نرم افزار های سینمای دیجیتال

نرم افزار های سینمای دیجیتال

نرم افزار های سینمای دیجیتال: با حضور دوربین های دیجیتال و خروجی عکس های آن، تقریبا نسبت به قبل وضوح بالایی را دارند و کاربردهای مشتاق بازار کار با استفاده از نرم افزار های گرافیکی(مانند فتوشاپ و لایت روم) و همچنین فعال شدن عکاسان بواسطه عکاسی با موبایل، مخاطب تمایل بیشتری به عکاسی و در نتیجه خروجی خوب و استاندارد پیدا کرده و در ادامه این تمایل کار رتوش را اولین گزینه برای تسریع ورود به بازار کار در کنار کار عکاسی انتخاب کرده است.

رشته عکاسی و فریلنسرینگ در عکاسی

عکاسی یک رشته تخصصی می باشد که در ذات خود می تواند یک فریلنسر حرفه ای را همراه داشته باشد. یک عکاس با آگاهی کامل از ساختمان دوربین و بعد خروجی آن و از طرفی با اطلاع و دانش متناسب به دوره فیلم برداری و در نهایت ادیت و خروجی درست آن با نرم افزار های تخصصی مانند پریمیر و افترافکت همواره ادیت عکس و فیلم را لازمه کار خود می داند.

یک گرافیست یا ادیتور یا تدوین گر، کافیست در سایت مورد نظر، سفارش آنلاین گرافیکی را ثبت کرده و کار خود را شروع کند. ثبت سفارش در طراحی گرافیکی در چند سال اخیر رشد خوبی را داشته است. با فعالیت در شبکه های اجتماعی و خدمات رسانی در این حوزه، افراد می توانند تقاضای تغییر و بهبودی عکس، اصلاح رنگ و رفع تمام ایرادهایی که با تنظیمات نرم افزار رتوش باعث خروجی خوب و حرفه ای عکس می شود را داشته باشند. این تخصص هر روز جایی بسیار ویژه ای را در بازار کار سینمای دیجیتال و عکاسی به خود جلب کند.

نرم افزار های سینمای دیجیتال
نرم افزار های سینمای دیجیتال

در نرم افزار های رتوش چه موضوعاتی بسیار مهم هستند؟

هر عکس و یا یک فریم فیلم دارای ویژگی ها و نواقصی، می تواند باشد که با کاربرد نرم افزار های رتوش مانند فتوشاپ و لایت روم، این ویژگی و معایب به بهترین تصویر تبدیل می شود. به طور کلی، در نرم افزار های رتوش، مباحث زیر بسیار مهم می باشد:

  • اصلاح رنگ و نور
  • تنظیم تراز و اندازه
  • حذف نقص و عیب های عکس
  • رتوش پوست و ترمیم عکس
  • حذف عناصر اضافه
  • ایجاد افکت های تصویری

چگونه در این دوره تخصصی یک ویراستار و ادیتور حرفه ای شویم؟

این سوالی است که هر مخاطب قبل از هر آموزش و همچنین گروه آموزشی که قرار است به مخاطب این دوره را آموزش بدهد، دارد. یک ادیتور باید یک مجموعه ای از عکس های متنوع در یک فایل مدون و تدوین شده داشته باشد، نمونه کار (قبل←بعد) بسیار در این امر مهم می باشد. این تخصص می تواند در گرایش های مختلف عکاسی کاربردی خاص داشته باشد به طوری که نرم افزار های فتوشاپ و لایت روم، تمام امکانات را دارد تا خدمات ویژه را برای هر فریم عکس(Image) به کار گیرد.

ادیت فیلم یا عکس برای خود عکس، تایم و قیمت را به همراه خواهد داشت که به واسطه این مدیریت کاری و مالی، ادیتور یا تدوین گر می تواند این حرفه را دور کاری و در حوزه فریلنسرینگ به کار گیرد. در حوزه فریلنسرینگ باید کارفرما یا صاحب پروژه، نمونه کار ها را ببیند و آنچه که خواهان است را در قالب یک امر اجرائی از ادیتور داشته باشد که پس از ادیت و ویرایش توسط email یا فایل به کارفرما ارسال می شود.

نرم افزار های سینمای دیجیتال
نرم افزار های سینمای دیجیتال

درباره نرم افزار های تخصصی سینمای دیجیتال در حوزه فیلم سازی

نرم افزار های تخصصی سینمای دیجیتال مانند پریمیر و افترافکت، موشن گرافی در حوزه فیلم سازی بسیار پر مخاطب می باشد. یک فیلم ساز با فیلم سازی کوتاه مدت و یا در هر ژانری از فیلم سازی می تواند با متکی بودن به این تخصص، کار فریلنسرینگ خود را شروع کند. در واقع کاربرد گسترده ای که این نرم افزار ها دارد، کار را برای همه ایجاد و نظر همه کاربران را به خود جلب کرده است.

شرکت های تبلیغاتی، موسسات آموزشی، رشته های دیجیتال مارکتینگ و در هر گرایش کاری در فضای کنونی نیاز به یک سری تبلیغات سازمان دهی شده ای دارد که با کمک این نرم افزار ها می توانند ورود به بازار کار را سهل تر کنند. با تولید تیزرهای تبلیغاتی، افکت گذاری، صدا گذاری و پردازش نور و رنگ، همه تشکیلی از یک کار حرفه ای را برای یک فیلم ساز یا هنرمند به ارمغان می آورد.

در سطح جامعه کنونی، با ورود موبایل های هوشمند با اپلیکیشن های تخصصی ولی ساده، این کار برای تمام سنین میسر شده است. در بخش های تخصصی تر مانند انیمیشن هم کاربرد منحصر به فرد این نرم افزار ها نشان داده است، تمامی اطلاعات برای این هدف است که هر شخص چه آماتور چه حرفه ای در این رشته کارآفرین باشد. توان دور کاری و فریلنسرینگ را پیدا کند. این نرم افزار ها کارهای مونتاژ، افکت گذاری و تدوین را به خوبی انجام می دهند.

معرفی مدارک پایان دوره آموزش فیلم و صدا و سینمای دیجیتال

مدرک دوره فیلم و صدا و سینمای دیجیتال و مدرک دوره های عکاسی مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. 

‫5/5 ‫(1 نظر)
nasim eghdam 7-آبان-1402