کاربرد تحلیل تکنیکال در بازار بورس

کاربرد تحلیل تکنیکال

کاربرد تحلیل تکنیکال در بازار بورس : یکی از کاربردی ترین و بهترین تحلیل های بورس، تحلیل تکنیکال می باشد. هر چند برخی از افراد گمان می کنند که تکنیکال، تحلیلی است که فقط مختص بازار بورس است. اما این طرز تفکر کاملاً نادرست است. چرا که با یادگیری دانش تکنیکال و مهارت کار با ابزار های تحلیل تکنیکال(مراحل یادگیری تحلیل تکنیکال (آموزش تحلیل تکنیکال))، می توان از این تحلیل برای پیش بینی روند در هر بازار مالی استفاده نمود و سرمایه گذاری خود را با اطمینان بیشتری انجام داد. 

معرفی تحلیل تکنیکال و کاربرد های آن

تحلیل تکنیکال روشی است که بر اساس داده های گذشته و استفاده از قیمت ها، الگو های گذشته و نمودار ها، آینده را پیش بینی می کند. شاخص اصلی این نوع تحلیل نمودار است. در واقع تکنیکالیست ها با بررسی نمودار و تغییرات قیمت در آن، روند و تغییرات بازار را بررسی کرده و تغییرات در آینده را پیش بینی می کنند. 

تحلیل تکنیکال
 • تحلیل تکنیکال در بررسی حرکات قیمت و رفتار هر سهم در گذشته و پیش بینی تغییرات آن در آینده، کاربرد دارد.
 • تحلیل تکنیکال در تحلیل انواع سهم، ارز، شاخص، بازار های مالی، کالا و … مورد استفاده قرار می گیرد.
 • تحلیل تکنیکال در پیش بینی روند ارزش یک سهم با بررسی روند ارزش در گذشته آن، کاربرد دارد. 
کاربرد تحلیل تکنیکال
کاربرد تحلیل تکنیکال

کاربرد تحلیل تکنیکال چیست؟

 • کاربرد در تمامی بازار های مالی

تحلیل تکنیکال روشی است که به دلیل امکان استفاده از آن در تمامی بازار های مالی، از محبوبیت بالایی در میان سرمایه گذاران برخوردار است. 

 • کاربرد در بازه های زمانی مختلف

تحلیل تکنیکال روشی است که می توان از آن در تمامی بازه های مختلف استفاده کرد. در واقع تمامی سرمایه گذاران با دیدگاه های مختلف بلند مدت، کوتاه مدت و میان مدت می توانند با استفاده از تکنیکال در بازار، معاملات انجام دهند. 

آشنایی با انواع تحلیل تکنیکال (آشنایی با انواع روش های تحلیل تکنیکال برای سرمایه گذاری)

 •  تحلیل تکنیکال عینی (objective technical analysis)

در این نوع تحلیل، تفاسیر مختلفی را می توان ارائه داد. چرا که هر تحلیلگری می تواند تفاسیر و دیدگاه مختلفی از یک نمودار داشته باشد. تحلیلگران عینی، تحلیل و تجزیه خود را بر اساس اندیکاتور ها و قیمت ها انجام می دهند.  

 •  تحلیل تکنیکال ذهنی (subjective technical analysis)

یکی از انواع روش های تحلیل تکنیکال، ذهنی می باشد. از آنجایی که تکنیکال ذهنی مبنی بر انجام محاسبات است و با اعداد و ارقام مشخصی سر و کار دارد، از این نمی توان در این نوع تحلیل، تفاسیر مختلفی ارائه داد. بسیاری از تحلیلگران معتقدند که به دلیل وجود روش و فرمول های یکسان در تحلیل تکنیکال ذهنی، این روش کاربردی تری از روش تکنیکال عینی می باشد. 

تاثیر استفاده از تحلیل تکنیکال بر عملکرد معاملاتی

معامله کردن بدون دانش و عدم استفاده از روش های تحلیلی، ریسک سرمایه گذاری را افزایش می دهد. در این صورت تحلیل تکنیکال کلیدی است که با استفاده از تکنیک ها و ابزار های آن، می توان بازار مالی مورد نظر را بررسی کرده و زمان مناسب معاملات را شناسایی کرد. بنابراین باید گفت که تحلیل تکنیکال به زبان ساده می تواند سرعت معاملات و دقت خرید و فروش سرمایه گذاران را افزاش دهد. 

