چگونه بیوتی تراپیست شویم؟

چگونه بیوتی تراپیست شویم؟

چگونه بیوتی تراپیست شویم؟: برای ناخن، مژه و ابرو وسواس دارید؟ یا آرزو دارید که یک آرایشگر شوید؟ یا یک بیوتی تراپیست حرفه ای باشید؟ اگر اینطور است تا پایان این مقاله با ما باشید. در اینجا، ما در زمینه زیبایی درمانی به طور مفصل، از تاریخچه و ریشه آن، تا انواع صلاحیت هایی که می تواند به حرفه رویایی شما منجر شود، کاوش می کنیم. 

تاریخچه زیبایی درمانی

مفهوم زیبایی درمانی با تمدن های اولیه پیوند دارد. در حقیقت، هر دو تمدن یونان باستان و مصر درمان های زیبایی انجام می دادند. شواهد یافته شده توسط باستان شناسان، نشان می دهد که استفاده از کرم های پوستی و درمان های روغن در این دوره ها امری عادی بوده است. همچنین، شواهدی وجود دارد که زنان و مردان در این مدت از لوازم آرایشی از جمله خط چشم استفاده کرده اند.

درمان های آرایشی همچنان در طول تاریخ برجسته بوده اند، اگرچه دوره هایی وجود داشت که هر نوع زیبایی، مخصوصاً در دوره های مذهبی تر، گناه محسوب می شد. در آن زمان ها، محصولات و رویه های زیبایی مخفیانه و پنهان بودند. صنعت زیبایی درمانی در قرن بیستم، وقتی صنعت فیلم سازی اولین ستاره های پر زرق و برق سینما را به ما هدیه داد، واقعاً اوج گرفت. (چگونه بیوتی تراپیست شویم) 

چگونه بیوتی تراپیست شویم؟
چگونه بیوتی تراپیست شویم؟

زیبایی درمانی چیست؟

زیبایی درمانی مربوط به تهیه و بکارگیری طیف وسیعی از روشهای درمانی و زیبایی توسط زیبایی شناسان آموزش دیده است. شاید فکر کنید که زیبایی درمانی روشی مدرن است، اما این طور نیست. در حقیقت، انسان ها از بدو ورود به این سیاره به شکل یا فرم دیگری خود را آراسته کرده اند و باعث ایجاد خدمات حرفه ای زیبایی درمانی امروزه شده اند. درمان های زیبایی درمانی بسیار جامع تر از آن است که مردم معمولاً تصور می کنند. این فرم خاص مراقبت فراتر از آرایش و ناخن های ساده است، البته می تواند شامل هر دو باشد.

در حال حاضر درمان های زیبایی درمانی شامل رفع موهای زائد، استفاده از برنزه کننده ها، صورت، پدیکور، ماساژ سنگ داغ و روغن، کشیدن مژه و رنگ ابرو می باشد. همچنین درمان های تخصصی مانند بوتاکس و لایه برداری از پوست نیز افزایش یافته است. کسانی که به طور منظم به یک آرایشگر مراجعه می کنند، از جنبه های دیگر خدمات اطلاع خواهند داشت. با وجود بسیاری از مسیرهای مختلف شغلی این صنعت به شما، قول یک زندگی کاری جذاب و متنوع را می دهد.

چگونه تراپیست شویم؟

برای اینکه بدانیم چگونه تراپیست شویم؟ یکی از راه‌ های موثر برای کسب دانش و مهارت در این حرفه، شرکت در دوره آموزشی بیوتی تراپی در یک مرکز معتبری همچون مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد می باشد. در این دوره آموزشی با مباحثی از جمله چگونگی مراقبت از پوست و زیبایی، انواع ماساژ، فیشیال پوست و … آشنا می شوید تا مهارت‌ های لازم و ضروری را در این زمینه بهبود دهید.

یکی از راه های دیگر برای اینکه متوجه شویم چگونه تراپیست شویم؟ کسب تجربه عملی در زمینه های مرتبط با این حوزه می باشد که این تجربه های عملی با شروع کار در در اسپا و آرایشگاه‌ های مختلف به دست می آید. تجربه عملی باعث می شود مهارت‌ های خود را در این زمینه افزایش دهید و با شرایط محیط کاری آشنا شوید.

ویژگی ها و خصوصیاتی که یک بیوتی تراپیست باید از آن برخوردار باشد! 

