نرم افزار راینو

نرم افزار راینو

نرم افزار راینو: به مرور زمان، همراه با حضور افرادی که خلاقیت نقش اصلی طراحی آنان را تشکیل می دهد، شکل سازه و ساختمان ها دچار دیفرماسیون خاص شده است و طراح اتوماتیکلی نیاز به یک توانایی بیش از یک نرم افزار با قواعد خود دارد. این طراحی شامل تغییرات در طرح های دو بعدی و سه بعدی می باشد و بر اساس حفظ پایه و منطق ریاضی از یک طرف دارای قابلیت انحنا دادن و منحنی کردن طرح های پیچیده باشد تا بتواند به صورت یک سازه و طرحی نو همراه با در نظر گرفتن استاندارد های لازم هندسه و دارای یک زیبایی که نظر مخاطب را جلب کند.

این نرم افزار از شرکت Autodesk cad و به نام Rhino version می باشد که دارای هندسه کاربردی با تغییرات بسیار چشمگیر است. در نرم افزار راینو امکان تغییرات در طراحی در نقشه کشی دو بعدی و تصویر سازی وجود دارد و قابلیت هماهنگ شدن با نرم افزارهای دیگر را خواهد داشت. برای طراحی داخلی و معماری برای سه بعدی نشان دادن فضا بسیار مناسب می باشد، اولین و بهترین برای معماری پارامتریک می باشد.

مقایسه نرم افزار راینو با سایر نرم افزار های مرتبط دیگر

نرم افزار راینو (Rhino) مانند اتوکد نوار ابزاری بسیار کارآمد کاربردی را دارد، با حجم پایین و استفاده کاربردی از نرم افزار mesh کار خود را به بهترین نحو اجرا خواهد کرد. در طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی جواهرات(با نرم افزار)، اسکچاپ و Object Design در طراحی مبلمان داخلی، شخصیت پردازی و طراحی چهره نقش بسزایی را دارد.

در واقع یکی از پر کاربرد ترین نرم افزار است که خواهان آن مهندسین طراحی صنعتی معماران داخلی و طراحان می باشد. همراه با طرح های سیال و آزاد این نرم افزار در معماری داخلی نقش بسزایی داشته به طوری که علاوه بر طراحی منحنی سطوح، چند ضلعی، ویرایش و تحلیل را انجام می دهد. در واقع Rhino یک نرم افزار مدل سازی می باشد که بر پایه منحنی ها و قواعد استاندارد آن پایه گزاری شده است و منحنی هایی از قبیل دایره، بیضی و محصولاتی مانند ماشین، هواپیما و … را به راحتی طراحی می کند.

نرم افزار راینو
نرم افزار راینو

یادگیری نرم افزار راینو چه مزایایی دارد؟

راینو یک نرم افزار کاربردی برای طراحی سه بعدی است. با استفاده از این نرم افزار، شما قادر خواهید بود به طراحی دقیق از ساختمان‌ ها، فضا های داخلی و خارجی بپردازید. نرم افزار راینو دارای امکانات گسترده‌ ای است که باعث می شود طرح‌ های خود را به صورت دیجیتالی برای مشتریان و همکاران خود نمایش دهید.

یکی دیگر از مزایای نرم افزار Rhino کارایی و سرعت بالای آن است که به شما امکان می‌ دهد به سرعت و با دقت بالا طراحی‌ های خود را ایجاد کنید و به صورت حرفه‌ ای در حوزه طراحی معماری فعالیت کنید. همچنین، یادگیری نرم افزار راینو باعث می شود تا طرح ها را به سرعت و با کیفیت بالا به مشتریان خود ارائه دهید و در آمد بالایی کسب کنید.

نرم افزار راینو چه خصوصیت هایی دارد؟

خصوصیات نرم افزار راینو(Rhino) به شرح ذیل است:

  • مدلسازی بسیار سریع
  • نیاز نداشتن به یک سیستم قوی
  • قبول ورودی و خروجی وکتور نرم افزارهایی مانند اسکچاپ، سالیدورک، اتوکد و ……
  • ورود به بازار کار در زمان دانشجویی و گرفتن پروژه های متفاوت
  • طراحی در یک شرکت مرتبط که نرم افزار های تخصصی را نیاز دارند که همه نیاز به یک نرم افزار برنامه ریز دقیق دارند.

شروع کار در حوزه معماری و طراحی داخلی چه شرایط هایی دارد؟

شروع کار در معماری و طراحی داخلی باید با یک درایت دقیقی همراه باشد و اینکه پروژه را چگونه برای کارفرما توضیح و توجیه کنید. همچنین، باید از یک نقشه دقیق برخوردار باشد و بعد از آن نرم افزار های مرتبط (مانند اتوکد، رویت، راینو و …) بتواند طرح را پشتیبانی، در نهایت کار را با دقیق ترین حالت، قالب های درست و استاندارد های آموزشی جلو ببرند.

بازار کار یادگیری نرم افزار راینو چگونه است؟

اینکه ما باید همواره در بازارکار خود را به روز رسانی کنیم، یک مسئله بسیار مهم است و اینکه چگونه در حوزه تخصصی خودمان یاد بگیریم تا درآمد بیشتر داشته باشیم مسئله دیگری می باشد. در طراحی و دکوراسیون داخلی فضا هایی بسیار متنوع و پر طرفدار وجود دارد مانند فضای منزل، فضای اداری و نمونه های نمایشگاهی که همراه با چیدمان داخلی همراه می باشد.

این موضوع که در چه مرحله ای از طراحی هستیم، حائز اهمیت است ولی فراموش نکنید که خروجی طرح و ایده های ما در طراحی نباید تنها در نرم افزار های تخصصی ایجاد شده باشد. علاوه بر محاسبات، سناریوی داخلی، سبک و … باید در قالب سه بعدی طراحی و نمایش داده شود تا بتوانیم نمونه های اجرایی را به کارفرما نشان داده و در نهایت رضایت او را جلب کنیم. در این فرآیند آبجکت ها و وکتور های تصویری بسیار مهم هستند که اهداف ما را به واقعیت تبدیل میکنند. نرم افزار های تخصصی این وظیفه را برعهده گرفته و کار را برای ما ممکن و میسر می کنند.

نرم افزار راینو
نرم افزار راینو

دوره نرم افزار راینو در برترین مجتمع آموزشی همچون مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد متعهد با کسب امتیاز خوب در اجرای این دوره ها کلیه خدمات آموزش را از صفر تا صد به مخاطب آزاد، دانشجویان عمران، معماری و هنر بدهد تا بدین وسیله گامی مهم در ارتقای اطلاعات دقیق تئوری و کارگاهی، نرم افزار را انجام داده و راه را برای ورود به بازار کار مهیا کند.

معرفی مدارک پایان دوره آموزش نرم افزار Rhino در معماری

مدرک دوره آموزش راینو مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد.

‫5/5 ‫(1 نظر)
nasim eghdam 6-آبان-1402