نرم افزار های معماری

نرم افزار های معماری: گزینه ای ضروری برای پروژه های دو بعدی و سه بعدی است. به طوری که معمار و یا هر طراحی برای ارائه ایده های خود، با ایجاد این ترسیمات همراه با نیاز های مختلف، هدف را مشخص کرده و با استفاده از فرایند طراحی، اولین پیش نویس یک طرح را به نمایش می گذارد. در واقع با باور اینکه یک طراح موظف به اجرای یک فاز مخصوص می باشد. اولین نرم افزار طراحی، می تواند برای نمایش ایده های مفهومی معمار، بسیار کاربردی باشد.

نرم افزار اسکچ آپ (sketch up)

این نرم افزار، مفهوم حجم سازی و سه بعدی را به صورت ساده (خارج از محدودیت رندر) انجام می دهد. پیش نیاز این نرم افزار، دانش کلاس طراحی (هندسه و درس پرسپکتیو) می باشد که با دانش خطی به صورت بسیار راحت و روان در کمتر از مدت کوتاه یک ماه می تواند تسلط بر روی فضای معماری و معماری داخلی، به صورت سه بعدی پیدا کند.

نرم افزار های معماری
نرم افزار های معماری

مفهوم سه بعدی سازی در نرم افزار های معماری

در مفهوم سه بعدی سازی، قبل از آن فضای ظرفیت کاربر حتما باید به صورت دستی و طراحی استاندارد سه بعدی، فاز خود را پیدا کرده و با اصول فضای سه بعدی آشنایی کامل داشت. در این زمان است که نرم افزار های سه بعدی ساز، خدمات بسیار مفیدی را به کاربر خواهد داد. نرم افزار اسکچ آپ، دارای توانایی ترسیم اشکال سه بعدی، در مدت زمان کوتاه می باشد که بسیار ارزنده است. ولی از سوی دیگر اجرای کامل در فضای بصری و طراحی دستی می باشد.

دوره های دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی

  • دوره ی مقدماتی دکوراسیون داخلی
  • دوره ی متوسط دکوراسیون داخلی
  • دوره ی پیشرفته دکوراسیون داخلی

دو درس طراحی پرسپکتیو و اسکچ آپ، نقش بسیار زیادی را در بررسی فرامین کاری دانشجو به عهده دارد.