لوگو مجتمع فنی تهران میرداماد

چگونه وارد بورس جهانی شویم؟(ورود به بورس جهانی)

چگونه وارد بورس جهانی شویم؟(ورود به بورس جهانی)

در این مقاله میخوانید

چگونه وارد بورس جهانی شویم؟(ورود به بورس جهانی): با نگاه کردن به تاریخچه بورس این نکته را متوجه می شوید که قدمت آن به 400 سال پیش و به بورس اوراق بهادار برمیگردد. که امروزه تعداد این بازار ها افزایش یافته به طوری که 60 بازار بزرگ بورس در سراسر جهان به چشم میخورد. میتوان گفت این بازار ها مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و در صورت داشتن اطلاعات کافی و گذراندن دوره های آموزشی میتوان سود فراوانی را نیز از آن به دست آورد.

شاید در نگاه اول تصور عموم این موضوع باشد که ورود به بازار بورس جهانی کار دشواری است چرا که خرید و فروش سهم در آن به دلار انجام میگیرد. اما با توجه به سرمایه گذاران متعددی که در این بازار مشغول به فعالیت هستند، این نکته را میتوان دریافت که ورود به آن کار دشواری نیست. ورود به بازار بورس جهانی ریسک بالایی را میطلبد. در صورتی که شما از این ویژگی برخوردار نیستید توصیه میکنیم برای سرمایه گذاری در این بازار، با شرکت های سبد گردان و صندوق های سرمایه گذاری بین المللی همکاری نماییید. در این مقاله اطلاعاتی در رابطه به نحوه ورود به بورس جهانی را در اختیار شما قرار میدهیم.(چگونه وارد بورس بین الملل شویم)

چگونه وارد بورس جهانی شویم؟(ورود به بورس جهانی)
چگونه وارد بورس جهانی شویم؟(ورود به بورس جهانی)

تعریف بازار بورس و بازار بورس جهانی(ثبت نام در بورس جهانی)

در ابتدا بهتر است با مفهوم بازار بورس و بازار بورس جهانی آشنا شوید. این تعاریف عبارت است از:

بازار بورس: 

 • بازار بورس، به بازاری گفته می شود که عملیات خرید، فروش و صدور سهام به طور منظم در آن انجام میگیرد. تمامی این فعالیت ها طبق مقررات تعیین شده و به عبارتی در چهارچوب معاملات رسمی انجام می شود. بهتر است بدانید در هر کشور ممکن است چندین مکان معاملاتی وجود داشته باشد که امکان مبادله سهام و اوراق بهادار را برای شما فراهم میکند.

بازار بورس جهانی:(چگونه وارد بورس بین الملل شویم)

 • ثبت نام در بورس جهانی: بورس جهانی یک تعریف کلی از بازار بورس می باشد که در واقع میتوان آن را یکی از بزرگترین پدیده ها جهان دانست که تمام سرمایه گذاران علاقه مند به ورود به این بازار می باشند. امروزه با توجه به پیشرفت های مختلف تکنولوژی و وجود نرم افزار ها و وب سایت های مختلف، ورود به این بازار به آسانی و حتی از راه دور و از طریق اینترنت نیز امکان پذیر است. شما میتوانید با ورود به سایت های مختلف بورس جهانی، برای ثبت نام در بورس فارکس و خرید و فروش سهام  اقدام نمایید.

چگونه وارد بورس جهانی شویم؟(ورود به بورس جهانی)

چگونه وارد بورس بین الملل شویم: ورود به بورس بین الملل همانند بورس جهانی توسط یک واسطه به نام کارگزاری انجام میگیرد. در بازار های بین الملل مانند بازار فارکس این کار گزاری را بروکر می نامند. نحوه فعالیت بروکر به این صورت است که از طریق برقراری ارتباط الکترونیکی و اینترنتی به شبکه های بانکی متصل شده و با فهمیدن آخرین قیمت ارز به انجام معامله میپردازد. بهتر است بدانید هر بروکر دارای یک نرم افزار معامله گر مخصوص است که به مشتریان معرفی میشود.

طبق آنچه بیان کردیم اولین نکته ای که در ورود به بورس بین الملل(چگونه وارد بورس بین الملل شویم) باید مورد توجه قرار داد، ثبت نام در یک بروکر مطمئن می باشد. برای یافتن یک بروکر مطمئن توصیه می شود با ورود به سایت بروکر، تحقیق در فضای اینترنت یا خواندن نظرات سایر کاربران به تحقیق در رابطه با آن بپردازید. بسته به هزینه کل معامله شما، بروکر ها مبلغی را به عنوان کارمزد دریافت میکنند که این مبلغ به عنوان هزینه معامله از خرید و فروش شما کسر میگردد. مبلغ کارمزد بروکر همیشه یکسان نیست و با افزایش مبلغ معامله شما این مبلغ نیز زیادتر خواهد شد.

ورود به بازار بورس بین الملل یا جهانی(ثبت نام در بورس جهانی) اینگونه انجام می شود که بروکر یک بانک را به مشتری معرفی کرده، سپس مشتری باید مبلغی را در آن سرمایه گذاری کند که این مبلغ به عبارتی پشتوانه مالی تریدر می باشد. بعد از این مرحله، بروکر نام کاربری و یک رمز عبور را در اختیار شما قرار میدهد و شما میتوانید با استفاده از نرم افزار معاملاتی وارد سامانه شده و معاملات خود را انجام دهید.

