مهارت به دست آوردن ساخت طلا و جواهر

مهارت به دست آوردن ساخت طلا و جواهر

مهارت به دست آوردن ساخت طلا و جواهر: صنف طلا و جواهر را می توان یکی از پردرآمد ترین مشاغلی دانست که با ورود به این حوزه و یادگیری مهارت های آن می توان به درآمد های بالا دست یافت. به طور کلی رشته و مهارت هایی متعددی در این بازار وجود دارد. که از جمله آن ها می توان به مهارت ساخت طلا و جواهر، فروشندگی طلا و جواهر، گوهر شناسی، طراحی طراحی و جواهر و …. اشاره کرد. در صورتی که به هر یک از رشته های اشاره شده علاقه دارید، می توانید دانش و مهارت های مربوطه را کسب کرده و وارد بازار کار دلخواه خود شوید. حال سوالی که ممکن است برای شما پیش آید، این است که چگونه می توان مهارت های مربوط به صنف طلا و جواهر را به دست آورد؟

در پاسخ به این سوال لازم است بدانید. که روش ها و تکنیک های متعددی به منظوری یادگیری رشته های موجود. در صنف طلا و جواهر وجود دارد. اما لازم است بدانید که بهترین و موثر ترین روش به منظور کسب این مهارت ها، شرکت در دوره های تخصصی طلا و جواهر می باشد. در این میان ما قصد داریم شما را با رشته ساخت طلا و جواهر که یکی از محبوب ترین و پردرآمد ترین مشاغل در این صنف می باشد، آشنا کرده و در زمینه دوره های تخصصی طلا و جواهرات در مجتمع فنی تهران (میرداماد) مطالبی را بیان کنیم.

مهارت به دست آوردن ساخت طلا و جواهر
مهارت به دست آوردن ساخت طلا و جواهر

آشنایی با حرفه ساخت طلا و جواهر

ساخت طلا و جواهر را می توان یک رشته هنری بسیار جذاب دانست. که امروزه با افزایش تقاضا و رشد صنعت طلا و جواهر سازی، نیاز به افرادی متخصص و خلاق که بتوانند تقاضای بازار را تامین کنند، پدیدار گشت. مطمئناً این رشته نیز نیز مانند دیگر رشته های هنر. از جمله عکاسی، مجسمه سازی، موسیقی و … علاوه بر داشتن دانش تئوری، نیازمند یادگیری عملی مهارت ساخت طلا و جواهر می باشد. از این رو کسب مهارت ساخت طلا و جواهر نیازمند شرکت در دوره های تکمیلی به منظور کسب مهارت عملی مربوط به این حرفه می باشد.

مهارت به دست آوردن طلا و جواهر در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

تمامی کسانی که قصد دارند به بازار کار طلا و جواهر ورود پیدا کرده و در این صنف فعالیت کنند، توصیه می کنیم با شرکت در دوره های تخصصی طلا و جوهر در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، با صفر تا صد مهارت های مختلف از جمله مهارت ساخت طلا و جواهر، مخراج کاری، طراحی دستی و کامپیوتری طلا و جواهر، فروشندگی طلا، پکیج جواهر سازی و طلا سازی در تهران و …. آشنا شده و پس از دریافت مدرک از مجتمع فنی تهران. وارد بازار کار دلخواه خود شوند.

ویژگی های مجتمع فنی تهران (میرداماد)
 • در ابتدا بهتر است بدانید که مجتمع فنی تهران، یکی از برند های معتبر آموزشی است که دوره های مربوط به طلا و جواهر را به صورت تخصصی برگزار می کند.
 • اعتبار بالای مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، یکی از ویژگی های مثبت این مجموعه می باشد.
 • مجتمع فنی تهران (میرداماد)، مباحث آموزشی مربوط به طلا و جواهر را از ۰ تا ۱۰۰ هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی به هنرجویان ارائه می دهد.
 • مجتمع فنی میرداماد، دارای یک کارگاه مخصوص طلا و جواهر بوده و تجهیزات را به صورت رایگان در اختیار هنرجویان قرار می دهد.
 • مجتمع فنی تهران (میرداماد) پس از پایان دوره، به هنرجویان مدرک دوزبانه مجتمع فنی تهران ارائه می دهد.
 • اساتیدی که مهارت ساخت طلا و جواهر را آموزش می دهند، دارای مهارت و تجربه های بسیاری بوده و در این زمینه فعالیت می کنند.
 • و ….

ساخت طلا و جواهر شامل چه مراحلی می باشد؟

خلق ایده
 • گام اول برای آموزش ساخت جواهرات، خلق ایده های خاص و ناب می باشد. در واقع یک طراح طلا و جواهر باید با در نظر گرفتن سلیقه افراد مختلف، فرهنگ، آداب و رسوم، شرایط اقتصادی، تاریخی و … ایده پردازی و مدل سازی کند.
پیاده سازی ایده
 • حال نوبت به پیاده سازی طرح مورد نظر می باشد. در این میان لازم است بدانید که طراحی طلا به دو صورت دستی و با استفاده از نرم افزار های مربوطه انجام می شود.
قالب سازی
 • مرحله بعد نوبت به قالب سازی می باشد. در این قسمت با استفاده از دستگاه های پرینتر سه بعدی می توان مدل سازی را با دقت و سرعت بالایی به انجام رساند که در نتیجه کیفیت قالب سازی نیز افزایش پیدا می کند. (چگونه طلا بسازیم؟)
ریخته گری
 • بعد از به پایان رسیدن مرحله قالب سازی، نوبت به ریخته گری است. لازم به ذکر است که انجام این عمل شامل روش های مختلفی از جمله روش خاک ماسه، سانتریفوژ، مکشی و القایی می باشد.
سوهان کاری
 • حال لازم است که طلا با دقت و ظرافت سوهان کاری شود.
مخراج کاری
 • در مرحله مرصع کاری، یک مخراج کار با دقت و ظرافت بالا سنگ های قیمتی را به فلزات متصل می کند.
پرداخت کاری
 • بعد از انجام عمل مخراج کاری، نوبت به تمیز کاری می رسد. 
آبکاری
 • آخرین مرحله در مهارت ساخت طلا و جواهر، آبکاری می باشد. آبکاری مهم ترین مرحله در ساخت طلا می باشد. چرا که بعد از اتمام این قسمت، طلای مورد نظر به بازار فرستاده می شود.
مهارت به دست آوردن ساخت طلا و جواهر
مهارت به دست آوردن ساخت طلا و جواهر

دوره های مرتبط به گوهرشناسی و طلا و جواهر در مجتمع فنی تهران (میرداماد)

معرفی مدارک پایان دوره

مدرک دوره ساخت طلا و جواهر مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همچنین دانش پذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

رضا شریفی ۱۴-بهمن-۱۴۰۲