لوگو مجتمع فنی تهران میرداماد

مقالات دپارتمان گوهر شناسی

مقالات دپارتمان گوهر شناسی: سندلوس

صمع نوعی درخت، زرد و شفاف و بسیار شبیه کهرباست ولی بوی خوبی ندارد. قدیمی ترین نوع آن مربوط به کشور آلمان می باشد. البته سندلوس نوع آلمانی تقریبا نزدیک چهل سال است که تولید نمی شود و مشابه سندلوس آلمان را ترکیه به نام سندلوس ترکیه به بازار عرضه کرده است که البته کیفیت آن با کیفیت نوع آلمانی بسیار متفاوت می باشد.
در حال حاضر، سندلوس آلمان به شکل شمش عرضه شده و در اندازه ها و رنگ های مختلف به شکل تسبیح وارد بازار می گردد. سندلوس تقریبا شفاف و گاها مشابه کهربا بوده و تشخیص اصالت آن فقط از عهده مراکز گوهرشناسی معتبر و یا کارشناسان معتمد اتحادیه برمی‌آید. قابلیت تراش خوردن بالا، زیبایی، تحمل حرارت بالا از دیگر ویژگی های سندلوس می باشد.

گوهر شناسی
گوهر شناسی

دو نوع سندلوس وجود دارد:

  • نوع اول هنگامی که روی آتش گرفته شود نرم می شود.
  • نوع دوم اگر روی آتش گرفته شود جمع می شود.

شناخت مروارید

مروارید
مروارید

مرواریدها بستگی به محرک موجود در صدف در اشکال گوناگونی ظاهر می شوند.این اشکال می توانند به صورت غلتان، بیضی، قطره، باروک و حلقه ای به دور مروارید باشد. سنگ اختصاصی متولدین خرداد مروارید است به مروارید داروی جادویی نیز می گویند. این سنگ روی اعصاب و کل عضلات اثر مثبت می گذارد و بیماری های ناشی از کمبود کلسیم را بر طرف میکند.

مروارید نیروی حیات را افزایش می دهد و ضد اضطراب عمل میکند. علاوه بر آن همراه داشتن مروارید باعث میشود قوه ابتکار شما بهتر عمل کند و خلاقیتتان افزایش یابد. مروارید سمبل عشق، شادی، ثروت افتخار و طول عمر است همواره مظهر تواضع، پاکدامنی و معصومیت بوده و سمبلی برای یک ازدواج شاد و موفق محسوب میشود.مروارید باید از تماس مواد شویندگی خانگی، لوازم آرایش، اسپری مو و عطر مصون بماند و برای تمیز نمودن آنها نباید از شوینده های التراسونیک استفاده نمود.