انواع بازار بورس جهانی(ثبت نام در بورس جهانی)

چگونه وارد بورس بین الملل شویم: انواع بازار بورس جهانی را میتوان اینگونه بیان کرد:

 • بازار سهام (Stock Market)
 • بازار کالا (Commodity)
 • بازار اوراق بهادار (Bond Market)
 • بازار تبادلات رسمی یا بازار فارکس (Foreign Exchange)

نکاتی در رابطه با آموزش بورس بین الملل

از مهمترین مباحثی که در دوره آموزش بورس بین الملل به آن پرداخته می شود و آشنایی با آن ضرورت دارد. این موارد را میتوان نام برد:(چگونه وارد بورس بین الملل شویم)

آموزش واحد سنجش تغییرات جفت ارزها (Pips)

 • ثبت نام در بورس جهانی: در بازار جهانی فارکس، در بیشتر مواقع حجم معاملات بالا می باشد. به همین دلیل در اغلب موارد نرخ برابری ارزها تا چهار یا پنج رقم اعشار نیز محاسبه میگردد. رقم چهارم بعد از اعشار را (Pips) یا (Point) مینامند.

آشنایی با مفهوم اسپرد (Spread) و قیمت خرید و فروش (Bid & Ask)

 • ثبت نام در بورس جهانی: در بازار بورس جهانی، برای هر جفت ارز در هر لحظه دو نرخ متفاوت وجود دارد. به وسیله یکی از این نرخ ها قادر هستید. در بازار خرید انجام دهید که این نرخ را (Ask) می نامند. و با استفاده از نرخ دیگر قادر به انجام فروش در بازار می باشید که آن را (Bid) مینامند. تفاوت دو قیمت خرید و فروش را نیز (Spread) میگویند.

آموزش واحد اندازه گیری حجم معاملات

 • ثبت نام در بورس جهانی: یکی از مواردی که آموزش آن در بورس بین الملل ضروری می باشد و اهمیت بالایی دارد حجم معاملات است. که در بازار مبادلات به آن لات Lot میگویند.

مزیت های ورود به بازار بورس جهانی

چگونه وارد بورس بین الملل شویم: ورود به بازار بورس جهانی مزیت های بسیاری دارد به همین دلیل افراد زیادی را به خود جذب کرده و هدف بیشتر سرمایه گذاران است. در ادامه چند مزیت سرمایه گذاری در این بازار را برای شما بیان میکنیم:(ثبت نام در بورس جهانی)

 • سرمایه گذاری در بورس جهانی به دلیل فراهم آوردن موقعیت های بسیاری برای سرمایه گذاری، امکان موفقیت و سود آوری بیشتری دارد.
 • بورس بین الملل امکان دست یافتن به ثروت بالا را برای شما فراهم می آورد.
 • خرید و فروش سهام در آن به راحتی و با سرعت بالا انجام میگیرد. و میتوانید به راحتی سهم خود را به وجه نقد تبدیل نمایید. (آشنایی با خرید و فروش سهام)
 • محدودیتی برای مبلغ سرمایه گذاری در آن وجود ندارد و هر فرد با توجه به میزان سرمایه خود قادر به انجام معامله در این بازار است.
 • دسترسی به بازار بورس جهانی به راحتی امکان پذیر است. در هر نقطه ای از جهان قادر به انجام خرید و فروش به وسیله یک لپتاپ یا موبایل می باشید.
 • بازار بورس بین الملل انعطاف پذیری بالایی دارد یعنی شما قادر هستید قبل از انجام معامله تصمیم گیری نمایید و طبق آن عمل کنید.
 • در بورس جهانی با استفاده از نمودار های مخصوص میتوانید زمان درست خرید و فروش سهام را پیش بینی کنید.(چگونه وارد بورس بین الملل شویم)
 • در بورس بین الملل یا جهانی سیاست های دولتی تاثیر گذار نمی باشد. و به همین دلیل انتخاب مناسبی برای سرمایه گذاری است.
 • سودآوری سرمایه گذاری در بورس جهانی به نسبت بورس داخلی بیشتر می باشد.(ثبت نام در بورس جهانی)
چگونه وارد بورس جهانی شویم؟(ورود به بورس جهانی)
چگونه وارد بورس جهانی شویم؟(ورود به بورس جهانی)

کلاس های بورس در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

در کلاس های بورس مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد، از صفر تا صد بورس در یک پکیج به شما آموزش داده می شود. در این پکیج مباحثی از جمله اصول مدیریت سرمایه گذاری، تحلیل بنیادی، تحلیل تکینکال، تحلیل روانشناختی بازار فارکس و مدیریت پرتفو آموزش داده می شود. تمامی علاقه مندان به سرمایه گذاری در بازار های مالی و همچنین کسانی که در این بازار فعالیت می کنند. اما آگاهی لازم در این زمینه را ندارند، می توانند در این دوره ها شرکت کرده و تمامی مباحث بورسی و مهارت های لازم برای خرید و فروش سهام را به دست آورند. لازم به ذکر است که در پایان هر کدام از دوره های بورس، به افراد مدرک دو زبانه و بین المللی ارائه داده می شود.

دوره های بورس مجتمع فنی تهران (میرداماد)

معرفی مدارک پایان دوره بورس

مدرک دوره بورس مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

نوشته های مرتبط
مدیریت راهبردی کسب و کار. دوره DBA (آموزش DBA)
متن سربرگ خود را وارد کنید

برای مشاهده جزئیات دوره کلیک کنید

برای مشاهده جزئیات دوره کلیک کنید

نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما آماده پاسخگویی به شما می باشند