بررسی مزایای تحلیل تکنیکال در بورس

(استفاده از تحلیل تکنیکال برای سرمایه گذاری در بازار ها مالی چه مزایایی دارد؟)

 • بزرگترین و مهم ترین مزیت تکنیکال، امکان استفاده از آن در تمامی بازار های مالی می باشد. به بیان دیگر تحلیل تکنیکال انعطاف پذیری و سازگاری بالایی دارد. 
 • تکنیکال را می توان در بازه های زمانی مختلف (کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت) و در تایم فریم های مختلف (یک دقیقه، هفتگی، ماهانه) استفاده نمود. 
 • در زمانی که بازار با نوسانات زیادی همراه است، در این صورت می توان با تحلیل تکنیکال، واکنش درست و به موقعی در برابر هر کدام از نوسانات انجام داد. 
 • با استفاده از تحلیل تکنیکال می توان قیمت هر سهم را به درستی پیش بینی کرد. 
 • با تکنیکال می توان سیگنال های خرید و فروش هر سهم را بررسی کرد و نسبت به آن معاملات را انجام داد. 
 • یادگیری تحلیل تکنیکال نسبت به تحلیل های دیگر آسان تر می باشد.
 • تحلیل تکنیکال از ابزار های متنوعی برخوردار است، از این رو می توان با هر سبک استراتژی، از ابزار های متنوع تحلیل تکنیکال استفاده نمود.
 • همان طور که می دانید، زبان تحلیل تکنیکال، نمودار می باشد. از این رو برای انجام تحلیل و بررسی نیاز به صرف وقت طولانی نیست. 
 • و ….

معایب تکنیکال بورس به زبان ساده

 • امکان استفاده از تحلیل تکنیکال برای تحلیل عرضه های اولیه وجود ندارد. 
 • در انجام تحلیل تکنیکال، امکان تعصبات شخصی وجود دارد. در واقع نظرات شخصی در تحلیل نمودار ها تاثیر بسزایی دارد. 
 • در صورت استفاده از تحلیل تکنیکال، نمی توان ارزش ذاتی سهم را فهمید. 
 • در استفاده از تحلیل تکنیکال، امکان تفسیر های مختلف از ابزار های مشابه و اطلاعات یکسان وجود دارد. 

کلاس تحلیل تکنیکال در تهران در مجتمع فنی میرداماد

تحلیل تکنیکال، هنری است که به افراد این امکان را می دهد که با استفاده از تکنیک ها، روش ها و ابزار های آن، از جمله نمودار ها، الگو ها، اندیکاتور ها و …. قیمت ها را پیش بینی کرده و نسبت به تغییرات مثبت یا منفی آن، واکنش نشان دهند. مهم ترین ویژگی تکنیکال که این تحلیل را از دیگر روش های تحلیلی متمایز می سازد، امکان استفاده از آن در بازار های سرمایه و بازار های مالی نظیر بازار بورس، بازار فارکس، بازار ارز دیجیتال، بازار طلا و سکه، بازار مسکن، اواراق بهادار و …. می باشد. 

بنابراین هر فردی که قصد سرمایه گذاری در هر بازاری را دارد، می تواند با تکیه بر توانایی و دانش خود در زمینه تحلیل تکنیکال، سرمایه گذاری موفقی را در پیش داشته باشد. اگر شما قصد سرمایه گذاری در هر بازار مالی دارید اما از علم و مهارت کافی برخوردار نیستید، ما به شما شرکت در کلاس تحلیل تکنیکال مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد را توصیه می کنیم. 

دوره های بورس در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

کاربرد تحلیل تکنیکال
کاربرد تحلیل تکنیکال

معرفی مدارک پایان دوره

مدرک دوره مجتمع فنی تهران. قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رضا شریفی ۲۳-بهمن-۱۴۰۲