برای اینکه بدونیم چگونه بیوتی تراپیست شویم، باید با ویژگی ها و خصویات این حوزه آشنایی داشته باشیم. اگر شما یک فرد خوش مشرب هستید و علاقه دارید به مردم کمک کنید تا احساس خوبی داشته باشند، یک حرفه ارزشمند در زیبایی تراپی در انتظار شما است. در اینجا، برخی از خصوصیات و ویژگی های شخصی را که ممکن است شما را به عنوان کاندیدای ایده آل برای حرفه زیبایی درمانی معرفی کند ، بررسی می کنیم: 

 • مثبت و برون ریز
 • شخصیتی توجه و مراقب
 • علاقه و عشق واقعی به درمان های زیبایی (چگونه تراپیست شویم)
 • تعهد به کیفیت، بهداشت و ایمنی
 • فعال در مورد یادگیری مهارت ها، روش ها و رویکردهای جدید
 • اخلاق قوی کار
 • سطح بالایی از حرفه ای بودن

آشنایی با وظایف بیوتی تراپیست

برای اینکه بدونیم چگونه بیوتی تراپیست شویم، باید با وظایف مهم در این حوزه آشنایی داشته باشیم. در قسمت زیر، به برخی از این وظایف اشاره شده است:

 • انجام تجزیه و تحلیل پوست، مانیکور و پدیکور
 • انجام ماساژ صورت و بدن و درمان ها
 • از بین بردن موهای صورت یا بدن از طریق اپیلاسیون یا لیزر
 • استفاده از آرایش و مشاوره به مشتریان در مورد تکنیک های استفاده از آرایش (چگونه تراپیست شویم)
 • قرار ملاقات ها، نگهداری سوابق مشتری و رسیدگی به معاملات مالی

مزایای شغل بیوتی تراپیست چیست؟

طیف وسیعی از موارد مورد مطالعه

 • چه شما علاقه مند به درمان مو، ناخن، پوست یا آبگرم باشید، یا نه، در مورد زیبایی درمانی واقعاً چیزهای زیادی برای مطالعه وجود دارد. برخی از افراد ترجیح می دهند یک دوره عمومی را طی کنند که زمینه های مختلفی را شامل می شود مانند دوره مراقبت از پوست و زیبایی کاملی که در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد وجود دارد. (مدرک بیوتی تراپیست)

تقاضای رو به رشد

 • چشم اندازهای شغلی بسیاری و تقاضا برای درمان های زیبایی در حال افزایش است، که خبر خوبی برای کسانی است که قصد دارند اولین قدم های خود را در این صنعت بردارند. از محل های اسپا گرفته تا آرایشگاه های ناخن، مکان هایی برای کار به عنوان یک متخصص زیبایی درمانی آموزش دیده کم نیستند و البته شما همچنین، این گزینه را دارید که سالن و یا کلینیک خود را باز کنید. با داشتن مدرک بیوتی تراپیست از برترین مرکز آموزشی همچون مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، می توانید به راحتی در این زمینه مشغول به کار شوید.

یک حرفه مردم گرا

 • اگر فردی با اعتماد به نفس باشید، هیچ صنعتی بهتر از زیبایی تراپی برای شما وجود ندارد. با وعده مشتریان جدید و چهره های جدید هر روز، همیشه در کنار مردم خواهید بود و همین کار را برای شما هیجان انگیز و جذاب می کند.

مزایای شغل بیوتی تراپی

 • برخی از متخصصان زیبایی درمانی می توانند در یک جریان خاص از درمان تخصص داشته باشند. با این وجود بیشتر آن ها در طول یک روز کاری معمولی کار های مختلفی را انجام می دهند.
 • زیبایی تراپیست ممکن است در یک سالن یا اسپا کار کند. از دیگر فرصت های شغلی زیبایی درمانی با داشتن مدرک بیوتی تراپیست، می توان به کار در شرکت های آرایشی و بهداشتی در یک محیط خرده فروشی، یا اشتغال شخصی در یک سالن خصوصی یا خدمات سیار اشاره کرد. (چگونه بیوتی تراپیست شویم)

موقعیت های شغلی حرفه بیوتی تراپی

طیف گسترده ای از گزینه های بالقوه شغلی برای کسانی که دارای صلاحیت زیبایی درمانی هستند و همچنین، مدرک بیوتی تراپیست از مرکز معتبری دارند، وجود دارد که در قسمت زیر، به آن ها اشاره شده است:

چگونه بیوتی تراپیست شویم؟
چگونه بیوتی تراپیست شویم؟

آموزش صفر تا صد بیوتی تراپیست در مجتمع فنی تهران (میرداماد)

اگر احساس می کنید مهارت های زیبایی آرایی را دارید، دوره های آموزش صفر تا صد بیوتی تراپیست ما را بررسی کنید. دوره آموزش صفر تا صد بیوتی تراپیست ما یک مکان عالی برای شروع است. کلیه جنبه های لازم برای زیبایی آرایی، از جمله پروتکل های ایمنی و بهداشت، درمان های مراقبت از پوست، را پوشش می دهد و همچنین، در مورد چگونگی راه اندازی و اداره سالن زیبایی راهنمایی می کند.

زیبایی تراپی طیف وسیعی از روش های درمانی غیرشیمیایی صورت، بدن و ریلکسیشن را که متناسب با نیاز مشتری انجام می شود، ارائه می دهند و محصولات مناسب و مراقبت های بعدی را به شما پیشنهاد می دهند. در پایان دروه آموزش صفر تا صد بیوتی تراپیست، با دریافت مدرک بیوتی تراپیست، می توانید وارد بازار کار در این حوزه شوید.

ثبت نام دوره های دپارتمان دانش و سلامت

معرفی مدرک بیوتی تراپیست

مدرک بیوتی تراپیست مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد.

رضا شریفی ۳۰-دی-۱۴۰۲