخوردار نباشد، به سختی می تواند در بازار رقابتی دوام بیاورد و به تقاضای مشتریان پاسخ دهد.
 • در صورت نداشتن استراتژی، سازمان پول و زمان خود از دست خواهد داد. (آموزش بازاریابی دیجیتال)
 • اگر کاربر وارد وب سایت شما شود و هیچ‌ گونه مطلب جدیدی را پیدا نکند، وب سایت متروکه فرض خواهد کرد و در ضمن به دلیل بروز نشدن هم نیز از طرف گوگل جریمه خواهد شد.
 • شفاف سازی محصولات برای مشتریان موجب درک بیشتر آن ها نسبت به محصولات خواهد شد و در نهایت به دلیل ویژگی محصولات به برند شما وفادار خواهند بود. بنابراین در صورت عدم وجود استراتژی کسب و کار شما مشتریان وفادار خود را از دست خواهد داد. 

گام های طراحی یک استراتژی بازاریابی دیجیتال

 1. ساخت پرسونای خریداران خود
 2. ایجاد برنامه تولید محتوا (آموزش بازاریابی دیجیتال)
 3. بررسی و انتخاب کانال های بازاریابی دیجیتال
 4. شناسایی اهداف و ابزار های دیجیتال مورد نیاز

استفاده از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ چه اهمیتی دارد؟

 • فرصت‌ های شغلی متنوع
 • تحول در بازاریابی دیجیتال
 • شکاف مهارت‌ های دیجیتال
 • جذب آسان مخاطب در بستر های اینترنتی
 • راهی آسان برای شروع یک کسب‌ و‌ کار خلاقانه
 • تطبیق پذیری (استراتژی های دیجیتال مارکتینگ)
 • پیشرفت آسان در قیف فروش دیجیتال
 • نرخ رو به رشد بازار های دیجیتال
 • پشت سر گذاشتن رقیبان
 • و …..

آموزش بازاریابی دیجیتال در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

در واقع می توان گفت که یکی از کارآمد ترین تکنیک ها برای انجام تبلیغات و بازاریابی، بازاریابی دیجیتال مارکتینگ می باشد. از این رو کسب مهارت، دانش و تجربه در این زمینه یکی از ضرورت های راه اندازی کسب و کار و رونق دادن به آن به شمار می رود. بنابراین در صورتی که قصد دارید کسب و کاری را راه اندازی کنید و یا این که می خواهید به کسب و کاری رونق ببخشید، ما به شما شرکت در دوره های دیجیتال مارکتینگ در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد را پیشنهاد می کنیم. درواقع شما با شرکت در این دوره با ابزار های دیجیتال آشنا شده و می توانید برای کسب و کار خود استراتژی های گوناگونی را تهیه کنید. 

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ
استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

دوره های دپارتمان مدیریت کسب و کار در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد 

معرفی مدارک پایان دوره آموزش بازاریابی دیجیتال

مدرک آموزش بازاریابی دیجیتال (دوره دیجیتال مارکتینگ) مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانش پذیر قرار گیرد. همچنین دانش پذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

رضا شریفی ۱۳-اسفند-۱۴۰۲